Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (114)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Новак Н. Б. 
Біотехнологічні аспекти генетичного вдосконалення показників молочної продуктивності великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Н. Б. Новак ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз генетичної структури поголів'я української чорно-рябої молочної худоби. Встановлено кореляційні зв'язки між генотипами досліджених локусів кількісних ознак (QTL) і показниками молочної продуктивності тварин. Розроблено практичні рекомендації щодо покращання показників молочної продуктивності в господарстві. Здійснено порівняльний аналіз інформативності двох типів молекулярно-генетичних маркерів. Запропоновано систему генетичної паспортизації порід великої рогатої худоби (ВРХ) з використанням обох типів ДНК-маркерів. Вперше в Україні оптимізовано та запропоновано до використання для проведення протилейкозних заходів діагностичну тест-систему на базі методу полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64
Шифр НБУВ: РА372254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Чумель Р.І. 
Генетико-біохімічні та продуктивні особливості худоби північно-східного регіону України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.І. Чумель ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське Київської обл., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі результатів комплексної оцінки тварин вітчизняної селекції лебединської та популяції створюваного сумського типу української чорно-рябої молочної породи та імпортованої з Австрії симентальської. Виявлено породоспецифічні особливості за поліморфізмом генетико-біохімічних систем крові. Для популяції чорно-рябої худоби вперше проведено оцінку біологічної цінності - амінокислотного та жирнокислотного складу виготовлення з нього твердих сичужних сирів. З метою вдосконалення селекційного процесу в конкретних стадах розроблено модель раннього прогнозування значень величини продуктивних ознак з використанням комплексних генотипів поліморфних систем крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 +
Шифр НБУВ: РА331204

Рубрики:

      
3.

Копилов К.В. 
Генетична компонента агроекосистем на прикладі різних порід великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / К.В. Копилов ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено, що для сільськогосподарських видів Ungulata характерною є перевага фрагментів ДНК малої довжини у спектрах продуктів ампліфікації ділянок геномної ДНК, фланкованої інвертованими тринуклеотидними повторами мікросателітних локусів. Одержано нові дані про спектри маркерів ISSR - PCR у розглянутих видів ссавців у взаємозв'зку з нуклеотидною послідовністю праймера. Уперше обгрунтовано доцільність використання у популяційно-генетичних дослідженнях ссавців як праймерів фрагментів тринуклеотидних мікросателітних локусів, що належать до пурин-піримідинових послідовностей. Показано подібність між представниками Ungulata і Delphinidae за рядом молекулярно-генетичних маркерів, що узгоджується з літературними даними про розбіжність Cetacea і Ungulata від загального древнього предка на підставі поділу останніх на парно- і непарнопалих. Одержано нові дані про особливості генетичної структури груп великої рогатої худоби, що відтворюються в різних еколого-географічних регіонах. Виявлено подібність генетичних структур тварин сірої української породи з адаптованими до екстремальних умов розведення, а також з деякими внутрішньопородними групами, що відтворюються за умов високого рівня техногенного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 +
Шифр НБУВ: РА338156

Рубрики:

      
4.

Щербак 
Генетичний аналіз раннього ембріогенезу великої рогатої худоби і свиней in vstro: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Оксана Василівна Щербак ; УААН ; Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23 + П65-23 + П60-31 + П65-31
Шифр НБУВ: РА368092

Рубрики:

      
5.

Ференц 
Господарсько-біологічні особливості корів української чорно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Любов Вікторівна Ференц ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269 + П60-31
Шифр НБУВ: РА365462

Рубрики:

      
6.

Чуприна О.В. 
Господарсько-селекційні ознаки тварин симентальської породи вітчизняної та зарубіжної селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Чуприна ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2008. — 19 с. — укp.

Зазначено, що жива маса тварин - об'єктивний показник росту організму - зумовлена відповідними генетичними особливостями тварин піддослідних груп. Телиці за живою масою в усі вікові періоди відповідали стандарту породи. Установлено зміну надою корів симентальської породи різної селекції з віком. Надій корів австрійської селекції за першу лактацію становив 90,8 % від надою корів за другу лактацію, 85,7 % - від надою за третю лактацію, у корів з 50-ю % часткою спадковості австрійських сименталів відносні зміни становили 90,9 % і 83,2 %; у корів української селекції - 89,8 % і 81,9 %. Одержано дані щодо кількості молочного жиру, а саме: у австрійських сименталів - 90,8 % і 86,1 %; у тварин з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів - 91,2 % і 83,6 %; української селекції - 89,8 % і 81,7 %. з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів перевищують за кількістю молока базисної жирності первісток української селекції на 506 кг, за другу лактацію - 486 кг і за третю - 494 кг молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 симентальська +
Шифр НБУВ: РА359662

Рубрики:

      
7.

Копилов К. В. 
ДНК-діагностика генетичних ресурсів великої рогатої худоби: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.15 / К. В. Копилов ; Ін-т розведення і генетики тварин НААН України. — с. Чубинське, Київ. обл., 2011. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено перспективність використання ДНК-поліморфізму генів кількісних ознак (QTL) в селекційно-племінній роботі з великою рогатою худобою в Україні. Здійснено молекулярно-генетичний аналіз особливостей генетичної структури основних комерційних порід великої рогатої худоби за локусами кількісних ознак. Доведено ефективність поєднання аналізу структури популяцій та селекційно-генетичної оцінки маркерного ефекту для добору бажаних генотипів. Встановлено специфіку тварин новостворених української чорно-рябої молочної й української червоно-рябої молочної порід за локусами кількісних ознак. Визначено параметри формування оптимальної структури порід за даними маркерами. Оптимізовано методологію одержання високоочищеної ДНК з кріоконсервованої сперми бугаїв-плідників і визначення генотипу тварин на ранніх етапах їх онтогенетичного розвитку. Вперше розроблено систему генетичного моніторингу великої рогатої худоби за ДНК-маркерами, використання якої в скотарстві України створює передумови для впровадження у виробництво елементів геномної селекції на підставі добору бажаного племінного матеріалу на ранніх етапах онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312
Шифр НБУВ: РА378955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сотніченко Ю.М. 
Ефективність селекції у племінних стадах української чорно-рябої молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.М. Сотніченко ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність поліпшуваного процесу української чорно-рябої молочної породи за типом поглинального схрещування в племінних стадах з однаковою технологією виробництва молока, але з різними рівнями годівлі тварин. Встановлено, що досліджувані стада мають різну величину генетичного потенціалу за надоєм і ступінь його реалізації, і як наслідок використання бугаїв-плідників з різною племінною цінністю. Зазначено, що величина генетичного прогресу за надоєм залежить від інтенсивності відбору чотирьох категорій племінних тварин, а їх вплив на темпи генетичного покращання стад становить: батьків бугаїв - 39,1 - 40,1 %, батьків корів - 33,4 - 36,6 %, матерів бугаїв - 17,9 - 21,1 % і матерів корів - 5,4 - 5,6 %. Виявлено позитивний вплив генофонду голштинської породи на підвищення інтенсивності росту ремонтного молодняка та формування бажаного екстер'єрного типу. Встановлено оптимальну тривалість сервіс-періоду для корів української чорно-рябої молочної породи з урахуванням рівня їх молочної продуктивності. Визначено частоту різних форм успадкування племінної цінності за надоєм одержаних за різних форм підбору та з різною часткою спадковості за голштинською породою. Проведено аналіз тривалості використання корів та розглянуто основні причини їх вибуття зі стада. Встановлено, що основними причинами для висококровних за голштинською породою корів-первісток є важкість отелень (26,7 - 45,2 %) і подальша неплідність (6,5 - 46,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 чорно-ряба молочна +
Шифр НБУВ: РА368355

Рубрики:

      
9.

Даниленко В.П. 
Науково-практичне обгрунтування методів формування високопродуктивного стада молочної худоби: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.П. Даниленко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено генотипові та паратипові фактори, що впливають на молочну продуктивність, відтворну й адаптаційну здатність, технологічні й екстер'єрні особливості корів української чорно-рябої молочної та голштинської порід у процесі формування високопродуктивного та рентабельного стада. Вперше визначено ефективність вирощування ремонтного молодняку за умов використання автоматизованого випоювання телят молоком. Визначено вплив впровадження новітньої технології виробництва молока на формування високопродуктивного стада. Вперше встановлено частоту форм успадкування племінної цінності за надоєм корів досліджуваних порід. На підставі комплексного вивчення змін господарсько корисних ознак у тварин під впливом селекції та факторів зовнішнього середовища доведено конкурентоспроможність української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 + П603,1 +
Шифр НБУВ: РА352808

Рубрики:

      
10.

Рогова Н.В. 
Оцінка господарсько-корисних і біологічних ознак тварин червоної степової породи та помісей різних генотипів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.В. Рогова ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Визначено екстер'єрно-конституціональні параметри, молочну продуктивність, морфологічні та функціональні властивості вимені, а також імунологічні, гістологічні та морфометричні показники червоної степової породи та її помісей з голштинськими та червоними датськими плідниками. Вперше у помісей червоної степової породи з червоною датською проведено дослідження імунної системи. Вивчено динаміку розвитку шкіри та зміни її гістоструктури залежно від частки крові поліпшуючої породи. Встановлено різницю у функціонально-активних структурах шкіри помісних тварин залежно від генотипу плідників. Виявлено, що тварини, які в генетичній структурі мають 62,5 % частку спадковості голштинської та червоної датської породи характеризуються вищою молочною продуктивністю та придатністю до машинного доїння у порівнянні з тваринами інших генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-2 + П60-31 +
Шифр НБУВ: РА335857

Рубрики:

      
11.

Гончарова 
Оцінка господарсько-корисних ознак ремонтних телиць знам'янського м'ясного типу різної інтенсивності вирощування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Ірина Іванівна Гончарова ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603,2
Шифр НБУВ: РА352401

Рубрики:

      
12.

Копилова К.В. 
Поліморфізм генів, асоційованих з господарсько-цінніми ознаками великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / К.В. Копилова ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено, що тільки у видів підродини Bovinae частота несинонімічних замін вище, ніж синонімічних. Амінокислотна послідовність капа-казеїну у 4-му екзоні у двох видів Bos taurus та Bos indicus ідентична, за винятком однієї заміни у позиції 148 у Bos tauru. Це відповідає алельному варіанту B капа-казеїну у великої рогатої худоби. Для тварин червоної польської породи установлено наявність цінних алельних варіантів за генами (CSN3, BLG, GH), а для тварин галовейської породи - за генами GH, LEP, MSTN, які взаємопов'язані з показниками м'ясної продуктивності. Найбільш цінним співвідношенням алельних варіантів генів BLG, CSN3, GH, PIT-1 характеризуються тварини бурої карпатської породи. Розподіл алельних варіантів генів визначається особливостями формування генофонду кожної породи відповідно до її напрямку продуктивності і не залежить від еколого-географічних умов розведення. Застосування методу ПЛР-ПДРФ дає змогу прискорити та збільшити точність селекційної роботи щодо підвищення якості сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 +
Шифр НБУВ: РА343438

Рубрики:

      
13.

Маріуца А.Е. 
Популяційно-генетичні механізми адаптації і розповсюдження напівлетальних рецесивних мутацій на прикладі BLAD у великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / А.Е. Маріуца ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Уперше установлено збільшення кількості носіїв мутації BLAD у господарствах України серед тварин голштинської породи за період з 1995 р. по 2003 р. Виявлено асоціацію у гетерозиготному стані з підвищеною гетерозиготністю у тварин за певними генетико-біохімічними системами, зокрема, рецептором до вітаміну Д, пуриннуклеозидфосфорилазою. Зазначений зв'язок спостережено у носіїв гетерозигот за локусом каппа-казеїну в аутохтонних порід великої рогатої худоби, але не у порід, які підлягають інтенсивній селекції з метою підвищення рівня молочної продуктивності. З'ясовано той факт, що підтримка та розповсюдження спонтанно виникаючих мутацій, зокрема, напівлетальних, підтримуються факторами природного відбору, який сприяє відтворенню гетерозигот у процесах популяційно-генетичної адаптації тварин. Зроблено припущення, що цей механізм є основою швидкого розповсюдження рецесивних напівлетальних мутацій за всім ареалом породи, зокрема, BLAD у голштинської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 +
Шифр НБУВ: РА338307

Рубрики:

      
14.

Ємець З.В. 
Розробка моделей селекційної оцінки вмісту жиру в молоці і виходу молочного жиру корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / З.В. Ємець ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку впливу основних генетичних і негенетичних факторів на вміст жиру в молоці корів та кількість одержаного молочного жиру. Виділено та проаналізовано основні фактори та оцінено ступінь впливу кожного з них на досліджені продуктивні показники. Для практичного використання розроблено моделі оцінки та прогнозування вмісту жиру та виходу молочного жиру на базі сукупностей факторів. Установлено селекційну ефективність добору худоби з застосуванням створених моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-641 + П60-312 +
Шифр НБУВ: РА345671

Рубрики:

      
15.

Гальчинська 
Роль селекційно-генетичних факторів у формуванні заводського стада української червоно-рябої молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ірина Анатоліївна Гальчинська ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31
Шифр НБУВ: РА366083

Рубрики:

      
16.

Стріха Л.О. 
Селекційно-генетична оцінка м'ясної продуктивності худоби української червоної молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.О. Стріха ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 17 с. — укp.

Вперше оцінено м'ясну продуктивність худоби української червоної мололочної породи за селекційно-генетичними параметрами з урахуванням спадковості вихідних материнських і батьківської голштинської порід. Доведено, що на формування м'ясної продуктивності у молочної худоби впливають тривалість ембріонального розвитку, рівень продуктивності та вік корів-матерів. Одержано нові дані про інтер'єрні показники тварин різної частки спадковості за покращуючою (голштинською) породою. Встановлено, що найвищий рівень м'ясної продуктивності мають тварини з часткою спадковості 50 - 75 % за покращуючою (голштинською) породою. За параметрами м'ясної продуктивності ці тварини переважають особин інших генотипів як за живою масою, так і забійним виходом й оптимальним співвідношенням тканин у тушах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 + П603.9 українська червона +
Шифр НБУВ: РА368238

Рубрики:

      
17.

Дудок А.Р. 
Селекційно-генетична оцінка тварин різних генотипів при формуванні стада жирномолочного типу української червоної молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.Р. Дудок ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2009. — 17 с. — укp.

Вивчено ефективність використання покращених червоної датської і ангерської порід (ЧДіАП) на поголів'ї тварин вітчизняної червоної степової худоби (ЧСХ). Проведено оцінку тварин різних порід і умовної кровності за селекційно-генетичними параметрами та визначено зв'язки між селекційними ознаками. Доведено доцільність використання бичків ЧДіАП для підвищення генетичного потенціалу ЧСХ. Встановлено перспективні поєднання спадковості ЧС і покращених ЧДіАП, які забезпечують підвищення енергії росту, молочної продуктивності та покращують технологічні ознаки молочної худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64 + П603.9українська червона +
Шифр НБУВ: РА368033

Рубрики:

      
18.

Свириденко Н. П. 
Селекційно-господарські особливості великої рогатої худоби м'ясних порід: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Н. П. Свириденко ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т розведення і генетики тварин. — Київ, 2010. — 18 с. — укp.

Вперше проведено порівняльне вивчення особливостей росту та показників м'ясної продуктивності молодняка волинської м'ясної, породи абердин-ангус і шароле за умов Полісся України. Доведена здатність бугайців порід волинська м'ясна, абердин-ангус і шароле до 18-місячного віку нарощувати м'язову тканину з низьким вмістом жиру. Встановлено переваги молодняка породи шароле над ровесниками інших досліджуваних порід за живою масою та середньодобовими приростами. Виявлено, що у бугайців порід абердин-ангус і волинська м'ясна середньодобові прирости зростають переважно до 15-місячного віку на відміну від їх аналогів породи шаволе.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603,2
Шифр НБУВ: РА373718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шабля В.П. 
Теоретичне обгрунтування і розробка методів раннього прогнозування господарсько-корисних ознак молочної худоби: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / В.П. Шабля ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 37 с. — укp.

Розроблено методи прогнозування господарсько-корисних ознак на підставі непрямих показників телиць. Проведено порівняльне оцінювання різних сукупностей непрямих ознак телиць за їх придатністю для прогнозування господарсько-корисних ознак молочної худоби. Встановлено, що найвищими потенційними можливостями характеризуються методи, які базуються на використанні екстер'єрних і гістологічних показників. Розроблено універсальну модель раннього прогнозування надою на базі екстер'єрних промірів. Встановлено, що для досягнення певних селекційних цілей доцільно використовувати методи прогнозування на базі множинного регресійного, дискримінантного аналізів, або нейронних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-334.34
Шифр НБУВ: РА373790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Кобозєва Н.А. 
Цитогенетична мінливість у великої рогатої худоби в зв'язку з різними факторами добору: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.А. Кобозєва ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено міжпородні відмінності за частотою зустрічальності низки цитогенетичних аномалій у великої рогатої худоби, а також вплив різних факторів на цитогенетичну мінливість. Виявлено, що для порід молочного напрямку продуктивності характерна анеуплоїдія, для м'ясного і комбінованого напрямків - міжхромосомні асоціації за типом робертсонівських транслокацій. Висвітлено вплив біотичних та абіотичних факторів екологічного стресу на цитогенетичну мінливість у великої рогатої худоби. Визначено, що загальними для таких факторів є збільшення частки поліплоїдів, анеуплоїдів, частоти зустрічальності хромосом з міжхромосомними асоціаціями та асинхронним розщепленням центромірних районів хромосом. Під впливом хронічного низькодозового іонізуючого опромінення вищими виявилися частоти анеуплоїдії І типу та хромосомних аберацій. Доведено, що штучне одержання двоєн (шляхом підсадки двох ембріонів одному реципієнту) супроводжується гематологічним химеризмом, який може призводити до дестабілізації хромосомного апарату тварин за рахунок спонтанної соматичної гібридизації між клітинами різного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 + Е62*441.221.5
Шифр НБУВ: РА314344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського