Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (20)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.8-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Чешневська Л.В. 
Використання генофонду гречки як вихідного матеріалу при створенні сортів для літніх посівів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.В. Чешневська ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено питання створення сортів гречки для літніх посівів (страхового, післяукісного та медоносного напрямків) шляхом використання колекції світового генофонду гречки як вихідного матеріалу для селекції. Встановлено генотип-середовищні залежність між селекційним матеріалом різного походження та специфічними кліматичними умовами. Ідентифіковано генотипи з високою адаптивною здатністю до вирощування в післяукісних і страхових посівах і визначено їх нектаропродуктивність і пилкоутворювальну здатність. Оригінальні селекційні номери 134/95, 135/95, 137/95, 140/95, 143/95 передано до колекції світового генофонду гречки. Перспективні номери 41/93, 598/93, 3/95 , яким притаманний комплекс господарсько цінних показників, використано у селекційному процесі. Селекційний номер 29/92 (Єлена) передано для Державного сортовипробування як сорт для літніх післяукісних посівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-31-36
Шифр НБУВ: РА314176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Смолка О.О. 
Ефективність використання інбридингу в селекції гречки на гетерозис: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Смолка ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Виявлено ефективність використання інбридингу в селекції на гетерозис на основі встановлених особливостей прояву ознаки самонесумісності у процесі формування інбредних ліній. Встановлено можливіть їх ізольованого розмноження та визначено рівні комбінаційної здатності, інбредної депресії та кросбридингу. Поглиблено наукові уявлення про компоненту системи розмноження гречки - самонесумісність. На підставі вивчення специфіки прояву даної ознаки удосконалено методику створення інбредних ліній гречки. Виявлено рівень кросбридингу та комбінаційної здатності експериментальних ліній, що дозволило використати їх для формування високогетерозисних сорто- та міжлінійних гібридів гречки. Створено нові лінії та гетерозисні гібриди різного генетичного походження як вихідний матеріал для подальшої селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314 +
Шифр НБУВ: РА333952

Рубрики:

      
3.

Хмелюк О.П. 
Нектаропродуктивність та морфологічні особливості генофонду виду Fagopyrum esculentum: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О.П. Хмелюк ; Ін-т цукр. буряк. НААН України ; Нац. акад. аграр. наук України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних та теоретичних досліджень із вивчення біологічних особливостей нектаропродуктивності генофонду гречки залежно від сортового складу за інтенсивністю цвітіння, рівнем нектаропродуктивності квіток та рослин, морфобіологічними особливостями. Встановлено зв'язок показників нектарної та зернової продуктивності рослин з їх морфологічною будовою. Надано господарчо-біологічну та економічну оцінку виявлених генетичних джерел високої нектарної та зернової продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-317
Шифр НБУВ: РА374259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рубцова М.О. 
Одержання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки та їх аналіз: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.О. Рубцова ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів отримання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки. Оптимізовані умови дорощування гібридних зародків і регенерації рослин із калусної тканини. Визначені маркерні ферменти для відбору істинних гібридних рослин гречки. Показано, що одержані методом регенерації із калусу гібридних зародків рослини, є в більшості випадків амфідиплоїдами. Одержані міжвидові гібриди і трансгенні рослини гречки з господарсько-цінними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314.5,022

Рубрики:

      
5.

Гаврилюк В.Б. 
Створення вихідного матеріалу для селекції гречки дією мутагенів на вегетуючі рослини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.Б. Гаврилюк ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімферополь, 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Встановлено вплив хімічних мутагенів у процесі обробки проростків гречки (першій фазі органогенезу) на мінливість ознак та вихід новоутворень. З'ясовано, що такий спосіб більш результативний, оскільки у цей період у точці росту починається диференціація клітин, закладаються провідні пучки та формуються інші тканини; саме на даному етапі під впливом мутагенів відбуваються зміни на генетичному рівні. Визначено габітуальні морфологічні зміни окремих органів і в цілому рослин, які можна використовувати як маркерні ознаки прихованої спадкової мінливості комплексу господарсько-цінних ознак, набутих внаслідок дії мутагенів. Встановлено ефективні мутагени, їх концентрації та експозиції обробки проростків гречки, які раніше не використовувались у практиці індукованого мутагенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-31 +
Шифр НБУВ: РА331334

Рубрики:

      
6.

Кушнір В.П. 
Створення вихідного селекційного матеріалу гречки на основі старших поколінь мутантів та нових мутагенів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.П. Кушнір ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно створення вихідного матеріалу для селекції гречки методом індукованого мутагенезу. Визначено вплив різних мутагенів та їх комбінацій, а також насичуючого гамма-опромінювання на мутаційний процес у гречки. Визначено групи мутагенів, які найбільше впливають на мінливість деяких кількісних та якісних ознак у гречки. Надано характеристику форм, відібраних у мутантних популяціях гречки за певними ознаками (обмежене гілкування, детермінантність, вкороченість міжвузлів) та за перспективними номерами, створеними за допомогою різних методів штучного мутагенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-315,022
Шифр НБУВ: РА310463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Вільчинська Л.А. 
Створення нового вихідного матеріалу в селекції гречки з використанням зразків колекції світового генофонду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.А. Вільчинська ; Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивч. УААН. — О., 2006. — 23 с. — укp.

Встановлено, що використання показників ступеня фенотипового домінування та коефіцієнтів успадкування під час підбору пад для схрещування в селекції гречки не тільки скорочує саму тривалість селекційного процесу, а й підвищує результативність добору за урожайністю та технологічними якостями зерна. Доведено, що сорти Солянська, Мрія, Веселка та Казанка доцільно використовувати як джерела підвищення кількості зерен, їх маси та суцвіть з рослини, маси 1000-чі зерен, вирівняності та скоростиглості. На підставі досліджень виявлено, що донором для покращення окремих технологічних показників можна використовувати колекційний зразок N 4013 французької селекції, який є в колекції світового генофонду Fagopyrum Mill НДІ круп'яних культур Подільського державного аграрно-технічного університету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-31 +
Шифр НБУВ: РА343836

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського