Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П468.63$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Зубко П.Д. 
Біологічні особливості та шкодочинність горохового зерноїда на різних сортах гороху і обгрунтування системи захисту культури від нього в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / П.Д. Зубко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень щодо уточнення особливостей біології горохового зерноїда (додаткового живлення, динаміки заселення посівів, виживання в зимовий період) та його шкодочинності. Проаналізовано на стійкість до зерноїда 52-х сортів гороху. Проведено випробування перспективних інсектицидів для захисту посівів гороху від зерноїда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.133(4УКР) + П468.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Шушківська Н.І. 
Біологія щитоносок бурякового агробіоценозу та обгрунтування захисних заходів проти них в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Н.І. Шушківська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 16 с.: табл. — укp.

Вивчено особливості біології щитоносок бурякового агробіоценозу за умов Центрального Лісостепу України. Уточнено їх видовий склад. Виявлено 9 видів щитоносок, серед яких домінує Cassida nebulosa L., її кількість складає 93,7 %. Виявлено, що трофічні зв'язки з лободовими бур'янами дають змогу фітофагові уникнути контакту з токсичними рослинами цукрових буряків ранньої весни. З'ясовано, що характерним є кількісне збільшення особин у другу половину вегетації, а масова міграція комах на плантації цукрових буряків найбільш вірогідна з 20 червня до 24 липня. Вивчено вплив на щитоносок на певних етапах розвитку вологості середовища, температурного режиму й ентомофагів. Встановлено значення пошкодження щитоносками листкової поверхні на масу коренеплодів і їх цукристість. Вивчено ефективність дії деяких пестицидів у разі обробки насіння та обприскування посівів цукрових буряків проти Cassida nebulosa і C. nobilis L.. Зазначено, що у другу половину вегетації доцільно застосовувати діазинон - 60 % к.е. (2 л/га або 1,5 л/га), фастак - 10 % к.е. (0,1 л/га), нурел Д - 55 % к.е. (0,8 л/га) і шерпу - 25 % к.е. (0,1 л/га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Chr (4УКР) + П468.63(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329896

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дрозда В.Ф. 
Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.09 / В.Ф. Дрозда ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 45 с. — укp.

Упроваджено до садівницької практики науково обгрунтовані інтегровані системи захисту плодового саду. З'ясовано, що складові частини таких систем - оригінальні біопрепарати, створені на основі ентомопатогенних грибів, вірусів, мікроспорідій, паразитів гусениць і лялечок листокруток та інших лускокрилих, аскогастер, мікродус, ітоплектіс, апантелес, вирощених за оригінальними технологіями. Запропоновано оригінальні технології вирощування хазяїв ентомофагів: зернової молі, корисних шовкопрядів. Обгрунтовано оригінальну гіпотезу про існування універсального механізму, який сприяє перекодуванню екологічної інформації про стан навколишнього середовища видовим складом і концентрацією фітогормонів. Зазначено, що останні синхронізують сезонний розвиток рослин з розвитком комах, оскільки така структура забезпечує найбільш вигідну форму інформаційного контакту комах з середовищем. Встановлено, що бездіапаузний розвиток комах відбувається за умови переважаючого вмісту в рослинах фітогормонів - активаторів росту (ауксинів, гіберелінів і цитокінінів). Доведено, що достатній вміст у рослинах абсцизинів та етилену (інгібіторів росту рослин) створює передумови для формування особин у популяціях комах. Зроблено висновок, що узгоджена взаємодія розвитку рослин і комах контролюється єдиним універсальним механізмом - фітогормональним статусом рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63(4УКР) + П491.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Суслик 
Бурякова крихітка та розробка заходів контролю її чисельності в Центральному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Лілія Олександрівна Суслик ; УААН; Інститут захисту рослин. — К., 2008. — 19 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63 + П491.152
Шифр НБУВ: РА359078

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Нікітін 
Екологічна характеристика структури популяції колорадського жука (Leptinotarsa decemlineata Say) в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Микола Іванович Нікітін ; Інститут захисту рослин УААН. — К., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251*804*803.3(4УКР) + П468.63 колорадський жук + П491.151(4УКР)
Шифр НБУВ: РА344669

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Стригун О.О. 
Екологічне обгрунтування методів прогнозу звичайного та сірого бурякових довгоносиків в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / О.О. Стригун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано вплив різних систем захисту цукрових буряків на динаміку чисельності та трофічну орієнтацію бурякових довгоносиків. Запропоновано коефіцієнт зосередженості популяції звичайного бурякового довгоносика на посівах буряків, що дає змогу вносити поправку до оцінки ступеня загрози від фітофага. Уточнено та доповнено екологічні параметри стадій розвитку даної комахи, які є вихідними даними для моделювання строків появи окремих стадій. Визначено екологічні параметри, що обумовлюють різну інтенсивність розмноження звичайного бурякового довгоносика у багаторічному циклі динаміки чисельності. Здійснено районування території України за різним рівнем чисельності звичайного бурякового та сірого довгоносиків, що є підгрунтям для розробки зональних систем захисту посівів цукрових буряків. Установлено, що токсикація сходів способом обробки насіння впродовж останніх років суттєво вплинула на структуру популяції фітофагів бурякового агроценозу в період сім'я - дві пари листків. За результатами дослідження встановлено, що частка популяції звичайного бурякового довгоносика, що пристосувалася до розвитку на цій культурі, зменшилася, а частка, що залишилася на лободових бур'янах інших агроценозів - збільшилася. Розроблено алгоритми та рівняння математичного моделювання, які дають змогу використовувати комп'ютерний метод довгострокового прогнозування звичайного бурякового довгоносика з вірогідністю до 90 %, сірого - до 52 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63-1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Новосельська Т.Г. 
Зданість популяції ILeptinotarsa decemlineata Say/I долати бар'єри стійкості картоплі різної природи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Т.Г. Новосельська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено структуру популяції колорадського жука Київщини за феноформами на різних за харчовими якостями біотопах. Визначено здатність феноформ популяції колорадського жука долати бар'єри різних за природою стійкості генетично-модифікованих сортів картоплі за умов живлення бульбами та листям. Встановлено чутливість популяції до хімічного інсектициду залежно від феноформи імаго колорадського жука. Обгрунтовано механізми спрямованого добору в популяції колорадського жука під впливом стійких генотипів та інших захисних чинників. Уперше в Україні проведено вивчення здатності популяції колорадського жука долати бар'єри стійкості генетично-модифікованих сортів картоплі Russet Burbank g. m., Superior g. m., з геном B.t.t. Установлено, що моніторинг структури популяції за феноформами, статевим співвідношенням та масою особин є ключовим для прогнозування агресивності шкідника та рівня резистентності до будь-якої системи захисту культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63(4Укр)колорадський жук + П491.215.1 колорадський жук
Шифр НБУВ: РА315882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кнечунас С.В. 
Основні шкідники генеративних органів гороху та контроль їх чисельності в центральному лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.10 / С.В. Кнечунас ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості сезонної та багаторічної динаміки чисельності горохової плодожерки та горохового зерноїда на посівах гороху. Розкрито особливості їх біології залежно від гідротермічних умов вегетаційного періоду. Досліджено вплив попередників, строків сівби та норм висіву гороху на чисельність і шкідливість горохового зерноїда та горохової плодожерки в агробіоценозі горохового поля. Проведено оцінювання стійкості 24-х сучасних сортів культури проти даних фітофагів за заселеністю рослин. Встановлено ефективність сучасних хімічних і мікробіологічних препаратів за обприскування рослин гороху проти горохового зерноїда та горохової плодожерки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63 + П491.133
Шифр НБУВ: РА374202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Адамчук 
Розповсюдження, розвиток та методи виявлення західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) в Україні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Олександр Сергійович Адамчук ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63(4УКР) + П491.122(4УКР)
Шифр НБУВ: РА361420

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дем'янюк М.М. 
Сезонна динаміка чисельності звичайного бурякового довгоносика та обгрунтування заходів захисту цукрових буряків від нього в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / М.М. Дем'янюк ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності поведінки та сезонну динаміку чисельності звичайного бурякового довгоносика. Вивчено характер першої та масової появи, а також динаміку чисельності на буряковищах і культурах цукрових буряків. Обгрунтовано роль міграційних процесів довгоносика у заселенні ним стацій польової сівозміни та інших угідь. Визначено строки й інтенсивність пішого ходу, початку та масового льоту залежно від погодних умов. Виявлено особливості фенології фітофагу на токсикованих посівах цукрових буряків у весняно-літній період. Уточнено вікову структуру його популяції впродовж передімагінального розвитку та досліджено вплив температурних умов середовища на строки появи різних стадій. Установлено особливості біології звичайного бурякого довгоносика за умов широкого застосування токсикації сходів цукрових буряків. Визначено плодючість самиць і тривалість відкладання ними яєць залежно від залишкових доз інсектицидів, що застосовуються для обробки насіння. Уточнено розподіл популяції шкідника за стаціями польової сівозміни. Вивчено ефективність і тривалість токсичної дії інсектицидів для обробки насіння цукрових буряків, обприскування сходів та отруювання ловильних канавок проти звичайного бурякового довгоносика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63 + П491.152 +
Шифр НБУВ: РА340040

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського