Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (120)Книжкові видання та компакт-диски (84)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полінкевич В.А. 
Агроекологічні основи створення пасовищного конвеєра для молодняка великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності в умовах радіоактивного забруднення Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Полінкевич ; Ін-т сіл. госп-ва Полісся УААН. — Житомир, 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено закономірність формування та параметри кормової цінності багаторічних травосумішей та однорічних кормових агрофітоценозів різної видової структури та строків сівби відмінних періодів дозрівання. Досліджено динаміку надходження рослинної маси протягом сезону та удосконалено модель пасовищного конвеєра для великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності за умов радіоактивного забруднення земель Полісся України. З'ясовано роль та ефективність окремої та комплексної дії різних агроекологічних факторів (способів обробітку грунту, строків сівби, органічних та різних поєднань і доз мінеральних добрив, вапнування) на продуктивність багаторічних та однорічних агрофітоценозів та їх значення у процесі накопичення ними радіонуклідів. На підставі одержаних даних встановлено можливість цілеспрямованого управління екологічним станом угідь, формування продукційного процесу ценозів та якості корму. Визначено кормову привабливість та специфічні особливості капустяних культур залежно від їх фенотипічного стану, а також об'єми добового споживання на пасовищах тваринами рослинної маси різних типів агрофітоценозів. Розширено уявлення про кормову цінність та господарську придатність їх використання в системах пасовищного конвеєра. Запропоновано ефективні види та дози добрив для одержання доброякісного та радіаційно безпечного пасовищного корму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44(4УКР) + П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Васянович О.М. 
Біотехнологія Т-2 токсину та обгрунтування максимально допустимого рівня його в кормах для молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.М. Васянович ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено біотехнологію виробництва T-2 токсину й обгрунтовано максимально допустимий рівень (МДР) у кормах для молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) для умов відгодівлі. Удосконалено методику очищення, кристалізації та ідентифікації T-2 токсину. Досліджено чутливість телят до цього токсину за умов гострого та хронічного перебігу експериментального T-2 токсикозу. Визначено коефіцієнт кумуляції T-2 токсину в організмі тварин. Максимально недіюча, підпорогова та порогова концентрації T-2 токсину в кормах для молодняку ВРХ відповідно мають значення у межах: 0,53 - 0,8; 1,07 - 1,6; 2,13 - 3,2 мг/кг. Допустима добова доза очищеного T-2 токсину у кормах для телят становить і,53 мг/кг. Теоретично й експериментально обгрунтовано МДР T-2 токсину у кормах для молодняку ВРХ за умов відгодівлі. Розроблено науково-технічну документацію стосовно виробництва токсину, що дозволяє забезпечувати лабораторії різних профілів T-2 токсином для мікологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П60-44 + П60-451.1 +
Шифр НБУВ: РА354234

Рубрики:

      
3.

Грищенко В.А. 
Біохімічне та клінічне обгрунтування застосування засобів репаративної терапії на основі фосфоліпідів молока при ентеропатології телят: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.А. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Наведено результати комплесних молекулярно-біологічних, біохімічних, електронно-мікроскопічних і клінічних досліджень (in vivo та in vitro) біологічної та клінічної ефективності фосфоліпідів молока та можливості їх застосування для лікування неонатальної ентеропатології новонароджених телят. Встановлено проліферативний (репаративний) ефект фосфоліпідів молока. Показано їх вплив на ультраструктуру та функціональну активність епітеліоцитів кишечнику, печінки та нирок, прискорення відновлення обміну ліпідів, білків, вуглеводів, жиророзчинних вітамінів A та E, мінеральних речовин, нормалізацію кислотно-лужного стану й електролітного балансу, а також антиоксидантний, протизапальний, протиатерогенний, жовчогінний, протианемічний і стимулювальний ефекти за наявності неонатальної ентеропатології телят. Розроблено біологічно активну домішку (БАД) репаративної дії на основі фосфоліпідів молока, застосування якої сприяє зменшенню тяжкості та тривалості перебігу захворювання, запобігає виникненню ускладень та рецидивів і значно підвищує ефективність реабілітаційних заходів. На підставі одержаних експериментальних результатів фосфоліпідовмісну БАД FLP-MD репаративної дії, розроблену на основі природної, екологічно безпечної сировини, рекомендовано використовувати для проведення ендоекологічної реабілітації організму новонароджених телят. Показано, що використання запропонованої БАД сприяє продовженню репаративного ефекту в наступних поколіннях реабілітованих тварин, а також збереженню поголів'я молодняка великої рогатої худоби та покращанню його продуктивних якостей, що в кінцевому результаті забезпечує споживчий ринок якісною продукцією тваринного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.334-911 + П60-44-451.291 + П60-44-272.539 +
Шифр НБУВ: РА345844

Рубрики:

      
4.

Євстафієва Ю.М. 
Використання поживних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби при ринотрахеїті: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.М. Євстафієва ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби (ВРХ) української чорно-рябої молочної породи, ураженим інфекційним ринотрахеїтом, на господарських і оптимізованих за вітамінним і мінеральним складом раціонах. Установлено, що тварини, вражені герпесвірусом інфекційного ринотрахеїту, більше споживають сухої речовини на 100 кг живої маси, але гірше перетравлюють органічну речовину та її складові, зокрема, телички та бички більше втрачають енергії з теплом відповідно на 20,0 та 31,3 % у порівнянні з умовно здоровими, внаслідок чого на 38,5 і 39,8 % менше відкладається енергії в прирості їх живої маси. За результатами проведених досліджень установлено оптимальну кількість використання в раціонах уражених герпесвірусом тварин преміксу "Лутамікс ВРХ С Екс" виробництва ТзОВ "Західноукраїнська аграрна компанія", вітамінів і селену. Згодовування раціонів, збагачених цим преміксом, сприяє підвищенню відкладення енергії у прирості живої маси на 23,9 % у порівнянні з використанням у годівлі молодняка ВРХ типових для регіону раціонів, в результаті чого зростають середньодобові прирости тварин на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П872.21-911 +
Шифр НБУВ: РА366733

Рубрики:

      
5.

Тимчак С.В. 
Використання поживних речовин кормів телятами абердин-ангуської породи при згодовуванні спеціальних балансуючих добавок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.В. Тимчак ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки рецептів спеціальних балансувальних білково-мінерально-вітамінних домішок (БМВД) і вивчення ефективності їх застосування для годівлі телят м'ясних порід у зимовий і літній періоди за умов західного Лісостепу України. Встановлено позитивний вплив розроблених БМВД до літніх і зимових раціонів на перетравність поживних речовин кормів, баланс азоту, кальцію та фосфору в організмі телят на підсисі віком 90 - 110 і 180 - 200 днів. На підставі комплексного оцінювання з'ясовано, що оптимальною дозою БМВД для раціонів м'ясних телят на підсисі є 60 г/кг сухої речовини, яка забезпечує збільшення приростів живої маси телят на 24,2 - 27,6 % й економічний ефект у розрахунку на одну голову 75,1 грн у літній та 70,9 грн у зимовий періоди, а окупність однієї гривні становить, відповідно, 2,22 і 2,04 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА365043

Рубрики:

      
6.

Демчук Н.М. 
Використання рослинних білково-жирових добавок в годівлі ремонтних теличок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.М. Демчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено поживну цінність та ефективність використання нових білкових та білково-жирових домішок, виготовлених на основі місцевих екологічно чистих сортів кормових бобів та безерукового зерна озимого ріпаку, з включенням їх до стандартних комбікормів замість дорогих та енергоємних шротів, трав'яного борошна та меляси з використанням у годівлі ремонтних теличок старше 6-місячного віку. Встановлено особливості росту, легеневої вентиляції, газообміну, теплопродукції та балансу енергії, окремі гематологічні показники в організмі теличок української чорно-рябої молочної породи страше 6-місячного віку під час згодовування їм комбікормів з запропонованими добавками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 +
Шифр НБУВ: РА328448

Рубрики:

      
7.

Губарєв А.А. 
Вплив технологічних умов вирощування ремонтних телиць на їх продуктивні показники і адаптаційну здатність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.А. Губарєв ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено доцільність і можливість застосування за умов різкоконтинентального клімату східної України способу утримання телиць до 6-місячного віку у зимовий період у телятниках полегшеного типу, що забезпечує загартовування організму тварин у ранньому віці та поліпшення показників їх росту та розвитку до 18-місячного віку, відтворювальної здатності та наступної молочної продуктивності. Зазначено, що використання у молочний період вирощування молодняка телятників полегшеного типу в КСП ім. Пархоменко Краснодонського району Луганської області дало змогу підвищити середньодобові прирости живої маси ремонтних телиць від народження до 18-місячного віку на 1,6 % та їх запліднюваність - на 10 % а у КСП "Бешівський" Старобешівського району Донецької області відповідно на 3,4 % та на 20 % у порівнянні з використанням типових капітальних телятників. За використання телятників полегшеного типу для вирощування голштинських помісей до 18-місячного віку зменшується сума витрат коштів на 1 голову на 161,4 - 170,6 грн, збільшується рівень рентабельності на 15,9 - 17,1 % у порівнянні з аналогами, яких утримували у типових капітальних телятниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.3 + П60-44 +
Шифр НБУВ: РА352043

Рубрики:

      
8.

Жукорський О. М. 
Екологічні основи виробництва яловичини та механізми формування м'ясної продуктивності великої рогатої худоби: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / О. М. Жукорський ; УААН, Ін-т агроекол. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Досліджено та розкрито особливості формування м'ясної продуктивності у молодняку великої рогатої худоби молочних і м'ясних порід та їх помісей різного віку за впливу екологічних чинників природно-кліматичних умов західного Лісостепу України. Обгрунтовано передумови переходу до органічного виробництва яловичини у даному регіоні, які базуються на використанні аборигенних комбінованих і новостворених вітчизняних м'ясних порід, а також нових технологічних прийомів пасовищного утримання молодняку великої рогатої худоби, які зменшують дію технологічних і кліматичних стресових чинників. Встановлено послідовність фізіологічної реактивності та формування продуктивного стану організму молодняку великої рогатої худоби за впливу метеорологічних умов середовища. Показано роль температури довкілля в регуляції антиоксидантної систему захисту організму. Висвітлено вікові особливості росту, м'ясної продуктивності, інтер'єрних показників та етологічних особливостей бугайців м'ясних і молочних порід та їх помісей за органічної технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-61
Шифр НБУВ: РА377225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мусієнко М.Т. 
Зоогігієнічні вимоги до одержання високоякісного молока за вмістом нітратів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / М.Т. Мусієнко ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Простежено залежність накопичення нітратів у молоці від добової дози їх надходження в організм корів у різні пори року. Визначено гранично допустиму концентрацію та норму добового споживання нітратів. Доведено, що в господарствах із низьким рівнем годівлі корів за умов зимово-стійлового утримання настає зимовий хронічний нітратний токсикоз. Перевірено, що ефективним методом попередження токсикозів корів є забезпечення їх раціонами, збалансованими за вмістом обмінної енергії, перетравного протеїну, оптимального білково-цукрового співвідношення. Розроблено комплексний сірковмісний премікс із метою одержання високоякісного молока та профілактики нітратних токсикозів. Запропоновано концепцію створення системи моніторингу наявності нітратів у кормах, воді, молоці та організмі з метою попередження нітратних отруєнь корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.4 + П60-445.43
Шифр НБУВ: РА321319

Рубрики:

      
10.

Лешовська 
Імунний та антиоксидантний статус корів і телят за дії вітамінів А, D3, E, селену та інтерферону: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Наталія Михайлівна Лешовська ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П861.22
Шифр НБУВ: РА364546

Рубрики:

      
11.

Лісова Н.Е. 
Імунофізіологічний статус телят за впливу антимікробних препаратів та імуномодуляторів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Н.Е. Лісова ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані про вплив на організм телят чорно-рябої молочної породи віком 2 - 4 місяці антимікробних препаратів й імуномодулятора тканинного походження РБС. Проаналізовано динаміку змін імунофізіологічного статусу телят за впливу антибіотиків залежно від ступеня їх проникнення до клітини. Установлено зміни функціональної активності природної резистентності телят за дії антибіотиків з низьким (пеніциліну, стрептоміцину) та середнім (гентаміцину, енроцину-50, окситетрацикліну) ступенем, що мало прояв у зниженні лізоцимної та бактерицидної активності сироватки крові, змінах фагоцитарної активності нейтрофілів та інтенсивності фагоцитозу. Виявлено зміни показників імунофізіологічного статусу за впливу препарату з високим ступенем проникнення до клітини ("Тілбіан"). Досліджено параметри імунного захисту телят і сумісного застосування антимікробних препаратів та імуномодуляторів тканинного (РБС) і синтетичного ("Левамізол") походження. Виявлено неселективну виражену активацію показників імунітету за дії левамізолу та помірну активацію показників імунного статусу телят препаратом РБС. Установлено можливість корекції імунного захисту телят препаратом тканинного походження РБС за умов застосування антибіотиків, що сприяє стабілізації фізіологічного стану й обмінних процесів організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44-273.922 + П60-44-272.531 +
Шифр НБУВ: РА350625

Рубрики:

      
12.

Процик Я.М. 
Метаболізм пропіонової і лінолевої кислот в організмі великої рогатої худоби при додаванні до раціону різних форм сечовини: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 03.00.04 / Я.М. Процик ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Вивчено кількісний вміст пропіонової кислоти та різних форм (етерифікованої, неетерифікованої й аніонної), а також ізомерів (цис-, цис-, цис-, транс- і транс-, транс-) лінолевої кислоти у кормах, рідині рубця, крові, печінці та скелетних м'язах відгодівельних бугайців за умов додавання даних речовин до раціону, дефіцитного за протеїном, сечовини, метилендисечовини окремо та разом з сульфатом натрію. Установлено, що концентрація пропіонової кислоти у рідині рубця та крові бугайців вірогідно підвищується та зменшується її кількість у печінці та скелетних м'язах у разі додавання до їх раціону сечовини, метилендисечовини окремо та разом з сульфатом натрію. Виявлено, що загальна кількість лінолевої кислоти, лінолевої кислоти загальних ліпідів, етерифікованої, неетерифікованої й анонної форм лінолевої кислоти, а також ізомерний склад лінолевої кислоти у рубцевій рідині, крові, печінці та найдовшому м'язі спини відгодівельних бугайців залежить від часу після початку годівлі та форми сечовини. Відзначено, що показники середньодобового приросту живої маси тварин, до раціону яких додавали сечовину, метилендисечовину окремо та разом з сульфатом натрію, за період досліду мали значення відповідно на 10,2, 12,89 і 12,97 % більше у порівнянні з тваринами контрольної групи. Удосконалено газохроматографічні методи визначення вмісту окремих летких жирних кислот і високомолекулярних жирних кислот у біологічних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 +
Шифр НБУВ: РА340095

Рубрики:

      
13.

Стецько Т.І. 
Метаболічна та продуктивна дія бікарбонату амонію при його використанні в годівлі телят: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Т.І. Стецько ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Вперше вивчено вплив бікарбонату амонію у разі його використання в раціоні телят з 1-місячного віку окремо і разом з перлітом на ферментативну активність мікроорганізмів у вмісті рубця телят. Досліджено ферментативні процеси та утворення аміаку у рубці, метаболічний профіль і біохімічні показники крові телят, перетравність і засвоєння поживних речовин і мінеральних елементів корму. Виявлено підвищення утилізації аміаку мікроорганізмами та посилення їх целюлолітичної активності під впливом бікарбонату амонію, особливо у разі його додавання до раціону телят разом з сорбентом перлітом. Встановлено підвищення ступеня перетравності поживних речовин корму, засвоєння азоту і мінеральних елементів та інтенсивність росту телят у разі використання в раціоні годівлі бікарбонату амонію як джерела амонійного азоту для мікроорганізмів рубця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-440 +
Шифр НБУВ: РА333956

Рубрики:

      
14.

Корабльова Т.Р. 
Морфогенез лімфоїдних утворень, асоційованих із слизовими оболонками кишечнику телят неонатального і молочного періодів: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / Т.Р. Корабльова ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено лімфоїдні утворення кишечнику телят неонатального та молочного періодів (на прикладі великої рогатої худоби, а саме виду: Bos primigenius taurus L.). З використанням гістологічних, макро- та мікроскопічних методів досліджено структурно-функціональну будову пеєрових плямок у телят віком 1, 10, 30, 120-ти днів. Для пеєрових плямок тонкої кишки телят неонатального та молочного періодів характерна динамічність змін архітектоніки компонентів лімфоцитарно-тканинного комплексу, що зумовлює їх високу адаптивність і пластичність у реалізації генетично детермінованої імунної відповіді. Морфогенез структурних одиниць лімфоцитарно-тканинного комплексу кишешнику телят неонатального та молочного періодів зумовлений розвитком асоційованих з ним компонентів слизової оболонки та підслизової основи. Кількість поодиноких лімфоїдних вузликів у стінці кишечнику телят з віком зростає, особливо у стінці ободової кишки. З'ясовано, що спрямованість взаємозв'язків між морфометричними параметрами скупчених лімфоепітеліальних вузликів телят знаходиться залежно від їх локалізації у кишечнику. Встановлено, що прямий кореляційний зв'язок існує між сумарною відносною площиною складчасто-пластинчастих і пластинчастих пеєрових плямок (r = 0,97).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-263 + П60-44 +
Шифр НБУВ: РА366598

Рубрики:

      
15.

Ліннік В.С. 
Обгрунтування і розробка системи ресурсозберігаючих технологічних рішень та способів утримання молодняка при інтенсивному виробництві яловичини: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.С. Ліннік ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

Проведено розробку й експериментальне вивчення системи нових ресурсоощадних способів утримання, пристроїв і технологічних прийомів інтенсивного вирощування та відгодівлі бичків червоної степової породи в південному регіоні України. Проаналізовано інтенсивність росту бичків та оплату кормів приростами живої маси, енерговитратність виробництва 1 ц яловичини на всіх етапах технологічного циклу від постановки 20-денних телят до реалізації відгодованих 18 - 24-місячних тварин з живою масою 500 - 600 кг, а також витрати праці операторів, собівартість і рентабельність виробництва яловичини за умов використання існуючих і нових способів утримання. Досліджено особливості мікроклімату в приміщеннях, поведінку тварин, забійні показники, хімічний склад та якість яловичини. Встановлено високу ефективність розроблених нових способів утримання бичків і пристроїв з метою обслуговування тварин. Спрогнозовано енерговитратність та економіку виробництва 1 ц яловичини за умов використання вивчених способів утримання тварин за повний технологічний цикл. У південній зоні України найбільш вигідною за енерговитратністю виявилась технологічна послідовність, за якої на І та ІІ періодах вирощування телят утримували в групових станках із поліпшеними боксами, а на заключному етапі відгодівлі використовували нову глибоку підстилку з дренажем у реконструйованому приміщенні з новим вітрозахистом годівельного майданчика, або відгодовували в удосконалених стійлах з новими прив'язями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44
Шифр НБУВ: РА312253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Клепач Л.В. 
Особливості процесів травлення протеїну і метаболіти крові у телят при згодовуванні нативних і екструдованих кормів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Л.В. Клепач ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено розщеплення органічної речовини та протеїну неекструдованих і екструдованих концентрованих кормів у рубці телят в 1-, 1,5-, 2-, 2,5-, 3-, 3,5-, 4-, 5- і 6-місячного віку за умов in situ і впливу згодовування їм комбікорму, виготовленого з екструдованих компонентів на вміст білків, окремих амінокислот і продуктів їх катаболізму у вмісті рубця, хімусі 12-палої кишки і крові. Встановлено, що дія баротермічних факторів у разі екструзії концентрованих кормів підвищує деградацію органічної речовини та знижує ступінь розщеплення протеїну в рубці телят. У разі згодовування телятам комбікорму, виготовленого з екструдованих компонентів, рівень вільних амінокислот у хімусі 12-палої кишки та плазмі крові, ретенція азоту в їх організмі та інтенсивність росту підвищується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + Е60*734.237*725.111.3*723.2
Шифр НБУВ: РА315139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гаврилін П.М. 
Структурно-функціональні особливості органів кровотворення телят неонатального і молочного періодів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / П.М. Гаврилін ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні закономірності адаптивної трансформації тканинних компонентів органів кровотворення у телят як представників виду продуктивних зрілонароджуючих ссавців у неонатальному і молочному періодах. Доведено взаємозв'язок структурно-функціональної організації тканинних компонентів органів кровотворення новонароджених (добових) телят з їх організменним статусом. Визначено критерії морфо-функціонального статусу паренхіматозних (гемопоетичних) і стромальних (мікрооточення) тканинних компонентів органів кровотворення новонароджених, 10-, 20-, 30-, 120-добових телят. Встановлено закономірності локалізації та адаптивної трансформації остеобластичного, гемопоетичного і жовтого кісткового мозку в скелеті телят неонатального і молочного періодів. Виявлено взаємозалежність адаптивних перетворень паренхіматозних і стромальних компонентів в органах універсального гемо- та лімфопоезу. Наведено гіпотезу взаємозв'язку інтенсивності адаптивної трансформації кісткового мозку з життєздатністю матуронатних продуктивних тварин. Розроблено модифікації методик виготовлення, забарвлення та імпрегнації сріблом тонких (15 - 25 мкм) зрізів органів кровотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-441
Шифр НБУВ: РА312613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Пацеля О.А. 
Технологічні прийоми поліпшення якості молозива і молока та їх вплив на ріст і збереження телят: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.А. Пацеля ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

На основі експериментів встановлено, що на якість молозива істотно впливають умови утримання корів у сухостійний період, разом з тим несприятливі умови утримання сухостійних корів-матерів менше впливають в ембріональному періоді на здоров'я і ріст майбутнього приплоду, ніж якість молозива. Розроблені методи зниження бактеріального забруднення молозива та підвищення у ньому вмісту вітамінів групи D.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-441,022

Рубрики:

      
19.

Дзень Є.О. 
Трансформація ліпідів корму в організмі телят залежно від віку і при згодовуванні екструдованих концентрованих кормів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Є.О. Дзень ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено ступінь розщеплення, трансформації ліпідів і наявних у їх складі поліненасичених жирних кислот у неекструдованих та екструдованих концентрованих кормах у рубці телят різного віку за умов in situ та впливу згодовування даних кормів на загальний вміст ліпідів, їх жирнокислотний склад і співвідношення окремих класів ліпідів у вмісті рубця, хімусі 12-палої кишки, плазмі крові та скелетних м'язах телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 +
Шифр НБУВ: РА323864

Рубрики:

      
20.

Чернюк С.В. 
Удосконалення окремих елементів технології вирощування телят в молочний період: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / С.В. Чернюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Одержано дані щодо позитивного впливу на організм новонароджених телят випоювання у перші дні постнатального періоду консервованого методом заморожування молозива, одержаного від повновікових корів. Доведено, що використання ЗНМ на основі молочних інгредієнтів у комплексі з гранульованими перед- та стартерними комбікормами у технології вирощування ремонтних теличок до 6-місячного віку позитивно впливає на характер обмінних процесів, ріст і резистентність організму. Підтверджено фізіологічну безпечність використання замінника на основі соєвих бобів, виготовленого методом, що грунтується на принципі гідродинамічної кавітації, у технологічних схемах вирощування телят, починаючи з 2,5-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44
Шифр НБУВ: РА372664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського