Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.7-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Пісковий М.Б. 
Агроекологічна оцінка застосування комплексного біопрепарату і полімінерального добрива при вирощуванні ячменю з підсівом еспарцету: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.Б. Пісковий ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено агроекологічну оцінку комплексного біопрепарату та полімінерального добрива за різних способів застосування, а також їх впливу на біосистему чорнозему типового малогумусного, його поживного режиму, трансформації біомаси кореневих решток, розвитку та формування врожаю ячменю, еспарцету та пшениці озимої. Доведено, що передпосівна обробка насіння ячменю ярого та еспарцету комплексним біопрепаратом (КБП) і полімінеральним добривом (ПМД) позитивно впливають на біологічну активність грунту та стимулюють початковий розвиток рослин, а також забезпечують біологічний захист рослин від хвороб і поліпшують режим їх мінерального живлення. Установлено, що за сумісного застосування КПБ і ПМД приріст урожаю у порівнянні з контролем становив у ячменю ярого - 0,34, еспарцету - 6,6 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4 +
Шифр НБУВ: РА338811

Рубрики:

      
2.

Дем'янюк О.С. 
Біологічна активність дерново-середньопідзолистого грунту та продуктивність ячменю при систематичному застосуванні добрив у сівозміні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.С. Дем'янюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено стан мікробного ценозу, біологічних процесів, вмісту основних біогенних елементів у дерново-середньопідзолистому супіщаному грунті та продуктивності ячменю ярого. Зроблено комплексну мікробіологічну й агрохімічну оцінку впливу органічних, мінеральних, сидеральних добрив та їх поєднань у зерно-картопляній сівозміні. Встановлено кореляційні залежності між показниками біологічної активності та станом родючості дерново-середньопідзолистого супіщаного грунту. Доведено ефективність дії азотфіксуючого препарату на різних агрофонах та його вплив на функціонування грунтової мікробіоти, активність біологічних процесів та агрохімічні показники. Надано економічну й енергетичну оцінку використання різних видів добрив та бактеріального препарату під час вирощування ячменю ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-419-434 + П034.13-25
Шифр НБУВ: РА314357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Жеребна Л.О. 
Вплив високих рівнів забруднення свинцем та кадмієм чорноземів опідзолених і типових на надходження цих елементів у рослини ячменю і кукурудзи, урожай та його якість в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.О. Жеребна ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2003. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено вплив різних доз мінеральних добрив та вапна на формування урожайності зерна ячменю та зеленої маси кукурудзи, зменшення надходження важких металів до органів цих рослин. Установлено кількісні значення спроможності кореневих систем до зменшення надходження свинцю до генеративних органів ячменю за різних рівнів забруднення. Визначено роль вапна щодо зниження негативного впливу важких металів на сільськогосподарські рослини за сумісного його локального внесення з мінеральними добривами. Виявлено характер впливу високих рівнів забруднення чорнозему опідзоленого свинцем і кадмієм на вміст в орному шарі грунту поживних речовин. Доведено можливість використання на техногенно забруднених грунтах комплексних сорбент-меліорантів на основі бентонітів і цеолітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9(4УКР) + П212.2-434(4УКР) + П212.7-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327758

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Горщар В.І. 
Вплив прийомів агротехніки на врожайність та якість зерна пивоварного ячменю в умовах північної підзони Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.І. Горщар ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено елементи технології вирощування пивоварного ячменю, зокрема, запропоновано використовувати нові сорти даної сільськогосподарської культури. Встановлено оптимальні дози мінеральних добрив, вплив гербіцидів і стимуляторів росту рослин на врожайність зерна. Визначено оптимальне орієнтування посівів, встановлено ширину їх міжрядь і глибину загортання насіння з урахуванням біологічних особливостей сортів та агроекологічних умов з метою одержання високої врожайності зерна з якістю, що відповідає вимогам пивоварної промисловості. Встановлено енергетичну й економічну ефективність розроблених елементів технології вирощування. Доведено ефективність застосування гербіциду діален супер (0,6 л/га) у фазу кущіння та стимулятора росту рослин емістиму С (5 мл/га) у фазу виходу в трубку. Досліджено вплив удосконаленої технології вирощування пивоварного ячменю на хіміко-технологічні властивості зерна та його придатність для пивоваріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА359521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Білєра Н.М. 
Оптимізація мінерального живлення та удобрення пивоварного ячменю у Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Н.М. Білєра ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

За результатами дослідження показано, що застосування мінеральних добрив сприяє покращанню поживного редиму грунту та підвищенню його родючості, підвищує вміст мінерального азоту, рухомого фосфору й обмінного калію в орному та підорному шарах грунту. Відзначено, що покращання поживного режиму грунту забезпечує кращий розвиток рослин ячменю ярого за різних варіантів щодо внесення добрив, підвищуючи збір сухої речовини, кущистість, кількість продуктивних стебел і винос рослинами елементів живлення з грунту. Встановлено, що бактеризація насіння ячменю комплексним мікробним препаратом дозволяє підвищити ефективність післядії добрив у сівозміні та сприяє одержанню додаткового врожаю зерна. Оптимальним є використання полімікобактерину на фоні післядії органічних і мінеральних добрив у сівозміні. Визначено енергетичну, агрохімічну й економічну ефективність внесення азотних добрив, а також післядії органічних і мінеральних і застосування поліміксобактерину за умов вирощування ячменю ярого на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-434.2 +
Шифр НБУВ: РА364419

Рубрики:

      
6.

Накльока Ю.І. 
Основний обробіток грунту під ячмінь ярий після пшениці озимої в умовах південного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Ю.І. Накльока ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно впливу різних способів і глибин основного обробітку грунту під ячмінь ярий піля пшениці озимої на зміну агрофізичних властивостей грунту і запасів доступної вологи, на поживний режим і біологічну активність грунту, фітосанітарний стан посівів і урожайність ячменю ярого за умов південного Лісостепу України. Розраховано економічну ефективність вирощування даної культури залежно від різних способів і глибин основного обробітку грунту. На підтаві результатів досліджень рекомендовано виробництву до використання у системі зяблевого обробітку грунту під ячмінь ярий після пшениці озимої мілке (10 - 12 см) плоскорізальне розпушування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345163

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Скидан В.О. 
Особливості технології вирощування пивоварних сортів ярого ячменю в умовах східної частини Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.О. Скидан ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення закономірностей формування продуктивності та якості зерна нових пивоварних сортів ярого ячменю залежно від основних елементів технологій вирощування. Удосконалено оптимальні для умов регіону системи удобрення, способи основного обробітку грунту, строки сівби та норми висіву, уточнено отимальні попередники для пивоварного ячменю, які дозволяють одержати високоякісне зерно за високого рівня врожайності сучасних сортів. Визначено економічну та біоенергетичну ефективності цієї технології вирощування ярого ячменю за умов східної частини Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356078

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гораш О.С. 
Управління продуційним процесом пивоварного ячменю: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / О.С. Гораш ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2008. — 44 с. — укp.

За умов західної частини Лісостепу України вперше доведено особливу значущість сорту ячменю ярого у досягненні показників пивоварної якості, які відповідають рівню вимог нормативів західноєвропейських країн. Вперше встановлено, що рівномірне розміщення насіння у грунті під час сівби за глибиною загортання відповідно біологічних вимог ячменю ярого є важливим способом визначення оптимальних параметрів посівів, які сприяють високій пивоварній якості вирощеної продукції. Вперше проведено оцінювання етапів розвитку посівів ячменю з початку фази проростання рослин до настання воскової стиглости залежно від розміщення насіння в грунті під час сівби й у взаємозв'язку з елементами продуктивності, урожайністю та пивоварною якістю. Встановлено причини зниження пивоварної якості ячменю в результаті недоліків нерівномірної сівби в технології його вирощування. Визначено раціональні шляхи управління формуванням посівів, елементами структури врожайності, пивоварною якістю ячменю в результаті застосування керованих факторів технології вирощування, норм мінеральних добрив і норм висіву насіння. Вперше для вирощування пивоварного ячменю виділено зону оптимальних умов західної частини Лісостепу відповідно до біологічних основ продуктивності та якості ячменю ярого до факторів зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4 +
Шифр НБУВ: РА361997

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського