Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.6-467$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Неїлик М.М. 
Біологічні особливості амброзії полинолистої та хімічні заходи її знищення в агроценозах сої Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / М.М. Неїлик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористув. України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Правобережного Лісостепу України встановлено особливості росту амброзії полинолистої в агроценозах культур з різною фітоценотичною конкурентною здатністю, формування її насіннєвої продуктивності, негативний вплив кореневих виділень на проростання насіння культурних рослин. Визначено позитивну роль теплої та холодної стратифікації під час виведення насіння амброзії із фізіологічного стану спокою. Розроблено й екологічно обгрунтовано заходи хімічного контролювання амброзії в агроценозах сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.789.9 амброзія полинолиста + П213.6-467 +
Шифр НБУВ: РА364640

Рубрики:

      
2.

Гутянський Р. А. 
Врожайність і якість насіння сої при поєднанні хімічних і агротехнічних прийомів боротьби з бур'янами в східній частині Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Р. А. Гутянський ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов східної частини Лісостепу України встановлено вплив широкого спектра гербіцидів у поєднанні з агротехнічними заходами боротьби з бур'янами на врожайність та якість насіння сої. Встановлено ефективність оптимізації кількості міжрядних обробітків під час догляду за посівами. Вперше виявлено толерантність рослин сої щодо фунтових гербіцидів і вплив препаратів на азотфіксувальні бульбочки. Визначено конкурентоспроможність сортів сої з різною тривалістю вегетаційного періоду відносно бур'янів. Вдосконалено елементи технології вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52 + П213.6-47
Шифр НБУВ: РА373281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
3.

Діденко Г. С. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування гербіцидів на посівах сої в Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Г. С. Діденко ; НААН України, Ін-т захисту рослин. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше установлено кореляційну залежність екотоксикологічних властивостей гербіцидів від полярності сполук. Визначено дипольні моменти ( ), які є функцією молекулярної будови, та класифіковано за полярністю гербіциди сучасного асортименту, що застосовуються для захисту сої. Розроблено алгоритм систематичного аналізу різнополярних гербіцидів в агроценозі сої методами тонкошарової та газорідинної хроматографії, що дозволяє підібрати оптимальні умови вилучення, очищення, якісного та кількісного визначення для кожного пестициду окремо та їх суміші та контролювати вміст на рівні гігієнічних нормативів. Встановлено, що механізм дії гербіцидів (вплив на ферментативну активність та чисельність мікроорганізмів грунту, створення симбіотичного апарату, процеси азотфіксації у рослин) корелює з їх полярністю та залежить від технології їх застосування та норми витрати. Малополярні гербіциди різних хімічних класів за застосуванням з нормою витрати 0,9 -1,5 кг/га (диметенамід, алахлор, ацетохлор, прометрин, S - метолахлор, пропахізофоп, метрибузин, бентазон, пендиметалін, клетодим), полярні (тифенсульфурон-метил, імазетапір, гліфосат) з нормою витирати на порядок меншою - 0,05-0,01 кг/га діють як стресовий чинник. За пріоритетом негативного впливу на агроценоз сої запропоновано середньозважений ступінь небезпечності, що враховує вміст діючої речовини та норму витрати препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52
Шифр НБУВ: РА380652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

      
4.

Голодрига О.В. 
Ефективність застосування тарги супер і емістиму С у посівах сої в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.В. Голодрига ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено всебічне дослідження впливу гербіциду тарги супер, використаного сумісно з емістимом C, на забур'яненість посівів сої та видовий склад бур'янів. Проаналізовано вплив гербіциду та емістиму C на ріст рослин сої, динаміку накопичення біомаси, наростання площі листкової поверхні, синтез хлорофілу, фотосинтетичну продуктивність посівів і збір сухих речовин. Вивчено активність ферментів окисно-відновного характеру, анатомічну будову епідермісу листків і судинно-волокнистих пучків сої. Визначено мікробіологічну активність і поживний режим грунту, а також симбіотичну активнісь бульбочкових бактерій на коріннях сої. Встановлено вплив гербіциду та біостимулятора росту на формування урожайності та якості насіння сої. Здійснено порівняльний аналіз біоенергетичної та економічної ефективності використання даних препаратів. Розроблено науково-обгрунтовану екологічно-біологічну систему застосування тарги супер сумісно з біостимулятором росту у посівах сої з найменшим гербіцидним навантаженням на грунт і навколишнє середовище, використання якої сприяє зростанню економічних показників вирощування сільськогосподарської культури за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339402

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
5.

Чернега Т.О. 
Ефективність заходів хімічного захисту посівів сої від багаторічних бур'янів у Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Т.О. Чернега ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано удосконалену технологію хімічного захисту посівів сої від багато- і малорічного забур'янення в Лісостепу України. Встановлено, що за кореневищного і коренепаросткового типу забур'янення використання в системі основного обробітку грунту гербіциду раундапу, 36 % в.р. (4 л/га) забезпечує зменшення чисельності багаторічних видів на 75 - 91 %, а лонтрелу, 30 % в.р. (0,5 л/га) - коренепаросткових бур'янів на 80 - 84 %. Виявлено, що осіннє знищення багаторічних бур'янів не зменшує забур'янення посівів сої малорічними видами, а навпаки - звільняє фітоценотичні ніші для їх поширення. Обгрунтовано необхідність доповнити технологію захисту посівів сої від багаторічного забур'янення шляхом застосування гербіциду півоту, 10 % в.р.к. (0,75 л/га) або бакової суміші галаксі топу, 47,1 % в.р.к. з поастом, 20 % к.е. (2,0 + 2,0 л/га) у фазі одного-двох справжніх листків у культури, що забезпечує загибель малорічних бур'янів на 75 - 96 %. Встановлено дію гірбіцидів на хід фізіологічних процесів, динаміку наростання листкової поверхні, інтенсивність та чисту продуктивність фотосинтезу, рівень урожайності культури. Визначено біологічну та господарську ефективність застосування бакової суміші гербіцидів фронтьєру і півоту з нормами витрати (0,7-1,2 + 0,5-0,7 л/га) та різним їх співвідношенням для прополювання посівів сої в досходовий період, досліджено їх післядію на наступну культуру сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467.52 +
Шифр НБУВ: РА330116

Рубрики:
 Соя 

      
6.

Первачук М.В. 
Шкодочинність бур'янів та заходи захисту сої від них в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук.: 06.01.13 / М.В. Первачук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено формування видового складу бур'янів в агроценозах сої зони Лісостепу України. Встановлено, що критичний період шкодочинності бур'янів настає на 25 - 30-ий день вегетації культури, а закінчується - на 45 - 50-ий день. Зазначено, що оптимальний строк їх знищення припадає на цей період. На основі комплексного вивчення шкідливості бур'янів визначено високоефективні гербіциди та їх композиції для прополки посівів сої. Виявлено дію грунтових гербіцидів "Трофі", 90 % к.е. та "Рейсер", 25 % к.е. та післясходових препаратів "Галаксі топ", 47,1 % в.р.к., "Поаст", 20 % к.е., "Селект" 12 % к.е., "Шогун", 10 % к.е. Проведено випробування гербіциду "Хармоні", 75 % в.г. Доведено, що дані препарати та їх композиції ефективно знищували бур'яни та виявили високу селективність до рослин сої. Показано, що гербіциди та їх бакові суміші виявили високу селективність до сої та негативного впливу на продуктивність та якість урожаю зерна не встановлено. Виявлено, що з застосуванням гербіцидів створювалися сприятливі умови для росту та розвитку сої, обумовлюючи приріст урожаю у межах 6,5 - 10,5 ц/га проти забур'яненого контролю. Зазначено, що використання даних препаратів та їх бакових сумішей є економічно та енергетично доцільним заходом контролювання бур'янів у посівах сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324487

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського