Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (69)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.8-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Воронецький 
Агроекологічне обгрунтування ефективності внесення біогумусу під гречку в умовах південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Слов'ян Ількович Воронецький ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2002. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-43(4УКР)
Шифр НБУВ: РА322328

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Аверчев Ю.В. 
Агротехнічні умови підвищення врожайності гречки в проміжних посівах на зрошуваних землях Півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Ю.В. Аверчев ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2002. — 16 с. — укp.

На підставі проведення багатофакторних польових дослідів вивчено й обгрунтовано способи обробітку грунту, строки, способи сівби та норми висіву, доведено ефективність мінерального живлення пожнивної гречки за зрошуваних умов південного степу України. Досліджено агробіологічні особливості росту та розвитку гречки, її продуктивність залежно від дії та взаємодії факторів досліджуваного агрономічного комплексу вирощування її в проміжних посівах. Вивчено агротехнічні властивості грунту, водоспоживання, засміченість посівів, якість зерна гречки. Удосконалено технології вирощування гречки проміжного посіву за умов зрошення, встановлено економічну ефективність і біоенергетичну доцільність її посівів після збирання попередника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-408(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тіней В.А. 
Інтенсифікація технології вирощування гречки в умовах південно-західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.А. Тіней ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2007. — 19 с. — укp.

За умов південно-західного Лісостепу України вперше встановлено залежність росту, розвитку та формування продуктивності гречки від впливу зеленого удобрення, біопрепаратів та гербіциду. Виявлено сортові особливості гречки у формуванні фотосинтетичних параметрів посівів залежно від технологічних прийомів. Встановлено зв'язки між рівнем урожайності та різними чинниками, які впливають на продукційний процес. Удосконалено елементи технології вирощування зерна гречки за рахунок використання зеленого удобрення, біопрепаратів і внесення гербіциду Фюзілад Форте 150 ЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Полторецька Н.М. 
Наукове обгрунтування строків, способів сівби та удобрення різних сортів гречки в правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Н.М. Полторецька ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2007. — 20 с. — укp.

З метою удосконалення технології вирощування гречки за умов нестійкого зволоження правобережного Лісостепу України наведено оцінку особливостей продукційного процесу сучасних сортів у порівнянні з раніше створеним сортом Вікторія. Вперше виявлено особливості формування рівня урожайності та якості зерна сучасних сортів гречки залежно від добрив, строків і способів сівби. Визначено оптимальні терміни підживлення рослин гречки азотними добривами. Встановлено кореляційні зв'язки урожайності зерна гречки з комплексною взаємодією показників, що обумовлюють біологічну продуктивність рослин. З урахуванням результатів проведених польових досліджень та їх виробничої перевірки розроблено рекомендації щодо підвищення економічної ефективності вирощування гречки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-434 + П212.8-451 +
Шифр НБУВ: РА349692

Рубрики:

      
5.

Дрозд М.О. 
Особливості формування продуктивності гречки залежно від рівня інтенсифікації технології вирощування в північному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.О. Дрозд ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей процесу росту, розвитку та формування продуктивності гречки сортів з різною архітектонікою стебла залежно від елементів технології вирощування, а саме: доз мінеральних добрив, норм висівання насіння та засобів захисту посівів від бур'янів. Установлено залежність нектаропродуктивності гречки від погодних умов, строків відбору нектару за етапами органогенезу дослідженої культури та застосування заходів захисту посівів від бур'янів. Установлено закономірності формування продуктивності сортів гречки з різною архітектонікою стебла й удосконалено технології їх вирощування завдяки оптимізації норм висівання насіння, доз добрив і строків внесення азоту з урахуванням онтогенетичного розвитку рослин і на підставі з'ясування ролі оптимізації заходів захисту посівів від бур'янів. Надано економічну й енергетичну оцінку елементів технології вирощування. За результатами досліджень стосовно грунтово-кліматичних умов Лісостепу вдосконалено технологію вирощування гречки, яка дозволяє одержувати врожай зерна на рівні 2,7 - 2,8 т/га з високими показниками технологічної якості та медопродуктивністю 129 кг/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тригуб О.В. 
Поліморфізм генофонду гречки звичайної (Fagopyrum esculentum Moench.) за рівнем продуктивності та адаптивності в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Тригуб ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень прояву показників продуктивності та посухо- і жаростійкості сортозразків чотирьох еколого-географічних груп гречки звичайної (Fagopyrum esculentum Moench.) за умов південно-східного Лісостепу України, вивчено питання генотипної обумовленості елементів структури продуктивності (урожайності, маси та кількості зерен з рослини, тривалості вегетаційного періоду та його характеристик висоти рослини та кількості міжвузль) та критеріїв адаптивності (водного дефіциту, водоутримувальної здатності, інтенсивності транспірації, раннього скринінгу, водонасиченості тканин рослини, термостійкості листової пластинки). Розроблено систему діагностичних оцінок вихідного та селекційного матеріалу за ознаками продуктивності та адаптивності. За результатами вивчення зразків гречки селекціонерам рекомендовано використовувати як вихідний матеріал генетичні джерела за ознаками високої врожайності, індивідуальної насіннєвої продуктивності, скоростиглості, низькорослості, крупноплідності, одночасності достигання, стійкості до осипання, вилягання, посухо- та жаростійкості та з комплексом ознак адаптивності та високого рівня насіннєвої продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-47(4УКР) + П50*446.33(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Орловський Р. М. 
Продуктивність гречки залежно від технології вирощування в умовах Прикарпаття України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Р. М. Орловський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Прикарпаття комплексними дослідженнями встановлено реакцію високопродуктивних сортів гречки Антарія й Оранта на густоту стеблестою рослин і рівень мінерального живлення. На їх основі на дерново-підзолистих середньосуглинкових грунтах встановлено оптимальні параметри густоти стеблестою та рівень мінерального живлення рослин гречки сортів Оранта й Антарія. Встановлено кореляційні залежності біологічної та господарської продуктивності, якісних параметрів зерна гречки від елементів технології її вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-4
Шифр НБУВ: РА379361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Хоміна В.Я. 
Сортова реакція та продуктивність гречки залежно від впливу регуляторів росту в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.Я. Хоміна ; Він. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2004. — 20 с. — укp.

Наведено результати трирічних досліджень та рекомендації щодо ефективності застосування регуляторів росту під час передпосівної обробки насіння та обприскування посівів у різні фази росту та розвитку рослин сортів гречки у весняних і літніх посівах. Встановлено, що застосування регуляторів росту для передпосівної обробки насіння та обприскування посівів на початку бутонізації та цвітіння рослин забезпечує збільшення урожаю в межах від 0,23 до 0,45 т/га та покращує якість продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-47(4УКР) + П212.8-47(4УКР) + П212.8-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА328873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гаврилянчик Р.Ю. 
Удосконалення елементів технології вирощування гречки в весняних та літніх посівах в умовах південної частини західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.Ю. Гаврилянчик ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2006. — 22 с. — укp.

Представлено результати досліження впливу посередників на процеси росту, розвитку та продуктивність нових сортів гречки в весняних і літніх посівах за умов південної частини західного Лісостепу України. Обгрунтовано позитивний вплив на формування показників індивідуальної продуктивності, урожай та якість зерна нових сортів гречки у весняних посівах таких попередників, як озимий та ярий ріпак, соя, цукрові буряки, а у літніх - озима пшениця та зелений корм. Доцільність рекомендованих варіантів попередників підтверджено високими показниками економічної ефективності запропонованих технологічних прийомів вирощування гречки у весняних і літніх посівах за умов південної частини західного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344427

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Грищенко Р.Є. 
Удосконалення технології вирощування гречки в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.Є. Грищенко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено, що найоптимальніші строки проведення підживлення рослин азотними добривами у фазі цвітіння - початок плодоутворення (IX етап органоценозу). За цих умов врожайність гречки зростає від 20,8 до 26,0 ц/га, а окупність мінеральних добрив зерном - від 3,1 до 25,0 зернових одиниць. Встановлено, що детермінантні сорти гречки типу Крупинка доцільно висівати за ширини міжрядь 30 см і норми висіву 4,5 млн шт./га схожих зерен, за цих умов урожайність щодо рекомендованого варіанту (ширина міжрядь 45 см і норма висіву 2,5 млн шт./га) зростає на 6,1 ц/га. Досліджено вплив добрив, ширини міжрядь і норм висіву сортів гречки з різною архітектонікою стебла на фізіологічні, морфофізіологічні особливості, формування продуктивності та якості зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ляшенко В.В. 
Урожайність і якість зерна гречки в залежності від попередників, строків і способів сівби в умовах лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Ляшенко ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено результати трирічних досліджень впливу окремих елементів технології вирощування гречки на ріст і розвиток рослин, формування кореневої системи й асиміляційної поверхні, урожайність та якість зерна за умов лівобережного Лісостепу України. Визначено рівень впливу попередників, строків і способів сівби, а також погодних умов на урожайність даної круп'яної культури. Встановлено, що оптимальним строком сівби гречки є перша декада травня. Обгрунтовано доцільність застосування широкорядного (ширина міжряддя 45 см) способу сівби. З'ясовано, що серед попередників найбільш ефективним виявилась озима пшениця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сучек М.М. 
Формування продуктивності гречки залежно від сортових особливостей і елементів технології вирощування в південно-західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.М. Сучек ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Подільський, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати трирічних досліджень впливу певних елементів вирощування гречки на густоту рослин, їх ріст і розвиток, урожайність та якість зерна. Згідно з системою трифакторних дослідів установлено доцільність висіву гречки сорту "Зеленоквіткова 90" за звичайного способу з нормою висіву 3,5 млн шт. насінин на 1 га та широкорядного з нормою висіву 2,0 - 2,5 млн шт. на 1 га, а сорту "Роксолана" - за широкорядного способу з нормою висіву 2,0 - 2,5 млн шт. насінин на 1 га. З метою одержання додаткового прибутку запропоновано використовувати припосівне внесення 100 кг/га мінерального добрива - нітроамофоски.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349449

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського