Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=П696$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Харчишин В.М. 
Інтенсифікація біотехнології вермікультивування і шляхи оптимізації використання черв'ячної біомаси та цеолітів у виробництві м'яса і яєць перепелів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / В.М. Харчишин ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано процес ідентифікації біотехнології вермікультивування шляхом оптимізації мінерального складу живильного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків за допомогою природних цеолітів вітчизняних родовищ. Досліджено проблему використання черв'ячної біомаси, вирощеної у різних за мінеральним складом живильних середовищах, і самих цеолітів у раціонах перепелів. Вивчено вміст рухомих і малорухомих форм металів у цеоліті Сокирницького родовища Закарпатської області та цеолітовмісному базальтовому туфі родовища "Полицьке-II" Рівненської області. Визначено рівень елімінації феруму, магнію, мангану, купруму та цинку з мінералів залежно від реакції середовища й експозиції. Установлено, що оптимальною концентрацією цеоліту Сокирницького родовища у складі живильного середовища для гібрида червоних каліфорнійських черв'яків є 3 %, а цеолітовмісного базальтового туфу родовища "Полицьке II" - 4,5 %. Визначено оптимальну концентрацію - 1,5 % обох мінералів у складі раціону для перепелів та вивчено біохімічні показники в організмі птиці. Виявлено, що включення 2 % черв'ячної біомаси, вирощеної на живильному середовищі з вмістом 4,5 % цеолітовмісного базальтового туфу, впливає на біохімічні показники, сприяє підвищенню м'ясної та яєчної продуктивності птиці та не є перешкодою для одержання якісної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П696 + П686.3-45 +
Шифр НБУВ: РА338959

Рубрики:

      
2.

Мерзлов С.В. 
Корекція параметрів біотехнології вермикультивування та регламентація використання біомаси черв'яків і сапоніту у виробництві м'яса курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / С.В. Мерзлов ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше визначено вміст рухомих і малорухомих форм важких металів та магнію в сапоніті Ташківського родовища. Вивчено властивості сапоніту щодо адсорбції токсичних важких металів з розчинів з різним значенням реакції середовища, а також здатність елімінованих з мінералу металів вступати в хелатні сполуки з олігопептидами. Проведено дослідження щодо використання сапоніту як мінеральної домішки до живильного середовища для каліфорнійських черв'яків. Вивчено можливість використання біомаси черв'яків, вирощених на субстраті з вмістом сапоніту, в годівлі курчат-бройлерів, а також їх вплив на метаболічні процеси в організмі птиці та її продуктивність. Виявлено, що додавання до живильного середовища оптимальної кількості мінералу сприяє інтенсифікації обмінних процесів в організмі олігохет, підвищує їх продуктивність, а також впливає на вміст важких металів у тілі черв'яків та в біогумусі. Доведено, що включення черв'ячної біомаси до комбікорму курчат-бройлерів позитивно впливає на метаболічні процеси в організмі, а також на продуктивність птиці та якість одержаної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П696 + П682-612.2 +
Шифр НБУВ: РА329503

Рубрики:

      
3.

Олійниченко В.Г. 
Обгрунтування сільськогосподарських біотехнологічних систем виробництва добрив та їх агрохімічна оцінка: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.Г. Олійниченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Наведено результати досягнень господарських біотехнологічних систем виробництва добрив та їх агрохімічні оцінки у зоні Лівобережного Полісся України. Розроблено загальні методологічні принципи аналізу сільськогосподарської еколого-біотехнологічної системи, що дає можливість з достатньою точністю моделювати вплив різних факторів на її біотехнологічну й екологічну ефективність, здійснювати порівняння і пошук енергозберігаючих режимів і технологій. Встановлено агрохімічну ефективність нових біоорганічних добрив (біогумусу, купограну та нітроамосфоски з біогумусом) для вирощування картоплі, кукурудзи на силос та озимої пшениці, обгрунтовано норми їх внесення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23,022 + П077.1,022 + П696,022
Шифр НБУВ: РА310300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Савчук Р. В. 
Роль енергетичних змін тканини детрузора в патогенезі розвитку гіперактивного сечового міхура (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / Р. В. Савчук ; ДУ "Ін-т урології АМН України". — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано роль біоенергетичних порушень детрузора у формуванні гіперрефлекторного сечового міхура. Розглянуто гіперактивність детрузора сечового міхура як стан, який перебігає з дезадаптацією основних біохімічних процесів, що забезпечують біонергетику тканин, активацію вільнорадикального окиснення ліпідів, пригнічення антиоксидантного захисту тканини детрузора, які корелюють з морфофункціональними змінами біомембран, порушеннями фізико-хімічних властивостей фосфоліпідного бішару клітини, що є найважливішою ланкою в патогенетичному ланцюгу досліджуваної патології. Експериментально доведено розвиток енергодефіцитного діатезу в патогені гіперактивного сечового міхура в результаті перевитрати клітинної енергетики в тканинах детрузора, що призводить до явищ метаболічної дезадаптації тканини сечового міхура, інтегративних порушень динамічної та статичної складових. Доведено, що похідним сполукам із германієм притаманна принципово нова дія - нормалізація скоротливої активності детрузора in vitro та in vivo, за рахунок нормалізації вмісту макроергічних фосфатів, активації енергетичного обміну та підвищення антиоксидантного захисту. Обгрунтовано стратегію фармакологічної корекції функціонального стану детрузора у випадку гіперактивного сечового міхура, яка базується на комплексному використанні препаратів групи м-холіноблокаторів і енерготропних засобів, здатних нормалізувати порушення балансу макроергічних фосфатів, продуктів ліпопероксидації, сприяти економному витрачанню ендогенних оксидантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.56-9 + П696.024-9
Шифр НБУВ: РА382172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мітіна Н.Б. 
Технологія одержання кормової рослинно-вуглеводної білкової добавки методом вермікультивування: автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.Б. Мітіна ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод утилізації соняшникового лушпиння способом вермікультивування з метою одержання рослинно-вуглеводної білкової домішки (РВБД). Науково обгрунтовано залежність нагромадження біомаси Eisenia foetida від абіотичних чинників (температури, вологості, pH середовища, щільності посадки продуцента). Обгрунтовано умови інтенсифікації процесу ферментації рослинної сировини за рахунок внесення біологічно активної субстанції, яка є симбіотичним комплексом мікроорганізмів. Визначено біотехнологічні параметри вермікультивування, наведено біохімічну характеристику готової продукції РВБД і біомаси відокремленої популяції Eisenia foetida. Обгрунтовано умови одержання водно-спиртових екстрактів з біомаси Eisenia foetida та визначено фракційний склад білків водно-спиртових екстрактів. Розкрито можливість використання одержаної РВБД у сільському господарстві для відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П696 + П545.121 +
Шифр НБУВ: РА362048

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського