Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (88)Книжкові видання та компакт-диски (63)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Аттіла 
Вплив різних технологій застосування мінеральних добрив на урожай та якість зерна проса на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Комі Джіджону Аттіла ; Інститут грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-434(4УКР-4ХАР),022
Шифр НБУВ: РА303704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Аттіла К.Д. 
Вплив різних технологій застосування мінеральних добрив на урожай та якість зерна проса на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / К.Д. Аттіла ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-434(2УКР-4ХАР),022

Рубрики:

      
3.

Каленчук 
Ефективність застосування регуляторів росту, біо- та мікропрепаратів при вирощуванні проса в умовах південної частини західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ярослава Василівна Каленчук ; Подільський держ. аграрно-технічний ун-т. — Кам'янець-Подільський, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-434
Шифр НБУВ: РА348171

Рубрики:

      
4.

Пустова З.В. 
Оптимізація елементів технології вирощування проса для умов південно-західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / З.В. Пустова ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2005. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Уперше за умов південно-західного Лісостепу України оптимізовано показники основних елементів технології вирощування проса весняних і літніх строків сівби, які забезпечують одержання високої врожайності зерна сортів "Веселоподолянське 176" та "Харківське 31" за грунтово-кліматичних умов даної зони з заощадженням ресурсів. Показано вплив комплексу елементів технології вирощування та екологічних умов на формування врожайності проса. Обгрунтовано оптимальні способи сівби, режими мінерального живлення та їх значення щодо забур'яненості посівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рудник О.І. 
Особливості успадкування і мінливості відмітних ознак рослин проса, їх використання в селекції та експертизі сортів на патентноспроможність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.І. Рудник ; Ін-т землероб. УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

За допомогою гібридологічного аналізу вперше ідентифіковано два олігогени Sml 1 і Sml 2, з комплементарним характером взаємодії, домінантні алелі яких обумовлюють дрібнозернистість, завдяки епістатичній їх дії на гіпостатичні гени великозернистості. Ідентифіковано також олігогени Gld 1 і Gld 2, що обумовлюють видовжену форму зернівки. Вперше виявлено навність і високий ступінь генетичного зчеплення між окремими з ідентифікованих і відомими раніше генами забарвлення, а також з деяким генами расоспецифічної стійкості до сажки. На прикладі створення нового сорту проса Новокиївське 01, який відзначається поєднанням високої врожайності (48 т / га), низькоплівчастості (12 - 14 %), високого виходу крупи (80 - 83 %), високої стійкості одночасно до 11-ти з 12-ти відомих основних патотипів сажки, а також до меланозу, показано високу ефективність генетичного рекомбіногенезу зчеплених ознак у селекції проса. На основі виявлених особливостей мінливості відмітних морфологічних альтернативних і кількісних ознак вегетативних і генеративних органів рослин проса, у т. ч. за стійкістю 100 колекційних зразків до 6-ти найпоширеніших патотипів сажки, визначено найбільш надійні відмітні ознаки у різних фазах онтогенезу рослин з метою експертизи сортів на відмітність, однорідність і стабільність, а також сорти-еталони специфічного поєднання різних ознак та удосконалення методики експертизи сортів проса на патентоспроможність, яка прийнята Державною комісією по випробуванні та охороні сортів рослин України для практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-31
Шифр НБУВ: РА319273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Любчич О.Г. 
Особливості формування продуктивності та якості зерна проса залежно від умов азотного живлення на сірих лісових грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.Г. Любчич ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Наведено результати польових, вегетаційних, лабораторних досліджень. Теоретично обгрунтовано агротехнічну, фізіологічну й економічну доцільнісь застосування азотних добрив для вирощування проса. Установлено етапи органогенезу, у які рослини найбільшою мірою реагують на азот. Досліджено шляхи формування продуктивності проса сортів "Київське 87" і "Миронівське 51" під дією азотних добрив. Досліджено поживний режим грунту та динаміку засвоєння елементів живлення рослинами, густоту сходів на збереженість рослин, проходження фенологічних фаз і тривалість вегетаційного періоду, біометрію розвитку рослин, площу листя та фотосинтетичну діяльність посівів, формування та розвиток кореневої системи, нагромадження рослинами сирої та сухої біомаси, елементи структури продуктивності, хімічний склад і посівні якості насіння, урожайність сортів проса залежно від умов азотного живлення. Виявлено кращі варіанти внесення даних добрив, які забезпечують урожайність проса сорту "Київське 87" на рівні 45,8 - 47,0 ц/га, "Миронівське 51" - 46,0 - 48,6 ц/га. Проведено комплекс оцінювання економічної та енергетичної ефективності застосування азотних добрив для вирощування проса та на її підставі господарствам, які висівають цю культуру, рекомендовано набільш економічну вигідну систему застосування даних добрив у технології вирощування проса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Васько Н.І. 
Створення вихідного матеріалу в селекції проса на фотоперіодичну нейтральність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.І. Васько ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено досліди з гібридами, одержаними в 20-ти діалельних і 12-ти парних комбінаціях схрещувань сортозразків проса з різною фотоперіодичною реакцією. Установлено закономірності фенотипічного прояву характеру даної реакції в гібридів проса за різних фотоперіодичних умов, а також умови за яких найповніше проявляються ці закономірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-317 +
Шифр НБУВ: РА325101

Рубрики:

      
8.

Горлачова О.В. 
Створення вихідного матеріалу для селекції проса на продуктивність та якість зерна в умовах східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Горлачова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено ступінь кореляції між вмістом каротиноїдів у зерні проса та основними господарсько-цінними ознаками. Доведено, що між продуктивністю та вмістом провітаміну А існує позитивна кореляція, а між вмістом білка та каротиноїдів - негативний зв'язок, який посилюється за умов високої вологості повітря. Установлено, що посушливі погодні умови погіршують яскравість ядра внаслідок швидкого перебігу процесів окиснення на його поверхні. Виявлено, що ефекти загальної комбінаційної здатності кількісних ознак проса батьківських форм змінюються залежно від лімітувальних факторів навколишнього середовища. Виділено зразки з високими донорськими властивостями за продуктивністю та її структурними елементами, біохімічними показниками та технологічними властивостями зерна, стійкістю до ураження меланозом. Відзначено закономірності мінливості та характер успадкування кількісних ознак проса. З'ясовано, що вміст каротиноїдів детерміновано системою, в якій рецесивні алелі підвищують його прояв. Висвітлено принципи прогнозування появи позитивної трансгресії у гібридних популяціях за основними господарсько-цінними ознаками. Визначено, що ступінь появи позитивних трансгресій взаємопов'язаний з високою комбінаційною здатністю батьківських форм, а частота появи найбільш цінних гібридів не завжди відповідає донорським властивостям материнської плазми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Проданик А. М. 
Створення генетичних джерел групової расоспецифічної стійкості проса до сажки [Sorosporium destruens (Schlecht) Yanki]: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / А. М. Проданик ; Ін-т землеробства НААН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено ідентифікацію збудників 12-ти патотипів сажки за допомогою генотипів-диференціаторів рослин проса та забезпечено підтримку колекції наявного расового складу в патотиповій чистоті та життєздатності. Проведено моніторинг расоспецифічної стійкості 63-х сортозразків проса на фоні штучного зараження 12-ма патотипами сажки, який показав, що генотипи виявляють різний рівень імунності, а патотипи сажки відрізняються за вірулентністю й агресивністю, кореляція між цими показниками відсутня. Досліджено особливості успадкування расоспецифічної стійкості проса до сажки та встановлено, що стійкість до кожного патотипа сажки контролюється дією та взаємодією специфічних для кожного з них одного або пари генів і успадковується моногенно або дигенно з комплементарним або дуплікатним характером взаємодії генів. Виділено 15 генетичних джерел різних типів групової расоспецифічної стійкості проса до сажки в комплексі з іншими господарсько-цінними ознаками та створено два високопродуктивні з високими технологічними якостями зерна, які є імунними до ураження дев'ятьма патотипами сажки сорти проса Новокиївське 01 та Омріяне, а також проведено оцінювання їх господарської придатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-317.5
Шифр НБУВ: РА376294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рудник-Іващенко О. І. 
Управління процесом формування врожайності зерна проса посівного: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / О. І. Рудник-Іващенко ; Ін-т біоенерг. культур і цукр. буряків НААН України. — К., 2010. — 45 с. — укp.

Встановлено вплив елементів технології вирощування на формування зелених пігментів (хлорофілів) в процесі органогенезу рослин проса посівного у листках. Виявлено шляхи підвищення продуктивності фотосинтетичного апарату у рослин проса. Розроблено технологію вирощування проса посівного, яка полягає в уточненні строків сівби та зон вирощування, оптимізації умов мінерального живлення, розробки інтегрованої системи захисту рослин від бур'янів і хвороб, які забезпечують істотне підвищення врожайності й якості зерна, через визначення екологічної стабільності та пластичності сортів проса посівного встановлена роль сорту в технології вирощування даної культури. Встановлено особливості резистентності сортів проса посівного до певних рас сажки звичайної. Створено новий сорт проса посівного Омріяне, що переважає існуючі національні стандарти за рівнем врожайності на 0,45 т/га і виходом високоякісної крупи на 4,5 - 5,5 %, вміст протеїну в зерні становить більше 16 %, це перший зареєстрований в Україні сорт, який має імунітет одночасно до 11 з 12 відомих збудників сажки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-47
Шифр НБУВ: РА377402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського