Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=П215.1-43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Бакун Ю.О. 
Агроекологічна оцінка застосування калійних добрив під картоплю на дерново-підзолистих грунтах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.00.04 / Ю.О. Бакун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно оцінено калійні добрива для вирощування картоплі на дерново-підзолистих грунтах Полісся України. Вивчено вплив доз і форм калійних добрив залежно від органічного фону на поживний режим, біологічну активність грунту, ріст, розвиток, надходження і накопичення елементів живлення в рослинах картоплі, динаміку хлору в грунті та рослинах, його баланс, вимивання біогенних елементів за межі кореневмісного шару грунту, урожай і його якість. Встановлено оптимальні дози та форми калію під картоплю, втрати біогенних елементів за межі кореневмісного шару залежно від форм калійних добрив і органічного фону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434(4Укр-4Чен),022
Шифр НБУВ: РА311015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Никитюк Ю.А. 
Агроекологічна оцінка різних систем удобрення картоплі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.А. Никитюк ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання агроекологічного оцінювання за різного ступеня екологізованих і традиційних систем застосування добрив під час вирощування картоплі на дерново-середньопідзоленому пилувато-супіщаному грунті з промивним типом водного режиму за умов Чернігівського Полісся. Проведено тривалий стаціонарний, лізиметричний, модельний і виробничий досліди. Узагальнено науково-методичні публікації, екологічні нормативи та передовий досвід розв'язання даної проблеми в Україні та за кордоном. Запропоновано нову парадигму проведення комплексного агроекологічного оцінювання на системній базі з використанням трьох груп критеріїв, які характеризують вплив досліджених технологій удобрення на виявлення небезпечних деградацій і функціональних змін в основних блок-компонентах агросистем - грунтовому, водному та рослинному. Як пріоритетні критерії використано порушення екологічної рівноваги у балансі гумусу та біогенних елементів, втрати поживних речовин з грунту внаслідок вимивання та денітрифікації, забруднення інфільтраційних вод нітратами й іншими токсикантами, зміна видового складу та чисельності грунтових бактерій, агрофізичних, фізико-хімічних і агрохімічних показників родючості грунту, погіршення фітосанітарного стану агроценозу, відхилення фактичної врожайності картоплі від еталонної, використання агрокліматичного потенціалу осіннього періоду вегетації (ФАР, опадів, суми ефективних температур) і біологічного азоту, накопичення нітратів у бульбах і відповідність інших показників якості врожаю євростандартам, енерговіддача й економічна ефективність технологій застосування добрив. Використання цих критеріїв з залученням відповідних нормативів і 5-рівневих оцінювальних шкал дозволило визначити найбільш ефективні системи застосування добрив, а саме: сидеральну систему, яка в еколого-енергетичному аспекті переважає всі інші технології та забезпечує одержання високоякісного врожаю еталонного рівня. Рекомендовано її впровадження на віддалених від тваринницьких ферм полях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-43 +
Шифр НБУВ: РА353357

Рубрики:

      
3.

Дімова С.Б. 
Використання нового біологічного препарату комплексної дії біограну як засобу оптимізації продукційного процесу рослин картоплі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / С.Б. Дімова ; Ін-т сільськогосп. мікробіології УААН. — Чернігів, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості взаємодії бактерій роду Azospirillum з рослинами картоплі та вплив нового препарату комплексної дії біограну, створеного на основі азоспірил і вермикомпосту, на формування мікробного угруповання кореневої зони, розглянуто фізіологічні аспекти оптимізації продукційного процесу у разі поєднання інокуляції з різними рівнями удобрення культури. Проаналізовно взаємодію бактерій роду Azospirillum з рослинами картоплі in vitro, а також вплив інокуляції азоспірилами на урожайність культури за польових умов. Встановлено, що ефект бактеризації значно підсилюється у разі поєднання азоспірил з вермикопостом. Доведено, що використання біограну в технологіях вирощування картоплі сприяє оптимізації формування мікробного угруповання у ризосфері, що позитивно впливає на перебіг процесів біологічної трансформації біогенних елементів у кореневій зоні рослин та сприяє покращанню мінерального живлення культури. Виявлено, що застосування біограну активно впливає на розвиток кореневої системи рослин картоплі, формування фотосинтетичного апарата, синтез крохмалю й аскорбінової кислоти. Встановлено, що урожайність культури збільшується на 8,7 - 28,0 % залежно від агрофону та сорту картоплі, виявлено зростання товарності продукції, покращання її якості та зниження рівня вмісту нітратів у бульбах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434 + П040.7 +
Шифр НБУВ: РА356152

Рубрики:

      
4.

Широконос А.М. 
Вплив сірки, молібдену і мікробних препаратів на азотне живлення, врожай і якість картоплі на дерново-підзолистих грунтах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / А.М. Широконос ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

За умов дерново-підзолистих супіщаних грунтів Полісся надано комплексну оцінку використання елементарної сірки у поєднанні з мінеральною й органо-мінеральною системами удобрення як засобу регулювання азотного режиму грунту й підвищення ефективності застосування азотних добрив шляхом впливу на амоніфікаційні та нітрифікаційні процеси у грунті. Встановлено оптимальні дози сірки й молібдену для підвищення врожайності й поліпшення якості картоплі та суттєвого зменшення вмісту нітратів у бульбах. Вперше вивчено вплив гранульованих мікробних препаратів на основі азотфіксуючих і фосформобілізуючих бактерій на поживний режим дерново-підзолистого супіщаного грунту і врожайність картоплі. Розроблено нову оптимізовану мінеральну основу поживного середовища для одержання мікробульб за умов in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ревунова Л.Г. 
Продуктивність картоплі залежно від комплексного застосування регуляторів росту та добрив в умовах Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.Г. Ревунова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сергієнко Ю.М. 
Продуктивність картоплі при застосуванні в технології вирощування препаратів захисно-стимулюючої дії в умовах Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.М. Сергієнко ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено продуктивність картоплі залежно від застосування у технології вирощування препаратів захисної та стимулювальної дії (фунгіциду "Акробат" МЦ, 69 % з.п., протруйників "Полікарбацин", 80 % з.п., "Престиж", 29 % т.к.с., мікродобрива "Міком" та стимуляторів росту "Імуноцитофіт" і "Потейтін"). Встановлено позитивний вплив обробки бульб і бадилля в період вегетації окремими препаратами та їх комбінаціями на ріст і розвиток картоплі, зменшення ураження рослин і бульб хворобами, підвищення врожайності та якості продукції. Кращі результати одержано у разі обробки насіннєвого матеріалу сумішшю престижу, 29 % т.к.с. з мікомом та дворазового обприскування бадилля фунгіцидом акробат МЦ, 69 % з.п. Одержано приріст урожаю у сортів Водограй та Обрій 11,0 та 9,9 т/га, товарність - 85,0 та 84,2 %. Показано, що запропоновані заходи підвищують рентабельність вирощування картоплі сорту Водограй до 74,9 %, а сорту Обрій - до 75,7 %, знижують собівартість 1 тон. продукції до 323 та 342 грн. та дають змогу одержати чистий прибуток від обробки 4,5 та 4,7 тис. грн/га відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434.2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353133

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Плотницька О.В. 
Урожай та якість картоплі при систематичному застосуванні добрив на дерново-слабкопідзолистому грунті Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.В. Плотницька ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого застосування різних систем удобрення на родючість дерново-слабопідзолистого глинисто-піщаного грунту, особливості формування урожаю картоплі та його якість. Встановлено, що систематичне внесення добрив у сівозміні викликає значне збільшення кількості рухових форм фосфору та у деякій мірі калію. Кількість азотистих речовин збільшувалась від використання сидераті, що запобігають руйнуванню гумусу в грунті. Встановлено, що на дерново-слабкопідзолистому глинисто-піщаному грунті навіть за умов оптимальнього удобрення значення сидератів залишається великим, особливо у разі зневоложення, коли відбувається інтенсивне вимивання з грунту елементів живлення рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Фещенко В.В. 
Урожайність і якість картоплі в різних зонах вирощування при застосуванні спученого вермикуліту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Фещенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено позитивні зміни в рості та розвитку рослин картоплі, формуванні фотосинтетичного апарату, збільшенні чистої продуктивності фотосинтезу та деяких факторів родючості грунту під дією спученого вермикуліту (СВ). Виявлено особливості прояву продуктивності рослин картоплі та біохімічних показників бульб залежно від зони вирощування та різних норм внесення СВ. Визначено біологічні особливості сортів за продуктивністю, її складовими та якісними показниками бульб за умов використання СВ на Поліссі та в Лісостепу. За результатами проведеного економічного та біоенергетичного аналізів вперше в Україні розроблено науково-обгрунтовані норми застосування СВ під час вирощування картоплі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-43-47(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Проць Р.Р. 
Урожайність і якість картоплі залежно від норм, видів добрив та глибини їх заробки в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.Р. Проць ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо впливу різних агротехнічних факторів на продуктивність картоплі. Встановлено дію та взаємодію таких факторів, як гній, сидерати, мінеральні добрива, глибина закладання органічних добрив і біологічні особливості сорту на ріст, розвиток рослин картоплі та формування врожаю бульб. Визначено оптимальні поєднання мінеральних, органічних добрив (гній, сидерати) та глибину їх закладання для накопичення врожаю бульб з кращими якісними показниками. Проведено економічну та біоенергетичну оцінки технологічних елементів вирощування картоплі сортів різних груп стиглості, на базі яких запропоновано альтернативну технологію удобрення картоплі, яка включає повну або часткову заміну гною сидератом і підвищує ефективність використання органічних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-43(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Києнко З.Б. 
Урожайність та якість картоплі нових сортів залежно від норм мінеральних добрив та регулятора росту потейтину на дерново-підзолистих грунтах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / З.Б. Києнко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано оптимальні норми мінеральних добрив для картоплі нових високопродуктивних сортів різних груп стиглості "Серпанок", "Фантазія", "Слов'янка", "Тетерів". Виявлено фізіологічні та морфологічні особливості продуційного процесу формування бульб за умови використання мінеральних добрив та регулятора росту "Потейтин". Визначено параметри прояву біологічних особливостей даних сортів картоплі у разі удосконалення елементів технології її вирощування. Рекомендовано оптимальні норми добрив у поєднанні з потейтином та без застосування даного препарату, що сприяють оптимізації росту та розвитку, фотосинтетичної діяльності, формуванню максимальної урожайності екологічно чистих та біологічно повноцінних бульб властивих конкретному сорту картоплі. Визначено економічну та біоенергетичну ефективність вирощування картоплі нових сортів за різних норм мінеральних добрив та застосування регулятора росту потейтину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Петренко С.Д. 
Фізіолого-біохімічні процеси і продуктивність картоплі залежно від застосування мікробіологічних препаратів і їх сумісної дії з мінеральними добривами на чорноземах Центрального Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.12 / С.Д. Петренко ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2007. — 23 с. — укp.

Установлено ефективність застосування для вирощування картоплі мікробіологічних препаратів "Діазофіт" і "Фосфороентерин" у Центральному Лісостепу України. Установлено норми застосування мінеральних добрив щодо їх біологічної оптимальності, а також даних мікробіологічних препаратів для одержання високопродуктивних сортів картоплі різних груп стиглості на чорноземі типовому. Виявлено фізіологічні (формування листкового індексу, чистої продуктивності фотосинтезу) і морфологічні особливості продукційного процесу формування бульб досліджених сортів картоплі за умов використання мінеральних добрив і мікробіологічних препаратів "Діазофіт" і "Фосфороентерин". Визначено економічну ефективність їх застосування залежно від сорту картоплі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434 +
Шифр НБУВ: РА351636

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського