Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (127)Книжкові видання та компакт-диски (51)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П817.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Русенко Я.Г. 
Реінфікування тваринницьких приміщень після дезінфекції. Засоби і методи його попередження: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Я.Г. Русенко ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено реінфікування будівельних конструкцій тваринницьких приміщень після їх дезінфекції. На підставі експериментальних даних і матеріалів літературних джерел обгрунтовано роль будівельних матеріалів тваринницьких приміщень як можливого постійного фактора передачі збудників інфекційних хвороб тварин. Запропоновано заходи щодо запобігання накопиченню мікрофлори в товщі будівельних матеріалів шляхом застосування біоцидного бетону та цегли на основі катаміну АБ. Висвітлено значення та місце біоцидних будівельних матеріалів у системі заходів щодо знезараження тваринницьких приміщень. Розроблено метод визначення бактерицидності будівельних матеріалів з біоцидними речовинами та обгрунтовано необхідність використання лактозонегативних варіантів бактерій групи кишкових паличок як санітарно-показових з метою визначення якості дезінфекції. Запропоновано селективно-діагностичне середовище для їх індикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.54(4УКР) + П817.3
Шифр НБУВ: РА315508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Коваленко В.Л. 
Розробка бактерицидних засобів пролонгованої дії для підвищення ефективності боротьби з інфекційними хворобами тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.Л. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження епізоотичної ситуації щодо розповсюдженості інфекційних захворювань тварин в Україні. Розроблено нові дезінфікуючі засоби пролонгованої дії: "Глутарпін-1", "Дезавет", "Віват". Вивчено фізико-хімічні властивості нових препаратів: стабільність, сумісність, кратність піноутворення, бактерицидну активність, фенольний коефіцієнт, білковий індекс. Визначено токсикологічні параметри дезінфікуючих засобів на тваринах. Проведено порівняльну оцінку нових деззасобів пролонгованої дії та інших дезінфектантів на тест-культурах E. coli та St. aureus. Розроблено режими застосування дезінфікуючих засобів "Глутарпін-1", "Дезавет", "Віват" на тваринницьких і м'ясопереробних підприємствах, а також на підприємствах з виготовлення молочних продуктів. Наведено методичні рекомендації щодо визначення ефективності знезараження приміщень піноутворюючими деззасобами. Встановлено економічну ефективність застосування нових бактерицидних препаратів пролонгованої дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.3 +
Шифр НБУВ: РА332089

Рубрики:

      
3.

Мідик С.В. 
Розробка дезінфектанту комбінованої дії: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / С.В. Мідик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше створено новий дезінфекційний засіб комбінованої дії - "Дезаінсект". Вивчено дезінфекційні властивості препарату, встановлено його ефективні концентрації. Експериментально доведено, що дезаінсект проявляє бактерицидну дію стосовно S. aureus, E. coli, M. bovis та вірусу вакцинного штаму Ла-Сота ньюкаслської хвороби птиці. Встановлено залежність ефективності дії препарату від концентрації, норми витрат та тривалості нанесення на оброблювані поверхні. Удосконалено методику визначення ефективності знезараження поверхонь від вірусів. Встановлено летальні дози дезаінсекту, вивчено його кумулятивні властивості, подразнювальну, сенсибілізувальну та шкірно-резорбтивну дію. Досліджено макроскопічні та гістологічні зміни в органах лабораторних мишей після введення їм летальних і робочих доз препарату та доведено пряму залежність патолого-анатомічних змін від концентрації дезаінсекту. За результатами досліджень препарат віднесено до 3-го класу небезпеки (помірно токсичних речовин). Одержано нові дані про інсектицидну дію препарату на Musca domestica та визначено його ефективні концентрації. Доведено, що препарат має пролонговану інсектицидну дію. Вперше визначено ефективну дію препарату на личинки нематод сільськогосподарських тварин і птиці та встановлено його концентрацію для дезінвазії тваринницьких приміщень. Виявлено незначний корозійний вплив нового препарату у порівнянні з NaOH на металеві конструкції з алюмінію та нержавіючої сталі. Запропоновано ефективні схеми проведення дезінфекції препаратом у тваринницьких приміщеннях, на молокозаводі та за умов забійного пункту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33 +
Шифр НБУВ: РА351087

Рубрики:

      
4.

Палій А.П. 
Розробка та вивчення дезінфікуючих препаратів при туберкульозі сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / А.П. Палій ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено, вивчено й апробовано дезінфікувальні засоби, а також оцінено ефективність їх дії на мікобактерії. Наведено рецептури двох нових дезінфікувальних препаратів "ДЕСУ-СУ" і "ДЗПТ-1", визначено їх бактерицидні властивості щодо атипових мікобактерій і збудників туберкульозу. Вивчено їх бактерицидні (бактерицидне розведення, фенольний і температурний кеофіцієнти, білковий індекс), фізико-хімічні (pH, температуру замерзання, корозійну активність), токсикологічні (гостру токсичність, подразнювальну та шкірно-резорбтивну дії, сенсибілізувальні властивості, інгаляційний вплив) властивості. Установлено режими застосування нових дезінфікувальних засобів за умов проведення профілактичної та вимушеної дезінфекції у разі туберкульозу сільськогосподарських тварин за виробничих умов. Проведено порівняльну характеристику бактерицидних властивостей розроблених препаратів і 14-ти потенційних дезінфектантів щодо мікобактерій, з яких у 6-ти встановлено туберкулоцидні властивості - "Віркон-С", "Віроцид", "Септодор-форте", "Ветамін", "Делаксон", "Кристал-1000". Розроблено та затверджено нормативну документацію на нові децінфектанти "ДЕСУ-СУ" і "ДЗПТ-1".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33 +
Шифр НБУВ: РА351265

Рубрики:

      
5.

Кривохижа Є. М. 
Санітарно-гігієнічне об|рунтування розробки мийно-дезінфікуючого засобу для доїльного устаткування та молочного інвентаря: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Є. М. Кривохижа ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено ефективний лужний мийно-дезінфекційний засіб для санітарної обробки доїльного устаткування та молочного інвентаря. Визначено його фізико-хімічні властивості, бактерицидну дію та мийну здатність. Вивчено корозійну дію засобу на металеві складові доїльного устаткування та молочного інвентаря. Досліджено гостру токсичність, подразнювальну та шкірно-резорбтивну дію, а також його кумулятивні властивості. Визначено технологічні режими застосування розробленого засобу для санітарної обробки переносних доїльних апаратів, доїльних установок з молокопроводом, охолоджувачів молока та молоковозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33 + П817.328.2
Шифр НБУВ: РА384471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фотіна Г.А. 
Токсикологічна оцінка та дезінфекційна ефективність препарату бровадез плюс: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.А. Фотіна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Створено й апробовано ефективний хімічний засіб профілактики інфекційних та інвазійних хвороб птиці. Розроблено рецептуру нового дезінфектанту бровадез-плюс, визначено його фізико-хімічні властивості, бактерицидне розведення, фенольний коефіцієнт, білковий індекс і дезінфекційну дію. Бактерицидні властивості встановлено відносно основних видів умовно-патогенної мікрофлорри птахів і сальмонел сероварів S.enteritidis, S.pullorum-gallinarum, S.typhimurium, S.anatum, S.infantis, S.jawa, S.copengagen. Доведено туберкулоцидну дію на Mycobacterium fortuitum та M. avium, досліджено віруліцидну дію до PHK-вмістимих вірусів. Експериментально виявлено ефективність даного препарату для дезінвазії птахівничих приміщень у разі еймеріозів птиці. Досліджено гостру та хронічну токсичність препарату, перевірено подразнюючу, шкірно-резорбтивну та сенсибілізувальну дії. Встановлено макроскопічні та гістологічні зміни органів лабораторних тварин після введення їм робочих і летальних доз препарату. Удосконалено методи ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики інфекційних хвороб птиці. Доведено, що новий дезінфекційний засіб сприяє покращанню якості профілактичної та вимушеної дезінфекції, збільшенню виводимості інкубаційних яєць на 2,5 - 2,7 % та зменшенню відходу молодняку на 2,5 %, а також мінімізації негативного впливу на організм птиці, тварин, людини та довкілля. Експериментально доведено ефективність препарату для знезараження інкубаційних яєць, питної води, підготовки приміщень для посадки птиці та санації повітря в її присутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.61 + П817.33 +
Шифр НБУВ: РА358496

Рубрики:

      
7.

Дуюнов Е.Е. 
Удосконалення режимів дезінфекції повітря пташників у присутності птиці при вирощуванні бройлерів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / Е.Е. Дуюнов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність проведення дезінфекції повітря пташників за присутності птиці з метою зменшення його мікробного забруднення, починаючи з 20 - 25-ти діб вирощування бройлерів. Запропоновано проводити таку дезінфекцію аерозольним способом або ультрафіолетовим випромінюванням. Вивчено вплив розроблених режимів дезінфекції за присутності птиці з використанням зазначених способів на мікрофлору пташників, ріст бройлерів, гематологічні й економічні показники вирощування. Установлено, що дезінфекція повітря пташника аерозольним способом дозволяє зменшити його мікробне забруднення у 1,6 - 3,2 разів, підвищити збереженість бройлерів на 1,8 %, їх живу масу у віці 42-х діб на 35,03 г. Економічний ефект від застосування цього способу становить 411,77 грн. у розрахунку на 1 000 голів. Дезінфекція повітря ультрафіолетовим випромінюванням дає змогу зменшити його мікробне забруднення у 2,4 - 3,7 разів, підвищити збережність бройлерів на 2,2 %, їх живу масу у віці 42-х діб на 137 г, одержати економічний ефект задяки його застосуванню - 819,5 грн. у розрахунку на 1 000 бройлерів. Запропоновано застосовувати дезінфекцію повітря за присутності птиці аерозольним способом або ультрафіолетовим випромінюванням як елемент технології варощування бройлерів у присадибних, фермерських і спеціалізованих господарствах. Рекомендовано режими проведення такої обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.324 + П682-44 +
Шифр НБУВ: РА361831

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського