Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (73)
Пошуковий запит: (<.>U=П653.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Ломако Д.В. 
Вивчення ознак відтворювальної здатності свиноматок при чистопородному розведенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Д.В. Ломако ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки відтворювальної здатності свиноматок за умови чистопородного розведення, розроблено пропозиції щодо одержання більшої кількості відлучених поросят від кожної свиноматки за рік. Визначено, що свиноматки великої білої породи української селекції внутріпородного материнського типу УВБ-1, маючи високу багатоплідність, потребують значного покращання інших ознак відтворювальної здатності: вирівняність гнізд, збереженість поросят у підсисний період, середня жива маса та кількість поросят під час відлучення, а також збільшення кількості сосків у свиноматок. Внаслідок проведених досліджень виявлено вплив живої маси поросят під час народження на їх збереженість, швидкість росту та репродуктивні якості. Доведено, що найбільш вдалим є поєднання великих при народженні свиноматок та малих кнурів, взятих з найбільш багатоплідних гнізд. Наведено нову формулу для визначення вирівняності гнізд, а також новий оціночний індекс для визначення комплексної селекційної цінності свиноматок за їх відтворювальною здатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-335,022 + П653.9 велика біла
Шифр НБУВ: РА308151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Цибенко В.Г. 
Вивчення продуктивності свиней миргородської породи в залежності від генетичної подібності батьківських пар: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Г. Цибенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність поєднання свиней миргородської породи за спорідненого та неспорідненого методів розведення. Одержано дані щодо продуктивних якостей свиноматок за використання інбридингу й аутбридингу. Визначено показники росту та розвитку тварин, відгодівельних і м'ясних якостей. Надано оцінку якісних показників м'язової та жирової тканин. Вивчено біохімічні особливості крові інбредного й аутбредного молодняку свиней. Визначено економічну ефективність відгодівлі свиней, одержаних від спорідненого та неспорідненого підбору батьківських пар. Установлено, що використання генетично подібних кнурів і свиноматок різного ступеня спорідненості (50; 12,5 і 3,12 %) призводить до зниження багатоплідності, збережності та маси гнізда поросят за умов відлучення. Виявлено значний вплив батьківської основи та покращення відгодівельних якостей в аутбредних тварин у порівнянні з інбредними за незначної мінливості забійних і м'ясних якостей. Установлено, що кровозмішування знижує вологоутримувальну здатність м'яса на 3,89 %. Відгодівля аутбредних свиней сприяє одержанню додаткової продукції на суму 283 грн від однієї тварини та рентабельності виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 миргородська + П65-62 +
Шифр НБУВ: РА345936

Рубрики:

      
3.

Парасочка І.Ф. 
Використання імуногенетичних методів для збереження генофонду свиней великої чорної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / І.Ф. Парасочка ; УААН; Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено імуногенетичні особливості і перспективні напрями використання генетичних маркерів за умов збереження генофонду великої чорної породи свиней в Україні. Проаналізовано та встановлено специфіку генофонду свиней великої чорної породи за генетичними системами груп крові, особливості мікроеволюційних процесів в досліджених популяціях. За результатами імуногенетичних досліджень встановлено відносну стабільність основних породоспецифічних параметрів генофондів. Виявлено зв'язки між імуногенетичними маркерами і репродуктивними якостями великої чорної породи. Встановлено, що у свиноматок гомозиготних генотипів більш високі репродуктивні здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31 + П653.9 велика чорна +
Шифр НБУВ: РА366869

Рубрики:

      
4.

Гравченко В.О. 
Використання кнурів-плідників зарубіжної селекції для підвищення продуктивності свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Гравченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень ефективності використання кнурів-плідників великої білої породи англійського датського та французького походження та свиноматок заводського типу "Голубівський" (це є генеалогічною структурною одиницею створюваного внутрішньопородного типу УВБ-3). За результатами дослідження показано, що серед плідників заводського типу "Голубівський" є кнури, потомство яких відповідає рівням аналогів зарубіжного походження щодо відгодівельних і м'ясних якостей. Це підверджує високий генетичний потенціал тварин дослідженого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА356096

Рубрики:

      
5.

Харкавлюк В.Є. 
Доступність та використання поживних речовин зернових злакових кормів молодняком свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Є. Харкавлюк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин молодняком свиней великої білої породи з зерна сортів пивоварного ячменю СН-28, Скарлет і Бадьорий, пшениці Галон і Веста, тритикале Укро, житниці Розовська 7 та кукурудзи Гран 5. Завдяки впровадженню одержаних даних в результаті проведених досліджень є можливим здійснення контролю продуктивності свиней. Установлено, що 1 кг сухої речовини ячменю СН-28 забезпечує відкладення в організмі молодняку свиней 4,76 МДж енергії приросту, Скарлет - на 16,5 %, а Бадьорий - на 26,2 % менше, у разі згодовування пшениці Галон можна на приріст живої маси тварин використовувати 6,09 МДж, а Веста - на 17,4 % менше. Відзначено, що згодовування житниці "Розовская 7" і тритикале сорту Укро дозволяє забезпечити продуктивне виористання енергії на рівні 7,1 МДж з 1 кг сухої речовини, а кукурудзи сорту Гран 5 - на 27,2 %, жита Синтетик 38 - на 35,1 % менше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.29 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА365315

Рубрики:

      
6.

Томін Є.Ф. 
Ефективність використання свиней великої білої породи за різних методів розведення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Є.Ф. Томін ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Доведено доцільність застосування схрещування та породно-лінійної гібридизації з метою підвищення продуктивності, покращання відгодівельних і м'ясо-сальних якостей молодняку свиней, одержаного від поєднання свиноматок великої білої породи з кнурами різних генотипів. Підтверджено високу комбінаційну здатність свиноматок великої білої породи у разі її використання як материнської форми у двопородному схрещуванні та породно-лінійній гібридизації зі кнурами полтавської м'ясної та червоно-поясної спеціалізованої лінії м'ясних свиней. Встановлено особливості впливу промислового схрещування та породно-лінійної гібридизації на великоплідність свиноматок великої білої породи. З'ясовано, що схрещування м'ясо-сальних свиноматок великої білої породи з кнурами м'ясних порід і ліній сприяє збільшенню великоплідності та середньої маси поросят на два місяці швидше, ніж промислове схрещування зі кнурами миргородської породи. Доведено, що підвищена резистентність молодняку свиней не впливає на інтер'єрні показники та покращує якість м'яса та сала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА362475

Рубрики:

      
7.

Войтенко С.Л. 
Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / С.Л. Войтенко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2007. — 38 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено закономірності розвитку миргородської породи свиней у процесі еволюції, визначено ефективність використання даного генотипу для чистопородного розведення та схрещування, встановлено селекційно-генетичні параметри, імуногенетичні та біологічні показники. Виявлено вплив методів розведення на відтворювальну здатність, відгодівельні та м'ясні якості тварин, а також якість свинини. Вивчено генеалогічні зв'язки та генетичну подібність тварин у межах стад та між ними, зміну показників відтворювальної здатності у разі поєднання неспорідненої та генетично подібної батьківської основи, продуктивність аутбредних та інбредних тварин. Встановлено специфічну особливість тварин породи за імуногенетичними маркерами, генетичну різницю в лініях та родинах, дійсну та очікувану гетерозиготність. Досліджено вплив генотипу на показники відтворювальної здатності, визначено результативність "прилиття крові" великої чорної породи на зміну показників розвитку, продуктивності, якості продуктів забою та біохімічні показники крові у тварин I, II та III генерацій. Виявлено поліпшення показників відгодівельних та м'ясних ознак у разі схрещування свиней миргородської породи з білоруською чорно-рябою. Показано вплив рівня годівлі на зміну показників продуктивності тварин різних статево-вікових груп. Розглянуто основні форми та методи збереження й удосконалення малочисленної популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 миргородська +
Шифр НБУВ: РА351234

Рубрики:

      
8.

Галімов 
Підвищення відтворювальних та продуктивних якостей свиней червоної білопоясої породи при різних методах підбору: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Сергій Миколайович Галімов ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Х., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П653.9 червона білопояса
Шифр НБУВ: РА365586

Рубрики:

      
9.

Корінний С. М. 
Популяційно-генетична характеристика великої білої породи свиней за різними типами молекулярно-генетичних маркерів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.15 / С. М. Корінний ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше в Україні розроблено організаційно-технологічні засади типування свиней за локусами мікросателітної ДНК в мультиплексній полімеразній ланцюговій реакції для оцінювання генетичної диференціації внутрішньопородних типів у великій білій породі свиней. Надано оцінку генетичної структури популяцій тварин типів української великої білої-1 (УВБ-1), української великої білої-2 (УВБ-2) та великої білої породи англійської селекції (ВБА) з використанням молекулярно-генетичних маркерів різних типів (імуногенетичних і мікросателітних). Зіставлено популяційно-генетичні характеристики, одержані за різними типами маркерів. Встановлено генетичні взаємовідносини між генеалогічними структурами всередині типів УВБ-1 та УВБ-2. Показано генетичні особливості внутрішньопородних типів УВБ-1 і УВБ-2 та ВБА на рівні ДНК та імуногенетичних маркерів, які є результатом тривалої селекції у різних напрямах продуктивності. Вперше в Україні за допомогою мікросателітного типування здійснено експертизу встановлення походження поросят-трансплантантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9-3 велика біла
Шифр НБУВ: РА380267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Трибрат Р.О. 
Продуктивні якості та закономірності формування ліній та родин свиней породи дюрок української селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.О. Трибрат ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 19 с. — укp.

Визначено особливості формування генеалогічної структури стада свиней породи дюрок української селекції та їх продуктивних якостей. Узагальнено результати селекції свиней породи дюрок за умов чистопорідного розведення в процесі створення нової генеалогічної структури племінного стада ВАТ "Племзавод "Степной" і нового типу породи дюрок української селекції в цілому. Встановлено ефективність нових ліній і родин за внутрішньопородної селекції. Уточнено теоретичні уявлення щодо механізму породоутворюючого процесу та формування генеалогічної структури та константності породи. Визначено особливості імуногенетичних показників крові тварин різних ліній і родин. Одержані дані використано для аналізу структури породи. Проведено зоотехнічну й економічну оцінку використання тварин різних ліній і родин та визначено їх роль у подальшому удосконаленні породи. Розроблено науково-обгрунтовані пропозиції щодо виробничого використання наявної генеалогічної структури стада. Встановлено позитивний вплив сформованої генеалогічної структури на ефективність ведення селекційно-племінної роботи з новим типом породи, що не потребує залучення її інших популяцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 дюрок +
Шифр НБУВ: РА336881

Рубрики:

      
11.

Попов В.М. 
Продуктивність свиней української степової білої породи при чистопородному розведенні та схрещуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.М. Попов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 18 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку репродуктивних, відгодівельних якостей сучасних генотипів свиней української степової білої породи у чистопородному розведенні та під час використання їх у дво- і трипородному схрещуванні з кнурами скоростиглих і спеціалізованих м'ясних порід. Одержано нові дані щодо інтенсивності росту, відгодівельних та забійних якостей тварин, деяких біохімічних показників крові, морфологічних та фізико-хімічних показників м'язової та жирової тканин. Вперше визначено показники комбінаційної здатності ліній і родин за репродуктивними ознаками. Досліджено стресостійкість та резистентність дослідного молодняка. Обгрунтовано економічну ефективність використання даних генотипів свиней у системі схрещування півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 українська степова біла + П65-6 +
Шифр НБУВ: РА327097

Рубрики:

      
12.

Філонов Р.О. 
Продуктивність та деякі біологічні особливості свиней великої білої породи Автономної Республіки Крим: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.О. Філонов ; УААН, Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення маси великих білих свиней, яких розводять у провідних племінних господарствах АР Крим, а також впливу на якість потомства кнурів-плідників іноземної селекції. Особливу увагу приділено відтворним якостям свиноматок і кнурів, відгодівельним і м'ясним якостям нащадків, морфологічному та біохімічному складу крові й сироватки крові піддослідних тварин (включаючи сегменти АсАТ та АлАТ), а також питанням перетравності поживних і мінеральних речовин, рівню відкладання корму в тілі тварин. Підж час проведення фізіологічних дослідів були вивчені типи вищої нервової діяльності підсвинків. Встановлено перевагу кнурів-плідників англійської селекції у разі парування зі свиноматками місцевої селекції у порівнянні з контрольною групою місцевої селекції на відгодівельні та м'ясні якості. Свиноматки місцевої селекції мають консолідований генотип, тому для покращання м'ясних якостей потрібно не лише "приливати кров" іноземних генотипів, які мають кращі м'ясні якості, але і проводити внутрішньопородну селекцію на цей показник.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65-60 + П653.9 Велика біла +
Шифр НБУВ: РА368096

Рубрики:

      
13.

Луговий С.І. 
Селекційно-генетична диференціація та деякі біологічні особливості імпортних генотипів свиней великої білої породи: Автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.І. Луговий ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено селекційно-генетичну диференціацію та біологічні особливості імпортних генотипів свиней великої білої породи. Встановлено, що генеалогічні лінії, які входять до структури стада свиней англійської селекції ВАТ "Племзавод "Степной", є диференційованими за імуногенетичними характеристиками та продуктивними якостями. З'ясовано, що поєднання кнурів датської та французької селекції зі свиноматками англійської селекції позитивно впливає на відтворювальну здатність останніх і сприяє підвищенню м'ясних якостей молодняку кросованого походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31 + П653.9велика біла +
Шифр НБУВ: РА343545

Рубрики:

      
14.

Дудка О.І. 
Селекційно-генетичні аспекти оцінки продуктивних якостей свиней асканійського типу української м'ясної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.І. Дудка ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексну оцінку продуктивних якостей та вивчено деякі біологічні особливості свиней материнського та дочірнього стад асканійського типу української м'ясної породи та його структурних одиниць за селекційно-генетичними параметрами успадкованості, кореляції та регресії. Встановлено доцільність використання різних методів підбору й оцінки комбінаційної здатності наявних ліній свиней з визначенням гетерозисного ефекту. Обгрунтовано показники дискретності селекційних груп досліджуваних стад. У процесі визначення закономірностей росту молодняку свиней різних ліній використано нові підходи з урахуванням індексів інтенсивності формування, рівномірності та напруженості. Встановлено оптимальні критерії оцінки продуктивних якостей свиней асканійського м'ясного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 українська м'ясна +
Шифр НБУВ: РА335592

Рубрики:

      
15.

Гребеник Г.М. 
Удосконалення продуктивних та племінних якостей свиней великої білої породи у племінних господарствах Сумщини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Г.М. Гребеник ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання щодо удосконалення репродуктивних, відгодівельних і м'ясних якостей свиней великої білої породи у племзаводах Сумщини. Розвинуто методи створення заводських ліній кнурів і родин свиноматок, заводських типів і спеціалізованих ліній, а також з'ясовано шляхи використання генотипів великої білої породи англійської, німецької, шведської й естонської селекції та їх роль у підвищенні продуктивних якостей свиней української селекції. Наведено дані щодо продуктивності свиноматок ліній, родин і типів, росту та розвитку молодняку різних генотипів, відгодівельних і м'ясних якостей, морфологічних і біохімічних показників крові. Показано фізико-хімічний склад м'яса та сала, а також економічну ефективність використання генотипів закордонної селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9-3 Велика Біла +
Шифр НБУВ: РА336691

Рубрики:

      
16.

Волков А.А. 
Удосконалення свиней породи дюрок при чистопородному розведенні та ефективність використання її в схрещуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.А. Волков ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки методичних підходів удосконалення породи дюрок в умовах Півдня України з використанням свиней чеської, американської, англійської, датської селекції, створенню племінного стада з поліпшеними репродуктивними якостями маток та визначенню ефективності використання породи в схрещуванні з великою білою англійською. Досліджено, що спрямоване використання в якості материнської основи чеської популяції, а в якості батьківської - американської, англійської та датської, стало ефективним методом удосконалення породи дюрок. На цій підставі в умовах ВАТ "Племзавод Степной" створено племінне стадо свиней породи дюрок української селекції, яке за репродуктивними якостями маток перевищує кращі світові аналоги. Використання породи дюрок у схрещуванні з великою білою англійською позитивно впливає на відгодівельні й м'ясні якості помісей. Більш ефективним виявилося поєднання, де материнською основою була порода дюрок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 дюрок
Шифр НБУВ: РА307352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського