Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (312)Книжкові видання та компакт-диски (226)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гаврилов С.О. 
Агроекологічна ефективність способів основного обробітку грунту та удобрення під ячмінь ярий в польовій сівозміні Полісся: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 03.00.16 / С.О. Гаврилов ; Держ. агроекол. ун-т {Житомир}. — Житомир, 2006. — 21 с. — укp.

Представлено результати наукових досліджень щодо вивчення антропогенного впливу за умов використання різних способів основного обробітку та систем удобрення на агроекологічний стан сірого лісового легкосуглинкового грунту. Доведено екологічну сумісність органічних і мінеральних добрив у помірних дозах з оптимальним їх співвідношенням за тривалого внесення в польовій сівозміні. Визначено витратність органо-мінеральної системи удобрення, обгрунтовано недоцільність її застосування в агроценозі ячменю ярого. Встановлено, що за умов контролю фітосанітарного стану посівів ячменю ярого після попередника картоплі доцільно застосовувати обробіток дисковою бороною на 10 - 12 см та внесення мінеральних добрив у дозі <$Eroman {N sub 60 P sub 60 K sub 60 }> на фоні післядії оптимальної дози гною для попередника, які за сприятлиих погодних умов протягом вегетаційного періоду забезпечують одержання урожаю зерна до 5 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пісковий М.Б. 
Агроекологічна оцінка застосування комплексного біопрепарату і полімінерального добрива при вирощуванні ячменю з підсівом еспарцету: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.Б. Пісковий ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено агроекологічну оцінку комплексного біопрепарату та полімінерального добрива за різних способів застосування, а також їх впливу на біосистему чорнозему типового малогумусного, його поживного режиму, трансформації біомаси кореневих решток, розвитку та формування врожаю ячменю, еспарцету та пшениці озимої. Доведено, що передпосівна обробка насіння ячменю ярого та еспарцету комплексним біопрепаратом (КБП) і полімінеральним добривом (ПМД) позитивно впливають на біологічну активність грунту та стимулюють початковий розвиток рослин, а також забезпечують біологічний захист рослин від хвороб і поліпшують режим їх мінерального живлення. Установлено, що за сумісного застосування КПБ і ПМД приріст урожаю у порівнянні з контролем становив у ячменю ярого - 0,34, еспарцету - 6,6 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4 +
Шифр НБУВ: РА338811

Рубрики:

      
3.

Волкогон К.І. 
Агроекологічне обгрунтування застосування біологічного препарату мікрогуміну при вирощуванні ячменю ярого: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / К.І. Волкогон ; УААН, Ін-т агроекології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено агроекологічне обгрунтування застосування нового біологічного препарату "Мікрогумін", розробленого у ході досліджень взаємодії азотфіксувальних бактерій з рослинами за участю екзогенних фізіологічно активних речовин, у технології вирощування ячменю ярого. Встановлено, що використання мікрогуміну сприяє інтенсивному росту та розвитку рослин, зростанню урожайності на 13 - 23 % залежно від агрофону, додатковому синтезу амінокислот. Із використанням методу ізотопного розбавлення та лізиметричних досліджень встановлено, що застосування мікрогуміну сприяє збільшенню надходження атмосферного азоту та зростанню коефіцієнта засвоєння рослинами цього елемента з добрив, а також запобігає вимиванню поживних речовин по грунтовому профілю за межі кореневмісного шару. Досліджено динаміку формування мікробного угруповання ризосфери рослин ячменю ярого та процеси біологічної трансформації азоту у кореневій зоні інокульованих рослин за умов вирощування культури на дерново-підзолистому грунті залежно від рівня мінерального удобрення. Доведено, що застосування мікрогуміну сприяє зростанню активності процесу асоціативної азотфіксації та зменшенню втрат сполук азоту внаслідок обмеження біологічної денітрифікації за умови оптимізації удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-434.2 +
Шифр НБУВ: РА363600

Рубрики:

      
4.

Карпенко В.П. 
Агроекологічне обгрунтування застосування різних доз гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю та з підсівною конюшиною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Карпенко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні, всебічні дослідження дії різних видів і доз гербіцидів на продуктивність посівів ярого ячменю, біологічні процеси в рослинах і грунті та встановлена різниця в їх дії залежно від вирощування культури з підсівом і без підсіву конюшини. Розроблені науково обгрунтовані, екологічно безпечні дози гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю із застосуванням гербіцидів ковбою в дозі 175 мл/га і сатісу - в дозі 125 г/га. Встановлено, що при вирощуванні ярого ячменю з підсівом конюшини, дози гербіцидів можуть бути зменшені на 17-25% проти доз гербіцидів, застосованих в чистих посівах ярого ячменю, що знижує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
5.

Качура Є.В. 
Агроекологічне обгрунтування технології вирощування ярого пивоварного ячменю в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Є.В. Качура ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей формування продуктивності ярого пивоварного ячменю залежно від технології вирощування, зокрема, рівня мінерального живлення, норм висіву. Установлено залежність росту та розвитку ярого ячменю від погодних факторів і обгрунтовано вплив рівня удобрення та густоти стояння рослин на морфофізіологічні особливості розвитку рослин. За умов внесення мінеральних добрив збільшується площа листкової поверхні, підвищується накопичення сухої речовини та продуктивність фотосинтезу, відбувається кращий розвиток рослин ярого пивоварного ячменю. Вивчено вплив рівня мінерального живлення на рівень продуктивності ярого пивоварного ячменю та показники якості насіння. Здійснено економічну й енергетичну оцінку елементів технології вирощування досліджених сортів даної рослини. За результатами досліджень рекомендовано застосування у виробництві покращених елементів технології її вирощування, що забезпечують продуктивність культури до 6 т/га з високими показниками якості зерна за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Барсукова О.А. 
Агрокліматичні ресурси продуктивності ярого ячменю в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.А. Барсукова ; Одес. держ. еколог. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Адаптовано та модифіковано базову модель оцінки агрокліматичних ресурсів А.М.Польового стосовно до культури ярого ячменю. Встановлено закономірності впливу агрокліматичних умов на динаміку формування стеблостою і приростів різних рівнів агроекологічної врожайності. Одержано кількісні оцінки агроекологічних категорій врожайності з врахуванням основних грунтово-кліматичних зон України. Наведено комплексну оцінку агрокліматичних ресурсів та запропоновано агрокліматичне районування території України щодо вирощування ярого ячменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-280.2(4УКР) + П212.705-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329036

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Синицький М. П. 
Агротехнологічні основи формування продуктивності сучасних сортів ярого ячменю в північній підзоні Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М. П. Синицький ; Ін-т зерн. госп-ва, УААН. — Д., 2006. — 23 с. — укp.

Вперше за умов України розроблено та запропоновано нові моделі технологій вирощування сортів ярого ячменю, що забезпечують формування високого врожаю, оптимізацію потенціалу витратних ресурсів та стійкість рослин до основних патогенів. Розроблено методологічні принципи дослідження особливостей росту, розвитку та галуження кореневої системи, які дають змогу кількісно оцінити формування та специфічність захисних та компенсаторних властивостей у рослин досліджуваних сортів ярого ячменю. З'ясовано критерій визначення генетично зумовленого рівня розміщення в грунті вузла кущення та можливість його зосередження у більш глибоких шарах для сучасних сортів ячменю (Фенікс, Бадьорий, Галактик).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дем'янюк О.С. 
Біологічна активність дерново-середньопідзолистого грунту та продуктивність ячменю при систематичному застосуванні добрив у сівозміні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.С. Дем'янюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено стан мікробного ценозу, біологічних процесів, вмісту основних біогенних елементів у дерново-середньопідзолистому супіщаному грунті та продуктивності ячменю ярого. Зроблено комплексну мікробіологічну й агрохімічну оцінку впливу органічних, мінеральних, сидеральних добрив та їх поєднань у зерно-картопляній сівозміні. Встановлено кореляційні залежності між показниками біологічної активності та станом родючості дерново-середньопідзолистого супіщаного грунту. Доведено ефективність дії азотфіксуючого препарату на різних агрофонах та його вплив на функціонування грунтової мікробіоти, активність біологічних процесів та агрохімічні показники. Надано економічну й енергетичну оцінку використання різних видів добрив та бактеріального препарату під час вирощування ячменю ярого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-419-434 + П034.13-25
Шифр НБУВ: РА314357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Карпенко В. П. 
Біологічне обгрунтування інтегрованого застосування гербіцидів і рістрегуляторів на ячмені ярому: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.12 / В. П. Карпенко ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 44 с. — укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні, анатомо-морфологічні, мікробіологічні й агроценотичні механізми дії гербіцидів різних хімічних класів за інтегрованого їх застосування з рістрегуляторами на формування продуктивності посівів та якості врожаю ячменю ярого, обгрунтовано економічно вигідні й екологічно безпечні заходи з їх використання. Науково обгрунтовано та доведено можливість зниження негативної дії гербіцидів класів сульфонілсечовини, феноксикарбоксилових кислот і комбінованих препаратів на посіви ячменю ярого та навколишнє природне середовище завдяки поєднаному їх застосуванню із рістрегуляторами, які в сумішах з гербіцидами виявляють антидотні властивості. Встановлено, що в композиціях з рістрегуляторами норми внесення гербіцидів (феноксикарбоксилових кислот і комбінованих препаратів) можуть бути знижені проти рекомендованих на 17 - 38 %. На основі проведених досліджень розроблено біологічну основу інтегрованого застосування гербіцидів і рістрегуляторів, яка послугувала науковим підгрунтям для розробки енергоресурсоекономних композицій препаратів, що забезпечують підвищення продуктивності посівів та якості врожаю ячменю й є екологічно безпечними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52
Шифр НБУВ: РА384672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бочевар О.В. 
Біологічні та технологічні заходи підвищення продуктивності рослин і якості зерна ярого ячменю в південно-західній частині Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Бочевар ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу строків сівби, норм висіву, застосування регуляторів росту, біологічних препаратів на врожайність і якість зерна різних сортів ярого ячменю за умов південно-західної частини Степу України. Установлено особливості росту та розвитку надземної частини рослин, формування щільності посівів, динаміки наростання сухої маси, площі листкової поверхні й основних господарсько-цінних ознак залежно від генетичних особливостей сортів і застосування окремих агроекологічних і біологічних заходів. Досліджено вплив передпосівної обробки насіння біологічними та хімічними препаратами на енергію проростання та схожість насіння, темпи загального росту та розвитку проростків ячменю. Установлено, що обробка насіння біологічними препаратами "Агат-25К" і "Ризоплан" сприяє зменшенню ураження рослин кореневими гнилями та летючою сажкою, що уможливлює часткову заміну високотоксичних хімічних протруйників біологічними, які цілком безпечні для навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Подоба 
Біотехнологічні аспекти оцінки асоціативних відносин бактерій Enterobacter aerogenes 30Ф з різними сортами ячменю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Юрій Васильович Подоба ; Інститут агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-273.162.3
Шифр НБУВ: РА338155

Рубрики:

      
12.

Шестопал 
Будова антиподального комплексу представників роду Hordeum L.: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Оксана Леонідівна Шестопал ; УААН; Нікітський ботанічний сад - національний науковий центр. — Ялта, 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-31
Шифр НБУВ: РА360573

Рубрики:

      
13.

Копилов Є.П. 
Взаємодія мікроорганізмів кореневої зони ярого ячменю з біоагентами мікробних препаратів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Є.П. Копилов ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено видовий склад мікроміцетів лучно-чорноземного грунту в кореневій зоні ярого ячменю та їх взаємодію з Chaetomium cochliodes. Показано, що C. cochliodes виявляє високу антагоністичну активність щодо більшості сапротрофних і, особливо, фітопатогенних грибів, що уражають кореневу систему ярого ячменю. Аналіз азотфіксуючих бактерій кореневої зони ярого ячменю показав, що в ризосфері та ризоплані домінують представники роду Azospirillum. Отримано новий штам A. brasilense 11 з високою активністю азотфіксування. Встановлено, що за умов сумісного застосування азотфіксуючих бактерій і C. cochliodes поліпшувалося азотне живлення рослин ярого ячменю, значно обмежувався розвиток кореневої гнилі, що сприяло підвищенню врожаю культури на 24 - 32 %. На основі C. cochliodes і A. brasilense створено комплексний мікробний препарат "азохетомік" - перспективний засіб підвищення урожаю сільськогосподарських культур, поліпшення якості отриманої продукції за одночасного збереження родючості грунтів і навколишнього середовища від надмірного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-2
Шифр НБУВ: РА320008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Можаренко М.М. 
Використання гордеїнів як маркерів ступеня зимостійкості озимого ячменю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.М. Можаренко ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано можливість використання алелей гордеїнкодувальних локусів для маркування ступеня зимостійкості озимого ячменю. Для розв'язання даної задачі створено методику електрофорезу гордеїна в кислому поліакриламідному гелі. Побудовано каталог основних алелей гордеїнкодувальних локусів. На модельному об'єкті, матеріалі конкурсних сортовипробувань і колекції вивчено взаємозв'язок алельного складу даних локусів зі ступенем зимостійкості. Створено математичні та графічні моделі цього зв'язку, що мають високий ступінь надійності. Показано, що запропоновані математичні моделі мають найбільший ступінь достовірності у роки з суворими умовами зимівлі рослин. Вивчено серії алелей гордеїнкодувальних локусів, що маркують низький, середній і високий ступінь зимостійкості озимого ячменю. Показано, що найбільшу зимостійкість мають генотипи з формулами 2.4.4., 2.3.1. Створено два сорти озимого ячменю "Метелиця" та "Достойний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.703-275.9 +
Шифр НБУВ: РА338597

Рубрики:

      
15.

Жеребна Л.О. 
Вплив високих рівнів забруднення свинцем та кадмієм чорноземів опідзолених і типових на надходження цих елементів у рослини ячменю і кукурудзи, урожай та його якість в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.О. Жеребна ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2003. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено вплив різних доз мінеральних добрив та вапна на формування урожайності зерна ячменю та зеленої маси кукурудзи, зменшення надходження важких металів до органів цих рослин. Установлено кількісні значення спроможності кореневих систем до зменшення надходження свинцю до генеративних органів ячменю за різних рівнів забруднення. Визначено роль вапна щодо зниження негативного впливу важких металів на сільськогосподарські рослини за сумісного його локального внесення з мінеральними добривами. Виявлено характер впливу високих рівнів забруднення чорнозему опідзоленого свинцем і кадмієм на вміст в орному шарі грунту поживних речовин. Доведено можливість використання на техногенно забруднених грунтах комплексних сорбент-меліорантів на основі бентонітів і цеолітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9(4УКР) + П212.2-434(4УКР) + П212.7-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327758

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Горщар В.І. 
Вплив прийомів агротехніки на врожайність та якість зерна пивоварного ячменю в умовах північної підзони Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.І. Горщар ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено елементи технології вирощування пивоварного ячменю, зокрема, запропоновано використовувати нові сорти даної сільськогосподарської культури. Встановлено оптимальні дози мінеральних добрив, вплив гербіцидів і стимуляторів росту рослин на врожайність зерна. Визначено оптимальне орієнтування посівів, встановлено ширину їх міжрядь і глибину загортання насіння з урахуванням біологічних особливостей сортів та агроекологічних умов з метою одержання високої врожайності зерна з якістю, що відповідає вимогам пивоварної промисловості. Встановлено енергетичну й економічну ефективність розроблених елементів технології вирощування. Доведено ефективність застосування гербіциду діален супер (0,6 л/га) у фазу кущіння та стимулятора росту рослин емістиму С (5 мл/га) у фазу виходу в трубку. Досліджено вплив удосконаленої технології вирощування пивоварного ячменю на хіміко-технологічні властивості зерна та його придатність для пивоваріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА359521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Стасінєвич О.Ю. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу України, врожай та якість сортів ячменю ярого: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.Ю. Стасінєвич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування органічних і мінеральних добрив на продуктивність польової сівозміни, зміну показників родючості грунту, а також дані комплексної оцінки його родючості у досліді. На підставі аналізу результатів досліджень і літературних джерел створено модель комплексної оцінки рівня родючості чорнозему опідзоленого на основі польової сівозміни. Відзначено щодо доцільності використання методики ГИРЗ, яка передбачає вивчення показника зведеного грунтового балу, який враховує кількісні значення параметрів: вмісту гумусу в орному шарі, кислотності грунту, вмісту азоту, рухомих форм фосфору та калію, поглинутих основ грунтом. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей сорту на продуктивність сортів ячменю ярого. Проведено оцінювання економічної ефективності вирощування сортів ячменю ярого за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати сорт для кожного поля залено від рівня родючості грунту та цілей використання зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-41 + П040.11 +
Шифр НБУВ: РА353605

Рубрики:

      
18.

Чапля Андрій Євгенович 
Генетична диференціація культурного ячменю (Hordeum vulgare L.) за альтернативними біохімічними ознаками: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Чапля Андрій Євгенович ; НАН України ; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2006. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-31
Шифр НБУВ: РА346315

Рубрики:

      
19.

Літовкін К.В. 
Генотипові особливості морфогенетичних реакцій в культурі тканин ячменю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / К.В. Літовкін ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив генотипу та чинників негенетичної природи на здатність до регенерації в культурі недостиглих зародків і пиляків ячменю. Запропоновано шляхи експериментального підвищення регенераційної здатності. Вивчено морфогенетичні процеси в культурі недостиглих зародків. За даних умов культивування недостиглих зародків основним джерелом морфогенезу та регенерації використано меристеми експлантів. Встановлено, що здатність до регенерації контролюється адитивно-домінантною генетичною системою з переважанням ефектів наддомінування. Виявлено високу позитивну кореляцію між регенераційною здатністю в культурі недостиглих зародків та здатністю до кущіння рослин за польових умов, висотою головного пагона та колоса. Показано вплив мутації фуркатності, що асоціюється з дуплікацією в гомеобокс-гені ячменю Hvknox3, на частоту регенерації в культурі недостиглих зародків та польові характеристики рослин ячменю. Проведено скринінг сортів ячменю місцевої селекції за здатністю до гаплопродукції в культурі пиляків. Зазначено, що сорт Одеський 100 характеризується найбільшою частотою індукції новоутворень та регенерації рослин. Виявлено високу позитивну коряцію між цими ознаками. Співвідношення альбіноси/зелені регенеранти складало в середньому 2 : 1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-31 +
Шифр НБУВ: РА323486

Рубрики:

      
20.

Баранська М. І. 
Ефективність біопрепаратів фосфатмобілізувальних бактерій при вирощуванні ячменю ярого в умовах південного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.07 / М. І. Баранська ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т с.-г. мікробіології. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано вплив поєднаного застосування біопрепаратів на основі фосфатмобілізувальних бактерій та мінеральних добрив на динаміку біологічної активності темно-каштанового грунту в ризосфері ячменю ярого сорту Сталкер і визначено їх вплив на врожайність рослин. Встановлено, що механізм дії біопрепаратів на основі фосфатмобілізувальних бактерій за різних доз мінеральних добрив у ризосфері ячменю ярого полягає як у підвищенні фосфатазної активності грунту, так і за рахунок їх фітостимулювальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-273.162.3
Шифр НБУВ: РА373764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського