Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (439)Книжкові видання та компакт-диски (322)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>U=П278$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Балабак О.А. 
Агротехнічні особливості вирощування садивного матеріалу дерену справжнього зеленими живцями в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Балабак ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше інтегровано оцінено регенераційну здатність 14-ти сортів дерену справжнього за умов Правобережного Лісостепу України. Установлено особливості вкорінювання різнотипних живців залежно від сортового складу, оптимальні строки заготівлі живців - зважаючи на фенологічні фази їх розвитку, відмінності вкорінювання зелених живців - у взаємозв'зку з метамерністю пагона, строком живцювання та віком маточної рослини. Визначено оптимальні концентрації фізіологічно-активних речовин ауксинової природи, що стимулюють укорінювання. Обгрунтовано заходи дорощування вкорінених живців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Павлюченко Н.А. 
Алелопатичні особливості ISyringa vulgaris L./I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Н.А. Павлюченко ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше проведено комплексну алелопатичну оцінку рослин і ризосферного грунту бузку з урахуванням сортових особливостей. Установлено, що його алелопатична активність та фітотоксичність ризосферного грунту обумовлені вмістом фенольних сполук. Визначено, що рослинні рештки бузку є одним з основних факторів алелопатичної грунтовтоми. Виявлено порушення синтезу основних фотосинтетичних пігментів та одночасне збільшення даної активності, вмісту проліну та фенолів, активності поліфенолоксидази у листках сіянців бузку, які зростають у грунті з-під довготривалої культури S. vulgaris та в процесі внесення рослинних решток у паровий грунт, що є проявом стресового стану рослин. Доведено, що Syringa vulgaris є аутоінтолерантним видом, тобто негативно реагує на власні алелопатично активні речовини, що накопичуються в грунті внаслідок його довготривалого вирощування. Досліджено, що спільне застосування негуміфікованої (Brassica rapa var. oleifera) та гуміфікованої органічної речовини підвищує адаптаційну здатність Syringa vulgaris до алелопатичного стресу. Зазначено, що такий ефект можна пояснити активізацією процесів мікробіологічного руйнування фітотоксичних алелопатично активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.87-28 +
Шифр НБУВ: РА325055

Рубрики:

      
3.

Машковська С.П. 
Алелопатичні та біохімічні особливості видів роду Чорнобривці (ITagetes/I L.): Автореф. дис... канд. біол. наук / С.П. Машковська ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Вивчено динаміку біосинтезу та виділення в навколишнє середовище алелопатично активних сполук (фенокарбонових кислот, флавоноїдів, амінокислот та ефірних олій) органами рослин T. erecta, T. patula, T. signata. Проведено оцінку алелопатичної та фітонцидної активності екзометаболітів даних рослин. Досліджено мікробіологічний та біохімічний склад грунту ризосфери видів Tagetes. Наведено дані стосовно перспектив використання інтродукованих видів Tagetes як фітосанітарних культур. Обгрунтовано перспективність використання видів Tagetes для оздоровлення грунту після вирощування айстр, гладіолусів і лілій, а також T. patula та T. signata - для санації приміщень. Показано перспективність вивчення ефірних олій T. patula та T. signata з метою їх застосування в практиці аромотерапії, а ефірної олії T. signata та T. lucida - для розробки фітогербіцидів. Надано рекомендації щодо збору рослинної сировини видів Tagetes.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89-272 + Е50*805.6*801.313
Шифр НБУВ: РА320597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Суслова О.П. 
Біоекологічні особливості насіннєвості хвойних інтродуцентів на південному сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.П. Суслова ; УААН. Держ. Нікіт. ботан. сад. — Ялта, 1999. — 16 с. — укp.

Представлені результати комплексного вивчення особливостей насіннєвості хвойних інтродуцентів на Південному Сході України: феноритміка, термін вступу до генеративної фази, особливості морфогенезу, терміни пилкування та якість пилку. Встановлені відповідні реакції генеративного розвитку рослин на змінені умови зростання. На підставі одержаних результатів дана оцінка репродукційної здатності ряду інтродукованих видів хвойних. Розроблені рекомендації щодо вирощування посадкового матеріалу з насіння місцевої репродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(2УКР55),022

Рубрики:

      
5.

Рубіс В.Л. 
Біоекологічні особливості північноамериканських видів глоду (Crataegus L.) у зв'язку з їх використанням в озелененні в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Л. Рубіс ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто біоекологічні особливості 17-ти північноамериканських видів, різновидів та форм Crataegus L. в Лісостепу України. Вивчено ритми розвитку, особливості цвітіння та плодоношення досліджених видів. Встановлено, що за умов Лісостепу України фенофази більшості з них характеризуються стабільністю та узгоджуються з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Визначено ступінь тіневитривалості та висвітлено питання стійкості північноамериканських видів глоду до несприятливих чинників навколишнього середовища, відзначено їх високу зимостійкість та посухостійкість, стійкість до газового і пилового забруднення повітря, шкідників та хвороб. Розроблено оптимальні способи розмноження. Підведено підсумки інтродукції та здійснено оцінку успішності акліматизації 17-ти північноамериканських видів, різновидів і форм глоду в Лісостепу України. Вивчено декоративні якості північноамериканських видів глоду та запропоновано 6 фізіономічних типів. Розроблено приклади композиційних рішень і надано рекомендації щодо практичного використання глодів в основних композиційних елементах озелення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.9-2(4УКР) глід + П278.03(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вегера Л.В. 
Біоекологічні особливості та культура рододендронів в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.В. Вегера ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості ритмів росту і розвитку, цвітіння, плодоношення, зимо- та морозостійкості, а також транспірації рододендронів за кліматичних умов даного регіону. Висвітлено питання відношення рододендроів щодо екологічних факторів району інтродукції та їх способи насіннєвого та вегетативного розмноження. Зроблено оцінку перспективності інтродукції 14 видів рододендрона на Правобережному Лісостепі України. Встановлено, що 11 з них перспективні для озелення даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 рододендрон
Шифр НБУВ: РА308493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дойко Н.М. 
Біологічні основи інтродукції витких деревних рослин у Правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.М. Дойко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості 20-ти видів та форм витких деревних рослин у Правобережному Лісостепу України. Вивчено ритм розвитку та росту, особливості цвітіння та плодоношення досліджених видів. Установлено, що за умов даного регіону ритм розвитку більшості досліджених видів узгоджується з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Вивчено стійкість витких деревних рослин до несприятливих чинників навколишнього середовища, виявлено їх достатню зимо-, морозо- та посухостійкість, газо- та димостійкість за міських умов. Розроблено оптимальні способи розмноження у культурі. Проведено оцінку декоративних якостей витких деревних рослин. Розроблено прийоми використання їх в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Слюсар С.І. 
Біологічні особливості видів родини ITaxodiaceae/I F.W.Neger у зв'язку з інтродукцією в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.І. Слюсар ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

За умов Лісостепу України одержано нові дані стосовно біоекологічних особливостей інтродукованих видів родини Taxodiaceae. Уперше визначено сезонні ритми розвитку, досліджено морозостійкість рослин, а також особливості пилкування, насіннєношення, фертильність пилку, посівні якості насіння. З насіння місцевої репродуції одержано насіннєві нащадки, з яких відібрано декоративні форми. За мінливістю структурних ознак шишок та насіння уперше визначено збалансований поліморфізм, а за показниками стійкості й життєздатності - рівень адаптації видів. Виділено 6 типів декоративності та 2 фізіонімічні типи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.23 Тах*852.121.41(4УКР) + П278.0-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337574

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Швець 
Біологічні особливості видів роду Iris L. у зв'язку з інтродукцією в умови Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Тетяна Анатоліївна Швець ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К522.912.12 Iri*852.121.41(4УКР) + П278.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА347936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Демченко О.О. 
Біологічні особливості видів роду IViburumD L. в зв'язку з інтродукцією в Правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.О. Демченко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні особливості 11-ти видів та п'яти форм роду Viburnum L. у Правобережному Лісостепу України. Вивчено ритми розвитку, особливості росту пагонів, цвітіння та плодоношення видів Viburnaceae. Установлено, що за умов Лісостепу України фенофази більшості досліджених видів характеризуються стабільністю та узгоджуються з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Висвітлено питання стійкості видів Viburnum до несприятливих чинників оточуючого середовища, відзначено їх високу екологічну пластичність, зимостійкість та посухостійкість. Проаналізовано особливості насіннєвого та вегетативного розмноження, запропоновано ефективні методи розмноження. Підведено підсумки інтродукції та зроблено оцінку успішності акліматизації досліджуваних видів та форм роду Viburnum у Правобережному Лісостепу України. Оцінено декоративні якості об'єктів дослідження, запропоновано три фізіономічні типи калини. Розроблено приклади композиційних рішень і надано рекомендації з практичного використання калин в основних елементах озеленення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89-2 калина +
Шифр НБУВ: РА329786

Рубрики:

      
11.

Ярославська Ж.М. 
Біологічні особливості деяких видів тропічних орхідних різної морфоструктури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.75 / Ж.М. Ярославська ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.85-28,022

Рубрики:

      
12.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вітенко В.А. 
Біолого-екологічні особливості Maclura pomifera (Rafin.) Schneid. при інтродукції в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.А. Вітенко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 17 с. — укp.

На підставі узагальнення досвіду інтродукції M. pomifera (Rafin.) Schneid. у Правобережному Лісостепу України досліджено біолого-екологічні особливості даного виду. Вивчено його сезонні ритми росту та розвитку, цвітіння та плодоношення, зимостійкість, морозостійкість і посухостійкість. Проаналізовано вплив вологості, родючості грунту, світловибагливості та тіньовитривалості на ріст і розвиток рослин за даних умов. Одержано нові дані щодо їх насіннєвого, вегетативного та мікроклонального розмноження та наведено оцінку успішності інтродукції M. pomifera на досліджуваній території. Розроблено ефективні способи насіннєвого та вегетативного розмноження даного виду та наведено рекомендації щодо раціонального використання M. pomifera у культурі у Правобережному Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 маклюра плодоносна +
Шифр НБУВ: РА333309

Рубрики:

      
14.

Марчук О.О. 
Біорізноманіття деревних видів у дендраріях і парках Харківщини та перспективи їх використання в лісовому господарстві й озелененні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.О. Марчук ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено біорізноманіття дендропарків та осередків культивованої дендрофлори Харківщини. Досліджено потенційно перспективні інтродуковані види дерев, наведено таксаційні, біоекологічні, декоративні характеристики, їх оцінку. Визначено перспективні види та форми інтродуцентів для впровадження у лісове господарство, захисне лісорозведення та озеленення регіону. Описано адаптовану методику збереження і розмноження Sorbus domestica в культурі in vitro. Розроблено рекомендації щодо впровадження в лісове господарство, захисне лісорозведення та озеленення найбільш продуктивних і стійких видів та форм деревних інтродуцентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0(4УКР-4ХАР) + П38-45(4УКР-4ХАР) +
Шифр НБУВ: РА342351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Діденко С.Я. 
Види роду Galanthus L.(Amaryllidaceae) в природі і в культурі в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.Я. Діденко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного еколого-біологічного дослідження видів роду Galanthus у природі та культурі України. На основі п'ятирічних досліджень ценопопуляцій трьох видів флори України за природних умов надано хорологічні та еколого-фітоценотичні характеристики даних видів, розглянуто сучасний стан ценопопуляцій видів роду Galanthus в Україні, підбито підсумки інтродукції видів роду Galanthus в Україні та визначено ступіні її успішності. Досліджено особливості розвитку пролісків та проведено порівняльний аналіз онтогенезу семи видів. Розроблено пропозиції щодо раціонального використання видів, встановлено причини скорочення чисельності видів, а також розроблено систему заходів їх охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12Ama,022 + П278.89 підсніжники
Шифр НБУВ: РА308965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Сікура А.Й. 
Види роду Juno Tratt. (Iridaceae) флори Середньої Азії і Казахстану та перспективи введення їх в культуру в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.Й. Сікура ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному вивченню представників роду Juno Tratt. флори Середньої Азії і Казахстану та перспективам введення юнон в культуру в Україні. Зроблений аналіз історії вивчення роду з часів К.Ліннея і до наших днів. Досліджена в умовах України (Правобережний Лісостеп) феноритміка юнон природної флори Середньої Азії і Казахстану; складені феноспектри. Проведено порівняння даних, отриманих у природі та в умовах Києва, з даними О.А. Тітової (1986) для Ташкенту. Виявлені істотні зміни у строках цвітіння. Але в цілому показано, що юнони в умовах Києва залишаються весняноквітучими рослинами. Проведено порівняння особливостей онтогенезу in vivo та in vitro; виявлена суттєва різниця у строках проходження етапів, а також показано, що на поживному середовищі не утворюється цибулина, запасаючі та всмоктуючі корені. Вперше отриманий каллус у юнони копетдагської. Виявлена кореляція діагностичних ознак, на основі чого виділені два біоморфотипи: види, насіння яких має ариллус та види з насінням без ариллусу. При вивченні особливостей онтогенезу 8 видів експериментально доведено, що жолобчаста форма сім'ядольного листочка є діагностичною ознакою, яка дає можливість безпомилково визначити систематичний статус рослин у межах родини Півникових. Детально досліджені питання розповсюдження 31 виду та складені карти ареалів. Визначені типи ареалів юнон Середньої Азії та Казахстану. Підтверджений ендемізм 11 видів, а також запропоновано надати статус ендемів ще 10 видам. Встановлена належність досліджуваних видів до певних фітогеографічних провінцій. Проведений детальний екологічний аналіз. Визначена група видів, які не пов'язані з певнимсубстратом. Показано, що максимальна кількість видів зустрічається на висотах від 500 до 2000 м н.р.м. Абсолютна кількість відмічена для висот 500-1000 м. На основі детального дослідження ценотичних особливостей можна стверджувати, що найбільш вибагливими до супроводжуючих рослин є J.coerulea, J.orchioides і J.narbuti. Наведений повний список деревних, чагарникових та трав'янистих видів, серед яких ростуть юнони, а також типи рослинності та формації. Визначені можливості збереження рідкісних та зникаючих видів ex situ шляхом використання методів in vivo та in vitro; показана можливість створення ex situ багатофункційного генетичного банку. Наводиться список видів юнон з віддалених флор, які є перспективними для переселення їх в Україну та збагачення асортименту промислового квітникарства. Зроблено висновок про реальність та перспективність широкого залучення в культуру в Україні представників роду Juno у якості весняних декоративних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12Iri,022 + П278.89 юнона

Рубрики:

      
17.

Сидоренко 
Види роду Rhododendron L. ex situ міста Києва (біологія розвитку, аутекологія, оцінювання інтродукції та декоративності): автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.01 / Ірина Олександрівна Сидоренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 рододендрон
Шифр НБУВ: РА360962

Рубрики:

      
18.

Компанець Т.А. 
Вірусні хвороби гербери (IGerbera jamesonii/I Bolus ex Hook) та біотехнологічні прийоми отримання її безвірусного посадкового матеріалу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Т.А. Компанець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати обстеження промислових насаджень гербери на вірусоносійство. Описано різноманітні симптоми ураження гербери. Досліджено властивості виявлених збудників вірусних хвороб. Встановлено кореляцію між візуальними симптомами на гербері та наявністю вірусних антигенів в уражених рослинах. Виявлено не описаний раніше на гербері вірус. Досліджено реакцію рослин-індикаторів на цей вірус, його серологічні особливості та морфологію віріона, а також визначено молекулярну масу єдиного структурного білка. Експериментально підібрано умови введення гербери в культуру in vitro, які передбачають час відбору первинних експлантів та умови їх стерилізації. Модифіковано склад живильного середовища для культивування гербери in vitro, що дало змогу прискорити процес мікроклонального розмноження цієї культури. З використанням розробленої технології одержано вільні від вірусу рослини-донори гербери сортів "Роулетта" та "Циган", які вирощено за промислових умов у ВАТ "Агрофірма Троянда".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П278.89-44 +
Шифр НБУВ: РА321712

Рубрики:

      
19.

Першина І.М. 
Генетична база селекції декоративного соняшнику: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / І.М. Першина ; Ін-т олійн. культур УААН. — Запоріжжя, 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено успадкування основних декоративних ознак соняшнику: пігментації суцвіть і рослини загалом, морфологічних мутантів суцвіть, стебел та листя. Встановлено, що різноманіття жовтих базових забарвлень суцвіть контролюється не менше, ніж 8 різними генами, серед яких два виявлено вперше. Загальна кількість алелів, що регулюють розподіл антоціану на крайових квітках, не менше 21. Відкрито рецесивний ген принципово нової дистальної локалізації антоціану. Махровість суцвіть соняшнику як феномен включає у себе два незалежні компоненти - форму і відносну довжину дискових квіток. Виділено вісім нових морфологічних мутантів стосовно форм крайових квіток. Модернізовано класифікацію типів гіллястості соняшнику. Створено генетичну колекцію морфологічних мутантів соняшнику, до складу якої входить понад 220 зразків. На її основі виведено перші вітчизняні гібриди декоративного соняшнику: Лунний, Юліана, Кармен та Надія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 соняшник
Шифр НБУВ: РА309547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Немерцалов В.В. 
Дендрофлора міста Одеси (формування, сучасний стан, перспективи оптимізації): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Немерцалов ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено сучасний стан дендрофлори міста Одеси. Уперше визначено таксономічний склад, проведено систематичний і ботаніко-географічний аналіз одеської дендрофлори. Встановлено біологічні й екологічні особливості та господарське значення основних видів деревних рослин міста. Виявлено інтродукційний потенціал найбільших за кількістю видів родів і родин міської дендрофлори. Запропоновано основний і додатковий асортимент дерев, кущів і ліан, висвітлено перспективні напрямки його використання в озелененні грунтово-кліматичних мікрорайонів міста, створено електронну базу даних для всіх видів його дендрофлори. Визначено особливості формування й основні напрямки структурної оптимізації, збагачення, охорони та використання дендрофлори міста Одеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.631.1(4УКР-4ОДЕ) + П278.0(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА355973

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського