Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П811.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Мазур Т.Г. 
Мікробіологічні ризики на шляху отримання питного молока та підходи до їх усунення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Т.Г. Мазур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено необхідність інтегрального бактеріологічного контролю під час виробництва питного молока. Досліджено вплив технологічних процесів і режимів первинної обробки молока на фермі на бактеріальне обсіменіння. Проведено порівняння санітарно-гігієнічних характеристик молока, що надходить на молокопереробне підприємство з сільськогосподарських підприємств та їх особистих підсобних господарств населення. За методом полімеразної ланцюгової реакції у заготівельному молоці визначено частоту виявлення Listeria monocytrogenes. Долсліджено вплив пастеризації на кількісний і якісний склад мікрофлори молока, оцінено ефективність існуючих режимів його пастеризації залежно від санітарно-гігієнічного стану сировини, пори року й умов виробництва. Для пастеризованого молока виявлено точки повторного бактеріального обсіменіння, вивчено кількісний і якісний склад вторинної мікрофлори. На підставі результатів проведених досліджень запропоновано схему інтегрального бактеріологічного контролю, який має розпочинатися з сировинної зони та виконуватися спеціалістами молокопереробного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П811.62 +
Шифр НБУВ: РА352074

Рубрики:

      
2.

Перкій Ю.Б. 
Роль бактерій групи кишкових паличок у санітарії молока: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.Б. Перкій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено норматив титру бактерій групи кишкової палички (БГКП) у свіжому молоці як одного з показників його безпеки. Розроблено засоби підвищення безпеки молока. Установлено, що БГКП, зокрема ешерихії, належать до транзитної групи мікрофлори шкіри дійок та молочної залози корів. Показано, що за окремих випадків мастити стрептококової та змішаної етіології (стрептококи, стафілококи) можуть супроводжуватися присутністю ешерихій за невеликих кількостей, які знаходяться у молочній залозі як транзитної мікрофлори. Установлено рівень санітарної показовості БГКП у разі визначення ефективності певних технологічних операцій, зокрема, санобробки доїльних апаратів і молочного посуду, охолодження молока. Розроблено новий препарат зовнішнього застосування для санації шкіри дійок "Крем для вимені". Запропоновано нове живильне селективно-діагностичне середовище "СДК" для індикації бактерій групи кишкових паличок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.397.2 + П811.62 +
Шифр НБУВ: РА352079

Рубрики:

      
3.

Джміль О.М. 
Удосконалення технологічних процесів одержання молока з мінімальним бактеріальним обсіменінням: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / О.М. Джміль ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено технологічні процеси одержання молока з мінімальним бактеріальним обсіменінням на господарських підприємствах різних форм власності. Охарактеризовано сучасний стан реформованих сільськогосподарських підприємств-виробників молока в Україні. Проаналізовано існуючі ризики в технологічному процесі одержання молока на фермах та особистих підсобних господарствах населення. Досліджено вплив температури та термінів зберігання сирого незбираного збірного молока на його мікрофлору. Запропоновано новий метод зниження мікробного обсіменіння молока за допомогою активізації його природних бактеріостатичних властивостей, а саме шляхом активації лактопероксидазної системи за допомогою натрію тіоціанату. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, мікробіологічні, токсикологічні показники, біологічну цінність та технологічні властивості молока, обробленого з активізованою LP-системою. Встановлено оптимальні дози тіоціанату, які необхідно використовувати з метою зниження бактеріального обсіменіння молока на шляху від виробника до переробника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.62 + П817.12 +
Шифр НБУВ: РА344565

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського