Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=П861.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Фасоля В.П. 
Диспансеризація собак службових порід: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.01 / В.П. Фасоля ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 38 с. — укp.

Наведено показники морфологічного та біохімічного складу крові, що характеризують гемопоез, функціональний стан печінки, нирок, серця, підшлункової залози, фосфорно-кальцієвий обмін у клінічно здорових собак і результати диспансеризації собак у розплідниках. Установлено, що патологія печінки діагностується у 70 % молодняку і 62 % - дорослих собак, а також мінерального обміну, відповідно, у 23,1 і 59,2 %, нефротичний синдром - у 46,7 і 46,3 %, анемія - у 6,7 і 29,1 %. У більшості службових собак діагностовано множинну (поліморбідну) внутрішню патологію. Виділено синдроми: гепатоостеодистрофічний (діагностується у 42,3 % дорослих собак), гепаторенальний (32,2 %), гепатоостеоренальний (19,4 %), остеоренальний (6,25 %), непатоанемічний (20,4 %), нефроанемічний (2,3 %) і гепатонефроанемічний (9,0 %). Найбільш інформативними лабораторними показниками для діагностування хвороб собак у разі анемії є вміст гемоглобіну (27,3 % з загальної кількості досліджених), патології печінки - активність аспарагінової (45,2 %) й аланінової (35,0 %) трансфераз, нефропатії - вміст креатиніну (42,3 %), остеодистрофії - загального кальцію (38,4 %). За результатами проведених досліджень розроблено методику диспансеризації собак службових порід, яка передбачає дворазове упродовж року повне клінічне досліження, лабораторний аналіз крові, щомісячний клінічний огляд поголів'я спеціалістами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.53 + П861.2 +
Шифр НБУВ: РА361818

Рубрики:

      
2.

Лешовська 
Імунний та антиоксидантний статус корів і телят за дії вітамінів А, D3, E, селену та інтерферону: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Наталія Михайлівна Лешовська ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П861.22
Шифр НБУВ: РА364546

Рубрики:

      
3.

Рацький 
Імунобіологічна реактивність і біохімічний профіль крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та застосування гамма-глобулінів: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Маркіян Іванович Рацький ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.221 + П873.325.92-8
Шифр НБУВ: РА365053

Рубрики:

      
4.

Лиманська О.Ю. 
Розробка молекулярно-генетичних тест-систем для ранньої детекції вірусу лейкозу великої рогатої худоби та визначення статі преімплантаційних ембріонів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / О.Ю. Лиманська ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено основні критерії оцінки тест-систем для полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і принципи конструювання праймерів. Показано, що ключовим параметром, який визначає специфічність і точність ПЛР-аналізу, є ступінь гомології праймерів. Сконструйовано набори праймерів для ранньої детекції вірусу лейкозу великої рогатої худоби на основі множинного вирівнювання послідовностей env гена відомих ізоляторів із баз даних EMBL/GenBank та термодинамічного аналізу праймерів та ампліконів. За допомогою теоретичного та експериментального порівняння створених та існуючих наборів праймерів показано, що сконструйовані праймери мають більш високі специфічність і точність на відміну від існуючих аналогів. Створено універсальну ПЛР-тест-систему для визначення статі ембріонів великої рогатої худоби, овець, кіз і свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911 + П861.22
Шифр НБУВ: РА314219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ковальчук І.І. 
Фізіолого-біохімічні показники крові, молока і тканин організму великої рогатої худоби при аліментарному навантаженні кадмієм і цинком: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / І.І. Ковальчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено дані про вплив на організм великої рогатої худоби підвищених рівнів цинку та кадмію у раціонах годівлі, а також трансформацію їх з молоком і кумуляцію у тканинах окремих органів. З'ясовано фізіолого-біохімічний вплив домішок цинку та кадмію у раціоні на метаболічні процеси та реактивність організму телиць. Відзначено, що сульфат кадмію здійснює виражений інгібувальний ефект на ліосинтез жирних кислот і метаболізм в організмі телиць, ніж сульфат цинку. З'ясовано дію важких металів на концентрацію інших елементів в організмі, а також динаміку вмісту в артеріальній і венозній крові й інтенсивність сорбції окремих метаболітів і важких металів молочною залозою з крові, концентрацію їх у тканинах внутрішніх органів за умов п'ятидобового експериментального навантаження сульфатом кадмію. За впливу кадмію встановлено зниження функціональної активності молочної залози, що мало прояв у зменшенні секреції та виведення молока і добового надою в цілому. Розроблено й апробовано склад кормової домішки на основі препарату "Сел-Плекс", що підвищує продуктивну та репродуктивну здатність організму корів за умов утримання їх у зоні підвищеного техногенного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.221 + П60-272.527 + П60-272.974 +
Шифр НБУВ: РА344850

Рубрики:

      
6.

Стародуб Л. Ф. 
Цитогенетичний контроль у м'ясному і молочному скотарстві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.15 / Л. Ф. Стародуб ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні показано взаємозв'язок хромосомних аномалій у лімфоцитах периферійної крові й якісних і кількісних характеристик спермопродукції плідників молочного та м'ясного напрямів продуктивності. Встановлено асоційований вплив цитогенетичної мінливості на м'ясну продуктивність великої рогатої худоби. Вперше визначено генетичні механізми зв'язку нестабільності каріотипу з продуктивними та відтворними якостями корів української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.2 + П871.11-6
Шифр НБУВ: РА382289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського