Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П256.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Рубіс В.Л. 
Біоекологічні особливості північноамериканських видів глоду (Crataegus L.) у зв'язку з їх використанням в озелененні в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Л. Рубіс ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто біоекологічні особливості 17-ти північноамериканських видів, різновидів та форм Crataegus L. в Лісостепу України. Вивчено ритми розвитку, особливості цвітіння та плодоношення досліджених видів. Встановлено, що за умов Лісостепу України фенофази більшості з них характеризуються стабільністю та узгоджуються з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Визначено ступінь тіневитривалості та висвітлено питання стійкості північноамериканських видів глоду до несприятливих чинників навколишнього середовища, відзначено їх високу зимостійкість та посухостійкість, стійкість до газового і пилового забруднення повітря, шкідників та хвороб. Розроблено оптимальні способи розмноження. Підведено підсумки інтродукції та здійснено оцінку успішності акліматизації 17-ти північноамериканських видів, різновидів і форм глоду в Лісостепу України. Вивчено декоративні якості північноамериканських видів глоду та запропоновано 6 фізіономічних типів. Розроблено приклади композиційних рішень і надано рекомендації щодо практичного використання глодів в основних композиційних елементах озелення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.9-2(4УКР) глід + П278.03(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Булейко А.А. 
Екологічні особливості мікроморфологічної організації едафотопів терникових біогеоценозів південного сходу степової зони України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.А. Булейко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено терникові біогеоценози та їх едафотопи для південного сходу України. Вперше проведено еколого-мікроморфологічні дослідження та порівняльний аналіз едафотопів сходу степової зони України. Здійснено екоморфічний аналіз флористового складу степових і терникових біогеоценозів. Виявлено фізико-хімічні характеристики грунтів терникових біогеоценозів і степової цілини. Установлено необхідність охорони терникових історично цінних біогеоценозів як пам'яток та позитивно необхідних факторів у формуванні полезахисних, багатофункціональних штучних насаджень в умовах степової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12 Ros*801.652 + П256.9-28(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Тисячний О.П. 
Удосконалення технології вирощування садивного матеріалу калини звичайної зеленими живцями в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.П. Тисячний ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень підвищення ефективності технології вирощування садивного матеріалу калини звичайної шляхом викоритання оптимальних концентарцій рістрегулюючих речовин залежно від метамерності пагона та періоду їх заготівлі. За умов правобережного Лісостепу України визначено оптимальні строки заготівлі живців калини звичайної сортів Великоплідна, Коралова, Київська садова 1 залежно від походження фенологічних фаз. Встановлено доцільність заготівлі живців з базальної частини пагона у період масового цвітіння та їх обробки перед висаджуванням 15 мг/л індолилмасляної кислоти (ІМК) і 10 % розчином калійної солі alpha-нафтилоцтової кислоти (НОК) у концентрації 10 мг/л, а у період інтенсивного росту пагонів - з їх медіальної та апікальної частини та обробки 10 % розчином калійної солі НОК у концентрації 20 мг/л. Встановлено, що оптимальним типом живця для калини звичайної є тривузловий, укорінюваність і ріст якого істотно переважають аналогічні показники дво- та одновузлових. Зазначено можливість використання двовузлових живців та недоцільність застосування одновузлових, які малопридатні для ефективного живцювання. Встановлено, що зменшення площі листкової поверхні на живцях перед висаджуванням на укорінення спричиняє істотне зменшення укорінюваності та пригнічує ріст коренів. Для підвищення виходу стандартних саджанців калини звичайної рекомендовано дорощування у контейнерах під час осіннього та весняного пересаджування укорінених живців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.9-4(4УКР) калина +
Шифр НБУВ: РА333876

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського