Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-273.95$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Янович Д.О. 
Вміст йоду і селену та метаболічний профіль у крові великої рогатої худоби в різних ландшафтних зонах західного регіону України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Д.О. Янович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше досліджено взаємозалежність між вмістом йоду та селену у кормах і певними біохімічними показниками (вмістом йоду і селену, концентрацією тиреоїдних гормонів, активністю глутатіонпероксидази, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів: білків і ліпідів) у крові великої рогатої худоби (ВРХ) в окремих районах ландшафтних зон західного регіону України - Карпат, Прикарпаття, Лісостепу. На підставі одержаних результатів зроблено висновок про нестачу досліджуваних мікроелементів та значні коливання концентрації йоду в кормах ВРХ у певних районах Прикарпаття, а також про взаємозв'язок між вмістом цих мікроелементів та концентрацією тироксину й активністю глутатіонпероксидази у крові ВРХ, виявлено значні відмінності у відношенні тироксин/трийодтиронін, які не обумовлені вмістом йоду та селену у кормах. Установлено, що перинатальне введення великій рогатій худобі селену у формі селеніту натрію спричинює підвищення його концентрації, а також концентрації трийодтироніну у сироватці крові та посилення активності глутатіонпероксидази в еритроцитах. З'ясовано, що введення селену досліджуваним тваринам призводить до зниження концентрації гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду, до змін у складі білків і ліпідів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА340020

Рубрики:

      
2.

Заїка С.С. 
Морфофункціональний стан ендокринних залоз в системі гіпофіз - наднирники - яєчники у великої рогатої худоби в умовах радіоактивного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / С.С. Заїка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше в Україні проведено комплексні дослідження будови гіпофіза, наднирникових залоз яєчників у великої рогатої худоби (ВРХ), вирощеної на території III зони радіоактивного забруднення з застосуванням гістологічних, гістохімічних та морфометричних методик. Установлено, що малоінтенсивне іонізувальне опромінення спричинює зміни у мікроструктурі, а також абсолютних і відносних величин морфометричних показників досліджених органів. Відзначено, що ці зміни свідчать про розвиток патологічних і компенсаторно-пристосувальних процесів у організмі ВРХ. Установлено середні, тісні та зворотні показники кореляції між масою тіла тварин, органометричними та тканинними компонентами ендокринних залоз, що доводить залежність розвитку організму тварин від морфофункціонального стану гіпофіза, наднирникових залоз та яєчників ВРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-271.25 +
Шифр НБУВ: РА340034

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського