Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-312$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Новак Н. Б. 
Біотехнологічні аспекти генетичного вдосконалення показників молочної продуктивності великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Н. Б. Новак ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз генетичної структури поголів'я української чорно-рябої молочної худоби. Встановлено кореляційні зв'язки між генотипами досліджених локусів кількісних ознак (QTL) і показниками молочної продуктивності тварин. Розроблено практичні рекомендації щодо покращання показників молочної продуктивності в господарстві. Здійснено порівняльний аналіз інформативності двох типів молекулярно-генетичних маркерів. Запропоновано систему генетичної паспортизації порід великої рогатої худоби (ВРХ) з використанням обох типів ДНК-маркерів. Вперше в Україні оптимізовано та запропоновано до використання для проведення протилейкозних заходів діагностичну тест-систему на базі методу полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64
Шифр НБУВ: РА372254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чуприна О.В. 
Господарсько-селекційні ознаки тварин симентальської породи вітчизняної та зарубіжної селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Чуприна ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2008. — 19 с. — укp.

Зазначено, що жива маса тварин - об'єктивний показник росту організму - зумовлена відповідними генетичними особливостями тварин піддослідних груп. Телиці за живою масою в усі вікові періоди відповідали стандарту породи. Установлено зміну надою корів симентальської породи різної селекції з віком. Надій корів австрійської селекції за першу лактацію становив 90,8 % від надою корів за другу лактацію, 85,7 % - від надою за третю лактацію, у корів з 50-ю % часткою спадковості австрійських сименталів відносні зміни становили 90,9 % і 83,2 %; у корів української селекції - 89,8 % і 81,9 %. Одержано дані щодо кількості молочного жиру, а саме: у австрійських сименталів - 90,8 % і 86,1 %; у тварин з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів - 91,2 % і 83,6 %; української селекції - 89,8 % і 81,7 %. з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів перевищують за кількістю молока базисної жирності первісток української селекції на 506 кг, за другу лактацію - 486 кг і за третю - 494 кг молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 симентальська +
Шифр НБУВ: РА359662

Рубрики:

      
3.

Копилов К. В. 
ДНК-діагностика генетичних ресурсів великої рогатої худоби: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.15 / К. В. Копилов ; Ін-т розведення і генетики тварин НААН України. — с. Чубинське, Київ. обл., 2011. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено перспективність використання ДНК-поліморфізму генів кількісних ознак (QTL) в селекційно-племінній роботі з великою рогатою худобою в Україні. Здійснено молекулярно-генетичний аналіз особливостей генетичної структури основних комерційних порід великої рогатої худоби за локусами кількісних ознак. Доведено ефективність поєднання аналізу структури популяцій та селекційно-генетичної оцінки маркерного ефекту для добору бажаних генотипів. Встановлено специфіку тварин новостворених української чорно-рябої молочної й української червоно-рябої молочної порід за локусами кількісних ознак. Визначено параметри формування оптимальної структури порід за даними маркерами. Оптимізовано методологію одержання високоочищеної ДНК з кріоконсервованої сперми бугаїв-плідників і визначення генотипу тварин на ранніх етапах їх онтогенетичного розвитку. Вперше розроблено систему генетичного моніторингу великої рогатої худоби за ДНК-маркерами, використання якої в скотарстві України створює передумови для впровадження у виробництво елементів геномної селекції на підставі добору бажаного племінного матеріалу на ранніх етапах онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312
Шифр НБУВ: РА378955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сотніченко Ю.М. 
Ефективність селекції у племінних стадах української чорно-рябої молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.М. Сотніченко ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність поліпшуваного процесу української чорно-рябої молочної породи за типом поглинального схрещування в племінних стадах з однаковою технологією виробництва молока, але з різними рівнями годівлі тварин. Встановлено, що досліджувані стада мають різну величину генетичного потенціалу за надоєм і ступінь його реалізації, і як наслідок використання бугаїв-плідників з різною племінною цінністю. Зазначено, що величина генетичного прогресу за надоєм залежить від інтенсивності відбору чотирьох категорій племінних тварин, а їх вплив на темпи генетичного покращання стад становить: батьків бугаїв - 39,1 - 40,1 %, батьків корів - 33,4 - 36,6 %, матерів бугаїв - 17,9 - 21,1 % і матерів корів - 5,4 - 5,6 %. Виявлено позитивний вплив генофонду голштинської породи на підвищення інтенсивності росту ремонтного молодняка та формування бажаного екстер'єрного типу. Встановлено оптимальну тривалість сервіс-періоду для корів української чорно-рябої молочної породи з урахуванням рівня їх молочної продуктивності. Визначено частоту різних форм успадкування племінної цінності за надоєм одержаних за різних форм підбору та з різною часткою спадковості за голштинською породою. Проведено аналіз тривалості використання корів та розглянуто основні причини їх вибуття зі стада. Встановлено, що основними причинами для висококровних за голштинською породою корів-первісток є важкість отелень (26,7 - 45,2 %) і подальша неплідність (6,5 - 46,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 чорно-ряба молочна +
Шифр НБУВ: РА368355

Рубрики:

      
5.

Гончарова 
Оцінка господарсько-корисних ознак ремонтних телиць знам'янського м'ясного типу різної інтенсивності вирощування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Ірина Іванівна Гончарова ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603,2
Шифр НБУВ: РА352401

Рубрики:

      
6.

Ємець З.В. 
Розробка моделей селекційної оцінки вмісту жиру в молоці і виходу молочного жиру корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / З.В. Ємець ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку впливу основних генетичних і негенетичних факторів на вміст жиру в молоці корів та кількість одержаного молочного жиру. Виділено та проаналізовано основні фактори та оцінено ступінь впливу кожного з них на досліджені продуктивні показники. Для практичного використання розроблено моделі оцінки та прогнозування вмісту жиру та виходу молочного жиру на базі сукупностей факторів. Установлено селекційну ефективність добору худоби з застосуванням створених моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-641 + П60-312 +
Шифр НБУВ: РА345671

Рубрики:

      
7.

Дудок А.Р. 
Селекційно-генетична оцінка тварин різних генотипів при формуванні стада жирномолочного типу української червоної молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.Р. Дудок ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2009. — 17 с. — укp.

Вивчено ефективність використання покращених червоної датської і ангерської порід (ЧДіАП) на поголів'ї тварин вітчизняної червоної степової худоби (ЧСХ). Проведено оцінку тварин різних порід і умовної кровності за селекційно-генетичними параметрами та визначено зв'язки між селекційними ознаками. Доведено доцільність використання бичків ЧДіАП для підвищення генетичного потенціалу ЧСХ. Встановлено перспективні поєднання спадковості ЧС і покращених ЧДіАП, які забезпечують підвищення енергії росту, молочної продуктивності та покращують технологічні ознаки молочної худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64 + П603.9українська червона +
Шифр НБУВ: РА368033

Рубрики:

      
8.

Свириденко Н. П. 
Селекційно-господарські особливості великої рогатої худоби м'ясних порід: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Н. П. Свириденко ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ, 2010. — 18 с. — укp.

Вперше проведено порівняльне вивчення особливостей росту та показників м'ясної продуктивності молодняка волинської м'ясної, породи абердин-ангус і шароле за умов Полісся України. Доведена здатність бугайців порід волинська м'ясна, абердин-ангус і шароле до 18-місячного віку нарощувати м'язову тканину з низьким вмістом жиру. Встановлено переваги молодняка породи шароле над ровесниками інших досліджуваних порід за живою масою та середньодобовими приростами. Виявлено, що у бугайців порід абердин-ангус і волинська м'ясна середньодобові прирости зростають переважно до 15-місячного віку на відміну від їх аналогів породи шаволе.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603,2
Шифр НБУВ: РА373718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шабля В.П. 
Теоретичне обгрунтування і розробка методів раннього прогнозування господарсько-корисних ознак молочної худоби: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / В.П. Шабля ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 37 с. — укp.

Розроблено методи прогнозування господарсько-корисних ознак на підставі непрямих показників телиць. Проведено порівняльне оцінювання різних сукупностей непрямих ознак телиць за їх придатністю для прогнозування господарсько-корисних ознак молочної худоби. Встановлено, що найвищими потенційними можливостями характеризуються методи, які базуються на використанні екстер'єрних і гістологічних показників. Розроблено універсальну модель раннього прогнозування надою на базі екстер'єрних промірів. Встановлено, що для досягнення певних селекційних цілей доцільно використовувати методи прогнозування на базі множинного регресійного, дискримінантного аналізів, або нейронних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-334.34
Шифр НБУВ: РА373790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського