Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=П223-458$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Турак О. Ю. 
Вплив бобово-злакових травосумішей на родючість та протиерозійну стійкість дерново-підзолистого еродованого грунту Західного Передкарпаття: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.00 / О. Ю. Турак ; Ін-т земл-ва УААН . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати чотирирічних досліджень, де вперше для слабко- та середньоеродованих земель західної частини Передкарпаття визначено оптимальний набір бобово-злакових травосумішей за екстенсивного їх вирощування. Встановлено нормативи застосування мінеральних добрив, визначено параметри змін показників родючості грунту за умов залуження та ведення грунтозахисної сівозміни. Доведено агрономічну та розраховано економічну доцільність залуження еродованих земель порівняно з польовим землеробством. Досліджено вплив бобово-злакових травостоїв та удобрення на зміну агрохімічних, водно-фізичних показників родючості, процеси формування протиерозійної ефективності бобово-злакових травосумішей. Виявлено роль бобово-злакових травостоїв з різним співвідношенням компонентів на продуктивність травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-2 + П223-458
Шифр НБУВ: РА375499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гололобова 
Вплив способів основного обробітку грунту на показники його родючості та урожайність вико-вівсяної суміші: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Олена Олександрівна Гололобова ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458
Шифр НБУВ: РА366107

Рубрики:

      
3.

Кулик Р.М. 
Оптимізація системи використання лучних травостоїв в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Р.М. Кулик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Наведено результати дослідження комплексного впливу різних режимів використання та удобрення на формування видової структури лучних травостоїв, їх продуктивність, якість корму, нагромадження кореневої маси та зміну деяких елементів родючості грунту. Встановлено підвищення економічних показників сіяних люцерно-злакових травостоїв і природних луків у разі проведення першого укосу на початку цвітіння, а також збирання отав у фазі галуження бобових або кущення-початку трубкування злаків і застосування сінокосозмін. Виявлено, що раннє скошування травостою з проведенням всіх укосів у фазу галуження люцерни посівної знижує збір сухої маси, але покращує її розподіл за укосами. Вперше встановлено оптимальні строки початкового відростання люцерно-злакових отав (з 15-го липня, 1-го та 15-го серпня) для осіннього використання, які дозволяють забезпечити безперебійне надходження високоякісної рослинної маси з 15-го серпня до випадання снігу та подовжити пасовищний період на 50 - 60 днів, а в цілому за сезон збільшити його з 140 - 150-ти до 200 - 210-ти. Розроблено модель пасовищного конвеєра для безперервного забезпечення худоби високоякісним зеленим кормом протягом 210-ти днів. Показано залежність економічної та енергетичної ефективності виробництва трав'яних кормів від типу луків, видового складу травостою та режиму їх використання.Обгрунтовано шляхи зменшення витрат у техногічному процесі поліпшення та використання лучних угідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458 +
Шифр НБУВ: РА335406

Рубрики:

      
4.

Тимчишин 
Оптимізація структури травосумішок багаторічних трав для пасовищного використання в умовах Лісостепу західного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Степан Михайлович Тимчишин ; Вінницький держ. аграрний ун-т, УААН; Інститут кормів. — Вінниця, 2007. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458(4УКР)
Шифр НБУВ: РА352373

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лагуш Н.І. 
Підвищення кормової продуктивності конюшино-тимофіївкової сумішки при застосуванні добрив і вапнування в умовах Передкарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Н.І. Лагуш ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу норм внесення вапна та окремих видів органічних добрив на продуктивність конюшино-тимофіївкової суміші, якість корму, зміну агрохімічних і біологічних властивостей дерново-підзолистого грунту, економічної та біоенергетичної оцінки проведених агрозаходів за умов Передкарпаття України протягом 1996 - 1999 рр. Встановлено найбільш економічно вигідні та енергетично виправдані норми внесення вапна й окремих видів органічних добрив, які забезпечують оптимальні умови для росту та розвитку рослин конюшини лучної в конюшино-тимофіївковій суміші, що підвищують продуктивність травостою та якість корму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458-43(4УКР) + П040.81-6
Шифр НБУВ: РА315416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Гуменюк О.В. 
Підвищення продуктивності сумішок однорічних культур в системі зеленого конвеєра південно-західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.В. Гуменюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення елементів енергоощадної технології вирощування кормових культур у зеленому конвеєрі за рахунок впровадження оптимальних систем удобрення та підбору високопродуктивних сумішок однорічних культур для весняних і післяукісних посівів. Проведено порівняння продуктивності сумішок, розглянуто особливості росту і розвитку їх компонентів у ланках зеленого конвеєра за умов застосування різних добрив. Досліджено вплив добрив на біохімічний склад та поживність кормів із сумісних посівів. Надано енергетичну та економічну оцінку вирощуванню сумішок однорічних культур. Наведено пропозиції щодо можливості розширення періоду використання ярих ранніх сумішок у зеленому конвеєрі за рахунок висіву сумішок різного видового складу, а також можливості одержання високих урожаїв однорічних сумішок у післяукісних посівах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Товстошкур В. М. 
Продуктивність багаторічних травостоїв за різних способів їх створення та удобрення в Лівобережному Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / В. М. Товстошкур ; Ін-т землеробства НААН України. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано способи відтворення природних кормових угідь та проведено порівняльне оцінювання сіяних злакових і бобово-злакових травостоїв і перелогів за сінокісного використання за різного удобрення на схилових землях Лівобережного Лісостепу. Встановлено особливості формування елементів продуктивності та хімічного складу трав'яної маси за фазами вегетації домінуючого компонента травостоїв. Виявлено можливість відтворення природних кормових угідь на землях ерозійно небезпечної зони агроландшафтів шляхом формування перелогів зі спонтанним заростанням або з підсіванням насіння дикорослих трав, зібраного на еталонній цілинній ділянці. Залежно від дії досліджуваних факторів встановлено особливості росту лучних рослин, зміни видового складу травостоїв, продуктивність, хімічний склад кормів, агрохімічні показники родючості грунтів, нагромадження кореневої маси та симбіотичного азоту, баланс азоту, фосфору та калію та протиерозійну стійкість лучних ценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458
Шифр НБУВ: РА380795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мартенюк Г.М. 
Продуктивність і кормова цінність вико-вівсяної сумішки та кормових буряків залежно від добрив в умовах центрального Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Г.М. Мартенюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено рівні накопичення нітратів і важких металів в урожаї вико-вівсяної сумішки, кормових буряків і кормах, виготовлених з них, залежно від удобрення, фази росту та розвитку рослин. Висвітлено результати дослідних даних з вивчення динаміки перетравності сухої речовини зеленої маси, силосу та сіна вико-вівсяної сумішки, гички та силосу з гички кормових буряків у рубці великої рогатої худоби залежно від удобрення та фази росту та розвитку рослин. Зроблено біоенергетичну та економічну оцінку вирощування вико-вівсяної сумішки та кормових буряків. На підставі результатів проведених досліджень надано агроекологічне та зоотехнічне обгрунтування оптимальних строків збирання кормових культур за умов їх вирощування з застосуванням органічного та органо-мінерального удобрення з метою одержання високоякісних і екологічно чистих кормів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-47(4УКР) + П223-458-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лук'янець О.П. 
Продуктивність лучних травостоїв за різних систем удобрення і режимів використання на суходолах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.П. Лук'янець ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі порівняльної оцінки сіяних злакових, бобово-злакових травостоїв і перелогу визначено найкращі моделі лучних ценозів у процесі їх відтворення на колишніх орних землях з темно-сірими опідзоленими грунтами. Виявлено можливість прискореного формування перелогу шляхом підсівання насіння дикорослих лучних рослин під час відновлення лучних травостоїв на орних землях. Встановлено вплив агроекологічних факторів (типу травостою, системи удобрення, режиму використання) на особливості росту лучних рослин, трансформацію їх видової структури та продуктивність. Досліджено процес використання лучними травостоями ФАР і біохімічний склад корму за вмістом органічних речовин, макро- та мікроелементів і важких металів, визначено агрохімічні показники родючості грунту, нагромадження кореневої маси та симбіотичного азоту, баланс азоту, фосфору і калію та коефіцієнти їх використання з грунту та добрив, протиерозійну стійкість лучних ценозів. Встановлено, що найвищі показники продуктивності (94,7 - 112,4 ц/га корм. од.), використання ФАР (1,06 - 2,46 %), нагромадження симбіотичного азоту та найкращі показники якості корму, економічної та енергетичної ефективності забезпечує люцерно-злакова суміш. Виявлено позитивний вплив азотних добрив на продуктивність та якість корму на злакових травостоях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333808

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ярмоленко О.В. 
Продуктивність люцерно-злакових травосумішок залежно від видового складу компонентів та рівня мінерального удобрення в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.В. Ярмоленко ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив норм мінеральних добрив і співвідношення в них елементів живлення на процес формування врожайності та якості зеленої та сухої маси люцерно-злакових травосумішок. Визначено енергетичну й економічну ефективність їх вирощування на фоні фосфорно-калійних і повних мінеральних добрив. Базуючись на результатах дослідження, рекомендовано висівати сумішки люцерни зі стоколосом безостим, тимофіївкою лучною та очеретянкою звичайною, які забезпечують збір сухої речовини відповідно 9,31; 9,23 і 9,15 т/га. .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458 +
Шифр НБУВ: РА360405

Рубрики:

      
11.

Молдован Ж.А. 
Продуктивність різночасно дозріваючих травостоїв залежно від видового складу компонентів в умовах Лісостепу західного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Ж.А. Молдован ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання добору найбільш перспективних багаторічних травосумішок різних строків дозрівання з метою створення високопродуктивних пасовищних травостоїв на землях, які не є інтенсивно оброблювані, у зоні достатнього зволоження західного Лісостепу України. Досліджено вплив складу компонентів злакових і бобово-злакових травостоїв з різним співвідношенням компонентів на ботанічні показники, густоту та продуктивність, хімічний склад корму за вмістом у ньому органічних речовин і поживних елементів, нагромадження рослинної маси протягом вегетаційного періоду, а також економічні й енергетичні показники їх вирощування. Установлено, що найвищі показники продуктивності, найкращі показники якості корму, а також економічної та енергетичної ефективності забезпечують бобово-злакові травосумішки. Установлено роль різних видів бобових трав у підвищенні продуктивності бобово-злакових травостоїв, якості корму та його енергетичної поживності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354749

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сеник І. І. 
Продуктивність сіяних багаторічних бобово-злакових травостоїв залежно від режимів використання та удобрення в умовах Лісостепу західного: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / І. І. Сеник ; Вінниц. нац. аграр. ун-т ; Ін-т кормів НААН України. — Вінниця, 2011. — 18 с. — укp.

Вперше за умов Лісостепу західного, у лучному кормовиробництві, досліджено способи удобрення різночасно достигаючих бобово-злакових травостоїв, що полягають у внесенні фосфорно-калійних і повного мінерального добрива поверхнево та кристалону особливого позакоренево за різних режимів використання. Вивчено дію позакореневого підживлення водорозчинним хелатним добривом на проходження процесів росту та розвитку багаторічних бобово-злакових агрофітоценозів, формування їх продуктивності, біохімічний склад корму й його енергетичну цінність за різних режимів використання. Одержано патент на корисну модель, що стосується способу удобрення сінокісних злаково-бобових травостоїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458
Шифр НБУВ: РА382128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського