Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П141.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Юркевич Є.О. 
Агробіологічні основи підвищення ефективності різноротаційних сівозмін та родючості грунту в південному Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Є.О. Юркевич ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано агробіологічні основи підвищення продуктивності системи різноротаційних (4-5-6-пільних) сівозмін і родючості грунту південного степу України. Встановлено, що сівозміни з оптимальним насиченням, співвідношенням і розміщенням зернових та олійних культур (ОК), парів чистих і зайнятих залежно від удобрення, забезпечують стабільність виробництва зерна (пшениці та ячменю озимих, кукурудзи, гороху) насіння ОК (соняшнику, ріпаку озимого) і підвищення якості сільськогосподарської продукції. Проаналізовано вплив різноротаційних сівозмін і добрив на особливості водного та поживного режиму, щільність грунту, баланс гумусу та його трансформацію, активність розкладу льняного полотна у грунті, зменшення забур'яненості посівів сільськогосподарських культур (СГК) та негативного впливу хвороб і шкідників. Обгрунтовано значення рослинних решток та їх якості у формуванні запасів і балансу органічної речовини у грунті. Визначено залежність продуктивності, економічної та енергетичної ефективності різноротаційних сівозмін від різного насичення, співвідношення і розміщення СГК залежно від удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) + П032.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Усик С.В. 
Агроекологічне обгрунтування насичення короткоротаційних сівозмін різними зернофуражними культурами у південній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.В. Усик ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно впливу застосування набору різних за біологічними особливостями та технологією вирощування зернофуражних культур у короткоротаційних сівозмінах на зміну агрофізичних властивостей грунту та запасів доступної вологи, на вміст гумусу у грунті, фітосанітарний стан посівів цукрових буряків, урожайність озимої пшениці, гороху, ячменю, кукурудзи та цукрових буряків, а також на продуктивність сівозмін і економічну ефективність їх використання. На підставі результатів досліджень рекомендовано впроваджувати сівозміни з високим насиченням кукурудзою та ячменем за одночасного використання підвищених норм гною чи загортання в грунт побічної продукції зернових культур з метою запобігання збідненню грунту за органічною речовиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 +
Шифр НБУВ: РА348695

Рубрики:

      
3.

Малярчук 
Агроекологічне обгрунтування основного обробітку грунту в сівозмінах на меліорованих землях південного Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / Микола Петрович Малярчук ; Інститут землеробства УААН. — К., 2005. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143.181.1
Шифр НБУВ: РА348954

Рубрики:

      
4.

Матвійчук Б.В. 
Агроекологічні аспекти біологізації землеробства на ясно-сірих супіщаних лісових грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.В. Матвійчук ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у короткоротаційних сівозмінах проведено комплексне екологічне оцінювання впливу тривалого застосування органічних (гній, солома, сидерат) і мінеральних добрив та їх поєднань на агроекосистему ясно-сірого лісового грунту за умов Полісся України. Встановлено зв'язок оптимальних параметів і нормативних показників агрофізичних, фітосанітарних і біотичних властивостей ясно-сірого лісового грунту Полісся з системою традиційного та "біологічного" ведення землеробства. Для Полісся України визначено поширення в орному шарі дощових черв'яків як одного з показників біологічної активності грунту за комплексного використання мінімалізованого обробітку грунту та "біологічного" ведення землеробства. Встановлено підвищення окупності одиниці мінеральних добрив за умов максимального залучення в біологічний кругообіг біогенних елементів побічної продукції рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2 + П141.8 +
Шифр НБУВ: РА361272

Рубрики:

      
5.

Суслов О.А. 
Агроекологічні аспекти використання мікробних препаратів у ланках польової сівозміни східного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г наук: 03.00.16 / О.А. Суслов ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливості підвищення продуктивності ланок польової сівозміни шляхом використання мікробних препаратів для предпосівної інокуляції насіння за умов східного Степу України. Показано їх екологічну безпечність та істотні переваги у порівнянні з агрохімікатами. Виявлено, що застосування мікробних препаратів у ланках зернопросапної сівозміни без використання мінеральних добрив забезпечує підвищення урожаю у зернових одиницях до 10 ц/га. Показано позитивний вплив інокуляції на поліпшення структурних показників продуктивності сільськогосподарських культур та якість рослинної продукції. Встановлено, що застосування мікробних препаратів знижує поширення хвороб рослин. У разі використання мінеральних добрив виявлено тенденцію щодо зменшення вмісту рухомих форм азоту та фосфору у прикореневій зоні інокульованих рослин. Показано доцільність застосування мікробних препаратів, що сприяють перевазі процесів синтезу органічної речовини у прикореневій зоні сільськогосподарських культур над її мінералізацією. Відзначено, що низькі додаткові витрати та висока ефективність застосування мікробних препаратів зменшують собівартість сільськогосподарської продукції та підвищують рівень рентабельності її виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П058-82(4УКР) + П141.8(4УКР) + П140.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гера О.М. 
Вплив агротехнічних заходів на родючість органогенних грунтів та продуктивність сівозмін: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / О.М. Гера ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено вплив агротехнічних заходів на біохімічний склад врожаю. Встановлено, що найбільш доцільним за економічної й енергетичної оцінок є запровадження на торфових грунтах кормових сівозмін з коротким польовим періодом, який включає одну однорічну та проміжну культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.62 + П141.8
Шифр НБУВ: РА374303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Савчук О.І. 
Вплив біологічних чинників на продуктивність сівозмін та родючість дерново-підзолистого супіщаного грунту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.І. Савчук ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення продуктивності культур і родючості дерново-підзолистого супіщаного грунту за насичення сівозмін бобовими культурами за умов центрального Полісся України. Наведено комплексну оцінку родючості грунту залежно від сівозміннного чинника. Розкрито закономірності впливу різної кількості бобових на продуктивність сівозмін. Показано можливість раціонального використання азоту мінеральних добрив. Проведено порівняльну економічну й енергетичну оцінку сівозмін. Встановлено, що введення до їх складу проміжного люпину під просапні культури дозволяє зменшити дозу внесення мінерального азоту вдвічі, не знижуючи продуктивності культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П034.13-3 +
Шифр НБУВ: РА344489

Рубрики:

      
8.

Квасніцька Л.С. 
Вплив бобових культур на продуктивність короткоротаційних сівозмін та родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Л.С. Квасніцька ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито закономірність впливу бобових культур на продуктивність сівозмін, наведено оцінку родючості грунту залежно від сівозмінного чинника, встановлено параметри надходження біологічного азоту у системі сівозмін за рахунок азотфіксації. Проведено порівняльну економіко-енергетичну оцінку сівозмін. Встановлено, що серед короткоротаційних сівозмін найпродуктивнішою на чорноземах опідзолених є зерно-просапна з 80 % зернових, з них 20 % сої, та 40 % просапних, де вихід кормових одиниць з 1 га ріллі становив 11 т, а зернових - 8,66 т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-41 + П141.8 + П032.62
Шифр НБУВ: РА374301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бельдій Н.М. 
Вплив елементів біологізації зерно-картопляної сівозміни на екологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожайність люпину жовтого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.М. Бельдій ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнологіЇ. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Викладено результати досліджень впливу тривалого застосування різних систем удобрення та бактеріального препарату "Ризоторфіну" (штам 5500/4) на екологічний і біологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожай люпину жовтого. Проведено оцінку поживного режиму грунту та стану гумусу за умов сівозміни типової для Полісся України. Надано детальну характеристику мікробного ценозу грунту та його біологічної активності на фоні післядії органічних (гнію, сидерату, соломи) і прямої дії мінеральних добрив з паралельною бактеризацією насіння препаратом. Передпосівна бактеризація насіння люпину азотфіксуючими мікроорганізмами сприяє більшому накопиченню сухої речовини органами рослин, інтенсивнішому формуванню азотфіксуючого апарату. Відзначено підвищення продуктивності та покращання якості врожаю. Рекомендовано збільшувати частку органічних добрив у системі удобрення сівозміни та застосовувати передпосівну бактеризацію насіння для легких дерново-підзолистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П040.11 + П213.4-47
Шифр НБУВ: РА320117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ятчук В.Я. 
Вплив основного обробітку сірого лісового грунту на його родючість та продуктивність культур сівозміни у Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / В.Я. Ятчук ; Ін-т земл-ва Укр. акад. аграр. наук. — Чабани, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2 + П141.8
Шифр НБУВ: РА370214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Патик С.М. 
Ефективність короткоротаційних польових сівозмін в умовах Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.М. Патик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі результатів багаторічних досліджень виявлено вплив сівозмінного фактора на водний, поживний режим і фітосанітарний стан грунту та посівів. Установлено значення рослинних решток у формуванні запасів і балансу органічної речовини в грунті. Визначено агротехнічну, економічну й енергетичну ефективність короткоротаційних польових сівозмін з різним насиченням, розміщенням і співвідношенням зернових і олійних культур. Науково обгрунтовано доцільність впровадження оптимальних варіантів чергування культур для господарств різної спеціалізації залежно від природно-кліматичних умов Степу України. Для одержання високих і стабільних урожаїв сільськогосподарських культур рекомендовано у короткоротаційних польових сівозмінах розміщувати високоврожайні, високопродуктивні зернові та зернобобові й олійні культури за кращих попередників, а саме: пшеницю озиму - після пару чорного та гороху, ячмінь озимий і соняшник - пшениці озимої, ріпаку ярого - після гороху та ячменю озимого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П040.11 +
Шифр НБУВ: РА362211

Рубрики:

      
12.

Кирилюк В.П. 
Ефективність систем обробітку чорноземів опідзолених у ланці зерно-просапної сівозміни правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Кирилюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив багаторічного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні чинники грунтової родючості та врожайність культур ланки сівозміни: горох - озима пшениця - цукрові буряки. Установлено, що застосування комбінованої полицево-чизельної системи основного обробітку (різноглибинної оранки з дискуванням) сприяє збереженню гумусу, покращує агрофізичні властивості, забезпечує ефективну боротьбу з бур'янами, дає змогу одержати вищі врожаї гороху, озимої пшениці та цукрових буряків водночас з меншими енергетичними витратами. Розроблено новий спосіб контролю бур'янів у посівах гороху. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадну систему основного обробітку грунту в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143 +
Шифр НБУВ: РА326575

Рубрики:

      
13.

Цвей Я. П. 
Наукове обгрунтування відтворення родючості грунтів та підвищення продуктивності зерно-бурякових сівозмін Лісостепу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Я. П. Цвей ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 41 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування й експериментально запропоновано нове розв'язання наукової та практичної проблеми ефективного використання чорноземів за допомогою раціональних сівозмін, обробітку грунту, екологічної систематизації систем їх удобрення біологічного азоту за умов Лісостепу України. Встановлено закономірності змін родючості чорноземних грунтів у різноротаційних сівозмінах залежно від систем удобрення, розроблено основні параметри грунтової родючості, обгрунтовано залежність формування фотосантіраного стану посівів, мікробіологічних показників грунту, балансу поживних речовин. Розроблено систему удобрення сільськогосподарських культур у сівозміні, яка забезпечує зростання врожайності сільськогосподарських культур і збереження родючості грунту. Розроблено моделі різноротаційних зернобурякових сівозмін на підставі агрохімічних, біологічних показників, системного екологічного та біоенергетичного аналізу, що забезпечує одержання в сівозмінах із довгою ротацією 9,11 - 9,52 т/га кормових одиниць, в сівозмінах із короткою ротацією 6,7 - 6,8 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П034.17- 2 + П141.8
Шифр НБУВ: РА375807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Чумак В.С. 
Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у північному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / В.С. Чумак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 32 с. — укp.

Розроблено наукові основи інтенсивних сівозмін і систем добрив, які забезпечили оптимальні параметри грунтової родючості, високу продуктивність культур і охорону навколишнього середовища в північному Степу України. Обгрунтовано граничну доцільність насичення сівозмін озимою пшеницею, кукурудзою та цукровим буряком з урахуванням збереження грунтової родючості. Встановлено вплив різних видів сівозмін на потенціальну й ефективну родючість грунту. Обстежено фітосанітарний стан посівів, виявлено дію окремих видів добрив та їх сполучень на продуктивність, економічну та біоенергетичну ефективність сівозмін. Проведено екологічну оцінку становища грунту та рослин за умов систематичного внесення добрив. Визначено основні напрямки підвищення ефективності сівозмін і раціонального використання добрив. Рекомендовано для виробництва науково обгрунтовану систему добрив з врахуванням досягнутої родючості грунту в спеціалізованих сівозмінах північного Степу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шувар І.А. 
Наукові основи підвищення продуктивності сівозмін та родючості грунту в традиційному і біологічному землеробстві західного Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / І.А. Шувар ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 37 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано шляхи поліпшення родючості темно-сірого опідзоленого грунту західного Лісостепу України та підвищення продуктивності сівозміни за умов біологічного землеробства. Встановлено закономірності зміни родючості грунту на різних агрофонах залежно від виду системи обробітку грунту та захисту рослин. Обгрунтовано оптимальні рівні удобрення та визначено комплексний вплив способів обробітку грунту на актуальну та потенційну забур'яненість, мікробіологічний і фітосанітарний стан поля, баланс поживних речовин грунту польової сівозміни, вміст нітритів, залишків важких металів, пестицидів у грунті та вирощеній продукції. На базі використання агрофізичних, агрохімічних і біологічних показників розроблено моделі родючості, які забезпечують продуктивність польової сівозміни 60 - 65 ц/га кормових одиниць. Створено комп'ютерну програму регулювання продукційних процесів у сівозміні. Здійснено біоенергетичну та економічну оцінку продуктивності сівозмін біологічного землеробства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ременюк Ю.О. 
Продуктивність ланки сівозміни за різних обробітків грунту в умовах північного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Ю.О. Ременюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Наведено результати польових і лабораторних досліджень, теоретично обгрунтовано вплив систем основного обробітку на показники продуктивності ланки сівозміни та родючості грунту. Досліджено вплив заходів основного обробітку грунту у ланці зерно-бурякової сівозміни: вико-вівсяна сумішка - пшениця озима - буряки цукрові на родючість чернозему типового вилугуваного, забур'яненість бур'яновими компонентами агрофітоценозу, ріст, розвиток, урожайність і якість культур, економічні й енергетичні показники. На підставі результатів проведеного аналізу встановлено, що з застосуванням систематичного плоскорізного обробітку, мілкої оранки та чизеля у сівозміні зростає щільність грунту впродовж вегетації пшениці озимої та буряків цукрових. З'совано, що стабілізація агрегатного складу грунту відбувається за використання полицевих систем обробітку, а у разі безполицевих - грунтові агрегати руйнуються. Встановлено, що використання у сівозміні комбінованого обробітку грунту (під буряки цукрові мілка оранка з наступним безполицевим розпушуванням "Параплау" на глибину 30 - 32 см, інші культури - оранка на 20 - 22 см забезпечує збільшення вмісту гумусу у шарах грунту 0 - 10 см і 0 - 30 см, за цього відзначено найменші втрати гумусу. Високу продуктивність зерно-бурякової сівозміни забезпечує система обробітку, яка передбачає мілку оранку на глибину 12 - 14 см з глибоким безполицевим розпушуванням "Параплау" на 30 - 32 см під буряки цукрові, а інші культури - оранка на 20 - 22 см.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Скалига О.С. 
Продуктивність плодозмінної сівозміни залежно від систем основного обробітку грунту та рівнів удобрення в центральному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.С. Скалига ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу різних способів і глибин основного обробітку за різних рівнів удобрення на зміну агрофізичних властивостей грунту, запасів доступної вологи, вмісту елементів живлення, біологічної активності грунту, актуальної та потенційної забур'яненості, врожайності культур і продуктивності п'ятипільної плодозмінної сівозміни у центральному Лісостепу України. Розраховано економічну й енергетичну ефективність досліджених варіантів основного обробітку грунту за різних рівнів удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) + П143.0(4УКР) + П040.11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356930

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського