Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (594)Книжкові видання та компакт-диски (498)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Косіор Л.Т. 
Адаптація корів української чорно-рябої молочної та голштинської порід до умов інтенсивної технології виробництва молока : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / Л.Т. Косіор ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між процесом адаптації високопродуктивних корів української чорно-рябої молочної (УЧРМ) і голштинської до безприв'язно-боксового утримання та доїння в доїльному залі та динамікою відновлення їх надоїв до рівня, досягнутого в родильному відділенні, і роздоювання до максимуму. Доведено, що пристосувальна здатність у корів УЧРМП з двома отеленнями менш виражена, ніж у голштинів, а з трьома отеленнями і більше міжпородна різниця в адаптаційній здатності корів дещо нівелюється, хоча за цього також превалюють тварини голштинської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.3 + П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 голштинська
Шифр НБУВ: РА374217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Панчишин В.Г. 
Активність функціональних і морфологічних процесів у репродуктивних органах телиць при застосуванні гонадотропінів з вітамінами групи В та мікроелементами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / В.Г. Панчишин ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень ефективності поєднаного застосування гонадотропних препаратів фолікотропіну чи овогену з вітамінами групи В та парентеральним введенням мікроелементів йоду і цинку на інтенсивність фосфоролітичних процесів у репродуктивних органах та інших тканинах телиць, на фолікулогенез у яєчниках та повноцінність розвитку ооцит-кумулюсних комплексів у випадку гормональної стимуляції функції статевих органів. Комплексними дослідженнями встановлено, що у разі поєднаного застосування гормонального препарату з вітамінами групи В і мікроелементами інтенсивність фосфоролітичних процесів у тканинах паренхіматозних органів, крові, яєчниках і ендометрії значно підвищується, через це зростає активність фосфатаз у названих органах. Встановлено оптимальну дозу комплексу вітамінів групи В та мікроелементного препарату - лактогену і кратність їх застосування. Гістоморфологічними дослідженнями яєчників доведено особливості змін будови різних морфологічних структур у процесі активації функції яєчників, роль окремих структур у забезпеченні повноцінного розвитку ооцит-кумулюсних комплексів і зменшення атрезії фолікулів. Основні результати роботи можуть бути використані для стимуляції функції яєчників у телиць, а також у технології трансплантації ембріонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-341,022
Шифр НБУВ: РА308303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Новак Н. Б. 
Біотехнологічні аспекти генетичного вдосконалення показників молочної продуктивності великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Н. Б. Новак ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз генетичної структури поголів'я української чорно-рябої молочної худоби. Встановлено кореляційні зв'язки між генотипами досліджених локусів кількісних ознак (QTL) і показниками молочної продуктивності тварин. Розроблено практичні рекомендації щодо покращання показників молочної продуктивності в господарстві. Здійснено порівняльний аналіз інформативності двох типів молекулярно-генетичних маркерів. Запропоновано систему генетичної паспортизації порід великої рогатої худоби (ВРХ) з використанням обох типів ДНК-маркерів. Вперше в Україні оптимізовано та запропоновано до використання для проведення протилейкозних заходів діагностичну тест-систему на базі методу полімеразної ланцюгової реакції у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П60-64
Шифр НБУВ: РА372254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кругляк П. А. 
Біотехнологічні методи раціонального використання бугаїв-поліпшувачів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / П. А. Кругляк ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати досліджень впливу перерв різної тривалості у статевому використанні на відтворювальну здатність бугаїв, штучного вуглекислого гіпобіозу - на тривалість збереження розбавленими та декріоконсервованими сперматозоїдами біологічної повноцінності та ряду саніювальних препаратів на показники якості їх сперми. Встановлено вплив тривалих (120 діб і більше) перерв у статевому використанні на показники якості сперми, морфо- та гістологічну структуру статевих залоз, сперматогенез. Визначено концентрацію водневих іонів у спермі та вплив вуглекислотного гіпобіозу на фізіологічні показники якості сперми, запліднювальну здатність сперматозоїдів розрідженої та декріоконсервованої сперми бугаїв. Розроблено модель оптимального введення сперматозоїдів бугаїв у стан штучного вуглекислотного гіпобіозу. Встановлено вплив вітчизняного саніювального препарату "Декомсан" на показники якості сперми бугаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33
Шифр НБУВ: РА380258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Стаховський В.Ф. 
Біотехнологічні способи підвищення рівня відтворення великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Ф. Стаховський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, 2004. — 17 с. — укp.

Доведено переваги маршрутно-кільцевої форми організації штучного осіменіння корів і телиць за умов господарств з різними формами власності. Проведено порівняльне вивчення залежності заплідненості корів від місця введення сперми у статеві органи корів та кваліфікації техніка штучного осіменіння. Розроблено способи підвищення рівня відтворювальної здатності корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-34 +
Шифр НБУВ: РА331205

Рубрики:

      
6.

Вишницька І.А. 
Взаємозв'язок біохімічних та ЯМР - релаксаційних показників крові з молочною продуктивністю корів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.А. Вишницька ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.34в7,022
Шифр НБУВ: РА310350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гиль М.І. 
Вплив внутріпородного підбору з використанням спорідненого розведення та міжлінійних кросів на молочну продуктивність корів різних генотипів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.І. Гиль ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням удосконалення і розробки типів підбору і прийомів розведення молочної худоби при внутрішньопородній її селекції, визначенню дискретності і комбінаційної здатності ліній червоної степової породи, вибору найбільш високопродуктивних класів розподілу за мірними ознаками. Визначена недоцільність безцільового кросування ліній худоби і застосування у товарних стадах спорідненого розведення, тоді як оцінка комбінаційної здатності ліній, використання інбридингу і принципів стабілізуючого відбору є невід'ємною частиною в селекції молочної худоби в основних репродукторах породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334,022

Рубрики:

      
8.

Кузебний С.В. 
Вплив генетичних та паратипових факторів на відтворювальну здатність бугаїв-плідників: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.В. Кузебний ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київської області, 2008. — 20 с. — укp.

На прикладі ВАТ НВО "Прогрес" досліджено вплив породи, лінії, походження та сезону року на спермопродуктивність і запліднювальну здатність гамет бугаїв-плідників. За результатами вивчення установлено залежність показників їх відтворювальної здатності від породної та лінійної належності. У плідників української червоно-рябої молочної породи спостережено залежність рівня спермопродуктивності від умовної частки крові за голштинською породою. Наведено дані стосовно запліднювальної здатності сперматозоїдів і динамічних характеристик статевих клітин бугаїв-плідників від морфологічного статусу гамет. Проаналізовано відтворювальну здатність бугаїв-плідників, імпортованих на дане племпідприємство у різні вікові періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-34 +
Шифр НБУВ: РА359663

Рубрики:

      
9.

Басовський Д.М. 
Вплив мікрохірургічних маніпуляцій на цитогенетичні особливості запліднення та доімплантаційного розвитку in vitro у великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Д.М. Басовський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, Київ. обл., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив порушення цілісності прозорої оболонки ооцитів корів шляхом часткового розсічення або повного ферментативного видалення на активацію до партеногенезу, моно- та поліспермне запліднення яйцеклітин та доімплантаційний розвиток зародків поза організмом. Розглянуто морфологічні та цитогенетичні особливості формування пронуклеусів у поліспермних зиготах великої рогатої худоби. Розроблено методику часткового розсічення прозорої оболонки ооцитів корів, яка не потребує використання мікроманіпулятора. Проведено порівняльний аналіз розвитку поза організмом половинок і четвертинок морул, а також бластоцист, одержаних in vitro та in vivo. Досліджено здатність до розвитку in vitro ізольованих бластомерів 4 - 8-клітинних зародків, отриманих поза організмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345,022
Шифр НБУВ: РА309302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Троцький 
Вплив надшвидкого заморожування ооцитів корів на їх подальший розвиток in vitro: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Петро Анатолійович Троцький ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345с25 + Е60*333.12-636-601.2
Шифр НБУВ: РА361475

Рубрики:

      
11.

Губарєв А.А. 
Вплив технологічних умов вирощування ремонтних телиць на їх продуктивні показники і адаптаційну здатність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.А. Губарєв ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено доцільність і можливість застосування за умов різкоконтинентального клімату східної України способу утримання телиць до 6-місячного віку у зимовий період у телятниках полегшеного типу, що забезпечує загартовування організму тварин у ранньому віці та поліпшення показників їх росту та розвитку до 18-місячного віку, відтворювальної здатності та наступної молочної продуктивності. Зазначено, що використання у молочний період вирощування молодняка телятників полегшеного типу в КСП ім. Пархоменко Краснодонського району Луганської області дало змогу підвищити середньодобові прирости живої маси ремонтних телиць від народження до 18-місячного віку на 1,6 % та їх запліднюваність - на 10 % а у КСП "Бешівський" Старобешівського району Донецької області відповідно на 3,4 % та на 20 % у порівнянні з використанням типових капітальних телятників. За використання телятників полегшеного типу для вирощування голштинських помісей до 18-місячного віку зменшується сума витрат коштів на 1 голову на 161,4 - 170,6 грн, збільшується рівень рентабельності на 15,9 - 17,1 % у порівнянні з аналогами, яких утримували у типових капітальних телятниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.3 + П60-44 +
Шифр НБУВ: РА352043

Рубрики:

      
12.

Чумель Р.І. 
Генетико-біохімічні та продуктивні особливості худоби північно-східного регіону України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.І. Чумель ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське Київської обл., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі результатів комплексної оцінки тварин вітчизняної селекції лебединської та популяції створюваного сумського типу української чорно-рябої молочної породи та імпортованої з Австрії симентальської. Виявлено породоспецифічні особливості за поліморфізмом генетико-біохімічних систем крові. Для популяції чорно-рябої худоби вперше проведено оцінку біологічної цінності - амінокислотного та жирнокислотного складу виготовлення з нього твердих сичужних сирів. З метою вдосконалення селекційного процесу в конкретних стадах розроблено модель раннього прогнозування значень величини продуктивних ознак з використанням комплексних генотипів поліморфних систем крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 +
Шифр НБУВ: РА331204

Рубрики:

      
13.

Копилов К.В. 
Генетична компонента агроекосистем на прикладі різних порід великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / К.В. Копилов ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено, що для сільськогосподарських видів Ungulata характерною є перевага фрагментів ДНК малої довжини у спектрах продуктів ампліфікації ділянок геномної ДНК, фланкованої інвертованими тринуклеотидними повторами мікросателітних локусів. Одержано нові дані про спектри маркерів ISSR - PCR у розглянутих видів ссавців у взаємозв'зку з нуклеотидною послідовністю праймера. Уперше обгрунтовано доцільність використання у популяційно-генетичних дослідженнях ссавців як праймерів фрагментів тринуклеотидних мікросателітних локусів, що належать до пурин-піримідинових послідовностей. Показано подібність між представниками Ungulata і Delphinidae за рядом молекулярно-генетичних маркерів, що узгоджується з літературними даними про розбіжність Cetacea і Ungulata від загального древнього предка на підставі поділу останніх на парно- і непарнопалих. Одержано нові дані про особливості генетичної структури груп великої рогатої худоби, що відтворюються в різних еколого-географічних регіонах. Виявлено подібність генетичних структур тварин сірої української породи з адаптованими до екстремальних умов розведення, а також з деякими внутрішньопородними групами, що відтворюються за умов високого рівня техногенного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 +
Шифр НБУВ: РА338156

Рубрики:

      
14.

Гиль М.І. 
Генетичний аналіз полігенно обумовлених та поліморфних ознак худоби молочних порід: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / М.І. Гиль ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київ. обл., 2008. — 41 с. — укp.

Встановлено закономірності реалізації генетичного потенціалу молочної продуктивності корів залежно від генерації, віку, спадкових і паратипових факторів. Виявлено типи успадкування полігенно обумовлених ознак і залежність показників адитивного, материнського та гетерозисного ефектів від дії генів, визначено їх експресію та пенетарність. За допомогою методу еколого-генетичного аналізу оцінено ефект адитивної дії генів, що контролюють ознаки селекції молочної худоби, пластичність і стабільність даних генетичних систем та ефект взаємодії з впливом паратипових факторів. Методом діалельного аналізу встановлено тип дії генів, які формують продуктивність корів молочних порід. Запропоновано нову систему оцінювання кількісних ознак тварин на підставі ентропійно-інформаційного аналізу. Проведено дослідження генетико-математичних параметрів лактаційних кривих з використанням моделей Мак-Міллана, Мак-Неллі та Т.Бріджеса, а також авторських індексів сталості лактації, визначення інтенсивності її нарощування та спаду, у зв'язку з особливостями вагового росту телиць. Визначено характеристики генетичної структури популяцій, стад, процесів породоутоврення за поліморфізмом еритроцитарних гаплотипів корів. Розкрито нові міжпородні диференціації молочних і комбінованих порід худоби та підтверджено суттєвий зв'язок між окремими структурними генами й ознаками молочної та м'ясної продуктивності тварин і росту телиць. З'ясовано, що розповсюдженість генетично обумовленої мутації BLAD в окремих стадах чорно-рябої худоби досягає 3,5 - 16,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.3 +
Шифр НБУВ: РА358507

Рубрики:

      
15.

Щербак 
Генетичний аналіз раннього ембріогенезу великої рогатої худоби і свиней in vstro: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Оксана Василівна Щербак ; УААН ; Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23 + П65-23 + П60-31 + П65-31
Шифр НБУВ: РА368092

Рубрики:

      
16.

Ференц 
Господарсько-біологічні особливості корів української чорно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Любов Вікторівна Ференц ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ; Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269 + П60-31
Шифр НБУВ: РА365462

Рубрики:

      
17.

Бабій Н.М. 
Господарсько-біологічні особливості чорно-рябої худоби вітчизняної та зарубіжної селекції в умовах західного регіону України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02.01 / Н.М. Бабій ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.- Чубинське, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за господарсько-кліматичних умов одного господарства досліджено господарсько-біологічні особливості чорно-рябої голландської, української, західно- й східнонімецької селекції у чотирьох поколіннях за чотирма лактаціями. Зроблено порівняльну оцінку росту та розвитку, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності, тривалості господарського використання, хімічного складу молока, морфологічних і біохімічних показників крові, а також жирнокислотного складу ліпідів молока та крові корів різної селекції. Досліджено взаємозв'язки між господарсько корисними ознаками, хімічним складом молока, молочною продуктивністю матерів і їх дочок. Визначено коефіцієнти успадкування молочної продуктивності шляхом "мати - дочка". Виявлено ступінь впливу матерів і батьків на формування молочної продуктивності дочок. З метою покращання племінних і продуктивних якостей чорно-рябої худоби вітчизняної селекції за умов західного регіону України запропоновано використовувати голштинізовану чорно-рябу худобу голландської та західнонімецької селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 чорно-ряба + П60-334(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Чуприна О.В. 
Господарсько-селекційні ознаки тварин симентальської породи вітчизняної та зарубіжної селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Чуприна ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2008. — 19 с. — укp.

Зазначено, що жива маса тварин - об'єктивний показник росту організму - зумовлена відповідними генетичними особливостями тварин піддослідних груп. Телиці за живою масою в усі вікові періоди відповідали стандарту породи. Установлено зміну надою корів симентальської породи різної селекції з віком. Надій корів австрійської селекції за першу лактацію становив 90,8 % від надою корів за другу лактацію, 85,7 % - від надою за третю лактацію, у корів з 50-ю % часткою спадковості австрійських сименталів відносні зміни становили 90,9 % і 83,2 %; у корів української селекції - 89,8 % і 81,9 %. Одержано дані щодо кількості молочного жиру, а саме: у австрійських сименталів - 90,8 % і 86,1 %; у тварин з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів - 91,2 % і 83,6 %; української селекції - 89,8 % і 81,7 %. з 50 %-ю часткою спадковості австрійських сименталів перевищують за кількістю молока базисної жирності первісток української селекції на 506 кг, за другу лактацію - 486 кг і за третю - 494 кг молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 симентальська +
Шифр НБУВ: РА359662

Рубрики:

      
19.

Копилов К. В. 
ДНК-діагностика генетичних ресурсів великої рогатої худоби: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.15 / К. В. Копилов ; Ін-т розведення і генетики тварин НААН України. — с. Чубинське, Київ. обл., 2011. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено перспективність використання ДНК-поліморфізму генів кількісних ознак (QTL) в селекційно-племінній роботі з великою рогатою худобою в Україні. Здійснено молекулярно-генетичний аналіз особливостей генетичної структури основних комерційних порід великої рогатої худоби за локусами кількісних ознак. Доведено ефективність поєднання аналізу структури популяцій та селекційно-генетичної оцінки маркерного ефекту для добору бажаних генотипів. Встановлено специфіку тварин новостворених української чорно-рябої молочної й української червоно-рябої молочної порід за локусами кількісних ознак. Визначено параметри формування оптимальної структури порід за даними маркерами. Оптимізовано методологію одержання високоочищеної ДНК з кріоконсервованої сперми бугаїв-плідників і визначення генотипу тварин на ранніх етапах їх онтогенетичного розвитку. Вперше розроблено систему генетичного моніторингу великої рогатої худоби за ДНК-маркерами, використання якої в скотарстві України створює передумови для впровадження у виробництво елементів геномної селекції на підставі добору бажаного племінного матеріалу на ранніх етапах онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312
Шифр НБУВ: РА378955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шаран М. М. 
Експериментальне обгрунтування та удосконалення методів трансплантації і кріоконсервації ембріонів великої рогатої худоби: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.20 / М. М. Шаран ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2010. — 34 с. — укp.

Науково обгрунтовано та вдосконалено основні методи технології трансплантації ембріонів, кріоконсервування зародків. Вперше досліджено алергічну реакцію на введення стероїдних гормонів для вдосконалення добору корів-донорів і реципієнтів. Вивчено залежність функціонування статевих органів телиць-реципієнтів і приживлення трансплантованих ембріонів від мінерального живлення за умов Західної біогеохімічної провінції та розроблено способи його корекції. Досліджено вплив біологічно активних речовин, фармацевтичних засобів і біотехнологічних прийомів на підвищення приживлюваності трансплантованих ембріонів у телиць-реципієнтів, зокрема, одержаних in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345
Шифр НБУВ: РА373658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського