Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (138)
Пошуковий запит: (<.>U=П611$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Осадчий 
Взаємозв'язок селекційних ознак з інтер'єрними показниками коней російської рисистої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Сергій Андрійович Осадчий ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 російська рисиста
Шифр НБУВ: РА310878

      
2.

Бондаренко О.В. 
Використання оцінки спортивної роботоздатності в селекції коней української верхової породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Бондаренко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки та добору коней за ведучою селекційною ознакою - спортивною роботоздатністю (СР). Визначено фактори, які зумовлюють метод тренінгу, вік і стать тварин, а також бажаний тип спортивного коня. Наведено рекомендації з добору коней у виробничий склад і в спорт. З використанням методу обмеженої максимальної правдоподібності проведено оцінку успадковуваності СР, яка склала 0,12. Уперше в Україні застосовано метод BLUP ("модель тварини") для оцінки племінної цінності (ПЦ) коней. Виділено та рекомендовано для племінного використання жеребців української верхової породи, які виявилися кращими за роботоздатністю та типом будови тіла. На підставі оцінок ПЦ тварин розраховано фактичний та очікуваний середньорічний генетичний прогрес СР. Запропоновано схему організації роботи суб'єктів племенної справи в українській верховій породі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39-3українська верхова +
Шифр НБУВ: РА328580

Рубрики:

      
3.

Беседін О.В. 
Вікові особливості продуктивності вівцематок таврійського типу асканійської тонкорунної породи та їх потомства: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Беседін ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 19 с. — укp.

Викладено теоретичний і практичний матеріал щодо впливу віку вівцематок таврійського типу асканійської тонкорунної породи на власну продуктивність і господарсько-біологічні ознаки одержаного від них потомства. Показано, що особини три-п'ятирічного віку відрізняються вірогідно кращими продуктивними та репродуктивними властивостями. Установлено вплив віку вівцематок на співвідношення потомства за статтю - чим старші тварини, тим вища вірогідність одержання від них ягнят жіночої статі, а також тривалість періоду ембріогенезу - спостерігається крива нормального розподілу. Такий розподіл, залежно від віку вівцематок, зафіксовано і за рівнем їх молочної продуктивності. Результати досліджень доповнюють знання стосовно фізико-механічних властивостей вовни, рівня мінливості селекційних і відтворювальних ознак, екстер'єрної оцінки молочної залози тварин різного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-6 +
Шифр НБУВ: РА366679

Рубрики:

      
4.

Фомін С.В. 
Вплив вітамінізації на резистентність жеребних кобил та інтенсивність росту їх лошат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / С.В. Фомін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено показники крові у жеребних кобил під впливом інсолвіту, тетравіту та тривіту, які вводили тваринам парентеральним шляхом, а також склад їх молока та зв'язок зазначених показників з інтенсивністю росту лошат. На підставі отриманих результатів рекомендовано фахівцям тваринництва технологію інтенсивного вирощування лошат у молочний період, яка базується на вітамінізації жеребних кобил на восьмому - дев'ятому місяцях вагітності та відборі новонароджених лошат за швидкістю реалізації ними рефлексу руху та прояву рефлексу ссання, а також терміну прорізання перших зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-455-273.97 + П545.122 + Е60*736.325*736.7*725.32
Шифр НБУВ: РА315100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Панасенко Є. А. 
Вплив паратипових факторів на резистентність жеребців-плідників української верхової породи: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Є. А. Панасенко ; Харк. держ. зооветеринар. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні основи оцінки резистентності жеребців-плідників української верхової породи. Запропоновано методику ранжирування інвестиційних проектів та аргументованого пріоритетного вибору для інвестування у заходи щодо її підвищення. Вивчено вплив різноманітних факторів навколишнього середовища на біохімічні, гуморальні та клітинні показники імунітету, екстер'єрні показники жеребців різного віку. Обгрунтовано модель взаємодії комплексу негативних абіотичних факторів та організму коня, які викликають стан дестабілізації організму та розвиток технопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-37
Шифр НБУВ: РА373141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Васильєва Т.А. 
Генотипові та паратипові фактори формування відтворної здатності конематок чистокровної і української верхових порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Васильєва ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Установлено ступінь впливу генотипових і паратипових чинників на відтворну здатність конематок чистокровної та української верхових порід з урахуванням фертильності плідників. Виявлено варіанти міжлінійних поєднань, які сприяють покращанню репродуктивних якостей кобил. Проведено міжпородний порівняльний аналіз їх вікової мінливості за відтворною зданістю, установлено еколого-генетичні параметри плодючості кобил за показниками пластичності та стабільності, вивчено трансгресію ліній та типологічних груп за репродуктивними якостями. Кількісно оцінено вплив генотипових і паратипових чинників на показники відтворної здатності конематок двох верхових порід, виявлено ефекти загальної та специфічної комбінаційної здатності основних ліній двох порід. Запропоновано до застосування варіанти міжлінійного добору, що дають змогу сутєво підвищити рівень репродуктивних якостей племінних конематок. Доведено перспективність застосування прийомів стабілізувального добору для покращання плодючості кобил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-37 +
Шифр НБУВ: РА326182

Рубрики:

      
7.

Пащенко Н.П. 
Детермінація жвавості коней російської рисистої породи комплексом морфометричних ознак: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.П. Пащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням методів багатовимірного регресійного аналізу розроблено моделі для прогнозу жвавості коней російської рисистої породи різного віку. Встановлено високий рівень детермінації жвавості морфометричними промірами тварин, віком 4-х років і старше. Запропоновано моделі (лінійну й алометричну) для оцінки живої маси коней без зважування. Розглянуто питання статевого та міжпородного диморфізму коней рисистих порід - орловської та російської, вікової повторюваності промірів екстер'єру та жвавості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.3,1-26
Шифр НБУВ: РА319047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Попадюк С.С. 
Дослідження генетичного потенціалу та природної резистентності гуцульської породи коней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.С. Попадюк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Комплексно розглянуто та оцінено особливості зоотехнічної та етологічної характеристики, резистентності, генетичної структури породи за поліморфізмом еритроцитарних антигенів, цитогенетичних особливостей та високої адаптаційної здатності гуцульської породи коней з використанням біохімічних, імунологічних показників крові. Встановлено, що коні гуцульської породи мають унікальні господарські та біологічні якості, які забезпечують її ефективне різноманітне використання в господарствах всіх форм власності. Доведено необхідність проведення з породою поглибленої селекційно-племінної роботи, одним з елементів якої повинен стати селекційно-генетичний моніторинг з залученням імуногенетичних, цитогенетичних, гематологічних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 гуцульська + П611-3 +
Шифр НБУВ: РА321465

Рубрики:

      
9.

Пінчук В. О. 
Еколого-генетичний моніторинг племінних ресурсів конярства України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. О. Пінчук ; НААН України ; Ін-т агроекології і економіки природокористування. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Виявлено тенденцію негативного впливу радіаційного фону на галузь конярства в регіонах України впродовж 2002 - 2008 рр., зокрема, зниження рівня відтворення та резистентності у коней, що є однією з причин скорочення кількості господарств, чисельності та різноманітності порід коней. Встановлено, що поширення та прояв біогеоценотичних патологій - сказу, лептоспірозу та параскарозу у коней України останніми роками пов'язано з порушенням ієрархії тварин в екосистемах, змінами природно-кліматичних умов і забрудненням агробіотичного середовища. Визначено, що загальну пристосованість популяцій даних порід коней до місцевих умов довкілля, відбивають їх екстер'єрно-конституційні особливості з формуванням своєрідних регіональних внутрішньопородних груп. Обгрунтовано використання імуногенетичних маркерів як індикаторів генетичної мінливості коней України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Онищенко О.С. 
Онтогенетичні закономірності морфофункціонального стану та розвитку молодняку коней новоолександрівської ваговозної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / О.С. Онищенко ; Ін-т тваринництва НААН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід щодо оцінки вікової динаміки морфофункціонального стану організму та розвитку жеребчиків різних ліній новоалександрівської ваговозної породи. Доведено, що формування основних показників гемопоезу й імунітету в процесі вирощування тварин відбувається нерівномірно та характеризується періодами їх відносної стабілізації, інтенсивного розвитку та виразного зниження. Обгрунтовано можливість використання параметрів взаємозв'язку між вмістом у сироватці крові Fe, K, Ca, P та висотою в холці, косою довжиною тулуба, обхватом п'ястка як критеріїв для раннього прогнозування екстер'єрних особливостей коней. Одержано нові експериментальні дані щодо гістологічної будови шкіри та вікової міжлінійної мінливості у структурі волосяного покриву молодняку коней, що розкривають кількісні залежності між особливостями адаптивних реакцій їх організму на окремих етапах онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-44 + П611-24
Шифр НБУВ: РА374949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Новіков О.О. 
Оцінка роботоздатності та рівень інтенсивності селекції чистокровної верхової породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Новіков ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено можливості використання у селекції з чистокровною верховою породою оцінки дистанційності потомства плідників і ліній за призовими місцями та їх сумарними варіантами. Розглянуто динаміку зміни показників жвавості основних ліній, потомства ведучих жеребців-плідників у розрізі статей, дистанцій у віці 2 - 3-х років та старше. Визначено інтенсивність відбору молодняку за скаковим класом і жвавістю для племінного використання. За результатами класів жвавості репродуктивної частини породи та її потомків проаналізовано ефективність підборів за класами жвавості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-6 + П611.3,2
Шифр НБУВ: РА320830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Павелиця О. О. 
Патологія мінерального обміну у кобил і лошат (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / О. О. Павелиця ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Проведено аналіз мінерального забезпечення організму жеребних кобил. Досліджено стан мінерального обміну, клінічний, біохімічний та імунний статус організму жеребних кобил. Досліджено клінічний стан, вміст макро- та мікроелементів, загальноклінічні, біохімічні й імунологічні показники крові жеребних кобил у разі порушень мінерального обміну. Теоретично й експериментально обгрунтовано ефективність нового препарату лактахос на основі біогенних мікроелементів для лікування та профілактики його порушень, який покращує клінічні показники, нормалізує метаболізм білків, ліпідів, вуглеводів, активізує окисно-відновні процеси, підвищує активність ферментів, стимулює гемоцитопоез та імунні реакції організму жеребних кобил і лошат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-912 + П611-451.2
Шифр НБУВ: РА384181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Піддубняк О.В. 
Показники гемопоезу у коней та діагностика його змін за паталогії: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.В. Піддубняк ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 22 с. — укp.

Наведено фізіологічні величини показників популяційного складу еритроцитів, стан їх кислотної резистентності, ферум-трансферинового комплексу (ЗФЗЗ, НФЗЗ, вмісту трансферину, коефіцієнта насичення трансферину ферумом) і 2,3-дифосфогліцерату (2,3-ДФГ) у коней різних порід, вікових груп і фізіологічного стану (кобили в останні місяці жеребності та після пологів). Вивчено адаптивні можливості гемопоезу та їх вплив на результативність у спортивних коней під час максимальних навантажень, зокрема, зміни фракційного складу еритроцитів, їх кислотної резистентності, показників метаболізму феруму. Зазначено, що найбільш інформативними діагностичними тестами оцінки гемопоезу у коней за енцефалопатії (причина - кормове отруєння алкалоїдами та мікотоксинами) є олігоцитемія (у 72,7 % хворих), пойкілоцитоз (у 90,9 %), гіперсидеремія величини ЗФЗЗ і активності 2,3-ДФГ (у 100 %), за гепатопатії - олігоцитемія, олігохронемія, гіпохромія, гіпосидеремія, підвищені величини ЗФЗЗ і активності 2,3-ДФГ (у 40,0 %), латентенного перебігу нефротичного синдрому - олігоцитемія (64,0 %), олігохромемія (81,8 %), гіперсидеремія (36,4 %), зниження величини НФЗЗ (72,7 %) та підвищення активності 2,3-ДФГ (у 100,0 %) та за лептоспіроносійства та прихованого перебігу ринопненвмонії - гіпосидеремія (у 37,5 і 53,9 % відповідно), гіпертрансферинемія (у 64,7 і 46,1 %), низьке насичення трансферину ферумом (у 52,9 і 30,8 %) і підвищення активності 2,3-ДФГ (у 70,6 і 53,8 % відповідно). З'ясовано, що під впливом стимулятора обміну речовин - Катозалу в лошат поступово (упродовж першого місяця життя) стабілізуються показники метаболізму феруму й індикатора гіпоксії - 2,3-ДФГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-273.91 + П871.12 +
Шифр НБУВ: РА366384

Рубрики:

      
14.

Ткачов О.В. 
Репродуктивні якості та придатність сперми жеребців-плідників заводських порід до кріоконсервування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Ткачов ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено гормонального профілю та статевого темпераменту жеребців, визначено біотехнічної придатності жеребців-плідників, розробки вітчизняного інструментарію для штучного осіменіння кобил заморожено-відталою спермою. Встановлено тривалість прояву статевих рефлексів жеребців-плідників та статевий темперамент за допомогою розробленого способу. Досліджено гормональний профіль, спермопродуктивність, кріорезистентність сперми та біотехнологічну придатність жеребців-плідників української верхової та інших верхових порід залежно від віку та темпераменту. Досліджено вплив антиоксидантних ферментів та кінцевих продуктів перекисного окиснення ліпідів на якість спермопродукції. Обгрунтовано доцільність використання препарату мінерол з антиоксидантними властивостями6 способу визначення статевого темпераменту та розробленого інструментарію для штучного осіменіння кобил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-344.4 +
Шифр НБУВ: РА368184

Рубрики:

      
15.

Товстокора 
Системний підхід до виховання молодняку чистокровної верхової породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Тетяна Олексіївна Товстокора ; УААН; Інститут тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.3,2
Шифр НБУВ: РА357885

Рубрики:

      
16.

Лютих С.В. 
Сучасний стан російської ваговозної породи коней та напрямки подальшої селекції: Автореф. дис... канд. с-г. наук: 06.02.01 / С.В. Лютих ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Оцінено племінні ресурси породи, а також наведено порівняльну характеристику генеалогічних ліній за комплексом селекційних ознак. Розроблено нову методику оцінки структурних одиниць породи у ваговозному конярстві з урахуванням основних селекційних ознак та сумарної оцінки з використанням індексу племінної цінності. Визначено напрямки селекційної роботи з породою на перспективу з урахуванням розроблених параметрів бажаного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 російська ваговозна
Шифр НБУВ: РА310114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Коцюбенко Г.А. 
Удосконалення прийомів підвищення роботоздатності та покращання екстер'єрно-конституційних показників коней української верхової породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Г.А. Коцюбенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

Проведені дослідження обгрунтували доцільність виділення в популяції коней української верхової породи різних груп розподілу за типологічними особливостями, що сприяє відбору тварин з високими оцінками роботоздатності. Встановлено високий зв'язок показників інтенсивності формування в ранньому онтогенезі з наступними показниками росту коней та їх роботоздатністю. Вивчено ефекти загальної та специфічної комбінаційної здатності основних ліній, родин, гнізд в породі, оцінено показники їх пластичності і стабільності. Розроблені критерії оцінки коней з використанням пробіт-методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 українська верхова

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського