Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П034.17-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Єрьоміна Т. А. 
Вплив систем обробітку й удобрення на родючість чорнозему звичайного та продуктивність сівозміни в Північному Степу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Т. А. Єрьоміна ; Ін-т земл-ва НААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено вплив різних систем основного обробітку та мульчування на агрофізичні, агрохімічні та біологічні показники родючості грунту, водний режим, фітосанітарний стан посівів, формування врожаю й якість зерна культур сівозміни. Встановлено доцільність мульчування за фоном неглибокої безполицевої системи обробітку як засобу підвищення протиерозійної стійкості і родючості грунту та продуктивності сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-2 + П143.181.7
Шифр НБУВ: РА376968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тригуб В.І. 
Географічні закономірності поширення і динаміка фтору у чорноземах південних північно-західного Причорномор'я: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / В.І. Тригуб ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано географо-генетичні особливості вмісту та розподілу фтору у південних чорноземах. Досліджено вплив хімічних меліорантів, а також викидів промислових підприємств на вміст фтору у системі "грунт - рослини" на прикладі Одеського суперфосфатного заводу. Установлено географічні закономіності природного поширення й антропогенного накопичення фтору у південних чорноземах зрошуваних і незрошуваних, у грунтових і поверхневих водах північно-західного Причорномор'я. Виявлено, що зрошення та внесення фосфагіпсу призводить до накопичення фтору у грунтах, рослинах, грунтових водах. Визначено локальний характер фторного забруднення грунтів промисловими викидами, обумовлений генетичними особливостями грунтів і типами сільськогосподарського використання земель. Розроблено методику визначення активного фтору в соку рослин, за допомогою якої вперше проаналізовано особливості накопичення рухового фтору в рослинах залежно від агроекологічних особливостей грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23(4УКР73) + Д220.12 +
Шифр НБУВ: РА337974

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Предоляк М. О. 
Гумусний стан і біологічна активність чорнозему типового Правобережного Лісостепу за різної інтенсивності його використання: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / М. О. Предоляк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено чинники процесів мінералізації та гуміфікації органічної речовини грунту. Встановлено, що за безполицевого обробітку і з внесенням органо-мінеральних добрив зростає вміст органічної речовини та відтворюється родючість грунтів. Вивчено залежність формування врожаю культур ланки сівозміни від умов вирощування й оцінено економічну й енергетичну доцільність впроваджуваних. Експериментально доведено, що застосування безполицевих обробітків і біологізація землеробства підвищують потенційну здатність до гумусоутворення, сприяють відновленню гумусу та інтенсифікації біологічних процесів. Застосування ресурсозберігальних технології зумовлює відновлення родючості грунту та високу агроекономічну й енергетичну ефективність ланки сівозміни - конюшина, пшениця озима та буряки цукрові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-2
Шифр НБУВ: РА381804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Яковишина Т.Ф. 
Детоксикація забруднених важкими металами чорноземів звичайних північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.Ф. Яковишина ; Держ. агроекол. ун-т Мін-ва аграр. політики України. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 важкі метали + П034.17-23 +
Шифр НБУВ: РА344482

Рубрики:

      
5.

Наумовська 
Зміни показників фізико-хімічних та біологічних властивостей чорнозему типового Правобережного Лісостепу в умовах застосування грунтозахисних технологій: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Олена Іванівна Наумовська ; Національний аграрний ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-2
Шифр НБУВ: РА327115

Рубрики:

      
6.

Франко 
Зміни фосфатного режиму лучно-чорноземного грунту при застосуванні грунтозахисних технологій в умовах Андрушівського природно- сільськогосподарського району: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Ольга Володимирівна Франко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23(4УКР) + П143.181.7(4УКР) + П21-41(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дегтярьов В. В. 
Колоїдно-хімічна характеристика гумусово-акумулятивного грунтотворення і родючості природних й агрогенних чорноземів Лівобережного Лісостепу та Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.03 / В. В. Дегтярьов ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 41 с. — укp.

Вирішено важливу науково-практичну проблему: охорона, збереження та підвищення родючості чорноземних фунтів України. Доведено, що колоїдно-хімічна характеристика гумусу чорноземів дає змогу діагностувати два типи гумусово-акумулятивного грунтотворення на класифікаційному рівні: природний й агрогенний. Розширено та поглиблено закономірності формування гумусового стану чорноземів типових Лівобережного Лісостепу та чорноземів звичайних Приазов'я України в природних та агроекосистемах. Вперше обгрунтовано кількісний показник для визначення інтенсивності антропогенного навантаження на грунти. Показано напрями оцінки родючості чорноземів на базі колоїдно-хімічної характеристики гумусу. Доведено можливість використання діагностичних показників агроекологічного стану чорноземів для здійснення їх моніторингу. Встановлено роль окремих компонентів органічної частини грунту в утворенні мікро- та макроструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6 + П034.17-2
Шифр НБУВ: РА374572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Байдюк М.І. 
Особливості акумулятивного грунтоутворення за нульового обробітку чорноземів Степу Донбасу: Автореф. дис... канд.. с.-г. наук: 06.01.03 / М.І. Байдюк ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості грунтотворного процесу за технологією нульового обробітку грунту та проведено комплексну оцінку даної технології на чорноземі Степу Донбасу. Доведено, що нульовий обробіток спряє розвитку акумулятивного процесу грунтоутворення. З'ясовано, що агрофізичні, агрохімічні та біологічні параметри грунту не стримують розвиток рослин та не зменшують врожайність польових культур. Встановлено кращу ефективність захисту від дефляції за технологією нульового обробітку в порівнянні з традиційним. Доведено економічну та енергетичну ефективність нульового обробітку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-2(4УКР55) + П143.181.7(4УКР55)
Шифр НБУВ: РА331100

Рубрики:

      
9.

Кучер Л.І. 
Особливості режиму калію в лучно-чорноземному грунті при застосуванні грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Л.І. Кучер ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено вміст та питання заміни форм калію лучно-чорноземного вилугуваного грунту за різних систем його обробітку та удобрення. Установлено взаємозв'яки між різними формами калію та врожайністю сільськогосподарських культур, а також вмістом даного елементу в них. Визначено, що лучно-чорноземний грунт має загальний резерв калію у верхньому шарі та близький до чорноземних грунтів. Установлено, що мінімальний обробіток грунту сприяє трансформації калію з необмінних у доступні для рослин форми внаслідок підвищення кислотності грунтового розчину у верхньому 0 - 15 см шарі грунту, за мінімального обробітку якого інтенсивніше відбувається надходження калію з грунтововибірного комплексу у грунтовий розчин. Виявлено, що ступінь рухомості обмінного калію у верхньому шарі грунту за мінімального обробітку мав значення на 22,4 - 63,2 % більше, ніж у разі застосування оранки. З'ясовано, що мінімізація обробітку грунту сприяє підвищенню вмісту обмінного, водорозчинного, необмінного калію, а також покращанню надходження калію у рослини, зменшенню фіксації та поглинання калію. Відзначено, що завдяки локалізації рослинних решток у верхньому шарі грунту підвищується вміст калію організації речовини грунту. Установлено, що поміж усіма формами калію існує високий кореляційний зв'язок, а саме: фіксований, обмінний та ступінь рухомості найбільш корелювали з кислотністю грунтового розчину. За цього коефіцієнт кореляції між вмістом мулистої фракції та вмістом калію у цій фракції за умов експерименту був дуже високий - 0,74. На підставі кореляційно-регресійного аналізу показано, що усі форми калію певною мірою беруть участь у живленні рослин. За показниками економічної ефективності перевагу мають грунтозахисні технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23 + П143,0 + П040.173 +
Шифр НБУВ: РА337034

Рубрики:

      
10.

Сенчук С.М. 
Рівень показників родючості чорнозему типового в залежності від грунтозахисних технологій і біологізації землеробства: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / С.М. Сенчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які передбачають здійснення дрібного та глибокого плоскорізних, а також мінімального обробітків грунту з елементами біологізації на водно-фізичні, агрохімічні та біологічні властивості грунту за їх взаємодії та досліджено вплив цих технологій на родючість чорнозему типового грубопилувато-легкосуглинкового на лесі. Установлено, що застосування грунтозахисних технологій прискорює мікробіологічні процеси у грунті. Виявлено суттєве зниження забур'яненості посівів на третій рік досліджень (у 5,8 - 7,8 разів) у порівнянні з першим роком. Показано, що застосування безполицевого обробітку грунту з внесенням органічних, органо-мінеральних та біологічно активних добрив сприяє підвищенню ефективної родючості грунту та посилює кругообіг речовин та енергії в агроценозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-26 + П143.181.7 +
Шифр НБУВ: РА339871

Рубрики:

      
11.

Євпак І. В. 
Фізико-хімічні та агрохімічні властивості чорнозему типового Правобережного Лісостепу за мінімізації обробітку грунту і біологізації землеробства: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / І. В. Євпак ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що безполицевий обробіток з використанням соломи та сидератів на фоні помірного мінерального удобрення посилюють гумусоутворення, покращують поживний режим, підвищують динаміку фізико-хімічних процесів у профілі грунту, що вказує на відтворення родючості чорнозему типового. Зазначено, що грунтозахисні технології, які базуються на неглибокому обробітку грунту забезпечують приріст врожайності сільськогосподарських культур і зменшують собівартість їх вирощування, та підвищують рівень рентабельності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-24 + П143
Шифр НБУВ: РА376087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського