Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=П682-451.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Дух О. І. 
Антиоксидантний стан і ліпідний склад тканин курей та ембріонів за корекції вітаміном А й каротиноїдами: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. І. Дух ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 18 с.: табл., рис. — укp.

Вперше досліджено вплив різного рівня вітаміну А та каротиноїдів у комбікормі племінних курей у період інтенсивної несучості на ліпідний склад та антиоксидантний стан тканин курей та їх ембріонів. Встановлено, що зростання у складі комбікорму для курей у репродуктивний період рівня вітаміну А з 10-ти тис. до 40-ка тис. IO та каротиноїдів з 8-ми до 32-х мг на кг комбікорму підвищує в крові та печінці курей та ембріонів вміст фосфоліпідів і загальних ліпідів, збільшує в складі останніх рівень ненасичених і зменшує рівень насичених жирних кислот, а також знижує в їх крові вміст продуктів ПОЛ і підвищує активність супероксиддисмутази, каталази та рівень церулоплазміну. Вперше визначено оптимальний рівень вітаміну А та каротиноїдів у раціоні курей у репродуктивний період, показано їх вплив на депонування цього вітаміну та токоферолу у жовтку яєць, в тканинах курей та ембріонів, а також на виводимість курчат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-272.513
Шифр НБУВ: РА385800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Яремко Р.М. 
Антиоксидантний статус організму курчат яєчних ліній у ранньому віці і фактори його регуляції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.М. Яремко ; УААН. Ін-т землеробства і біології тварин. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені дані про зміни антиоксидантного статусу курчат яєчного напрямку продуктивності в період з 30- до 60-добового віку. Встановлено, що в період найбільш інтенсивного росту курчат з 38- до 45-добового віку в їх організмі різко посилюються процеси перекисного окиснення ліпідів. Запропоновано способи зменшення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів в організмі курчат у вказаний період, в основі яких лежить використання в їх годівлі водорозчинних препаратів селену (селеніту натрію) і вітаміну Е (аквавіту-Е). Встановлений позитивний вплив використання добавок вітаміну Е і селену у годівлі курчат яєчних ліній на їх ріст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22,022

Рубрики:

      
3.

Коц В.П. 
Взаємодія вітамінів А і Е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від рівня в кормі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.П. Коц ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено взаємодію мікроелементів цинку, марганцю, селену, вітамінів A та E в організмі племінних курей-несучок. Проаналізовано особливості накопичення даних речовин на тканинному рівні, досліджено їх вплив на продуктивні ознаки та деякі біохімічні показники обміну речовин й обгрунтовано шляхи підвищення вітамінного та антиоксидантного статусу організму птиці. Проведено порівняльне вивчення динаміки вмісту мікроелементів цинку, марганцю та селену, які входять до складу антиоксидантних ферментів. Досліджено активність даних ферментів у тканинах курей, вміст продукції перекисного окиснення ліпідів і жиророзчинних вітамінів. Показано, що збагачення раціону мікроелементами та вітаміном E сприяє підвищенню антиоксидантного статусу організму, зниженню рівня перекисних процесів у тканинах і покращенню відтворних і продуктивних якостей птиці. Встановлено кореляційний зв'язок між рівнем мікроелементів у кормі, їх кількістю в органах і тканинах та активністю перекисного окиснення ліпідів. Встановлено негативний вплив нестачі мікроелементів на зниження активності глутатіонзалежних ферментів. Вперше встановлено, що одночасне використання мікроелементів і вітамінів A та E сприяє максимальному гальмуванню перекисних процесів. Доведено вплив комплексної вітамінно-мінеральної домішки на біологічну активність окремих ланок антиоксидантної системи крові та функціональних тканин організму птиці, що сприяє підвищенню заплідненості яєць, виводу молодняка та несучості курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 +
Шифр НБУВ: РА335409

Рубрики:

      
4.

Костюк І. О. 
Особливості біологічного окиснення в печінці курей різного віку при збагаченні їх раціону вітамінами А і Е: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / І. О. Костюк ; НААН України, Ін-т тваринництва. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-273.906
Шифр НБУВ: РА385213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кучерук М.Д. 
Санітарно-гігієнічне та клініко-експериментальне обгрунтування застосування нутріцевтиків курчатам-бройлерам: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / М.Д. Кучерук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено та науково обгрунтовано направленого коригування мікробіоценозу травного каналу курчат-бройлерів пребіотиком Біо-Мос та 1 %-м колоїдним розчином наночастинок срібла з метою підвищення стійкості птахів до умовно-патогенної бактеріальної флори, поліпшення перебігу травних процесів у їх організмі та, відповідно, підвищення продуктивності. Встановлено, що вказані препарпти стабілізують порушений, внаслідок недотримання чинних санітарно-гігієнічних норм і правил утримання молодяку птиці, мікросимбіоценоз травного каналу курчат-бройлерів шляхом зниження концентрації у вмістимому кишечнику та посліді представників умовно-патогенної та патогенної мікрофлори. Доведено, що зниження кількості патогенів у кишечнику сприяє зменшенню їх виділення з послідом у зовнішнє середовище та контамінації останього, за рахунок чого зменшується мікробне забруднення повітря пташників та рекоментамінація птахопоголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-451.22 +
Шифр НБУВ: РА368197

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського