Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (83)
Пошуковий запит: (<.>U=П68-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ривак Г.П. 
Біотехнологія одержання та застосування провіту в годівлі свиней та курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.П. Ривак ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Зазначено, що біотехнологічний продукт мікробіологічного синтезу провіт містить комплекс біологічно активних речовин (вітамінів групи В, зокрема, холіну, амінокислот, макро- та мікроелементів), а також інші поживні речовини, належить до четвертого класу небезпеки як кормова домішка та є нетоксичним для лабораторних тварин та курчат-бройлерів. Встановлено, що введення провіту в комбікорм порісних і підсисних свиноматок позитивно впливає на якісні показники їх молозива та молока, підвищує живу масу їх приплоду під час народження, сприяє їх збереженості до відлучення, стимулює ріст і розвиток поросят-сисунів, забезпечує покращання гематологічних показників крові, а також обмінних процесів і резистентного статусу організму. Доведено, що домішка в комбікорм курчат-бройлерів стимулює їх ріст і розвиток, сприяє покращанню морфологічних і біохімічних показників крові, обмінних процесів організму аптиці, підвищує поживну цінність продукції. Визначено, що оптимальною дозою згодовування для порісних і підсисних свиноматок і курчат-бройлерів є 15 кг провіту на 1 тонну комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Е0*871 + Л89 + П68-4
Шифр НБУВ: РА320874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чорний С.В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка пастових кормів із відходів забою тварин та вплив їх на продуктивність і якість м'яса птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / С.В. Чорний ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми стосовно ветеринарно-санітарної експертизи пастових кормів з відходів забою тварин та вивчено їх вплив на продуктивність і якість м'яса птиці, а також утилізації цих відходів шляхом переробки у корми за сучасних умов розвитку м'ясопереробної галузі на Україні. Уперше в Україні вивчено сировинну базу, санітарну оцінку, хімічний склад, а також кормову і біологічну цінність досліджених відходів. Запропоновано підхід до переробки відходів забою тварин у корми, що враховує потужність м'ясопереробних підприємств. Надано санітарну та якісну оцінку кормів, що виготовляються з нетрадиційної сировини, відповідно до вимог безпеки. Надано ветеринарно-санітарну та якісну оцінку м'ясу птиці, яку вирощували з використанням пастових кормів. Розроблено експрес-метод дослідження токсичності кормів і м'яса даної птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11 + П545.182.4 + П68-455.4 +
Шифр НБУВ: РА333093

Рубрики:

      
3.

Цап С.В. 
Використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва в годівлі курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.В. Цап ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Доведено необхідність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі курей-несучок породи Ломани Браун за кормових умов Степу України, визначено оптимальні, а також навантажувальні кількості ППКПВ. Вивчено перетравність поживних речовин, засвоєння амінокислот, азоту, кальцію, фосфору та особливості обміну енергії в організмі курей-несучок за умов використання кукурудзяного глютену, кукурудзо-фосфатидного концентрату, сухого кукурудзяного корму у складі комбікормів. Установлено вплив ППКПВ на якість продукції (вітамінний склад яєць, аміно- та жирнокислотний склад грудних м'язів), а також на мікроскопічну будову печінки. На підставі експериментальних даних обгрунтовано економічну доцільність включення кукурудзяного глютену, КФК, СКК у комбікорми для курей-несучок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-45 +
Шифр НБУВ: РА325515

Рубрики:

      
4.

Кирилів 
Ліпідний та жирнокислотний склад тканин курей, ембріонів і добових курчат за різного складу раціону: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Богдан Ярославович Кирилів ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-4 + П68-272
Шифр НБУВ: РА331055

Рубрики:

      
5.

Шаповалов С.О. 
Особливості становлення антиоксидантного захисту та вплив мікотоксинів на організм птиці в онтогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.О. Шаповалов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Виконано порівняльне вивчення динаміки активності антиоксидантних ферментів в ембріогенезі різних видів сільськогосподарської птиці, а також вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і жиророзчинних вітамінів. Установлено, що токсини, які вивчалися, є активаторами перекисних процесів. Виявлено кореляційний зв'язок у разі мітотоксикозу в курей між рівнем продуктів ПОЛ в організмі птиці та активністю антиоксидантних ферментів і вмістом вітамінів A, E, C та каротиноїдів. Розроблено методику оцінки антиоксидантних властивостей різних форм вітамінів A, E, каротиноїдів, мікроелементів та дослідження процесів ПОЛ за дії Т-2 токсину за умов in vitro на клітинах ембріонального мозку курей. Визначено мінімальну концентрацію цього токсину, за якої активуються процеси ліпопероксидації. Уперше одержано дані, які висвітлюють одночасно інтенсивність ПОЛ і показники антиоксидантної системи крові курей у динаміці аліментарного мікотоксикозу. Установлено спроможність вітамінів E, C та селену за їх підвищених доз на фоні Т-2 токсикозу курей запобігати активації ПОЛ і виявлено різну біологічну активність щодо окремих ланок антиоксидантної системи крові та інших тканин. Виявлено, що за допомогою мікроелементарних композицій - препарату "Біотам" як профілактичного засобу та за умов розвитку Т-2 токсикозу значною мірою підвищується антиоксидантний статус організму птиці, стабілізується стан клітинних мембран. Відзначено, що використання пробіотиків у разі цієї патології сприяє значному поліпшенню біохімічних показників організму курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-272.539 + П68-451.8 +
Шифр НБУВ: РА327681

Рубрики:

      
6.

Мартиновський В.П. 
Перетравність корму, обмін речовин, продуктивність та якість м'яса курчат-бройлерів при згодовуванні біомаси гриба Blakeslea trispora: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.П. Мартиновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено хімічний склад біомаси, яка утворюється в процесі культивації гриба та вплив різної її кількості на перетравність корму, показники вуглеводно-білкового обміну, продуктивність, затрати корму на виробництво та собівартість продукції, збереженість поголів'я та якість м'яса курчат-бройлерів. Установлено, що згодовування біомаси гриба Bl. trispora курчатам-бройлерам протягом 42-х діб вирощування у складі комбікорму в кількості 1,0 г на 1 кг корму змінює хімічний склад посліду, показники обміну речовин, підвищує на 23,4 % середньодобові прирости живої маси в останню декаду вирощування та забезпечує 100 % збережності поголів'я, знижує затрати кормів на виробництво продукції, не впливає на фізіологічні показники та якість м'яса. Виявлено, що біомаса гриба Bl. trispora, яку згодовували курчатам-бройлерам у кількості 0,5 та 1,5 г на 1 кг корму не впливала на процеси травлення, обміну речовин, а також продуктивність та збереженість поголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-455.473 +
Шифр НБУВ: РА326416

Рубрики:

      
7.

Калин П.С. 
Порівняльна оцінка ефективності засобів деконтамінації інкубаційних яєць: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / П.С. Калин ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Наведено результати порівняльного оцінювання сучасних дезінфікуючих засобів, які використовуються у процесі дезобробки повітря пташників, інкубаторію, поверхні інкубаційних яєць. Проведено біохімічні та гістологічні дослідження щодо впливу дезінфікуючих засобів для пердінкубаційної обробки яєць на імунний стан курчат у перші вісім тижнів вирощування. Розроблено технологію деконтамінації яєць, яка розпочинається з моменту їх знесення та закінчується етапом виведення молодняка. Визначено дизінфікуючі засоби, які можна використовувати у перід інкубації яєць. Доведено недоцільність використання дезінфікуючого засобу віркон С у період інкубації яєць внаслідок його токсичної дії. Обгрунтовано доцільність знезараження припливного та відпрацьованого повітря птахівничих приміщень. Визначено ефективність використання апаратів "Уфотек" (озон + ультрафіолетове опромінення) для знезараження припливного та відпрацьованого повітря пташників та інкубаторів з урахуванням потужності апаратів і швидкості руху повітря в повітропроводі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443 +
Шифр НБУВ: РА363599

Рубрики:

      
8.

Архангельська М.В. 
Удосконалення способу передінкубаційної обробки яєць для підвищення відтворювальних якостей родинного стада курей кросу "Прогрес": Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / М.В. Архангельська ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо вдосконалення технології передінкубаційної обробки яєць птиці яєчного типу. Установлено, що застосування димексиду як хімічного провідника біологічно активних речовин у яйце у порівнянні з барометричним і термічним способами, значно спрощує глибинну обробку, активізує ембріональний розвиток, зменшуючи втрати маси яйця у перші вісім днів інкубаційного періоду та збільшуючи їх у наступні періоди інкубації і таким чином сприяє зменшенню ембріональної смертності на 5,2 %. Виявлено більш інтенсивний ріст і розвиток внутрішніх органів і живої маси. Завдяки стимуляції ембріогенезу відбувається більш інтенсивний розвиток міозитів і каріоцитів в ембріональний період. Ця тенденція зберігається до шестидесятиденного віку. Передінкубаційна обробка яєць розчином, який містить 0,01 % димексид, 0,1 % аскорбінову кислоту і 0,1 % янтарну кислоту, сприяє підвищенню виводимості яєць на 5,3 % і збереженості курчат - на 26,8 %. Економічний ефект від застосування нового способу становить 123,8 грн. від продажу добового молодняку з розрахунку на 1 000 закладених з метою інкубації яєць і 4 288 грн. - від продажу курочок-молодок з розрахунку на 1 000 посаджених для вирощування добових курчат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443.2 +
Шифр НБУВ: РА352067

Рубрики:

      
9.

Приймак В.В. 
Удосконалення технології інкубації для підвищення відтворювальних якостей і м'ясної продуктивності птиці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.В. Приймак ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення продуктивних якостей м'ясної птиці за рахунок використання рівновагових угруповань і передінкубаційної обробки яєць. Встановлено, що калібровка яєць м'ясних курей прабатьківського стада кросу "Конкурент-2" сприяє підвищенню їх інкубаційних якостей. Розроблено хімічний спосіб глибинної обробки качиних яєць, який полягає в тому, що перед закладкою на інкубацію яйця качок обробляли 0,1 %-ою аскорбіновою кислотою, 0,1 %-им препаратом "Катозал" за допомогою 0,1 %-го димексиду. Показано, що запропонований спосіб у порівнянні з контролем сприяв підвищенню виводимості на 4,3 %. З'ясовано, що передінкубаційна обробка качиних яєць сприяла підвищенню живої маси каченят. Доведено, що для підвищення відтворювальних і продуктивних якостей птиці доцільно використовувати перед інкубацією дані біологічно активні речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443.2 + П68-6 +
Шифр НБУВ: РА344233

Рубрики:

      
10.

Альматарнех М.М. 
Удосконалення технологічних прийомів виробництва та підготовки до інкубації яєць курей, качок і страусів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / М.М. Альматарнех ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено два напрями подальшого підвищення ефективності розведення курей яєчних кросів, качок і страусів в племптахопідприємствах України, якими є застосування енергозберігальних технологічних прийомів вирощування курей і виробництва інкубаційних яєць, підвищення плодючості качок і страусів; використання нових дезінфекційних засобів у процесі підготовки яєць курей, качок і страусів до інкубації. Експериментально встановлено, що курей батьківського стада найбільш ефективно вирощувати за переривчастими режимами щодо тривалості й інтенсивності освітлення пташників з застосуванням ламп розжарювання, а утримувати для виробництва інкубаційних яєць до досягнення 72 - 85-тижневого віку в кліткових батареях за нормативним світловим режимом з застосуванням компактних люмінесцентних ламп. Розроблено пропозиції щодо підвищення плодючості качок і страусів шляхом створення більш комфортних умов їх утримання під час відтворювального сезону. Встановлено ефективність застосування препарату йодезоль для передінкубаційної дезінфекції яєць курей і качок, обгрунтовано можливість заміни даним препаратом формаліну, який має канцерогенні властивості. Доведено, що застосування йодезолю для дезінфекції яєць курей і качок забезпечує збільшення до семи діб терміну їх гарантованого зберігання у яйцесховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443 +
Шифр НБУВ: РА362473

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського