Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=П241.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Постоєнко О.М. 
Екологічні характеристики культурних і дикорослих каротиноносних рослин - накопичувачів вірусів та ксенобіотиків і метод отримання з них каротину: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.М. Постоєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження розповсюдженості та циркуляції дихлордифенілтрихлоретану (ДДТ) та його метаболітів, фосфамідів і нітратів у трьох природних зонах України: Полісся, Лісостеп, Степ. Доведено наявність ДДТ та його метаболітів, фосфамідів і нітратів у грунтах посадок і коренеплодах моркви посівної, відібраних з трьох регіонів України з різним ступенем антропогенного навантаження та встановлено фіторемедіаційні властивості цієї культури. Визначено роль кропиви дводомної як резерванта фітовірусів у агроценозах і природних місцезростаннях України. Зазначено, що вміст фітовірусів у ній підвищується під впливом антропогенного навантаження. Показано, що під впливом ксенобіотиків і вірусних інфекцій за природних умов вміст каротиноїдів у рослинах зростає в 1,1 - 1,67 рази. На підставі цього та даних літератури теоретично обгрунтовано роль каротиноїдів у реалізації адаптаційних механізмів природних і штучних популяцій певних видів рослин до дії песимальних доз факторів довкілля. Дослідно-промислову лінію з випуску масляного концентрату каротину за даним методом упроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.152 + П241.31-271.5 +
Шифр НБУВ: РА325379

Рубрики:

      
2.

Пасічник Н.А. 
Ефективність використання вуглеамофоски ("Текос-3") при вирощуванні моркви столової на темно-сірих опідзолених грунтах Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Н.А. Пасічник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень впливу вуглеамофоски на окремі показники родючості темно-сірого опідзоленого грунту та інтенсивність фізіолого-біохімічних процесів у рослинах. Встановлено, що удобрення вуглеамофоскою ("Текос-3") сприяє підвищенню врожайності моркви столової на 40 %, покращанню біологічної цінності та здатності до тривалого зберігання отриманої продукції. Визначено раціональні дози, проведено економічну й енергетичну оцінку внесення вуглеамофоски окремо та в поєднанні з вермикомпостом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-43 + П040.4 + П040.17
Шифр НБУВ: РА320905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Барсукова В.Є. 
Мінливість біохімічних компонентів коренеплодів моркви та буряку столового і використання її в селекції на якісні показники: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Є. Барсукова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Виявлено сортові відмінності біохімічного складу видів Моркви м'ясистої - Daucus carota L. та Буряку звичайного коренеплідного - Beta vulgaris L., а також особливості екологічної мінливості біохімічних компонентів коренеплодів та джерела для селекції з високим вмістом сухої речовини, цукрів, моносахаридів, дисахаридів, вітаміну C, beta-каротину, бетаніну та низьким вмістом нітратів. Встановлено взаємозв'язки між компонентами біохімічного складу коренеплодів та урожайністю, продуктивністю погодними умовами (відносна вологість повітря, сума середньодобових температур, опади) та грунтовими факторами (живлення рослин азотом, калієм і фосфором). Проаналізовано мінливості біохімічних компонентів та з'ясовано джерела адаптивності, стабільності пластичності, селекційної цінності генотипів та гомеостатичності моркви. Удосконалено прискорені методи оцінки хімічного складу коренеплодів, які дозволили відібрати вихідні джерела висококаротинових форм моркви та високобетонінові - буряку столового. На їх основі створено сорти моркви Яскрава та буряку Бордо харківський, а також внесено до Державного реєстру сортів рослин України на 2000 р. У Національному центрі генетичних ресурсів рослин України їм присвоєно номери відповідно IU025398 і UL5200009, а новому сорту моркви Барс у генофонді ВІР (Росія) - к-2469. Даний сорт готується до передачі у Державну комісію України з випробування та охорони сортів рослин (ДСВ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-317.3,022 + П241.32-317.3,022
Шифр НБУВ: РА309681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шатковський А.П. 
Обгрунтування елементів технології мікрозрошення моркви в умовах півдня України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / А.П. Шатковський ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та практичне обгрунтування елементів технології мікрозрошення моркви на середньосуглинкових грунтах півдня України. На підставі результатів експериментальних досліджень доведено високу ефективність використання систем мікрозрошення під час вирощування моркви. Установлено показники водоспоживання залежно від способу поливу та рівня передполивної вологості кореневого шару грунту. Досліджено вплив способу поливу на мікроклімат. Доведено можливість і ефективність внесення засобів захисту рослин з поливною водою за системи мікродощування. За польових умов визначено параметри роботи систем мікрозрошення овочевих культур. Надано економічну оцінку елементам технології мікрозрошення моркви. Установлено, що найвища продуктивність і економічна ефективність забезпечується за сукупної дії факторів інтенсифікації, а саме: мікродощування або краплинного зрошення та диференційованого рівня передполивної вологості грунту (70 - 80 % HB), а також проведення підживлень з поливною водою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-408(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Терьохіна Л.А. 
Підвищення посівних та продуктивно-якісних властивостей маточників і насіннєвих рослин моркви в умовах Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Л.А. Терьохіна ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання сучасного насінництва овочевих рослин, а саме: вдосконалено елементи технології вирощування маточників і насіння моркви зі збереженням сортових і морфологічних ознак. Виявлено позитивний вплив регуляторів росту, мікроелементів, термообробок у разі їх застосування для передпосівної обробки насіння й обприскування посівів на продуктивність, рівень врожайності, посівні та сортові якості маточників і насіннєвих рослин моркви. Визначено коефіцієнти кореляції між основними показниками формування росту та розвитку маточних і насіннєвих рослин моркви та їх урожайністю. Встановлено збереженість потомством сортових і основних господарсько-цінних ознак рослин моркви за умов використання насіння, одержаного після застосування регуляторів росту та мікроелементів. Розраховано економічну й енергетичну ефективність виробництва товарної та насіннєвої продукції залежно від застосованої обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА365617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Герман Л.Л. 
Ресурсозберігаючі елементи технології вирощування насіння моркви в умовах лівобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Л.Л. Герман ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

За умов лівобережної Лісостепової зони України досліджено й обгрунтовано закономірності формування високого рівня врожайності насіння моркви нормативної якості. Доведено можливість збільшення виходу маточних коренеплодів з одиниці площі, а також кількості вирощеного насіння у разі застосування маточників-штеклінгів у відкритому грунті. Визначено закономірності формування структури врожаю коренеплодів залежно від технології вирощування. Установлено параметри (вік, розмір, індекс форми, маса) маточних коренеплодів-штеклінгів. Доведено вплив будови насінного куща на його продуктивність залежно від віку та розмірів маточників і густоти насінних рослин. Визначено кореляційні залежності між дослідженими елементами технології та основними показниками росту та розвитку насінних рослин, а також їх урожайністю. Розраховано економічну й енергетичну ефективність ресурсозберігальної технології вирощування насіння у порівнянні з базовою. Установлено збереженість сортових і основних господарсько-цінних ознак рослинами моркви у разі використання насіння, одержаного з маточників-штеклінгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-37 +
Шифр НБУВ: РА358079

Рубрики:

      
7.

Сергієнко О.Ф. 
Створення чоловічостерильних компонентів для гібридів $Eroman bold {F sub 1 } моркви на основі сучасних методів біотехнології: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.Ф. Сергієнко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Створено маловитратну й ефективну технологію мікророзмноження селекційних зразків моркви шляхом удосконалення методики соматичного ембріогенезу на етапах дезінфекції рослинного матеріалу, утворення та проліферації калюсу in vitro, утворення соматичних ембріоїдів in vitro та рослин з цих ембріоїдів in vitro, одержання коренеплодів-регенерантів і насінників-регенерантів. Визначено оптимальний донорський орган для мікророзмноження даних рослин другого року життя. Установлено залежність морфогенних властивостей ізольованих тканин моркви від фази розвитку рослини-донора. Виявлено кореляції зазначених властивостей з рядом господарсько-цінних ознак селекційних зразків. З застосуванням мікророзмноження й експериментальної гаплоїдії створено 13 чоловічостерильних ліній моркви типу петалоїд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-31 +
Шифр НБУВ: РА340373

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського