Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (164)Книжкові видання та компакт-диски (248)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П033$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Мороз Г.Б. 
Географо-генетичні особливості грунтів смуги переходу від сухого до середнього Степу в Північно-Західному Причорномор'ї : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.05 / Г.Б. Мороз ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено грунти смуги переходу від сухого до середнього Степу в Північно-Західному Причорномор'ї, розглянуто їх генезу й еволюцію. Розкрито умови їх формування, а також вивчено морфологічну будову профілю. Визначено фізичні, хімічні та фізико-хімічні властивості. Простежено їх залежність від чинників грунтоутворення. Розроблено концептуальну модель грунтоутворення та формування структури грунтового покриву в смузі переходу від сухого до середнього Степу, що відображає особливості педогенезу в перехідних географічних смугах. Запропоновано варіанти розмежування сухого та середнього Степу, визначальним критерієм яких є наявність подвійної екотональної межі між чорноземами південними та темно-каштановими грунтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П033.2 + П034-2
Шифр НБУВ: РА373500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Хворост О.О. 
Організаційно-економічні основи врахування екологічної якості грунтів в оцінці сільськогосподарських земель: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Хворост ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено методичні засади врахування екологічної якості грунтів для оцінки земель сільськогосподарського призначення. Визначено місце еколого-економічної оцінки якості грунтів в організації раціонального землекористування. Проведено оцінку забруднення земель в регіональному аспекті за окремими напрямками екологічної якості грунтів. Визначено поняття "екологічна якість грунту" та узагальнено основні фактори впливу на економічну оцінку екологічної якості грунтів. Розроблено науково-методичні рекомендації щодо управління екологічною якістю сільськогосподарських земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-28 + П033.32(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339661

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гаськевич О.В. 
Структура грунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір'я: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / О.В. Гаськевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру грунтового покриву (СГП) Гологоро-Кременецького горбогір'я на різних рівнях його організації, зокрема розглянуто грунтові ареали та мікрокатени - найпростіші одиниці СГП, а також комбінації грунтів, сформовані на основі їх поєднання на певних територіях. Встановлено фактори формування СГП досліджуваного регіону та відзначено найбільш суттєвий вплив на даний процес геологогеоморфологічних та гідро-геологічних умов. Проаналізовано зміст та характерні особливості геометричної будови елементарних грунтових ареалів (ЕГА) та мікрокатену. Розраховано середню площу, коефіцієнти розчленування ареалів окремих типів грунтів, оцінено їх мінливість. Встановлено, що середні площі та коефіцієнти розчленування ЕГА залежать від ступеня еродованості грунтів. Виявлено, що зі збільшенням рівня еродованості середні площі ареалів зменшуються, а коефіцієнти розчленування зростають. Для грунтових комбінацій Гологоро-Кременецького горбогір'я, серед яких переважають варіації та поєднання, обчислено показники складності, контрастності та неоднорідності грунтового покриву. Відзначено вагомий вплив ерозійних процесів на формування даних показників. Показано, що активізація сільськогосподарського використання земель протягом тривалого періоду зумовила інтенсифікацію ерозійних процесів, що позначилося на структурі грунтового покриву Гологоро-Кременецького горбогір'я. Зокрема, встановлено зменшення сумарних та середніх площ ареалів нееродованих грунтів, збільшення ступеня їх мінливості, а також коефіцієнтів складності, контрастності та неоднорідності грунтованого покриву (ГП). Виявлено, що на досліджуваній території переважають крупноблокові напівконтрастні грунтові комбінації. Відзначено, що за умов подальшого інтенсивного розвитку ерозії матиме місце тенденція до зростання частки роздрібнених контрастних грунтових комбінацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П033(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340414

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гіржева К.Б. 
Фізичні властивості грунтів як критерій їх бонітування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / К.Б. Гіржева ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено фізичні показники, за якими можна удосконалити бонітування грунтів. Обгрунтовано найбільш прийнятний метод їх залучення до обрахування бонітетів і здіснено оцінку якості фізичного стану грунтів сільськогосподарського призначення. За результатами детальної кількісної та якісної оцінки цих показників у системі грунт - клімат - пояс (20 факторів) установлено їх вплив на формування врожаю сільськогосподарських культур і бонітування грунтів. Визначено нормативи та надійність зв'язків між показниками та врожаєм у загальному та регіональному аспектах. Запропоновані фізичні агрокліматичні показники як критерії бонітування є найбільш значущими у всіх розроблених педотрансферних моделях якості грунтів. Доведено їх особливе значення для бонітування грунтів з несприятливими агроекономічними ознаками опідзолення, оглеєння, засолення та солонцеватості. Найбільш прийнятним методом їх залучення до розрахунку бонітету запропоновано підхід, який базується на методиці ННЦ ІГА. Розглянуто питання щодо бальної оцінки грунтів, зумовленої гідртермічними умовами та впливом грунтових процесів. Наведено комплексну оцінку фізичного стану грунтів сільськогосподарського призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.2 + П033.32 +
Шифр НБУВ: РА350458

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського