Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (57)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.105-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Богданець В.А. 
Агрохімічна оцінка нових видів добрив та продуктивність пшениці ярої на лучно-чорноземному грунті Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.А. Богданець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що поєднання основного удобрення та нових видів комплексних водорозчинних добрив з оптимальним співвідношенням макро- та мікроелементів сприяє підвищенню врожаю зерна пшениці ярої, покращанню показників його якості до 1 - 2-го класу та поліпшенню хлібопекрасько-технологічної якості борошна. Вперше проведено оптимізацію живлення та визначено ефективність застосування нових комплексних водорозчинних добрив кристалон особливий та акварин N 5 на лучно-чорноземному карбонатному грунті під пшеницю яру в Правобережному Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-43 +
Шифр НБУВ: РА352836

Рубрики:

      
2.

Генгало О.М. 
Агрохімічна оцінка нового виду добрива на основі бурого вугілля при вирощуванні ярої пшениці на лучно-чорноземному грунті Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.М. Генгало ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення органо-мінеральних добрив (ОМД) "ТЕКОС-2" на базі бурого вугілля, яка базується на його збагаченні біологічно активними компонентами та неорганічними солями. Інтенсифікація мікробіологічних процесів за умов компостування та достигання добрива стимулювала підвищення вмісту активних метаболітів життєдіяльності мікроорганізмів. Обгрунтовано оптимальні дози ОМД "ТЕКОС-2" для передпосівного внесення їх під яру пшеницю у разі вирощування її на лучно-чореноземному карбонатному грубопилувато-легко-суглинковому грунті. Встановлено ступінь впливу ОМД на деякі показники родючості лучно-чорноземного карбонатного грунту та особливості формування мікробних угруповань грунту. Визначено інтенсивність деяких фізіологічних і біохімічних процесів у рослинах, коефіцієнти використання основних елементів живлення з добрив, величину та якість врожаю зерна ярої пшениці за умов вирощування її в Північному Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шквир Т. М. 
Агрохімічне обгрунтування застосування добрив та бактеріального препарату діазофіт за вирощування пшениці ярої на лучно-чорноземному грунті Правобережного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / Т. М. Шквир ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що бактеризація насіння пшениці ярої мікробним препаратом дозволяє підвищити вміст мінерального азоту в грунті та сприяє одержанню додаткового врожаю зерна. Визначено енергетичну й економічну ефективність тривалого застосування добрив у сівозміні та їх безпосереднього внесення, інокуляції діазофітом, позакореневого підживлення добривами інтермаг-зернові та нутрібор за вирощування пшениці ярої на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4
Шифр НБУВ: РА374684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бараболя О.В. 
Вплив агроекологічних факторів на урожайність та якість зерна пшениці твердої ярої в лівобережній Лісостеповій зволоженій підзоні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Бараболя ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати польових, лабораторних і виробничих досліджень, проведених з метою вивчення процесів росту, розвитку та формування продуктивності та якості зерна пшениці твердої ярої залежно від доз мінеральних добрив, норм висіву насіння, строків збирання та погодних умов після попередників чорного пару та гороху. Удосконалено основні елементи технології вирощування пшениці твердої ярої для одержання зерна I та II класу якості з високою економічною ефективністю виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4 +
Шифр НБУВ: РА364597

Рубрики:

      
5.

Підручна 
Вплив мінеральних добрив на урожай і якість зерна ярої твердої пшениці в умовах зрошення півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Олена Вікторівна Підручна ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434(4УКР-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА310903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Машинник С.В. 
Ефективність застосування азотних добрив під яру м'яку пшеницю на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / С.В. Машинник ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше за умов Правобережного Лісостепу України розроблено систему удобрення ярої м'якої пшениці на чорноземі опідзоленому, що передбачає внесення азотних добрив навесні перед сівбою за результатами грунтової діагностики та, за необхідності, з метою підживлення за результатами листкової діагностики портативним приладом "N-тестер", що забезпечує підвищення врожаю та високу окупність мінеральних добрив. Установлено закономірність впливу рівня родючості грунту, різних доз і строків внесення азотних добрив на зміни азотного режиму грунту, динаміку наростання надземної маси та засвоєння основних елементів живлення, формування врожаю зерна ярої м'якої пшениці та його якості. Удосконалено діагностику її азотного живлення за допомогою "N-тестера" та розроблено шкалу забезпеченості азотом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434 + П040.171 + П040.31-7 +
Шифр НБУВ: РА351635

Рубрики:

      
7.

Богданович 
Зміни форм магнію дерново-підзолистого грунту Лівобережного Полісся залежно від систем удобрення ярої пшениці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Ростислав Петрович Богданович ; Національний аграрний ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434 + П040.171
Шифр НБУВ: РА327116

Рубрики:

      
8.

Стеблюк А.В. 
Підвищення продуктивності та якості зерна твердої ярої пшениці в Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.В. Стеблюк ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Дослідження проводились у 1995-1997 рр. при достатньо широкому діапазоні зміни погодних умов. Встановлені особливості росту, розвитку та формування врожаю зерна ярої пшениці в Степу в залежності від доз азотних добрив, хімічних заходів захисту рослин та норм висіву. Визначені оптимальні дози азотних добрив при вирощуванні ярої пшениці. Розроблені ефективні заходи захисту рослин від бур'янів та шкідників. Визначені оптимальні норми висіву, обгрунтована їх економічна доцільність. Розроблені оптимальні норми водоспоживання, інтенсивності засвоювання азоту, фосфору і калію в критичні фази розвитку, при яких найбільш повно реалізується потенціал продуктивності сорту та формується якість зерна. Рекомендуються кращі моделі технології для господарств з різним рівнем ресурсозабезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4(2УКР-4ДНЕ),022

Рубрики:

      
9.

Скачок Л.М. 
Посівні якості насіння ярої пшениці, врожайність та його продуктивні властивості залежно від агротехнічних прийомів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.14 / Л.М. Скачок ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив типів грунтів, попередників, стимуляторів росту та комплексу прийомів (доз добрив, строків сівби, норм висіву) на формування посівних якостей насіння ярої пшениці, врожайності та його продуктивних властивостей. Розкрито механізм формування продуктивності та посівних якостей насіння ярої пшениці залежно від погодних умов і основних агротехнічних прийомів. Виявлено закономірності змін посівних якостей насіння, а також його хімічного складу залежно від застосування агротехнічних прийомів. Розроблено модель оптимальних параметрів формування урожайності ярої пшениці більше 4 т/га з високими посівними якостями насіння. Доведено кількісний взаємозв'язок посівних якостей насіння материнських рослин з їх продуктивними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4
Шифр НБУВ: РА371587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Андрійченко Л.В. 
Удосконалення елементів технології вирощування ярої пшениці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Андрійченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив строків сівби сортів твердої та м'якої ярої пшениці на елементи структури врожаю та продуктивність посівів. Визначено інтервал допустимих строків сівби для сортів ярої пшениці "Харківська 26" (м'яка) та "Харківська 27" (тверда), а також оптимальні норми висіву насіння з урахуванням строку сівби. Встановлено більш високу ефективність використання ярої м'якої пшениці в покривному посіві стручковим способом з еспарцетом у порівнянні з ярим ячменем. Досліжено вплив доз і співвідношення мінеральних добрив на ріст і розвиток, формування врожаю та якості зерна сортів ярої пшениці. Наведено біоенергетичну та економічну оцінку застосування досліжуваних елементів технології вирощування ярої пшениці. Розраховано математичні моделі для прогнозування врожаїв ярої пшениці залежно від дозування мінеральних добрив, строків сівби та норм висіву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Рожков А.О. 
Урожайність ярої твердої пшениці залежно від попередників, способів сівби та норм висіву в умовах східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.О. Рожков ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості росту, розвитку та формування врожаю зерна ярої пшениці у східному Лісостепу залежно від попередника, норми висіву та способу сівби. Доведено доцільність заміни рядкового способу сівби смужковим. Визначено оптимальні норми висіву, обгрунтовано їх економічну ефективність. Вивчено динаміку вологозапасів у грунті під ярою пшеницею у різні фенофази залежно від норми висіву, попередника та способу сівби. Рекомендовано кращі елементи технології для господарств східного Лісостепу України. Обгрунтовано доцільність заміни частини площ озимої пшениці ярою твердою, насамперед після кукурудзи на силос.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330885

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Малеончук О.В. 
Формування продуктивності пшениці ярої залежно від елементів технології вирощування в умовах північної частини Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Малеончук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358257

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського