Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (404)Книжкові видання та компакт-диски (346)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П682$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Глєбова Ю.А. 
Адаптаційна реакція яєчних курей різних генотипів та прогнозування їх природної резистентності в ранньому онтогенезі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.А. Глєбова ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему адаптації яєчних курей сучасних кросів та наведено оцінку їх адаптаційної реакції у взаємозв'язку "генотип - середовище - яйце - резистентність організму в ранній онтогенез". Розроблено математичні моделі комплексного прогнозування ранньої природної резистентності у яєчних курей, а також виводимості яєць та виводу курчат. Встановлено, що під впливом адаптаційної реакції в яєчних курей знижуються показники яєчної продуктивності, якості яєць, відтворної здатності, збереженості поголів'я, неспецифічної резистентності та зростає напруга в організмі. Виявлено, що у разі схрещування вихідних ліній курей з підвищеною адаптаційною реакцією ефективність гетерозису за несучістю та відтворною здатністю вища, ніж у разі схрещування курей із меншою адаптаційною реакцією. Розроблено методи (математичні моделі) прогнозування природної резистентності в ранньому онтогенезі у комплексі з прогнозуванням виводимості яєць та виводу курчат, що дають можливість до інкубації яєць визначати відтворну здатність яєчних курей, яких утримують за різних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-31 +
Шифр НБУВ: РА352809

Рубрики:

      
2.

Пасічна Ю.Я. 
Адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей за дії аліментарних чинників: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Ю.Я. Пасічна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей у разі впливу раціонів, відмінних за складом кормових інгредієнтів і біологічно-активних речовин, але ідентичних за поживністю, а також за умов дії Т-2 токсину. Встановлено на 3-, 10- та 20-ту добу після зміни корму адаптивний характер активності гідролаз органів травлення, що відповідає стадіям годівельного стресу (за Сельє). Показано, що адаптивні зміни гідролаз у тонких кишках курей залежать від включення домішок DL-метіоніну, сульфату натрію та йодистого калію а також ферментних препаратів Ревабіо та Натуфос у склад ячмінно-бобово-ріпакового комбікорму, а також біомаси дріжджів Phaffia rhodizyma у склад стандартного комбікорму. Проаналізовано динаміку активності гідролітичних ферментів органів травлення курей на 10-, 20- та 30-ту добу за експериментального Т-2 токсикозу. Виявлено, що гідролази тканини печінки реагують на дію токсину більше, ніж ферменти тонких кишок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-45 + П872.763-961 +
Шифр НБУВ: РА358494

Рубрики:

      
3.

Дух О. І. 
Антиоксидантний стан і ліпідний склад тканин курей та ембріонів за корекції вітаміном А й каротиноїдами: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. І. Дух ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 18 с.: табл., рис. — укp.

Вперше досліджено вплив різного рівня вітаміну А та каротиноїдів у комбікормі племінних курей у період інтенсивної несучості на ліпідний склад та антиоксидантний стан тканин курей та їх ембріонів. Встановлено, що зростання у складі комбікорму для курей у репродуктивний період рівня вітаміну А з 10-ти тис. до 40-ка тис. IO та каротиноїдів з 8-ми до 32-х мг на кг комбікорму підвищує в крові та печінці курей та ембріонів вміст фосфоліпідів і загальних ліпідів, збільшує в складі останніх рівень ненасичених і зменшує рівень насичених жирних кислот, а також знижує в їх крові вміст продуктів ПОЛ і підвищує активність супероксиддисмутази, каталази та рівень церулоплазміну. Вперше визначено оптимальний рівень вітаміну А та каротиноїдів у раціоні курей у репродуктивний період, показано їх вплив на депонування цього вітаміну та токоферолу у жовтку яєць, в тканинах курей та ембріонів, а також на виводимість курчат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-272.513
Шифр НБУВ: РА385800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Яремко Р.М. 
Антиоксидантний статус організму курчат яєчних ліній у ранньому віці і фактори його регуляції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.М. Яремко ; УААН. Ін-т землеробства і біології тварин. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені дані про зміни антиоксидантного статусу курчат яєчного напрямку продуктивності в період з 30- до 60-добового віку. Встановлено, що в період найбільш інтенсивного росту курчат з 38- до 45-добового віку в їх організмі різко посилюються процеси перекисного окиснення ліпідів. Запропоновано способи зменшення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів в організмі курчат у вказаний період, в основі яких лежить використання в їх годівлі водорозчинних препаратів селену (селеніту натрію) і вітаміну Е (аквавіту-Е). Встановлений позитивний вплив використання добавок вітаміну Е і селену у годівлі курчат яєчних ліній на їх ріст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22,022

Рубрики:

      
5.

Карпа І.В. 
Антиоксидантний статус у курей, ембріонів та одноденних курчат за різного складу раціону: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.В. Карпа ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 16 с.: табл. — укp.

Установлено, що тривале згодовування курям-несучкам ячмінно-бобового комбікорму з вмістом 40 % ячменю та 20 % екструдованих кормових бобів сприяє підвищенню активності ферментів систем антиоксидантного захисту (САЗ) в ооцитах у процесі оогенезу. Установлено високий рівень ПОЛ, каталазної та глутатіонпероксидазної активностей на ранніх стадіях оогенезу. Визначено, що стабілізація рівня показників неферментативної САЗ (каротиноїдів, вітамінів А і Е) відбувається після досягнення ооцитом маси більше двох грамів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-455.4 + П682-27
Шифр НБУВ: РА326893

Рубрики:

      
6.

Колєсніченко В.М. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / В.М. Колєсніченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Установлено фоновий вміст ртуті у грунтах, воді, кормах, організмі курей-несучок дослідних господарств. Виявлено біогенну міграцію ртуті у системі грунт - вода - корми - організм курей-несучок. Проаналізовано вплив пектиновмісного препарату на концентрацію сполук ртуті в органах і тканинах продуктивної птиці. З'ясовано, що використання пектиновмісного препарату, який виготовлений на основі виноградних вичавок (95 %) і містить пектинові речовини, аскорбінову кислоту (4 %) й активоване вугілля (1 %), сприяє виведенню ртуті з організму курей-несучок дослідних груп на 45 - 67 % у порівнянні з контрольною. Відзначено, що за умов використання даного препарату відбувається збільшення показників: яйценоскості курей-несучок, поліпшення показників біологічної цінності м'яса, підвищення показників морфологічного та хімічного складу отриманих яєць у дослідних групах у порівнянні з контрольною. Уперше визначено коефіцієнт накопичення та коефіцієнт біотрансформації ртуті в організмі продуктивної птиці. Наведено рекомендації щодо використання пектинових речовин з відходів виробництва у птахівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-27 + П682-45 +
Шифр НБУВ: РА338012

Рубрики:

      
7.

Коц В.П. 
Взаємодія вітамінів А і Е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від рівня в кормі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.П. Коц ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено взаємодію мікроелементів цинку, марганцю, селену, вітамінів A та E в організмі племінних курей-несучок. Проаналізовано особливості накопичення даних речовин на тканинному рівні, досліджено їх вплив на продуктивні ознаки та деякі біохімічні показники обміну речовин й обгрунтовано шляхи підвищення вітамінного та антиоксидантного статусу організму птиці. Проведено порівняльне вивчення динаміки вмісту мікроелементів цинку, марганцю та селену, які входять до складу антиоксидантних ферментів. Досліджено активність даних ферментів у тканинах курей, вміст продукції перекисного окиснення ліпідів і жиророзчинних вітамінів. Показано, що збагачення раціону мікроелементами та вітаміном E сприяє підвищенню антиоксидантного статусу організму, зниженню рівня перекисних процесів у тканинах і покращенню відтворних і продуктивних якостей птиці. Встановлено кореляційний зв'язок між рівнем мікроелементів у кормі, їх кількістю в органах і тканинах та активністю перекисного окиснення ліпідів. Встановлено негативний вплив нестачі мікроелементів на зниження активності глутатіонзалежних ферментів. Вперше встановлено, що одночасне використання мікроелементів і вітамінів A та E сприяє максимальному гальмуванню перекисних процесів. Доведено вплив комплексної вітамінно-мінеральної домішки на біологічну активність окремих ланок антиоксидантної системи крові та функціональних тканин організму птиці, що сприяє підвищенню заплідненості яєць, виводу молодняка та несучості курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 +
Шифр НБУВ: РА335409

Рубрики:

      
8.

Карпенко О.В. 
Використання математичних моделей для прогнозування несучості птиці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Карпенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 19 с. — укp.

Вперше наведено порівняльну оцінку моделей росту та несучості курей яєчного та м'ясо-яєчного напрямку продуктивності. Визначено компоненти моделей (кінетичну та експоненціальну швидкість росту) для птиці сучасних кросів. Встановлено, що для одночасного опису та прогнозування живої маси та несучості доцільно використовувати модель Т.Бріджеса, а модель Мак-Неллі (модифіковану) - для найточнішого опису несучості. Виявлено, що використання даних моделей забезпечує високу точність опису та прогнозування (відхилення фактично одержаних і теортично розрахованих значень не перевищує 5 % межі судження про достовірність результатів). Обгрунтовано доцільність використання індексів інтенсивності росту та формування організму для прогнозування несучості на базі даних за перші 3 - 4 місяці її обліку. Виявлено високі кореляційні залежності параметрів моделей та індексів з живою масою та несучістю. Визначено коефіцієнти трансгресії та генетичну спорідненість курей яєчного та м'ясо-яєчного напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681 +
Шифр НБУВ: РА351306

Рубрики:

      
9.

Свириденко О.І. 
Використання факторів стимулювання росту при вирощуванні курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.І. Свириденко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Уперше за результатами комплексних порівняльних досліджень одержано дані щодо впливу кольорів освітлення зони годівлі, кормів і годівниць на кормову поведінку, ріст, продуктивні якості, анатомічні, гістологічні, біохімічні та гематологічні показники курчат-бройлерів. Розроблено спосіб стимулювання їх росту, що передбачає згодовування комбікорму жовтого кольору з годівниць червоного, що сприяє кращому споживанню корму (на 5,5 %) і забезпечує за умов кліткового та підлогового вирощування підвищення живої маси птиці відповідно на 7,5 та 8,5 %, середньодобових приростів живої маси - на 7,6 та 8,6 %, збереженості поголів'я - на 1,5 та 2 %. Установлено, що у разі використання запропонованого способу збільшується маса патраних тушок на 10,9 та 11,5 %, а їстивних частин - на 13,2 та 13,8 % відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 +
Шифр НБУВ: РА338083

Рубрики:

      
10.

Гарбажій К. С. 
Використання ферментного препарату "Ладозим" у раціонах курей-несучок: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / К. С. Гарбажій ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнол. ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено завдання створення кормової суміші для курей-несучок, збагаченої ферментним препаратом ладозим проксі та її дії на продуктивні якості птиці. За результатами першого та другого науково-господарських дослідів на основі теоретичних і практичних висновків створено кормову суміш. На третьому етапі поставлено один науково-господарський й один виробничий досліди, мета яких полягає в перевірці ефективності застосування ферментного препарату ладозим проксі у годівлі курей-несучок яєчного напряму продуктивності як регулятора по перетравності поживних речовин комбікорму в їх організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.25
Шифр НБУВ: РА371448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Седлик А.А. 
Вплив віку і жирнокислотного складу жирових добавок до раціону на обмін ліпідів у тканинах курей та їх продуктивність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / А.А. Седлик ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681 + П682-272.513-451.2
Шифр НБУВ: РА319748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Міхайліна О.В. 
Вплив інкорпорованого sup137/supCs на біохімічні показники в шкірі курчат на ранніх етапах постнатального онтогенезу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / О.В. Міхайліна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості біохімічних процесів у шкірі курчат на ранніх етапах постнатального онтогенезу, внаслідок впливу інкорпорованого 137Cs та дії на його фоні антиоксиданту дилудину. Встановлено, що процеси пероксидного окиснення ліпідів у шкурі курчат найбільш інтенсивно проходять у ранньому постнатальному онтогенезі, а коливання даних показників припадає на періоди формування оперення птиці. Виявлено вікові особливості вмісту нуклеїнових кислот і білка, активності деяких ферментів класів трансфераз і гідролаз. Введення в організм курчат 137Cs (активність 3000 Бк/добу) призвело до збільшення вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів і зменшення активності антиоксидантних ферментів. Введення радіонукліда з активністю 500 Бк/добу сприяло більшому коливанню досліджуваних показників, ніж з активністю 3000 Бк/добу, в порівнянні з контролем. Використання антиоксиданту дилудину в дослідній групі сприяло пригніченню вільнорадикального окиснення, активації ферментів антиоксидантного захисту організму, як під час його введення, так і після закінчення, а також інтенсифікації білкового синтезу, збільшенню маси курчат та їх збереженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-2
Шифр НБУВ: РА312867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Погібельна Ю.О. 
Вплив різних рівнів селену на ембріогенез курчат, продуктивність та обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.О. Погібельна ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати науково-господарських досліджень ефективності передінкубаційної обробки яєць селенітом натрію, а також впливу різних рівнів селену (0,2; 0,3; 0,4 і 0,5 мг/кг комбікорму) на продуктивність і обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок. Установлено, что передінкубаційна обробка яєць 0,01 %-им розчином селеніту натрію сприяє підвищеному вмісту цього елемента в компонентах яйця (білку, жовтку та шкарлупі), внаслідок чого у жовтку збільшується концентрація вітаміну E та каротиноїдів, а також зменшуються відходи інкубації та зростають виводимість яєць (на 7,2 %) - і виведення курчат (на 9,7 %). Визначено оптимальну дозу селену в комбікормі для ремонтного молодняку і курей-несучок, яка становить 0,3 мг/кг. Доведено, що забезпечення в комбікормі цієї дози сприяє підвищенню середньодобового приросту курчат та молодняку на 12,6 %. За результатами дослідження з'ясовано, що згодовування курям-несучкам комбікорму з вмістом селену 0,3 мг/кг зумовило підвищення несучості на 10,5 % та маси яйця - на 6,2 %. Відзначено, що яйця курей дослідженої групи відрізнялись від контрольної більшою масою білка (на 9,9 %) і жовтка (на 20,0 %), концентрація селену у білку зростала у 2,08 рази, а у жовтку - у 2,3 рази. Показано, що застосування селену в раціоні курей-несучок сприяє покращанню інкубаційних якостей яєць, завдяки чому виводимість їх у дослідній групі становила 97,2 %, у контрольній - 90,2 %, а виведення курчат - відповідно 90,7 % та 79,1 %. Виявлено позитивний вплив підвищеної дози селену на перетравність поживних речовин, баланс кальцію, фосфору, селену та зростання вмісту у крові ремонтного молодняку і курей-несучок гемоглобіну, загального білка, gamma-глобулінів, кальцію, фосфору, сірки, селену та вітаміну E. Визначено економічну доцільність застосування селеніту натрію для обробки яєць перед інкубацією та забезпечення оптимального рівня селену в раціоні курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.232 + П682-23 +
Шифр НБУВ: РА335099

Рубрики:

      
14.

Кононенко 
Гігієнічна оцінка комплексу гліцинатів мікроелементів та його вплив на кліничний стан, метаболічний статус та резистентність організму курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Руслан Володимирович Кононенко ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.232 + П811.4
Шифр НБУВ: РА366079

Рубрики:

      
15.

Крижанівська О.П. 
Гігієнічна оцінка та обгрунтування використання гліцинату марганцю при вирощуванні курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / О.П. Крижанівська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено спосіб одержання гліцинату марганцю з сульфату марганцю та гліцерину, що дало можливість підвищити вихід продукту реакції до 75 %. На підставі результатів досліджень щодо вивчення впливу гліцинату марганцю на клініко-гематологічні показники, функціональний стан внутрішніх органів, продуктивність і збереження курчат-бройлерів, уперше встановлено його оптимальну дозу (380 мг/кг корму) у складі комбікормів для них. Експериментально доведено, що заміна у комбікормах сульфату марганцю на гліцинат і його згодовування впродовж 42-х діб курчатам-бройлерам сприяє посиленню трансмембральних процесів у слизовій оболонці тонкого кишечнику, реакцій переамінування амінокислот у печінці, а також - збільшенню маси тіла птиці, зменшенню витрат корму на одиницю продукції, забезпеченню високої ефективності використання марганцю за стабільних значень клініко-гематологічних показників і обміну речовин у тканинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-4 + П811.696.1 +
Шифр НБУВ: РА352083

Рубрики:

      
16.

Асобайрі Е.Е. 
Ефективність використання комбікормів для курей-несучок при додаванні метионіну, меляси та риб'ячого жиру: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Е.Е. Асобайрі ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено та експериментально обгрунтовано оптимальний рівень додавання сіркомістких амінокислот, бурякової меляси та риб'ячого жиру в ячмінно-соняшниковий комбікорм для яєчних курей промислового стада. Створено амінокислотно-енергетичний кормовий домішок для курей, який складається з 0,05 - 0,10 % бурякової меляси, що дозволяє суттєво підвищити ефективність ячмінно-соняшникового комбікорму зі зниженим вмістом тваринного протеїну (9 % від сирого протеїну). Вивчено вплив різного рівня метионіну, бурякової меляси та риб'ячого жиру в раціоні яєчних курей на вагу внутрішніх органів, морфологічний стан печінки, вагу, об'єм, щільність та товщину шкаралупи харчових яєць, а також концентрацію вітаміну А та каротиноїдів у жовтку. Встановлено взаємозв'язок маси печінки з нагромадженням жиру в цитоплазмі гепатоцитів, товщиною шкаралупи та інтенсивністю яйцекладки, вагою, об'ємом та щільністю яєць з віком курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-4
Шифр НБУВ: РА320643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мельник Н.В. 
Ефективність використання мінеральної добавки анальцим в годівлі курок-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.В. Мельник ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно вивчено вплив згодовування різних доз мінеральної домішки "Анальцим" на продуктивність, якість м'яса, стан крові й особливості розвитку органів травної та ендокринної систем. Установлено, що таке згодовування дає можливість підвищити продуктивні показники, морфологічний, хімічний склад та інкубаційні властивості яєць. Відзначено, що використання у складі комбікорму анальциму дозволяє одержати курятину з добрими фізико-хімічними показниками її якості, за цього істотного впливу на морфологічну структуру печінки та підшлункової залози курок-несучок даного препарату не виявлено. З'ясовано позитивну значущість анальциму на перетравність поживних речовин раціону, обмін азоту та засвоєння мінеральних елементів, а також експериментально обгрунтовано його найбільш доцільну дозу за умов введення до раціонів курей-несучок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.23 анальцим +
Шифр НБУВ: РА340315

Рубрики:

      
18.

Ведмеденко 
Ефективність використання родинних форм різних кросів для створення курей м'ясо-яєчного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Олена Володимирівна Ведмеденко ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-334
Шифр НБУВ: РА342794

Рубрики:

      
19.

Ткачук С. А. 
Закономірності морфогенезу трубчастих кісток курей м'ясного напряму продуктивності у постнатальному періоді онтогенезу: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / С. А. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Вперше проведено комплексне морфо-біомеханічне оцінювання кісток грудної та тазової кінцівок курей м'ясного напряму продуктивності із встановленням інтегральних показників. Розроблено методичний підхід до первинної обробки й інтерпретації одержаних експериментальних даних, механічних властивостей та динаміки формоутворення компактної кісткової тканини трубчастих кісток курей м'ясного напряму продуктивності у постнатальному періоді онтогенезу. Вперше введено показник колоподібності для оцінювання динаміки форми поперечного перерізу середньої частини діафіза трубчастих кісток залежно від віку й умов утримання дослідної птиці. Встановлено вікову залежність геометрії та товщини компактної кісткової тканини. Розроблено та запатентовано новий спосіб оцінювання інтегрального стану шляхом визначення мікротвердості компактної кісткової тканини свійської птиці у постнатальному періоді онтогенезу. Встановлено закономірності морфогенезу трубчастих кісток, на підставі аналізу швидкості та пропорційності ростових процесів, формотвірних властивостей, мікроструктурної організації компактної кісткової тканини у постнатальному періоді онтогенезу курей м'ясного напряму продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.98 + Е60*698.134.2*33
Шифр НБУВ: РА376418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Коломоєць О.В. 
Закономірності перебігу процесів перекисного окислення ліпідів і системи антиоксидантного захисту організму курей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Коломоєць ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено, що високий рівень продуктів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) в ранній період постнатального онтогенезу курчат обумовлений недостатньою функціональною активністю ферментативної ланки антиоксидантної системи організму і швидким вичерпанням пулу основних тканинних антиоксидантів (вітамінів А та Е). Виявлено більш високу варіабельність показників ліпопероксидації та антиоксидантного захисту (АОЗ) організму курей кросу "Бєларусь-9" у порівнянні з породою Леггорн, що може бути свідченням більших адапційних можливостей останньої. Досліджено інтенсифікацію процесів ПОЛ в періоди зміни пера та статевого дозрівання яйценосних курей, що обумовлює зниження вітамінної забезпеченості та гальмування активності антиоксидантних ферментів в тканинах організму курей. Визначено особливості впливу різних доз препарату стибіл на інтенсивність процесів ПОЛ. Виявлено, що введення препаратів стибіл та стибіл сумісно з диметилсульфоксидом (ДМСО) підвищує яєчну продуктивність, покращує дієтичні якості яєць, про що свідчить вірогідне зростання вмісту вітаміну А, каротиноїдів та зниження холестерину у жовтку яєць. З'ясовано особливості впливу препаратів стибіл, стибіл сумісно з ДМСО, дистинол на проантиоксидантний стан та ріст організму курей. Доведено доцільність двократного введення досліджуваних антиоксидантів до раціону курей яйценосного напрямку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-272.513 +
Шифр НБУВ: РА328289

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського