Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Болотін В. І. 
Діагностика ензоотичної пневмонії свиней методами полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. І. Болотін ; НААН України, ННЦ "Ін-т експеримент. і клін. вет. медицини". — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925-1
Шифр НБУВ: РА385201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бабенко О. П. 
Епізоотологічні особливості пневмоентеритів телят бактеріальної етіології: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. П. Бабенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Вивчено джерела та резервуари збудників інфекції, механізми та фактори передачі збудників інфекції, а також фактори, які впливають на сприйнятливість тварин. Встановлено склад асоціацій умовно патогенних мікроорганізмів, які виділяються від хворих корів, телят, синантропної птиці, гризунів, зовнішнього середовища, одягу персоналу, предметів догляду за тваринами та посуду. Одержано нові дані щодо ролі гризунів і синантропної птиці в епізоотичному процесі у разі захворювань великої рогатої худоби, викликаних умовно патогенними бактеріями. Визначено вплив факторів зовнішнього середовища на інтенсивність розвитку пневмоентеритів телят. Показано, що у разі застосування рибомунілу у схемі комплексної профілактики пневмоентеритів телят зменшується захворюваність та збільшується збереженість новонароджених телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.23-911-1 + П872.332-911-1
Шифр НБУВ: РА371815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Руда Н.І. 
Ефективність лікування телят, хворих на бронхопневмонію, із використанням імуномодуляторів РБС і БАІ-1: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н.І. Руда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено показники природної резистентності телят, хворих на катаральну бронхопневмонію. Виявлено імунодефіцитний стан у хворих тварин: зниження активності клітинних і гуморальних факторів захисту організму. Експериментально обгрунтовано застосування імуномодуляторів РБС і БАІ-1 для профілактики захворювань на катаральну бронхопневмонію у телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.232-911-7
Шифр НБУВ: РА316457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Козій Н.В. 
Патогенетичне обгрунтування застосування нестероїдних протизапальних препаратів при бронхопневмонії у телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н.В. Козій ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено динаміку показників, що характеризують стан білкового обміну та системи гемостазу у разі бронхопневмонії у телят, розроблено комплексні методи її лікування. Встановлено розвиток дисбалансу між прокоагулянтною та фібринолітичною системами в бік підвищення коагуляційних властивостей крові, що призводить до накопичення в просвіті альвеол, фібрину і порушення мікроциркуляції крові, а пригнічення її інгібіторного потенціалу збільшує можливість деструктивного впливу протеїназ різного походження в легеневій тканині, передусім у випадку гострого перебігу захворювання. На основі результатів проведених досліджень обгрунтовано необхідність використання протизапальних засобів у комплексному лікуванні тварин. Доведено високу ефективність інтраплеврального введення диметилсульфоксид-новокаїн-антибіотикового розчину та внутрішньом'язового - флуніксинмеглюміну. Встановлено, що протизапальна терапія сприяє відновленню вмісту білків "гострої фази", S-фракції, Ig G і Ig A та активності плазміну, а також зменшенню кількості фібриногену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.232-911-7 +
Шифр НБУВ: РА328964

Рубрики:

      
5.

Біла І.Д. 
Пневмонії свиней, спричинені аскарисо-мікробними асоціаціями та розробка профілактичних і лікувальних заходів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / І.Д. Біла ; УААН. Ін-т експерим. і клін. ветеринарної медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.231-925,022

Рубрики:

      
6.

Зайцева А.А. 
Роль бджолиного обніжжя у комплексному лікуванні телят, хворих на катаральну бронхопневмонію: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / А.А. Зайцева ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено ефективність застосування бджолиного обніжжя у комплексному лікуванні телят, хворих на катаральну бронхопневмонію. Виявлено, що однією з причин виникнення даної патології з гострим перебігом є імунодефіцитний стан, за якого розмножується умовно патогенна мікрофлора, що обумовлює розвиток запального процесу в легенях. З'ясовано, що застосування бджолиного обніжжя у комплексному лікуванні телят, хворих на катаральну бронхопневмонію, підвищує ефективність етіотропної та патогенетичної терапії щодо даного захворювання. З метою стимуляції неспецифічного імунітету запропоновано використовувати препарати бджолиного обніжжя у комплексній схемі лікування телят, хворих на бронхопневмонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.232-911-7 +
Шифр НБУВ: РА356314

Рубрики:

      
7.

Вікуліна Г.В. 
Стан біополімерів сполучної тканини та обміну ліпідів у клінічно здорових і хворих на бронхопневмонію поросят: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Г.В. Вікуліна ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено зміни показників, що характеризують обмін ліпідів і стан біополімерів сполучної тканини у сироватці крові та сечі клінічно здорових поросят 1-, 2- та 4-місячного віку. Встановлено зміни показників, що характеризують стан біополімерів сполучної тканини й обміну ліпідів у сироватці крові та сечі поросят, хворих на бронхопневмонію. Досліджено окремі ланки патогенезу та встановлено роль біополімерів сполучної тканини й обміну ліпідів за пронхопневмонії поросят. Розроблено комплекс інформативних біохімічних тестів, що характеризують стан біополімерів сполучної тканини й обміну ліпідів, для оцінки ефективності лікування поросят, хворих на бронхопневмонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.232-925
Шифр НБУВ: РА371507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Розумнюк А.В. 
Структура і функціональні властивості еритроцитів та їх зміни при лікуванні телят, хворих на бронхопневмонію: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / А.В. Розумнюк ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення ліпідного складу мембран еритроцитів венозної й артеріальної крові клінічно здорових телят і вмісту у них 2,3-дифосфогліцерату обгрунтовано більш стійкий зв'язок кисню з гемоглобіном у венозній крові та менш стійкий - в артеріальній. Збільшення кількості "молодих" еритроцитів у крові хворих на бронхопневмонію телят на початкових стадіях захворювання, порівняно з клінічно здоровими, та інтенсивне зростання популяції "старих" клітин у разі подальшого розвитку патології характеризує виснаження компенсаторних можливостей кісткового мозку у тварин з тяжким ступенем перебігу бронхопневмонії. Зазначено, що зростання концентрації гемоглобіну (метгемоглобіну) у крові хворих на бронхопневмонію телят є, очевидно, наслідком зниження активності антиоксидантних процесів в еритроцитах крові та в органах. У хворих телят виявлено зміни ліпідного складу мембран еритроцитів (зменшення загального вмісту ліпідів) і стехіометричного співвідношення між холестеролом і фосфоліпідами у мембранах, що вказує на порушення білково-ліпідних зв'язків бішару та призводить до зниження стійкості червоних клітин крові. Зростання активності 2,3-дифосфогліцератного шунту гліколізу еритроцитів є компенсаторним механізмом наростаючої гіпоксичної гіпоксії. Встановлено негативний вплив амоксициліну тригідрату на систему еритрону: зменшується вміст ліпідних компонентів і порушується їх співвідношення у мембранах еритроцитів, що відображається на білок-ліпідних зв'язках бішару; розвивається гіпохромна анемія, що спричиняє наростання гіпоксії, порушується сечовиноутворювальна функція печінки та знижується функціональна здатність ниркових клубочків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.911 + П872.232
Шифр НБУВ: РА320523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Найдіч О.В. 
Фармакологічна дія ехінації композитум і коензиму композитум на організм інтактних та хворих на катаральну бронхопневмонію телят: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / О.В. Найдіч ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено фармакологічну дію ехінацеї композитум та коензиму композитум на інтактних і хворих на катаральну бронхопневмонію телят. Уперше на інтактних і хворих тваринах досліджено вплив даних гомеопатичних препаратів на морфологічні показники крові, рівень мікроелементів (Сo, Cu, Fe та Mn), активність ферментів (концентрацію церулоплазміну, активність каталази), стан клітиної та гуморальної ланок імунітету. Встановлено високу терапевтичну ефективність досліджуваних препаратів. З'ясовано, що ехінацея композитум і коензим композитум не проявляють побічної дії на організм інтактних телят, а активізують еритропоез та коригують показники клітинного й гуморального імунітету. Виявлено, що у телят, хворих на катаральну бронхопневмонію, на період клінічного одужання після застосування гомеопатичних препаратів морфологічні показники крові були в межах норми, вміст гемоглобіну - вірогідно вищим на 13,71 %, кількість еритроцитів - на 29,05 %, еозинофілів - на 13,33 %, рівень марганцю вірогідно зменшився на 13,3 %, активність каталази була підвищена на 10,79 %, показники клітинного й гуморального імунітету нормалізувались; фагоцитарний індекс на 8 % був нижчим, індекс навантаженості - на 6 %, рівень IgA - на 7 %, титр гетерофільних аглютинінів (ТГА) вірогідно зменшився на 17,07 % у порівнянні зі здоровими тваринами. Вперше запропоновано ефективну схему комплексного лікування телят, хворих на катаральну бронхопневмонію, із застосуванням гомеопатичних препаратів (коензиму композитум та ехіенацеї композитум для ветеринарії) з алопатичною терапією - біциліном-3, амонію хлоридом і блокадою зірчастих вузлів. Встановлено, що ехінацея композитум і коензим композитум доповнюють алопатичну антибіотикотерапію. Доведено, що їх спільне застосуванння для лікування тварин, хворих на катаральну бронхопневмонію сприяє підвищенню терапевтичного ефекту. Встановлено, що клінічне одужання телят настало у 80 % тварин, хронічний перебіг - у 20 %, летальних випадків не зафіксовано. Визначено економічний ефект впровадження нової терапевтичної методики, який складає на 1 грн. затрат 0,72 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.232-911-7 +
Шифр НБУВ: РА358425

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського