Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П219.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Василенко О.В. 
Обгрунтування технологічних заходів вирощування васильків справжніх у Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.В. Василенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вітчизняні сорти васильків справжніх та обгрунтовано технологічні прийоми: встановлено оптимальні строки сівби насіння та висаджування розсади у відкритий грунт, спосіб вирощування розсади в оптимальну густоту рослин, схеми розміщення і відповідність їх механізованому догляду за рослинами. Простежено зміни біометричних показників і їх вплив на підвищення продуктивності фотосинтезу, біохімічний склад урожаю та кількість ефірних олій. Визначено, що найвищу врожайність васильків справжніх одержано за вирощування сортів Сяйво і Кримські фіолетові, що в середньому забезпечує істотний приріст до контролю 10,3 т/га і 5,6 т/га відповідно. Доведено, що за сівби насіння васильків справжніх у третій декаді березня доцільно використовувати касети з розміром чарунок 6 х 6 см і висаджувати розсаду у відкритий грунт у другій декаді травня. Одержано вищу врожайність за 2006 - 2008 рр. у застосуванні стрічкових схем. Вперше обгрунтовано, що із збільшенням кількості рослин на одиниці площі урожайність васильків справжніх підвищується до певної межі, а за розміщення 143 тис. шт./га зростання врожайності припиняється.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.3-4 васильки +
Шифр НБУВ: РА364292

Рубрики:

      
2.

Дмитрик П.М. 
Особливості технології вирощування фенхеля звичайного в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.М. Дмитрик ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено структуру, якісні та кількісні показники насіння. Охарактеризовано його схожість за лабораторних і польових умов. За балансом насіння та рослин теоретично обгрунтовано доцільність зниження норми висіву з 8 - 12 кг/га до 5 кг/га. Досліджено оптимальні умови для одержання повноцінного насіння. Проаналізовано фенологію, ріст і розвиток рослин. Значну увагу приділено біометричним показникам фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу як факторам, які визначають урожайність і якість зернової продукції. Досліджено врожайність і якість плодів фенхеля звичайного за різних строків, способів і глибини загортання насіння в грунт та його передпосівної підготовки. Запропоновано формулу врожайності. Розглянуто графічні моделі процесів формування продуктивності рослин. Виявлено основні варіанти програмування врожаю. У економічному аспекті найбільш доцільним шляхом удосконалення технології вирощування насіння фенхеля звичайного є сівба стратифікованим насінням (5 кг/га) у першій декаді квітня). Стратифікація забезпечує прибуток 4,32 тис. грн/га, а рання сівба - 2,45 тис. грн/га. За умов Передкарпаття фенхель звичайний необхідно сіяти у першій половині квітня широкорядним способом з міжряддям 45 см. За цих агротехнічних параметрів грунтово-кліматичні умови зони дозволяють мати стабільну врожайність насіння фенхеля на рівні 16 ц/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.3-4 фенхель +
Шифр НБУВ: РА354072

Рубрики:

      
3.

Кормош С.М. 
Урожайність та якість насіння і надземної маси лофанту ганусового залежно від технологічних елементів вирощування в умовах низинної зони Закарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / С.М. Кормош ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно енергоощадної технології вирощування лофанту ганусового за умов Закарпаття та створення адаптивного до цих умов нового сорту "Початок". Проведено оцінку застосування мікроелементів Cu, Mn, B до обробки насіння та цеоліту як домішки у традиційну грунтосуміш для вирощування розсади. Проаналізовано розсадний та безросадний способи вирощування. Виявлено позитивний вплив внесення мінеральних добрив. Вивчено можливість застосування лофангу ганусового як пряність під час консервування аличі та сливи, а також розроблено фіточай "Закарпатський". Проведено порівняльну оцінку біоенергетичної й економічної ефективності виробництва товарної та насіннєвої продукції залежно від способу вирощування, густоти рослин і мінеральних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.3-4 лофант ганусовий +
Шифр НБУВ: РА346000

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського