Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (65)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Онищенко А.О. 
Вивчити ефективність використання свиней української м'ясної породи в якості материнської форми при чистопородному розведенні і схрещуванні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.О. Онищенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за умов промислової технології виробництва свинини комплексно досліджено репродуктивні якості свиноматок української м'ясної породи у разі чистопородного розведення та схрещування із кнурами порід - українська м'ясна, велика біла українська та французької селекції, ландрас, дюрок, п'єтрен. Доведено доцільність використання свиней української м'ясної породи як материнської форми у схрещуваннях з кнурами породи дюрок і великої білої французької селекції. Одержано нові дані щодо репродуктивних якостей свиноматок, інтенсивності росту, відгодівельних і забійних якостей молодняка, деяких біохімічних показників крові, морфологічних і фізико-хімічних показників м'язової та жирової тканини напівтуш свиней. Визначено показники рівномірності та напруги росту, встановлено їх відмінності у чистопородних і помісних свиней. Обгрунтовано доцільність використання даних показників як додаткових критеріїв селекції на підвищення відгодівельних і репродуктивних якостей тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА360020

Рубрики:

      
2.

Парасочка І.Ф. 
Використання імуногенетичних методів для збереження генофонду свиней великої чорної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / І.Ф. Парасочка ; УААН; Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено імуногенетичні особливості і перспективні напрями використання генетичних маркерів за умов збереження генофонду великої чорної породи свиней в Україні. Проаналізовано та встановлено специфіку генофонду свиней великої чорної породи за генетичними системами груп крові, особливості мікроеволюційних процесів в досліджених популяціях. За результатами імуногенетичних досліджень встановлено відносну стабільність основних породоспецифічних параметрів генофондів. Виявлено зв'язки між імуногенетичними маркерами і репродуктивними якостями великої чорної породи. Встановлено, що у свиноматок гомозиготних генотипів більш високі репродуктивні здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31 + П653.9 велика чорна +
Шифр НБУВ: РА366869

Рубрики:

      
3.

Юрченко А.П. 
Використання спеціалізованих м'ясних порід вітчизняної і зарубіжної селекції для підвищення продуктивності свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.П. Юрченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено та науково обгрунтовано використання у породно-лінійній гібридизації перспективного генофонду свиней вітчизняної та зарубіжної селекції. Проведено комплексну порівняльну оцінку різних варіантів породно-лінійної гібридизації на дво- та трипородній основі з кнурами спеціалізованих м'ясних порід вітчизняної та зарубіжної селекції на матках внутрішньопородного типу УВБ-1 з урахуванням рівня багатоплідності за перший опорос. Одержано високі ефекти гетерозису за ознаками репродуктивної здатності на низькопродуктивних свиноматках з використанням кнурів-плідників породи дюрок вітчизняної селекції. Запропоновано диференційний підхід до використання маток різного рівня продуктивності, зокрема маток класу <$Eroman M sup -> - у породно-лінійній гібридизації. Встановлено ефективність використання нового внутрішньопородного типу УВБ-3 як батьківської форми у гібридизації. Здійснено оцінку тварин різних варіантів гібридизації за селекційними індексами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА330390

Рубрики:

      
4.

Щербак 
Генетичний аналіз раннього ембріогенезу великої рогатої худоби і свиней in vstro: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Оксана Василівна Щербак ; УААН ; Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23 + П65-23 + П60-31 + П65-31
Шифр НБУВ: РА368092

Рубрики:

      
5.

Коновал О.М. 
Генетичний поліморфізм свиней породи велика біла за молекулярними і цитогенетичними маркерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / О.М. Коновал ; Ін-т харч. біотехнології і геноміки НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено за допомогою методу ПЛР-ПДРФ внутрішньопородні особливості поліморфізму 10-ти структурних генів, пов'язаних з господарсько корисними ознаками, а саме: репродуктивні якості (гени ESR, PRLR, FSHB), міогенез (гени MYF4, MyoD1, C-Myc), ожиріння (VC4R), стрес-чутливість (ген RYR), стійкість до інфекцій, спровокованих E.coli (FUT1, MUC4) свиней великої білої породи в Україні. Запропоновано експрес тест-систему для тестування племінних тварин за генами естроген- і меланокоротин4-рецепторів. Встановлено особливості розподілу апельних варіантів генів і вплив генотипу на формування господарсько корисних ознак у тварин, які мають різне походження та відтворюються в господарствх за різних умов утримання. Проведено оцінку залежності кількісних показників від алельних варіантів генів на прикладі естроген- і меланокоротин4-рецепторів. Виявлено, що вплив EAR і PRLR взаємопов'язаний, і репродуктивні якості тварин залежать від поєднання генотипів за цими генами. Наведено цитогенетичний аналіз свиней великої білої породи, виявлено, що параметри умовного контролю свиней за кількістю клітин з мікроядрами коливаються від 0,58 до 4,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА368601

Рубрики:

      
6.

Біла Т.А. 
Генотипічні особливості амінокислотного складу і якісних показників м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Біла ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини універсальної (великої білої), спеціалізованих м'ясних порід - дюрок, української м'ясної і полтавської м'ясної, і сальної української степової рябої породи в умовах індустріальної технології виробництва свинини. Встановлено, що найвищі показники репродуктивних якостей мають свині української м'ясної і великої білої порід. Мінливість якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини залежить від генотипу і напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312,022

Рубрики:

      
7.

Акімов О. В. 
Ефективність породно-лінійної гібридизації з використанням заводських ліній свиней харківського типу української м'ясної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. В. Акімов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито результати породно-лінійної гібридизації свиноматок великої білої породи з кнурами харківського типу української м'ясної породи різних ліній з метою подальшого використання кращих ліній для одержання двопородних гібридів. Одержано позитивні результати репродуктивних якостей свиноматок під час застосування породно-лінійної гібридизації порівняно з чистопородним розведенням. Вивчено ріст і розвиток гібридного молодняку й оцінено його продуктивні якості за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними показниками. Встановлено, що гібридний молодняк за віком досягнення живої маси 100 кг випереджає чистопородних ровесників на 5,25 - 9,36 доби, під час цього він характеризується вищими на 23,18 - 52,97 г середньодобовими приростами, порівняно з однолітками великої білої породи свиней. Встановлено, що дволородні свині мають кращу м'ясність, ніж чистопородні тварини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31
Шифр НБУВ: РА376746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Церенюк 
Комбінаційна здатність маток нової української м'ясної породи свиней у поєднанні з кнурами різних генотипів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Олександр Миколайович Церенюк ; УААН; Інститут тваринництва. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312
Шифр НБУВ: РА331113

Рубрики:

      
9.

Куновський 
Морфогенетичний аналіз раннього ембріогенезу свиней при одержанні зародків in vitro: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Юрій Володимирович Куновський ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська область), 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31
Шифр НБУВ: РА349125

Рубрики:

      
10.

Петренко С.М. 
Оцінка господарськи корисних ознак та біологічних особливостей чистопородних і помісних свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.М. Петренко ; УААН, Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання у селекційному процесі інбредних тварин і схрещування свиней різних генотипів з метою покращання господарських корисних ознак. Визначено ефективність використання методів внутрішньопородної селекції з метою удосконалення миргородської породи свиней. Досліджено доцільність використання інбредних тварин для топ- та ботомкросу. Вивчено ефективність схрещування свиней миргородської породи з білоруською чорно-рябою, п'єтрен і Maxter. Досліджено закономірності росту та розвитку піддослідних тварин. Встановлено взаємозалежність біохімічних показників крові з розвитком тварин. Вивчено фізико-хімічні показники м'язової та жирової тканини піддослідних свиней. Досліджено економічну ефективність відгодівлі свиней різних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА368253

Рубрики:

      
11.

Драган О.В. 
Продуктивні якості та генетичні особливості свиней при внутрішньопородному поєднанні різних типів української м'ясної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Драган ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни продуктивності та генетичної різниці в популяції свиней української м'ясної породи на основі схрещування двох внутрішньопородних генеалогічно різних типів свиней харківського і створюваного типу експериментальної групи селекції Дніпропетровського державного аграрного університету. Обгрунтовано доцільність формування на їх основі нових субпопуляцій свиней з високими показниками репродуктивних і відговідельних якостей, а також оригінальним генофондом за еритроцитарними та молекулярними маркерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА368032

Рубрики:

      
12.

Філонов Р.О. 
Продуктивність та деякі біологічні особливості свиней великої білої породи Автономної Республіки Крим: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.О. Філонов ; УААН, Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення маси великих білих свиней, яких розводять у провідних племінних господарствах АР Крим, а також впливу на якість потомства кнурів-плідників іноземної селекції. Особливу увагу приділено відтворним якостям свиноматок і кнурів, відгодівельним і м'ясним якостям нащадків, морфологічному та біохімічному складу крові й сироватки крові піддослідних тварин (включаючи сегменти АсАТ та АлАТ), а також питанням перетравності поживних і мінеральних речовин, рівню відкладання корму в тілі тварин. Підж час проведення фізіологічних дослідів були вивчені типи вищої нервової діяльності підсвинків. Встановлено перевагу кнурів-плідників англійської селекції у разі парування зі свиноматками місцевої селекції у порівнянні з контрольною групою місцевої селекції на відгодівельні та м'ясні якості. Свиноматки місцевої селекції мають консолідований генотип, тому для покращання м'ясних якостей потрібно не лише "приливати кров" іноземних генотипів, які мають кращі м'ясні якості, але і проводити внутрішньопородну селекцію на цей показник.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65-60 + П653.9 Велика біла +
Шифр НБУВ: РА368096

Рубрики:

      
13.

Стрижак Т. А. 
Продуктивність та м'ясні якості свиней вітчизняних і імпортних генотипів за різних методів розведення в умовах промислової технології: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Т. А. Стрижак ; Ін-т свинарства ім. О.В. Квасницького НААН України. — Полтава, 2010. — 20 с. — укp.

Викладено результати визначення ефективності застосування генотипів імпортної селекції за умов промислової технології з використанням індексної селекції та прогностичних математичних функцій за чистопородного розведення та схрещування. Одержано позитивні результати за відтворювальними якостями свиноматок за чистопородного розведення та схрещування. Вивчено ріст і розвиток молодняку від даних поєднань та оцінено його продуктивні якості за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними показниками. Встановлено, що молодняк за віком досягнення живої маси 100 кг випереджає чистопородних ровесників на 6,3 - 10,3 доби; характеризується вищими на 155 - 262 г середньодобовими приростами у порівнянні з аналогами. Розроблено селекційний індекс нового конструкційного типу, який регулює силу тиску на окремі ознаки. Визначено математичні функції, які адекватно та з високою точністю (85,00 - 99,99 %) прогнозують енергію росту молодняку свиней. Встановлено пріоритетний вплив фактора препотентності у кнурів за показниками витрат кормів і товщини сала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 + П65-312
Шифр НБУВ: РА377007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Крамар Н.І. 
Селекційна оцінка продуктивних якостей свиней створюваного м'ясного типу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.І. Крамар ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 17 с.: табл. — укp.

Здійснено комплексне порівняльне вивчення росту, розвитку та продуктивності молодняку батьківської та материнської генетичних форм, визначено комбінаційну здатність ліній і родин свиней створюваного типу. Зауважено, що свині батьківської та материнської генетичних форм відрізняються за трьома групами крові: F, G і K. Установлено інтенсивніше формування кнурців і свинок материнської генетичної форми. Найкращі відгодівельні якості виявлено у кабанців материнської форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА338337

Рубрики:

      
15.

Луговий С.І. 
Селекційно-генетична диференціація та деякі біологічні особливості імпортних генотипів свиней великої білої породи: Автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.І. Луговий ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено селекційно-генетичну диференціацію та біологічні особливості імпортних генотипів свиней великої білої породи. Встановлено, що генеалогічні лінії, які входять до структури стада свиней англійської селекції ВАТ "Племзавод "Степной", є диференційованими за імуногенетичними характеристиками та продуктивними якостями. З'ясовано, що поєднання кнурів датської та французької селекції зі свиноматками англійської селекції позитивно впливає на відтворювальну здатність останніх і сприяє підвищенню м'ясних якостей молодняку кросованого походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31 + П653.9велика біла +
Шифр НБУВ: РА343545

Рубрики:

      
16.

Бірта Г. О. 
Формування м'ясо-сальної продуктивності різних генотипів свиней залежно від паратипових факторів: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / Г. О. Бірта ; Українська академія аграрних наук ; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ, 2009. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65- 455.47
Шифр НБУВ: РА369353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського