Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Муравйов Л.Ф. 
Використання позаремонтних телиць молочного і молочно-м'ясного напрямку продуктивності за технологією м'ясного скотарства: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Л.Ф. Муравйов ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена інтенсифікації виробництва яловичини за рахунок більш ефективного використання позаремонтних телиць молочних порід шляхом одержання від них приплоду і вирощування його за технологією м'ясного скотарства. Цей технологічний прийом вивчено на прикладі червоної степової, чорно-рябої і симентальської порід і при різній тривалості підсисного періоду - 4; 6 і 8 місяців. Дана енергетична і економічна оцінка одержання м'яса при разовому використанні корів-первісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-612.2,022

Рубрики:

      
2.

Жукорський О. М. 
Екологічні основи виробництва яловичини та механізми формування м'ясної продуктивності великої рогатої худоби: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / О. М. Жукорський ; УААН, Ін-т агроекол. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено та розкрито особливості формування м'ясної продуктивності у молодняку великої рогатої худоби молочних і м'ясних порід та їх помісей різного віку за впливу екологічних чинників природно-кліматичних умов західного Лісостепу України. Обгрунтовано передумови переходу до органічного виробництва яловичини у даному регіоні, які базуються на використанні аборигенних комбінованих і новостворених вітчизняних м'ясних порід, а також нових технологічних прийомів пасовищного утримання молодняку великої рогатої худоби, які зменшують дію технологічних і кліматичних стресових чинників. Встановлено послідовність фізіологічної реактивності та формування продуктивного стану організму молодняку великої рогатої худоби за впливу метеорологічних умов середовища. Показано роль температури довкілля в регуляції антиоксидантної систему захисту організму. Висвітлено вікові особливості росту, м'ясної продуктивності, інтер'єрних показників та етологічних особливостей бугайців м'ясних і молочних порід та їх помісей за органічної технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-61
Шифр НБУВ: РА377225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Афанасенко В.Ю. 
Обгрунтування методів селекції за ознаками відтворення в процесі створення і удосконалення української червоно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Ю. Афанасенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Базуючись на даних обробки фактичного матеріалу, одержаного за 20 років у 4-х господарствах, з використанням сучасних методів генетико-статстичного аналізу (лінійного незміщеного прогнозу племінної цінності - BLUP "модель тварини", дисперсійного, кореляційного та регресійного аналізів) відпрацьовано методологію та встановлено частку впливу основних факторів, що зумовлюють певний рівень відтворення в молочних стадах. Розраховано основні селекційно-генетичні показники ознак відтворної здатності. Проаналізовано взаємозв'язок продуктивних і відтворних ознак. Проведено оцінку племінної цінності бугаїв-плідників за ознаками відтворної функції їх дочок. Уперше важкість отелення та мертвонароджуваність розглянуто з урахуванням дії прямого та материнського ефектів, тобто диференційовано вплив на ці ознаки організму теляти та корови. Досліджено племінну цінність тварин з використанням селекційного індексу, який враховує ознаки відтворення та продуктивності, еквівалентні їх економічній вазі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1 + П60-613 +
Шифр НБУВ: РА338880

Рубрики:

      
4.

Савчук О.В. 
Порівняльна оцінка росту, розвитку і м'ясних якостей бугайців молочних порід різного походження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Савчук ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2004. — 17 с. — укp.

Вперше за умов Поділля України вивчено особливості росту, розвитку, ефективності використання кормів та м'ясної продуктивності бугайців новостворених вітчизняних (української чорно-рябої та червоно-рябої) та імпортованої (датської чорно-рябої) молочних порід у різні періоди онтогенезу за аналогічних умов утримання та годівлі. Одержано нові дані про більш інтенсивний ріст і розвиток бугайців української червоно-рябої молочної породи, зазначено що тварини даної популяції більш економно використовують поживні речовини раціону годівлі. Встановлено, що українські червоно-рябі молочні бугайці за забійним виходом рентабельніші за чорно-рябих ровесників вітчизняної та зарубіжної селекції на 3,4 - 4,7 % за кращої якості м'яса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-612.2 +
Шифр НБУВ: РА332281

Рубрики:

      
5.

Кивенко О. М. 
Селекційно-господарські та біологічні особливості різних генотипів поліської м'ясної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. М. Кивенко ; Ін-т розведення і генетики тварин НААН України. — Київ, 2011. — 18 с. — укp.

Вперше за умов українського Полісся вивчено вікову динаміку живої маси та лінійного росту бугайців різних генотипів поліської м'ясної породи, одержаних від прилиття крові вихідних порід. Вперше в постембріональному онтогенезі встановлено закономірності формування м'ясної продуктивності та розвитку шкіри у бугайців різних генотипів, вивчено вікову динаміку хімічного складу м'яса та печінки. Одержано нову інформацію про морфологічні і біохімічні показники крові та визначено частоту цитогенетичних порушень у тварин, вивчено гістологічну будову м'язової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-612.2 + П60-2
Шифр НБУВ: РА378957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Казьмірук Л.В. 
Удосконалення технології виробництва молока і яловичини в умовах Поділля України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Л.В. Казьмірук ; Сум. держ. аграр. ун-т. — Суми, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо вивчення технологічних рішень у виробництві молока та яловичини з врахуванням умов годівлі та утримання худоби. Проектні розробки удосконалення продуктивних якостей худоби, оцінка тварин у спеціальному корівнику, прогнозування молочної продуктивності відповідно до рівня кормозабезпечення, раціональне використання зелених кормів, визначення оптимального часу осіменіння - це складові, які доповнюють комплекс ефективних факторів у процесі виробництва молока. Встановлено, що удосконалення технології виробництва молока і яловичини на Поділлі за ринкових умов дозволяє зменшити витрати кормів на 5,1 - 42,4% (у виробництві молока) та на 2,1 - 16,7% (у виробництві яловичини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-612.1(4УКР3),022 + П60-612.2(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА308771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чуприна О.П. 
Формування м'ясної продуктивності у тварин різних генотипів великої рогатої худоби в умовах Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.П. Чуприна ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київська обл.), 2003. — 19 с. — укp.

Вперше за умов українського Полісся вивчено вікову динаміку росту живої маси та лінійного росту бугайців різних генотипів поліського внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи, абердин-ангусів і помісей абердин-ангусів з чорно-рябою породою. Вперше в онтогенезі встановлено закономірності формування м'ясної продуктивності та розвитку шкіри, розглянуто вікову динаміку хімічного складу м'яса та внутрішніх органів, закономірності біоконверсії поживних речовин корму у їстивних частинах тіла бугайців різних генотипів. Одержано результати про морфологічні та біохімічні показники крові та природної резистентності даних тварин, розглянуто нагромадження у їх м'ясі радіонуклідів - цезію-137 та стронцію-90.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-61(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кобилінська А. М. 
Формування продуктивних ознак тварин поліської м'ясної породи залежно від генотипу у зоні з різним рівнем радіаційного забруднення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / А. М. Кобилінська ; Ін-т розведення і генетики тварин НААН України. — с. Чубинське, Київ. обл., 2011. — 22 с. — укp.

Викладено результати комплексних досліджень росту та розвитку, екстер'єрно-конституційних особливостей, м'ясної продуктивності, маси внутрішніх органів і шкури, хімічного складу м'яса та печінки, вмісту солей важких металів в найдовшому м'язі спини та печінці бугайців, морфологічних, біохімічних показників крові та природної резистентності, економічної ефективності вирощування молодняку поліської м'ясної породи в зоні з різним рівнем радіаційного забруднення Полісся. За показниками живої маси, середньодобовими приростами, забійними та м'ясними якостями переважають тварини племзаводу. На продукцію тваринництва істотного впливу радіоцезію-137, та солей важких металів не виявлено. Радіаційна забрудненість не впливає на загальну картину крові та всі показники знаходяться в межах фізіологічних норм. Доведено економічну ефективність розведення та вирощування тварин поліської м'ясної породи в зоні з різним рівнем радіаційного забруднення Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-612.2 + П60-25
Шифр НБУВ: РА378956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського