Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (204)Журнали та продовжувані видання (349)
Пошуковий запит: (<.>U=П673$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Журавель О.М. 
Алергічні реакції в організмі собак при згодовуванні білкових кормів (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.М. Журавель ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження спонтанної алергії у собак, виникнення якої обумовлено згодовуванням білкових кормів. Наведено експериментальні матеріали щодо патогенного впливу білка курячого яйця та сироватики крові коня на організм цуценят. Проведено порівняльне дослідження результатів клінічних, морфологічних, біохімічних та імунологічних досліджень у собак за спонтанної алергії, спричиненої згодовуванням білкових кормів, і у цуценят, яким введено білок курячого яйця та сироватки крові коня. Зафіксовано еозинофілію, підвищення активності аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази й alpha-амілази, збільшення кількості Т-хелперів і зменшення Т-супресорів, пригнічення факторів неспецифічної природної резистентності, збільшення величини імунорегуляторного індексу та кількості В-лімфоцитів, підвищення вмісту IgE та циркулюючих імунних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-451.21 + П836.321 +
Шифр НБУВ: РА368393

      
2.

Стаєнний О. В. 
Ветеринарна превенція і постійно діюча профілактика у племінному розпліднику службових собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. В. Стаєнний ; Львів. нац. ун-т вет. мед. та біотехнолій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено паспортизацію підприємства та дано оцінку технології та стану ЗВП. Проведено диспансеризацію поголів'я й аналіз її результатів. Проаналізовано стан захворюваності поголів'я, профілактичних заходів, які проводяться у племінному розпліднику. Визначено потенціал розвитку новонароджених цуценят одержаних від племінних сук, шляхом вивчення щотижневого приросту їх живої маси до чотирьохмісячного віку. Вивчено особливості формування темпераменту у дослідних цуценят шляхом їх тестування у двохмісячному віці. Проаналізовано умови утримання та параметри мікроклімату в будівлях для цуценят. Вивчено потребу тестування молодняку на службову придатність для використання за формування особливостей поведінки. Розраховано ефективність превентивного та профілактичного підходу щодо технології утримання, розведення, вирощування у племінному розпліднику службових собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-614 + П871.53-8
Шифр НБУВ: РА371369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Водоп'янова 
Вплив кріопротекторів та заморожування-відігріву на клітини кісткового мозку собак: Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.19 / Лариса Анатоліївна Водоп'янова ; НАН України, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.31-636-601.2 с8 + П673-273.92 с8
Шифр НБУВ: РА358986

Рубрики:

      
4.

Дубовий А.А. 
Гістоморфологія щитоподібної залози собак у постнатальному періоді онтогенезу в умовах Полісся Житомирщини: автореф. дис. ... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.А. Дубовий ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 18 с. — укp.

Встановлено, що у собак дослідної групи 1, 7, 14-добового та 3 - 4-річного віку діаметр малих, середніх і великих фолікулів щитовидної залози, порівняно з контрольними тваринами, зростає, а у собак 1, 2 і 8-місячного віку зменшується. Зазначено, що у собак 1, 2, 8-місячного та 1, і 3 - 4-річного віку відбувається порушення гістоструктури органа, що проявляється дегенерацією паренхімпи у вигляді інтерфолікулярного зоба. Проаналізовано, що ці зміни характеризуються руйнуванням фолікулів, десквамацією тироцитів, гіперплазією та розростанням інтерфолікулярного епітелію, інтенсивною васкуляризацією, численними мікрокрововиливами в інтерфолікулярній тканині. Встановлено, що одержані дані радіологічних і морфологічних досліджень щитовидної залози собак значною мірою доповнюють сучасні уявлення щодо морфологічного стану органів ендокринної системи в цілому та щитовидної залози зокрема у свійських тварин, вирощених на територіях, забруднених радіонуклідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-273.95 + П673-271.25 +
Шифр НБУВ: РА369630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Деркач С. С. 
Діагностика оптимального часу осіменіння сук (клініко-експериментальні дані): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. С. Деркач ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У ході дослідження морфологічних і фізіологічних показників в організмі сук встановлено, що прояв статевого циклу у породи німецька вівчарка не залежить від пори року. Виявлено закономірну різницю між довжиною правого та лівого рогів матки, встановлено, що слизова оболонка піхви товстіша біля шийки матки, а тонша на межі присінка піхви та піхви. М'язовий шар товстіший у середній частині присінка піхви, а тонший - у середній частині піхви. Морфологічні та біохімічні показники крові сук упродовж статевого циклу коливаються у межах фізіологічних значень. Динаміка складу епіталеальних клітин слизової оболонки піхви відображає гормональний статус організму сук. Пік електричного опору слизової оболонки піхви пов'язаний з овуляцією. Динаміка коефіцієнта електропровідності в біологічно активних точках шкіри, які відображають біоелектричну активність матки та яєчників, пов'язана з морфофункціональними змінами в геніталіях сук під час тічки. Використання піхвового осіменіння сук свіжоодержаною спермою за умови введення її в оптимальний час забезпечує їх заплідненість на 78,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-34
Шифр НБУВ: РА382505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Стегайло-Стоянова О. В. 
Особливості морфології нирок у цуценят собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / О. В. Стегайло-Стоянова ; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: табл., рис. — укp.

Вперше, в результаті використання комплексу морфологічних методів дослідження, з'ясовано особливості топографії, морфологічні показники структурних компонентів нирок та їх інтраорганних кровоносних судин у цуценят собак новонародженого та молочного періодів. Визначено загальнобіологічні закономірності й індивідуально-морфофункціональні зміни нирок у собак від доби до 40-добового віку на різних рівнях структурної організації. Доведено, що головною закономірністю у добових цуценят є незавершена структура нирок, яка виявляється борозенчастістю та наявністю ниркових тілець кіркових нефронів у нефрогенній зоні, з'ясовано топографію нирок. Вперше визначено особливості співвідношення кіркової та мозкової речовин нирок у цуценят собак до 40-добового віку. З'ясовано характеристику ниркових тілець у кірковій речовині нирок залежно від типу нефронів. Виявлено закономірності динаміки поперечника, тріщини стінки та просвіту артерій, вен та судин мікроциркулярного русла в нирках цуценят собак. Вперше доведено, що найменша відносна площа кровоносних судин характерна для волокнистої капсули, а найбільша - для кіркової речовини нирок. З'ясовано, що для собак молочного періоду властиве зменшення відносної площі структурних компонентів нирок на тлі збільшення такої кровоносної судини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*695.11*334 + П673-263
Шифр НБУВ: РА386021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Була Л.В. 
Оцінка службових собак, які дресируються по пошуку наркотичних засобів та зброї: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Була ; Ін-т розведення і генетики тварин НАН України. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено критерії оцінювання службових собак, за якими проводиться їх відбір з метою дресирування для пошуку наркотичних засобів і зброї, визначення показників працездатності та племінне розведення з метою створення робочої лінії собак, нащадки якої мають бути найбільш здатними до навчання зі спеціальної служби. Встановлено показники тестування поведінки тварин, за якими повинен проводитися відбір молодих і дорослих собак з метою підготовки для пошуку наркотичних засобів і зброї, а саме: силу нервової системи, ступінь збудження і спрямованість на апортування. Не виявлено статистично вірогідних переваг за оцінками дресувальності та працездатності собак певної породи, статі та віку. Досліджено методику, умови підготовки та режим використання спеціальних собак. Розроблено методику оцінювання показників працездатності собак щодо пошуку наркотичних засобів і зброї, яка дозволяє кількісно в умовних одиницях оцінювати комплекс факторів працездатності тварин за звичайних умов службового використання. Проаналізовано успадкування реакцій поведінки, з урахуванням яких має базуватися методика дресирування. Визначено критерії добору племінних тварин для створення робочої лінії собак породи німецька вівчарка у племінному розпліднику Державної прикордонної служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-611.2 + Ц7,8(4УКР)689 +
Шифр НБУВ: РА363568

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Богданюк О.Д. 
Формування готовності до професійної діяльності у майбутніх офіцерів-кінологів Державної прикордонної служби: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Д. Богданюк ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "професійна діяльність офіцера-кінолога" та "готовність до професійної діяльності". Теоретично обгрунтовано та доведено за умов практики ефективність педагогічних умов, а саме: забезпечення позитивної мотивації навчання; використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій; застосування інноваційних підходів до організації навчання майбутніх офіцерів-кінологів; здійснення моніторингу рівня сформованості їх професійних якостей; практична спрямованість професійної підготовки майбутніх офіцерів-кінологів. Розроблено й обгрунтовано модель формування готовності до професійної діяльності, складовими якої є: мета; педагогічні умови; компоненти (мотиваційно-вольовий, оцінювальний, психофізіологічний, пізнавально-операційний); критерії; рівні готовності (творчий, активно-пошуковий, реконструктивний, репродуктивний); результат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-611.2 + Ц68,8(4УКР)1-5 + Ц689 +
Шифр НБУВ: РА355733

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського