Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Гіска В.В. 
Використання екструдованого насіння амаранту в складі комбікормів для молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.В. Гіска ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 14 с. — укp.

Досліджено динаміку зміни вмісту азотистих речовин, жирів і вуглеводів у насінні амаранту внаслідок технологічної обробки, вивчено його поживну цінність. Включення екструдату амаранту до комбікормів сприяє підвищенню середньодобових приростів маси поросят на 3,9 - 11,0 % і забезпечує зниження витрат кормів на 3,0 - 11,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44-451.83 + П545.183
Шифр НБУВ: РА318965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Воронін Д.В. 
Використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва в годівлі молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Д.В. Воронін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 23 с.: табл. — укp.

Установлено біологічну цінність та показано економічну доцільність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі молодняку свиней за умов Степу України. Визначено оптимальні дози згодовування ППКПВ. Досліджено перетравність поживних речовин, особливості енергетичного обміну, засвоєння азоту, кальцію, фосфору в організмі молодняку свиней під час згодовування кукурудзяного глютену, кукурудзяних фосфатидного концентрату та сухого корму у складі комбікормів. Визначено вплив ППКПВ на морфологічний склад туш свиней, якість продукції, амінокислотний і жирнокислотний склад найдовшого м'язу спини, гістологічну будову печінки. Обгрунтовано рецепти комбікормів для молодняку свиней з використанням сухого кукурудзяного корму, кукурудзяного фосфатидного концентрату та доведено ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 +
Шифр НБУВ: РА338335

Рубрики:

      
3.

Онищенко О.В. 
Вплив різних рівнів і джерел селену на обмін речовин та відтворну здатність ремонтних свинок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Онищенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальні рівні й ефективні джерела селену у раціоні ремонтних свинок і вирощених з них свиноматок. Встановлено, що оптимальним рівнем селену у раціонах ремонтних свинок від 2,5 до 9 - 10-місячного парувального віку, а також поросних і лактуючих свиноматок є 0,3 мг/кг СР. Виявлено, що такий вміст селену у раціоні позитивно впливає на зростання коефіцієнтів перетравності поживних речовин, баланс азоту та мінеральних елементів, покращання гематологічних показників (вмісту у крові еритроцитів і гемоглобіну, загального білка, сірки, заліза, міді, цинку, марганцю та селену, вітаміну Е, каталазної й пероксидазної активності), що поліпшує у порівнянні з селенодефіцитним контролем середньодобові прирости живої маси ремонтних свинок на 5,7 - 9,6 %, їх заплідненість - 16,7 - 40 %, багатоплідність 1,9 - 7,5 %, великоплідність - 3,9 - 10,7 %, масу гнізда після народження - 3,6 - 11 %, молочність свиноматок - 10,8 - 24,1 %, збереженість поросят - 1,4 - 5,3 % та їх середньодобові прирости до двомісячного віку - на 6,5 - 9,7 % з меншими на 5,7 - 9,5 % витратами кормів на приріст. Доведено, що найвищий показник засвоєння поживних речовин, нагромадження селену у плаценті, крові, молозиві та молоці свиноматок і в організмі їх поросят вдається досягти у разі введення у раціон органічної форми селену - сел-плексу та селенометіоніну з метою забезпечення оптимального рівня елемента у раціоні - 0,3 мг/кг СР. Доведено, що застосування селенових препаратів - сел-плексу, селенометіоніну та селеніту натрію з метою поповнення дефіциту селену до оптимального рівня (0,3 мг/кг СР) у раціоні ремонтних свинок, вирощуваних від 2,5-місячного віку до свиноматок з поросятами, забезпечує економічний ефект у розрахунку на одну голову, відповідно, 298,30; 297,22 та 261,76 грн. Встановлено, що різниця між показниками економічного ефекту за сел-плексом і селенітом натрію та селенометіоніном і селенітом натрію у раціоні становить 36,54 та 35,46 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П65-447 +
Шифр НБУВ: РА367766

Рубрики:

      
4.

Харкавлюк В.Є. 
Доступність та використання поживних речовин зернових злакових кормів молодняком свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Є. Харкавлюк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин молодняком свиней великої білої породи з зерна сортів пивоварного ячменю СН-28, Скарлет і Бадьорий, пшениці Галон і Веста, тритикале Укро, житниці Розовська 7 та кукурудзи Гран 5. Завдяки впровадженню одержаних даних в результаті проведених досліджень є можливим здійснення контролю продуктивності свиней. Установлено, що 1 кг сухої речовини ячменю СН-28 забезпечує відкладення в організмі молодняку свиней 4,76 МДж енергії приросту, Скарлет - на 16,5 %, а Бадьорий - на 26,2 % менше, у разі згодовування пшениці Галон можна на приріст живої маси тварин використовувати 6,09 МДж, а Веста - на 17,4 % менше. Відзначено, що згодовування житниці "Розовская 7" і тритикале сорту Укро дозволяє забезпечити продуктивне виористання енергії на рівні 7,1 МДж з 1 кг сухої речовини, а кукурудзи сорту Гран 5 - на 27,2 %, жита Синтетик 38 - на 35,1 % менше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.29 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА365315

Рубрики:

      
5.

Новгородська Н. В. 
Ефективність використання селену і марганцю в складі преміксів для молодняку свиней у зоні Вінницького Прибужжя Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Н. В. Новгородська ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що використання вдосконаленого преміксу УП 2 у раціоні годівлі молодняку свиней сприяє підвищенню перетравності поживних речовин, засвоєнню азоту, макро- та мікроелементів у тілі та знижує витрати кормів на 1 кг приросту. Згодовування преміксу УП 2 молодняку свиней забезпечує збільшення забійної маси, виходу м'яса в туші та зростання вмісту білка у м'язовій тканині, а також сталість гематологічних показників. Застосування в годівлі свиней на вирощуванні та відгодівлі преміксу УП 2, з вмістом марганцю 1 350 г і селену 22 г на тонну преміксу забезпечує істотне підвищення ефективності виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.832
Шифр НБУВ: РА374541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пазиніч І.Л. 
Зменшення негативного впливу кадмію в раціоні на продуктивність, обмін речовин і якість продукції відгодовуваних свиней з використанням природних детоксикантів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.Л. Пазиніч ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано детоксикаційну роль для організму свиней пектинової домішки та кормових буряків, вперше досліджено їх вплив на зменшення негативної дії кадмію на відгодівельні якості свиней. Зокрема, встановлено, що у разі введення пектинової домішки рослинного походження або кормових буряків до раціону з підвищеним вмістом кадмію продуктивність і забійні якості відгодовуваних свиней наближаються до контролю, зменшується концентрація кадмію в крові (до 1,56 - 158 мкг/100 мл), м'ясі (до 0,049 - 0,58 мг/кг), салі та субпродуктах, поліпшуються показники білкового, вуглеводно-жирового та мінерального обміну. Зроблено висновок, що з застосуванням природних детоксикантів (пектинової домішки та кормових буряків), можна виробляти екологічно чисту продукцію свинарства за умов екологічного забруднення кадмієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44-272.5кадмій
Шифр НБУВ: РА318799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Баркарь Є.В. 
Оцінка ремонтного молодняку за інтенсивністю росту для підвищення відтворювальних якостей свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Є.В. Баркарь ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено відгодівельні, м'ясні та відтворювальні якості свиней різних класів розподілу за живою масою після народження, а також інтенсивність формування у вікові періоди 0 - 2 - 4 і 2 - 4 - 6 місяців. Установлено ефективність використання оцінки ремонтного молодняку за інтенсивністю формування та індексами росту для підвищення продуктивних якостей. Доведено ефективність використання живої маси після народження як критерію відбору ремонтних свиноматок до основного стада.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-447 +
Шифр НБУВ: РА356582

Рубрики:

      
8.

Данчук О.В. 
Резистентність та її корекція у новонароджених поросят: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.В. Данчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Експериментально й теоретично одержано нові наукові дані про інтенсивність росту та розвитку новонароджених поросят залежно від маси тіла; встановлено вплив імуноглобулінів на фізіологічну активність, життєздатність, оксигенотранспортну функцію крові. Досліджено співвідношення популяцій еритроцитів, перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантний захист у новонароджених поросят з масою тіла 800 - 900 г. Виявлено взаємозв'язок між масою тіла новонароджених тварин, співвідношенням популяцій еритроцитів у кров'яному руслі, активністю в їх гемолізатах антиоксидантних ферментів і показниками обміну ліпідів і білка. Встановлено, що введення імуноглобулінів позитивно впливає на фізіологічний стан поросят, які народилися з масою тіла 800 - 900 г., нормалізує гематологічні показники, сприяє зростанню активності ферментативної та неферментативної системи антиоксидантного захисту, підвищує вміст структурних ліпідів у крові. Виявлено, що введення імуноглобулінів у дозі 100 мг/кг 2-добовим поросятам, які народилися з масою тіла 800 - 900 г та 1 200 - 1 250 г має економічний ефект 2,8 грн та 1,3 грн відповідно на 1 грн затрат. Рекомендовано використовувати метод визначення співвідношення популяцій еритроцитів у градієнті густини сахарози як тест для раннього діагностування анемії або оксидаційного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П836.325 +
Шифр НБУВ: РА360017

Рубрики:

      
9.

Держговський О.О. 
Фізіологічне обгрунтування використання гомогенізованого корму у годівлі свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / О.О. Держговський ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано вплив згодовування гомогенізованих кормових сумішей на перебіг основних фізіологічних процесів в організмі молодняку свиней, а також продуктивність їх якостей. Зазначено, що гомогенізація сумішки цільного зерна з використанням кормового агрегату серії АКГСМ "Мрія"-03, сприяє покращанню перетравності корму та гематологічних показників свиней; відгодівля кормом стабілізує травні процеси у шлунково-кишковому тракті тварин і позитивно впливає на продуктивні якості. Доведено, що використання гомогенізованого корму на виробництві сприяє покращанню різних продуктивних якостей свиней, зокрема, середньодобового приросту, витратам корму на продукцію; покращуються фізико-хімічні, технологічні властивості та смакові якості свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451 +
Шифр НБУВ: РА368023

Рубрики:

      
10.

Мироненко О.І. 
Фізіологічні особливості травлення у поросят під впливом окремих нетрадиційних кормових добавок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / О.І. Мироненко ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки способу приготування сухого мінерального концентрату (СМК) й ефективності його використання у раціонах поросят після відлучення, а також комплексного біологічно активного препарату (КБАП) - СМК, ліпрот і ехінацея пурпурова відповідно 2:5:1 в пропорції за масою. Викладено експериментальний матеріал зі встановленого впливу оптимальних співвідношень компонентів одно-, двокомпонентної та комплексної домішок до раціонів поросят на їх фізіологічний стан на дорощуванні. Досліджено рівень перетравності поживних речовин раціону, обмін азоту та мінеральних елементів. Визначено динаміку вмісту кальцію, фосфору, калію, натрію та заліза у хімусі шлунково-кишкового тракту поросят. Показано, що кількість сухої речовини та концентрація водневих іонів у хімусі шлунка, порожній і клубовій кишках змінюється в залежності від складу кормової домішки, співвідношення між компонентами його та тривалості часу від початку годівлі. Зазначено, що КПАБ сприяє покращанню гематологічних показників. З урахуванням одержаних даних і розрахунків економічної ефективності застосування комплексного біологічно активного препарату у раціонах молодняку свиней встановлено його використання як кормової домішки в свинарстві. Доведено, що ефективною кількістю КБАП є 2 % за масою комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.23 +
Шифр НБУВ: РА367661

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського