Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=П342.517$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Калуцький І.Ф. 
Вітровали на північно-східному макросхилі Українських Карпат: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / І.Ф. Калуцький ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 1999. — 39 с. — укp.

Виконане індексування інтенсивності вітровальності виявило наявність тісного кореляційного зв'язку між висотою над рівнем моря та індексами вітровалонебезпечності. Залежність апроксимується рівнянням параболи другого порядку і має особливості для кожної територіальної частини регіону. Зафіксовано достовірні показники залежності індексів вітровальності від експозицій схилів. Виділено і описано шість районів у межах від району з особливо високою вітровалонебезпечністю до району з незначною вітровалонебезпечністю. Проведене районування вперше дало можливість порівняльної оцінки окремих територій Українських Карпат за їх вітровалонебезпечністю, що забезпечує відповідну диференціацію систем лісокористування. Виконані в цьому аспекті, із застосуванням методу індексації, дослідження впливу основних лісогосподарських заходів (суцільних, вибіркових санітарних, прохідних рубок, будівництва доріг, прокладання ліній електропередач, нафто- і газопроводів) показали, що вітровалостійкість деревостанів у зоні їх впливу знижується на 40-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.517(2УКР3),022

Рубрики:

      
2.

Кравчук Г.І. 
Еколого-лісівничий аналіз наслідків пошкодження ожеледдю та льодоламом лісових насаджень Вінниччини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.І. Кравчук ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано нормативно-інформативне забезпечення для визначення якісних і кількісних параметрів інтенсивності та характеру пошкодження внаслідок ожеледі та льодоламу лісових насаджень Вінниччини як важливого еколого-стабілізувального чинника навколишнього середовища. Проаналізовано та систематизовано комплекс природних факторів, які спричинили ожеледь і льодолам у 2000 р., надавши йому катастрофічного характеру. Обгрунтовано та сформульовано у фізико-геогафічному та біогеоценотичному аспектах значення таксаційного виділяння (лісової ділянки) як первинної науково-дослідної та господарсько-лісівничої одиниці у ролі елементарного територіального природного комплексу на фаціальному рівні. Проведено кореляціний пофакторний аналіз інтенсивності пошкодження насаджень і окремих дерев ожеледдю та льодоламом залежно від їх біолого-морфологічних властивостей. Обгрунтовано та розроблено прогнозні моделі інтенсивності пошкодження деревостанів у разі виникнення негативних стихійних природних явищ. Розроблено кваліметричну таблицю оцінки балів стійкості лісових насаджень щодо пошкодження та моделі можливої втрати біомаси деревостанів залежно від його інтенсивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.517(4УКР-4ВІН) +
Шифр НБУВ: РА332890

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського