Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=П718.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Камінецький В.К. 
Екологічні та господарські основи напіввільного утримання копитних (на прикладі державної організації "Резиденція "Залісся" та Азово-Сиваського національного природного парку): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.К. Камінецький ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання формування популяцій копитних за умов надмірної щільності населення та штучного обмеження площі існування даних тварин. З'ясовано, що у лісових угіддях державної організації "Резиденція "Залісся" щільність копитних становить 122 особини на 1 тис. га. У степовому біотопі Азово-Сиваського національного природного парку цей показник становить 519 особин на 1 тис. га. Досліджено формування міжвидових зв'язків між окремими популяціями копитних. Установлено соціальну ієрархію видів, що перебувають на одному трофічному рівні. Для популяції кожного виду наведено чинники, що впливають на динаміку його чисельності. Зазначено, що пристигаючі соснові насадження з розвиненим підліском є пріоритетними угіддями для благородного оленя, звідки він витісняє лань і козулю у свіжі та сухі бори, де переважають сосново-зеленомохово-лишайникові асоціації. За умови спільного утримання лося та плямистого оленя останній домінує у чорновільхових насадженнях з багатим підліском і трав'яним покривом, а поширення лося обмежується сосновими молодняками. Високий рівень біотехнічних заходів зумовлює незалежність дикого кабана від характерних вологих станцій і нейтральні відносини з іншими видами копитних. Муфлон найповніше освоює трофічні ресурси Степової зони та є найбільш пристосованим видом до умов відкритого біотопу. Виявлено, що за його відсутності лань проявляє вищу екологічну пластичність, ніж благородний олень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.9-3 + Е623.362.40*80 +
Шифр НБУВ: РА362855

Рубрики:

      
2.

Шадура А.М. 
Лісівничі основи ведення мисливського господарства на кабана (Sus scrofa L.) та козулю (Capreolus capreolus L.) у лісах східного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / А.М. Шадура ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Представлено результати вивчення на базі лісотипологічних засад природної кормової бази козулі та кабана у різних лісових біоценозах Східного Полісся України. Запропоновано методику визначення запасів надземної та підземної фітомаси кормових рослин і сільськогосподарських кормів для копитних. З'ясовано причини превалювання певного корму у їх раціоні. Запропоновано заходи підвищення кормової ємності лісових угідь для козулі та кабана. Відзначено, що результати дослідження можуть бути використані для визначення придатності угідь щодо проживання даних тварин, а також встановлення класу бонітету лісових мисливських угідь, проведено розрахунки їх оптимальної ємності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339649

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського