Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-455$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Матеуш В. Л. 
Вдосконалена технологія вирощування ремонтних телиць з використанням регіональних кормових сумішок різних способів приготування: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / В. Л. Матеуш ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено технологію спрямованого вирощування ремонтних телиць, яка сприяє досягненню відповідних стандартів живої маси даної породи. Вивчено особливості інтенсивного росту ремонтних телиць у разі споживання об'ємистих кормів за умов регіону. З'ясовано, що корови-первістки мають добре розвинений шлунково-кишковий тракт, краще поїдають зелені корми пасовища, силос, сінаж, сіно - корми, багаті органічними та біологічно активними речовинами з високою їх перетравністю. З метою кращого поїдання об'ємистих кормів ремонтними телицями проведено підготовку кормів з використанням сучасних машин та устаткування: силосозбирального комбайна "John Deere" для подрібнення стебел силосних культур до часток в 2 см і кормороздавача "Mono Feeder" з додатковим подрібненням і змішуванням об'ємистих кормів. Уперше встановлено, що на ремонт стада слід вибирати телиць весняних отелів (березень - квітень), які б до шестимісячного віку споживали високоякісне молоко корів, що випасаються на поживних травосумішках, та екструдовані концентрати (горох, пшениця, ріпак), а після цього терміну одержували об'ємисті корми стійлового періоду (нові варіанти комбінованого силосу) для розвитку травного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455
Шифр НБУВ: РА383328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Антонюк Т.А. 
Вирощування бугайців на м'ясо за обмеженого використання незбираного молока: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Т.А. Антонюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Установлено, що використання замінників незбираного молока (ЗНМ) і гранульованих концентрованих кормів у порівнянні з молоком незбираним і розсипаними корбікормами сприяє кращому на 4,3 - 17,4 % розвитку стінки рубця і на 5,9 - 41,7 % - розмірів його папіл, а також формуванню тварин відносно високорослого вузькотілого (лептосомного) типу будови тіла, що характеризуються кращим співвідношенням м'язової тканини до кісткової. Рекомендовано під час вирощування бугайців на м'ясо з 21-денного віку використовувати замість 70 % молока незбираного ЗНМ з гранульованими комбікормами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.473 +
Шифр НБУВ: РА350620

Рубрики:

      
3.

Корінець Н.О. 
Вплив вітамінно-мінерального преміксу на якість спермопродукції бугаїв-плідників: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.О. Корінець ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання покращання якісних і кількісних показників спермопродукції бугаїв-плідників з використанням вітамінно-мінерального преміксу КВМ-1БП у їх раціонах. Установлено збільшення кількості повноцінних еякулятів та їх об'єму, підвищення рухливості та концентрації сперміїв за згодовування преміксу. Виявлено зниження кількості патологічних форм сперміїв та зростання кріорезистентності сперми, що дозволило одержати більшу кількість спермодоз, придатних для подальшого використання. Установлено вірогідно більший вміст певних мікроелементів (міді, цинку, кобальту, марганцю) у крові та спермі бугаїв. Науково обгрунтовано доцільність використання у раціонах бугаїв преміксу КВМ-1БП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-455.41 +
Шифр НБУВ: РА350032

Рубрики:

      
4.

Гаврик Н.Л. 
Вплив екструдату сої на молочну продуктивність корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.Л. Гаврик ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність введення в силосно-сінажно-жомово-концентратні раціони високопродуктивних корів екструдату з частково знежиреної сої у розрахунку 1,8 - 2,5 кг на голову за добу замість еквівалентної кількості гороху і соняшникової макухи. Розкрито вплив різних рівнів екструдату сої в раціоні на його поживну та біологічну цінність. Зокрема, відмічено, що за 35 - 45 % концентрованих кормів за загальною поживністю у сухій речовині типових зимових раціонів досягається більш фізіологічно оптимальна концентрація поживних речовин для забезпечення добових надоїв корів на рівні 20 - 25 кг, а саме: протеїну - 17 - 18 %, у тому числі лізину - 0,7 - 0,8 %, клітковини - 20 - 21 %, жиру - 3 - 4 %, безазотистих екстрактивних речовин - 52 %. Завдяки цьому поживність 1 кг сухої речовини зростає до 0,85 - 0,90 корм. од. (9,8 - 10,4 МДж обмінної енергії) з вмістом в 1 корм. од. 100 - 115 г перетравного протеїну, поліпшуються смакові якості кормів, що сприяє підвищенню рівня споживання їх коровами до 4 кг сухої речовини на 100 кг живої маси, покращуються перетравність та засвоюваність поживних речовин кормів, зменшуються їх витрати на 1 ц молока. Розглянуто вплив підвищених рівнів екструдату сої (1,5; 2,0 і 2,5 кг) в раціоні високомолочних корів на перетравність і трансформацію азоту в молоко, його хімічний склад і технологічні властивості. На основі гематологічних показників встановлено покращання ферментативної, зокрема, каталазної та пероксидазної активності крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.46 + П60-60 +
Шифр НБУВ: РА340475

Рубрики:

      
5.

Ковтун С.Б. 
Вплив енергетичного живлення бичків до 6-місячного віку на ефективність виробництва яловичини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Б. Ковтун ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено залежність м'ясної продуктивності бичків чорно-рябої породи від рівня їх годівлі до шестимісячного віку, а також ріст тканин і внутрішніх органів тварин, зміни лінійних та об'ємних показників росту. Встановлено, що зниження рівня годівлі в цей період більше впливає на ріст жирової тканини, ніж м'язової та кісткової; підвищення питомої маси об'ємистих кормів до раціону бичків збільшує довжину тонкого кишечнику в розрахунку на 100 кг живої маси та його загальну масу. У бичків, вирощених у молочний період на рівні 500-грамових приростів і переведених у наступний період на високий рівень годівлі, не одержано компенсаторний ріст, як підвищення ефективності трансформації доступної для обміну енергії продуктивного обміну в чисту енергію продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4
Шифр НБУВ: РА321036

Рубрики:

      
6.

Висоцький А.О. 
Вплив умов утримання на функціональний стан серцево-судинної системи і гемопоез у корів у господарствах зони радіоекологічного контролю: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / А.О. Висоцький ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено питання впливу санітарно-гігієнічних умов утримання корів на фізіологічний стан їх серцево-судинної системи та гемопоез у господарствах зони радіоекологічного контролю. Досліджено, що підвищений рівень іонізуючого опромінення негативно вплинув на проходження гемопоезу в корів у цілому та в окремих його ланках. Виявлено напруження еритропоезу в кістковому мозку корів, гіпер- і гіпохромну анемії, що стало однією з причин порушень у функціонуванні серцево-судинної системи тварин. Негативні зміни в інших паростках гемопоезу, лімфоїдному та мієлоїдному (де профілюються імунні клітини крові), підтверджено даними досліджень кістково-мозкового пунктату та пов'язано зі змінами інших показників резистентності організму (кількістю лейкоцитів у периферичній крові, білковим обміном, процентом ендогенної інтоксикації, циркулюючими імунними комплексами тощо). Отримано дані, які сприяють розшифруванню механізмів впливу хронічного малоінтенсивного радіаційного стресу, що приєднувався до технологічних. Їх комплекс негативно впливав на організм корів різних вікових груп. Рекомендовано практичні заходи щодо профілактики зрушень у функціональному стані кровотворних органів, серцево-судинної системи корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43,1,022 + П60-466.3,1,022
Шифр НБУВ: РА311669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Марків А.М. 
Вплив хелатів деяких мікроелементів на фізіологічний стан сухостійних корів та їх телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / А.М. Марків ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування нових аспектів мікроелементної годівлі тільних корів щодо підвищення їх продуктивності, якості продукції, забезпечення реалізації генетичних потенцій пренатального росту та розвитку телят, розробки нових форм сполук мікроелементів та вивчення механізму їх дії. Наведено нові результати впливу мікроелементної підгодівлі корів у період сухостою (хелатними сполуками міді, цинку і кобальту з амінокислотою метіоніном) на обмін речовин в їх організмі та процеси внутрішньоутробного розвитку плода. Виявлено у динаміці зміни складу молозива від початку лактації до десятого дня, а також позитивний вплив мікроелементів у формі хелатних сполук з метіоніном на відновлення секреторної функції молочної залози. Визначено оптимальну дозу метіонату міді, цинку і кобальту у раціонах сухостійних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022 + П60-455.43,022
Шифр НБУВ: РА307935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Щепетільніков Ю.О. 
Гігієнічна оцінка впливу абіотичних факторів на продуктивні та інтер'єрні показники лактуючих корів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / Ю.О. Щепетільніков ; Харк. держ. зооветеринар. акад. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64 + П60-46 + П60-455.43
Шифр НБУВ: РА372617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Грищук Г.П. 
Еколого-гігієнічне обгрунтування згодовування гумату натрію та цеолітів сухостійним коровам і молодняку в зоні малоінтенсивного радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Г.П. Грищук ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання обгрунтування нових аспектів використання гумату натрію та цеолітів у кормах для тільних корів і молодняка в зоні малоінтенсивного іонізуючого забруднення для покращання їх фізіологічного статусу, резистентності організму, забезпечення реалізації генетичних потенцій пренатального і постнатального росту та розвитку телят, поліпшення родового процесу, відтворних якостей породіль. На підставі проведених досліджень одержано нові дані про вплив згодовування гумату натрію та цеолітів коровам у період глибокої тільності на фізіологічний стан, природну резистентність, перебіг родів і відновлення репродуктивної функції. Вперше вивчено біологічні якості молозива під дією препаратів, стан життєздатності новонародженого приплоду. Проведено порівняльну оцінку способів використання гумату натрію телятам у період новонароджуваності: у системі "організм матері - плід", у разі безпосереднього споживання одразу після народження та за умов сполученого його використання першим і другим шляхами. Доведено позитивну дію показників крові та енергії росту під час згодовування гумату натрію, зокрема, в комплексі з цеолітами телятам молочного віку. Визначено економічну ефективність використання гумату натрію та цеолітів коровам у період сухостою та молодняка молочного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455
Шифр НБУВ: РА312795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мартин М.Т. 
Жирнокислотний склад ліпідів плазми крові і молока при використанні у раціонах корів жирових добавок рослинного походження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / М.Т. Мартин ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу різної кількості нативної соняшникової та ріпакової олій і виготовлених на їх основі кальцієвих солей жирних кислот у разі їх додавання до раціону лактуючих корів на жирнокислотний склад ліпідів плазми крові та молока, молочну продуктивність, харчову та біологічну цінність молока. Встановлено, що за продуктивною та метаболічною дією ріпакова олія та виготовлені з неї кальцієві солі жирних кислот у разі додавання їх до раціону корів не відрізняються від соняшникової олії та виготовлених з неї кальцієвих солей жирних кислот. Вплив кальцієвих солей, виготовлених з ріпакової і соняшникової олій, у разі додавання їх до раціону корів, на вміст ліпідів і поліненасичених жирних кислот у плазмі крові та молока, молочну продуктивність та якість молока виражений значно більше за вплив нативних олій. Продуктивна та метаболічна дія ріпакової та соняшникової олій та виготовлених з них кальцієвих солей жирних кислот, а також економічна ефективність їх застосування в годівлі корів залежать від їх кількості в раціоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43 + П60-451.29 +
Шифр НБУВ: РА342631

Рубрики:

      
11.

Півторак Я.І. 
Інтенсифікація виробництва яловичини в умовах західного регіону України шляхом використання багатокомпонентних сумішок кормових культур при відгодівлі худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / Я.І. Півторак ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 36 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено доцільність використання напівсухих сумішей зерносінажу з метою інтенсивної відгодівлі надремонтного молодняка української чорно-рябої молочної породи. Відзначено, що за умов нестачі необхідних комбікормів розроблені кормосуміші є надійним альтернативним джерелом кормових засобів для організації нормованої годівлі худоби. Крім того, за умов їх заготівлі використовуються енергоощадні технології. Вивчено хімічний склад і поживну цінність даних напівсухих (50 % вологи) сумішей з культур, які вирощуються в господарствах західного регіону України. Установлено, що використання сумішей у раціонах відгодівельних бугайців як основного корму, забезпечує їх необхідними компонентами повноцінної годівлі. Зазначено, що вони є екологічно чистим та дешевим продуктом. Показано, що за своєю поживністю та впливом на організм молодняка худоби до зірносінажних кормів наближаються комбіновані силоси, особливо кукурудзяно-амарантовий та кукурудзяно-люпиновий, а сухі повнораціонні суміші через високу вартість пального, в даний час є економічно маловигідними, незважаючи на високу інтенсивність росту бугайців (1036 г на добу) під час їх згодовування. Доведено, що найвище засвоєння поживних речовин (перетравність, баланс азоту, показники крові та сечі) за умов годівлі жуйних тварин вдається одержувати у разі дотримання в раціонах оптимального співвідношення різного ступеня розчинності фракцій протеїну та вуглеводів: цукрів, крохмалю, геміцелюлози та кислотно-детергентної клітковини. З'ясовано дію чинників, використання яких дає за умов господарств західних регіонів України одержувати достатню кількість (78 - 99,8 ц. корм. од./га) високопоживних кормосумішей для впровадження інтенсивних технологій виробництва яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 +
Шифр НБУВ: РА325513

Рубрики:

      
12.

Голодюк І.П. 
Нормована годівля телиць і корів при створенні високопродуктивних стад: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.П. Голодюк ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено найбільш оптимальні енергоощадні й екологічно чисті технології заготівлі злаково-бобових кормових сумішей, використання яких в раціоні годівлі ремонтних теличок, нетелей і корів-первісток позитивно впливає на процес засвоєння поживних речовин, сприяє росту і розвитку організму тварин за умов нестачі необхідних комбікормів. Досліджено хімічний склад і поживну цінність розроблених сумішей, заготовлених з культур, які вирощуються у господарствах західного регіону України і мають високий вихід поживних речовин (68 - 72 ц кормових одиниць та 7,2 - 9,4 ц перетравного протеїну з 1 га). Встановлено, що використання комбінованого силосу й зерносінажу для годівлі ремонтних телиць та корів-первісток як основного корму забезпечує тварин необхідними компонентами повноцінної годівлі. Зазначено, що використання високопоживних та дешевих кормів дає змогу одержати добре розвинутих ремонтних телиць, що відповідають стандартам породи. Виявлено, що застосування нової технології дозволяє одержати від первісток 4 309 - 4 536 кг молока за лактацію та підвищити рентабельність його виробництва до 37,6 - 42,8 %. Доведено, що найкраще засвоєння поживних речовин відбувається у разі дотримання у раціонах годівлі оптимального співвідношення фракцій протеїну та вуглеводів з різним ступенем розчинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.46 +
Шифр НБУВ: РА331701

Рубрики:

      
13.

Лаврів П.Ю. 
Особливості фізіологічних процесів і продуктивності лактуючих корів при згодовуванні їм високобілкових сумішок за різного рівня нітратів в раціоні: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / П.Ю. Лаврів ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено пріоритетний напрямок скотарства - підвищення молочної продуктивності корів за рахунок оптимального внесення в грунт різних кількостей органічних і неорганічних добрив з метою вирощування високобілкових зелених вико-вівсяно-горохових сумішей. З'ясовано особливості перебігу фізіологічних процесів білкового обміну в організмі дійних корів за коротко- та довготривалого згодовування цих сумішей з різним рівнем надлишку нітратів у раціоні. Установлено, що згодовування цих сумішей, вирощених у грунтах, підживлюваних гноєм у кількості 35 т/га за поєднання з суперфосфатом гранульованим (384,6 кг/га), калію сульфатом (150 кг/га) й аміачної селітри 257,1 кг/га у разі вмісту 227,8 мг нітратів на 1 кг зеленої маси призводить до нормалізації й активізації білкового обміну у крові, зростання вмісту загального білка на 3,38 %, залишкового азоту - 11,21 %, сечовини - 22,69 %, креатиніну - 3,61 %, аміаку - 7,57 %, а згодовування сумішки, яка містить 688,4 мг нітратів на 1 кг зеленої маси, тобто у 2,29 разів вище за допустиму норму, спричиняє збільшення концентрації загального білка, перерозподіл глобулінових фракцій і зниження частки альбуміну, зростання вмісту сечовини у 1,6 рази, активності АСТ - на 9,7 % та АЛТ - на 31,4 %, метгемоглобіну - 0,66 %, а також зниження надоїв молока - на 14,83 %, вмісту сухих речовин - 1,09 %, білка - 0,51 %, казеїну - 0,32 % та підвищення вмісту нітратів у 4,44 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43 + П60-273 +
Шифр НБУВ: РА350624

Рубрики:

      
14.

Медведєва О.А. 
Розробка елементів технології виробництва "рожевої" телятини з використанням вітчизняних порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.А. Медведєва ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше за умов Східного регіону України проведено комплексну оцінку елементів нової технології вирощування та відгодівлі бугайців вітчизняних чорно-рябої молочної, симентальської молочно-м'ясної порід та знам'янського м'ясного типу південної породи для одержання "рожевої" телятини. Здійснено порівняльне дослідження показників росту, фізіологічного стану та м'ясної продуктивності телят за їх інтенсивного вирощування до віку 4 та 6 місяців за умов виробництва "рожевої" телятини на Сході України. Визначено оптимальний термін забою телят-молочників різних напрямків продуктивності для одержання телятини високої якості та найвищої економічної ефективності її виробництва у господарствах Східного регіону. Запропоновано та експериментально обгрунтовано схеми годівлі, що передбачають наявність підвищеної концентрації перетравного протеїну на 1 корм. од. та збільшеної концентрації енергії на 1 кг сухої речовини кормів раціонів, а також дають змогу раціонально використовувати молочні корми за мінімальних витрат концентрованих кормів для відгодівлі молодняку великої рогатої худоби зазначеної якості. Уперше у порівняльному аспекті вивчено ефективність даного виробництва з урахуванням сезону року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 +
Шифр НБУВ: РА335956

Рубрики:

      
15.

Портянник С.В. 
Технологічні прийоми виробництва екологічно чистого молока і яловичини в умовах надмірного техногенного навантаження агроекосистем важкими металами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Портянник ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше вивчено можливість виробництва екологічно чистої, безпечної, високоякісної продукції молока та м'яса з посиленням резистентності організму тварин внаслідок застосування раціонів, що містять нові біологічні речовини типу препарату "Т" й адаптовані до фактичного хімічного складу та поживності раціонів премікси. Виявлено позитивну комплексну дію спеціально розроблених преміксів та препарату "Т" на молочну та м'ясну продуктивність - зниження рівня важких металів Cd, Pb, Cu та Zn у молоці та м'ясі, тобто одержання екологічно безпечної продукції за надмірного техногенного надходження цих елементів у довкілля. Досліджено міграцію важких металів з кормів до організму тварин, продукцію та можливості зниження їх надходження з гноєм у навколишнє природне середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 + П60-455.4
Шифр НБУВ: РА330166

Рубрики:

      
16.

Корх І.В. 
Технологічні прийоми при вирощуванні бугайців на м'ясо в умовах радіонуклідного забруднення сільськогосподарських угідь: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / І.В. Корх ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено ефективність використання кормів на вирощування приросту живої маси, визначено конверсію протеїну й енергії корму в білок і енергію м'ясної продукції, наведено біоенергетичну та економічну оцінку виробництва яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455-271.25
Шифр НБУВ: РА318939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Корж О.В. 
Удосконалення прийомів спрямованого вирощування телиць симентальської породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.В. Корж ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання використання в раціонах телят добре збалансованих комбікормів-концентратів, які забезпечують достатньо високий рівень добового приросту живої маси тварин. Розроблено схему годівлі телиць від народження до шестимісячного віку. Відзначено, що застосування цієї схеми дозволяє використати для вирощування однієї голови телиць 180 кг молозива та незбираного молока, одержати достатньо високий рівень добового приросту живої маси телиць, забезпечити у даному віці масу тварин на рівні 175 кг, що відповідає вимогам стандарту для шестимісячного молодняку симентальської породи. За цього зменшуються витрати на вирощування однієї голови тварин кормів до 453,60 грн, у контролі - 473,06 грн (у разі використання на одне теля 220 кг незбираного молока).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455 + П603.9 симентальська +
Шифр НБУВ: РА365472

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського