Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.132.1-911$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Білик Р.І. 
Ветеринарно-санітарна оцінка молока при лейкозі великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Р.І. Білик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз безпеки й якості молока, одержаного від РІД- та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)-позитивних корів. Визначено зміни показників якості та безпеки молока, одержаного від РІД- і ПЛР- позитивних корів і розроблено правила його ветеринарно-санітарної оцінки. Теоретично й експериментально обгрунтовано ступінь ризику споживання молока, одержаного від РІД- і ПЛР-позитивних на лейкоз корів, що підтверджено дослідами на біологічній моделі лабораторних мишей за (хронічного) тривалого згодовування їм такого молока. Запропоновано "методичні рекомендації з ветеринарно-санітарної експертизи молока та м'яса, одержаних від великої рогатої худоби, хворої на лейкоз", затверджені науково-методичною радою Державного комітету ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України, "Спосіб фарбування мазків молока для цитологічного дослідження".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П872.132.1-911 +
Шифр НБУВ: РА366080

Рубрики:

      
2.

Романишина Т.О. 
Епізоотична ситуація щодо лейкозу великої рогатої худоби в господарствах Житомирської області, вдосконалення засобів діагностики та профілактики: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Т.О. Романишина ; Наці. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проведено серологічний моніторинг та вивчено епізоотичну ситуацію щодо лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ) на Житомирщині. Встоновлено, що захворювання поширене у 21-й з 23-х районів області. Визначено кількісну оцінку напруженості епізоотичної ситуації з лейкозу ВРХ у 2000 - 2007 рр. в розрізі районів. Розроблено картограми поширення лейкозу ВРХ у районах області. Вперше застосовано ізамбен у разі лейкозу ВРХ. Встановлено можливість його застосування з метою підвищення чутливості РІД у разі виявлення тварин з прихованим перебігом лейкозу. Модифіковано множинний кореляційно-регресійний аналіз для математичного виявлення факторів, що затримують оздоровлення господарств від лейкозу ВРХ. Складено рівняння епізоотії, які дають можливість прогнозувати розвиток епізоотичного процесу та плани оздоровлення господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1 +
Шифр НБУВ: РА367546

Рубрики:

      
3.

Мандигра М.С. 
Епізоотологічний моніторинг, профілактика та системи ліквідації лейкозу великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис...д-ра вет. наук: 16.00.08 / М.С. Мандигра ; Ін-т експеримент. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 36 с. — укp.

Розглянуто закономірності просторово-часового розповсюдження лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ), охарактеризовано напруженість епізоотичного процесу, а також показано основні шляхи виділення вірусу лейкозу (ВЛ) ВРХ із організму хворих тварин та шляхи передачі збудника. Визначено стадійність епізоотичного процесу у разі спонтанного лейкозу, яка характеризується наявністю стадій розвитку, максимального підйому та відсутністю стадій згасання. Підтверджено взаємодію трьох ланок епізоотичного ланцюга в епізоотичному процесі лейкозу ВРХ і провідну роль у ньому джерела збудника інфекції. Експериментально встановлено, що уже за шість годин після введення тваринам вірусовмісної крові вони є потенційним джерелом збудника інфекції. Проаналізовано динаміку та особливості перебігу епізоотичного та інфекційного лейкозного процесу у тварин-гнотобіотів (ягнят і поросят), ВРХ та овець, які зазнали радіоактивного опромінення у різних дозах, а також за асоційованого перебігу лейкозу та анаплазмозу. Встановлено, що розповсюдження лейкозу не зумовлено дією понадфонованого опромінення радіонуклідами у зоні аварії ЧАЕС. Експериментально доведено, що ВРХ незалежно від породи, віку, годівлі, утримання, дії понадфонового опромінення радіонуклідами однаково чутливадо ВЛ за умов парентерального його введення. Доведено роль колостральних антитіл у забезпеченні підвищеної стійкості телят до зараженої ВЛ ВРХ. Розробка, теоретичне та експериментальне обгрунтування різних систем протилейкозних заходів, в тому числі прискореного методу, дало змогу запровадити в Україні широкомасштабний контроль епізоотичної ситуації, різко знизити інфікованість тварин ВЛ ВРХ та повністю оздоровити господарства шести областей Західної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911,022
Шифр НБУВ: РА309593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Голубець Р.А. 
Зміни метаболічного профілю крові і окремих ділянок ДНК лімфоцитів великої рогатої худоби при лейкозі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Р.А. Голубець ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 15 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено ряд біохімічних показників у сироватці крові та структуру деяких ділянок геному 4 і 5-ї хромосом лейкоцитів крові великої рогатої худоби (ВРХ), інфікованої вірусом лейкозу, на різних стадіях захворювання. Установлено вірогідно більший вміст загального білка та гамма-глобулінів і менший вміст альбумінів, вітаміну А в сироватці крові, ряду мікроелементів (міді, цинку, кобальту, заліза) та глюкози в крові ВРХ, інфікованої вірусом лейкозу, ніж у здорових тварин. Визначено, що частота індивідуальних змін у геномі клітин лейкоцитів інфікованої вірусом лейкозу ВРХ за спектрами досліджуваних RAPD-фрагментів більша, ніж у неінфікованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-3
Шифр НБУВ: РА326892

Рубрики:

      
5.

Аранчій С.В. 
Лейкоз великої рогатої худоби (клініко- експериментальне обгрунтування засобів і методів боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.В. Аранчій ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.219,022 + П872.132.1-911-8,022

Рубрики:

      
6.

Кісера Я. В. 
Морфофункціональні, імунологічні та біохімічні зміни в патогенезі лейкозу великої рогатої худоби: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / Я. В. Кісера ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження морфофункціональних, імунологічних, біохімічних і гістологічних показників організму експериментально зараженої та спонтанно інфікованої вірусом лейкозу великої рогатої худоби. На підставі вивчення морфологічного складу крові, клітинних і гуморальних факторів імунітету, інтенсивності проліферації лімфоїдних клітин у різних органах, активності ферментів початкових етапів гліколітичного шляху перетворення вуглеводів, показників обміну білка з'ясовано особливості їх поетапних змін. Встановлено особливості морфофункціональних, імунологічних і біохімічних змін у процесі розвитку лейкозу. Доведено, що значні зміни в морфологічному складі крові настають, починаючи з третього місяця від початку інфікування тварин, які характеризуються сегментоядерною нейтропенією, еозинопенією та лімфоцитозом. З четвертого місяця від початку інфікування спостерігається інгібування початкових етапів гліколізу, пригнічення обміну білків і підвищення імунореактивності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911
Шифр НБУВ: РА381133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Довгаль О.В. 
Особливості розвитку епізоотичного процесу та оздоровлення неблагополучних щодо лейкозу великої рогатої худоби господарств з використанням імуноферментного методу діагностики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / О.В. Довгаль ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше з використанням імуноферментного методу діагностики вивчено особливості постколострального імунітету у телят, що народилися від лейкозних корів. До напування телят молозивом внутрішньоутробне інфікування вірусом лейкозу за результатами ІФА виявлено у 12,5 %, за результатами РІД - у 6,2 % тварин. Відзначено, що дослідження телят за методом ІФА дає змогу своєчасно видалити інфікованих внутрішньоутробно і тим самим попередити поширення інфекції. Теоретично й експериментально обгрунтовано та впроваджено у систему оздоровчих протилейкозних заходів імуноферментний метод діагностики, який міститься у проекті інструкції з профілактики та заходів боротьби з лейкозом великої рогатої худоби (ВРХ), що дає змогу істотно підвищити ефективність заходів щодо ліквідації захворювання. Відзначено, що висока чутливість цього методу, правильна організація оздоровчих методів дозволяють значною мірою знизити інцидентність захворювання. За методом ІФА встановлено, що у господарствах з незначним поширенням онкорнавірусної інфекції стадія максимального зростання епізоотії швидко переходить у стадію згасання, оскільки метод дає змогу виявляти тварин, інфікованих вірусом лейкозу ВРХ, яких не було виявлено за допомогою реакції імунодифузії. Установлено, що у господарствах зі значним поширенням лейкозної інфекції застосування ІФА суттєво змінює розвиток епізоотичного процесу. Виявлено, що у певної частини тварин захворювання має прихований перебіг, а інкубаційний період значно варіює. Відзначено, що у разі використання для діагностики лейкозної інфекції реакції імунодифузії епізоотичний процес характеризується мінливістю та значним коливанням рівня інфікованості, а стадія згасання залишається незавершеною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-6 +
Шифр НБУВ: РА337573

Рубрики:

      
8.

Коваленко Л.В. 
Перекисне окислення ліпідів та функціональний стан еритроцитів великої рогатої худоби при лейкозі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.В. Коваленко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

В дисертації викладені та узагальнені результати досліджень ряду процесів, зв'язаних з мембраною, та функціональних властивостей еритроцидів в динаміці лейкозу великої рогатої худоби. Встановлено зміни в інтенсивності процесів ПОЛ, активності ферментів антиоксидантної системи та ознаки зниження її відновного потенціалу. Ступінь зрушення структурного та функціонального стану мембран еретроцитів залежить від стадії лейкозу. Розвиток інфекційного процесу супроводжується накопиченням форм гемоглобіну, які не здатні переносити кисень, посиленням інтенсивності процесів гліколізу в еритроцитах та зниженням їх здатності підтримувати гомеостаз клітини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-3,022

Рубрики:

      
9.

Лиманська О.Ю. 
Розробка молекулярно-генетичних тест-систем для ранньої детекції вірусу лейкозу великої рогатої худоби та визначення статі преімплантаційних ембріонів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / О.Ю. Лиманська ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено основні критерії оцінки тест-систем для полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і принципи конструювання праймерів. Показано, що ключовим параметром, який визначає специфічність і точність ПЛР-аналізу, є ступінь гомології праймерів. Сконструйовано набори праймерів для ранньої детекції вірусу лейкозу великої рогатої худоби на основі множинного вирівнювання послідовностей env гена відомих ізоляторів із баз даних EMBL/GenBank та термодинамічного аналізу праймерів та ампліконів. За допомогою теоретичного та експериментального порівняння створених та існуючих наборів праймерів показано, що сконструйовані праймери мають більш високі специфічність і точність на відміну від існуючих аналогів. Створено універсальну ПЛР-тест-систему для визначення статі ембріонів великої рогатої худоби, овець, кіз і свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911 + П861.22
Шифр НБУВ: РА314219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рудь О.Г. 
Роль молодняку великої рогатої худоби в епізоотичному процесі лейкозу: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.08 / О.Г. Рудь ; Одес. держ. аграр. ун-т Мінагрополітики України. — О., 2003. — 24 с. — укp.

Уперше визначено особливості динаміки показників інфікованості вірусом лейкозу різних вікових груп великої рогатої худоби у неблагонадійному господарстві на початку та в процесі проведення оздоровчих протилейкозних заходів. Встановлено, що на початку оздоровлення господарств інфікованість тварин старших вікових груп вища, ніж молодняку. З'ясовано, що проведення протилейкозних оздоровчих заходів призводить до зменшення числа вірусоносіїв як у групах молодняку, так і маточного поголів'я незалежно від початкового рівня інфікованості у господарстві. На завершальних етапах оздоровлення господарств виявлено зниження показника інфікованості серед тварин як старших вікових груп, так і молодняку. Доведено, що інфіковані тварини з молодших вікових груп продовжують виділятися ще певний час навіть після припинення виділень позитивно реагуючих тварин із старших вікових груп і на завершальних етапах оздоровчих заходів виступають джерелом збудника вірусу лейкозу великої рогатої худоби (ВЛВРХ) у епізоотичному лейкозному процесі. В епізоотологічному експерименті вивчено динаміку титрів противірусних антитіл у корів до і після розтелення. Виявлено, що після розтелення рівень титрів антитіл у сироватці крові корів знижується, а потім відновлюється на 37 - 43-й день. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено, що зараження телят збудником лейкозу великої рогатої худоби відбувається переважно в постнатальний період їх розвитку. Встановлено, що телята, які не мають колостральних протилейкозних антитіл, можуть заражатись ВЛВРХ на 45-й день життя. Розроблено системи протилейкозних заходів з визначенням титрів протилейкозних антитіл у корів-матерів та диференційованим підходом до визначення терміну першого серологічного дослідження телят. Доведено, що скорочення інтервалів серологічних досліджень до 10 днів та вчасне видалення із стад інфікованих тварин сприяє швидкому оздоровленню господарств. Вперше в Україні вивчено динаміку інфекційного лейкозного процесу в молодняку великої рогатої худоби та у тварин на різних стадіях його перебігу, встановлено пряму залежність між титром колостральних антитіл у корів-матерів та терміном їх циркуляції в організмі телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1 +
Шифр НБУВ: РА327894

Рубрики:

      
11.

Воложанінова Н.В. 
Серологічний моніторинг лейкозу великої рогатої худоби в Автономній Республіці Крим: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Воложанінова ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено серологічний моніторинг та вивчено епізоотичну ситуацію лейкозу великої рогатої худоби в Автономній Республіці (АР) Крим. Установлено, що захворювання, поширене повсюдно у всіх природно-кліматичних зонах, де практикується молочне скотарство, характеризується вираженою нерівномірністю та зниженням напруженості епізоотичної ситуації у період здійснення протилейкозних заходів. Інфікованість тварин ВЛВРХ у цілому коливається від 3,0 до 30,0 % і у середньому складає 6,3 % серед тварин молодших вікових груп, а серед тварин основного стада 11,9 %. Визначено кількісну оцінку напруженості епізоотичної ситуації з лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ) за період з 1994 до 2005 р. Установлено рівень сероконверсії РІД-позитивних тільних корів. Одержано дані щодо з'ясування можливості використання молозива та молока як діагностичних рідин. Виявлено, що РІД-позитивність новонароджених телят, одержаних від інфікованих корів, після напування їх материнським молозивом визначалась у 61,1 % випадків. Надалі число таких телят поступово зменшувалося та на сорокову добу колостральні антитіла визначалися тільки у 5,6 % телят. Визначено вплив ВЛВРХ на морфологічні та біохімічні показники крові РІД-негативних, РІД-позитивних і гематологічно хворих на лейкоз тварин. На базі порівняльних серологічних досліджень методів РІД та ІФА показано, що використання ІФА у порівнянні з РІД дозволяє виявляти у середньому на 16,5 % більше інфікованих тварин. Зроблено аналіз профілактичних і протилейкозних заходів, застосованих у тваринницьких господарствах АР Крим та визначено фактори, які впливають на ефективність оздоровлення ВРХ від лейкозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА348110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Явніков Н.В. 
Удосконалення діагностики лейкозу великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Явніков ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію та розроблено імуноферментну тест-систему для діагностики лейкозу великої рогатої худоби (ВРХ). З'ясовано наявність значного та нерівномірного поширення цієї хвороби у ВРХ у світі. Зазначено, що більшість країн з розвинутим тваринництвом промислового типу є неблагополучним щодо цієї хвороби. Серед 15-ти країн, які шляхом реалізації оздоровчих засобів досягли епізоотичного благополуччя, 13 належать до Європейського Союзу, більшу кількість випадків захворювання на лейкоз установлено у країнах Східної Європи. Показано, що в Україні епізоотична ситуація загострилася з 1995 р. та має тенденцію до покращання з 1998 - 1999 рр., а безпосередньо на Харківщині має місце стійке зниження рівня превалентності спостережено з 2003 р. Показано більш високу чутливість імуноферментної діагностики лейкозу у порівнянні з традиційною реакцією імунодифузії. Обгрунтовано необхідність розробки вітчизняної імуноферментної тест-системи. Створений діагностичний набір відповідає вимогам чутливості та специфічності, який передбачає використання як антигену рекомбінантних білків p24 та qp51 вірусу лейкозу ВРХ. Під час проведення комісійних випробувань розробленої тест-системи специфічність набору дорівнювала 96,0 %, чутливість - 100 %. Під час проведення серійних діагностичних досліджень проб сироватки крові ВРХ з використанням розробленого набору виявлено на 7,5 - 22,1 % більше серопозитивних тварин, ніж у разі застосування реакції імунодифузії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-6 +
Шифр НБУВ: РА350141

Рубрики:

      
13.

Бездітко Л.В. 
Шлунково-кишкові інфекції телят у господарствах, неблагополучних щодо лейкозу великої рогатої худоби (етіологія, патогенез, терапія): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Л.В. Бездітко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено ймовірний зв'язок між серологічним статусом корів-матерів (РІД-негативних і РІД-позитивних на лейкоз) і виникненням та перебігом шлунково-кишкових інфекцій (ШКІ) у телят, народжених від них. Виявлено найбільш поширену ШКІ асоціативну (рота- та коліінфекцію). Охарактеризовано частоту її прояву серед даних телят. Встановлено, що серологічний статус щодо лейкозу корів не впливає на частоту прояву асоціативної рота- та коліінфекції серед телят. Вивчено клініко-гематологічні, імунологічні та біохімічні зміни у хворих телят, народжених від РІД-негативних і РІД-позитивних на лейкоз корів, у випадку ротавірусної інфекції та коліінфекції, а також у разі асоціативного їх перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311 + П872.132.1-911
Шифр НБУВ: РА373519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського