Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П258.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Андрусик Ю.Ю. 
Адаптивність нових сортів малини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Ю. Андрусик ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень господарсько-біологічних властивостей нових сортів малини та їх придатності для вирощування за умов правобережної підзони Західного Лісостепу України. Комплексно оцінено їх адаптивність до стрес-факторів довкілля. Установлено вплив екологічних умов даної зони та метеорологічних елементів певного року на реалізацію особливостей росту, розвитку рослин, їх врожайність і здатність до розмноження. Виділено сорти селекції, що характеризуються суттєво вищими показниками ремонтантності та щорічною високою врожайністю. За індексом штамбовості серед звичайних сортів виділено штамбові "Благородна" та "Козачка". Наведено характеристику досліджених сортів за смаковими та товарними якостями ягід. На підставі результатів досліджень виділено кращі сорти "Благородна", "Козачка", "Космічна", "Сяйво", "Осіння", внесені до "Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Душейко А.П. 
Господарсько-біологічна оцінка нових і перспективних сортів малини в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / А.П. Душейко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 16 с.: табл. — укp.

Виділено високопродуктивні, адаптовні до регіональних умов вирощування та стійкі проти хвороб сорти малини різного строку достигання. Створено малиновий конвеєр, який забезпечує одержання свіжих ягід протягом тривалого літньо-осіннього періоду за рахунок підбору традиційних сортів, агротехнічних заходів і ремонтантних сортів. Вивчено репродуктивну спроможність сортів. Розроблено методику визначення ураження малини пурпурною плямистістю та антракнозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327443

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дабіжук Т.М. 
Дія етиленпродуцентів на ріст, асиміляційний апарат, морозостійкість та продуктивність малини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Т.М. Дабіжук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження впливу ретардантів-етиленпродуцентів на двох сортах малини. Встановлено, що обробка донорами етилену пагонів заміщення на ранніх етапах їх розвитку викликає значні зміни морфологічної будови пагона як на першому, так і на другому році розвитку. Дія етиленпродуцентів позначалася на всіх рівнях організації асиміляційного апарату, однак препарати не виявляли ознак фітотоксичності і не знижували життєдіяльності пагонів. Внаслідок обробки пагонів донорами етилену відбувалося підвищення морозостійкості бруньок і всіх тканин, яке виникає за рахунок перебудови вуглеводневого і амінокислотного обмінів. Виявлено, що регуляція росту пагонів заміщення сприяє підвищенню врожайності як у рік обробки, так і в наступному після обробки році. За допомогою етиленпродуцентів можлива регуляція швидкості дозрівання ягід малини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-468.5,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського