Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П032.241$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Задорожний А.І. 
Дослідження динаміки та прогнозування процесів підтоплення сільськогосподарських угідь в системі еколого-меліоративного моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / А.І. Задорожний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено метод аналізу довгострокової динаміки процесів підтоплення сільськогосподарських угідь з використанням сучасних методів синергетики, зокрема математичних методів системного статистичного моделювання. Систематизовано дані еколого-меліоративного моніторингу Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції. Створено базу даних і знань. Побудовано гістограми розподілу площ за рівнем грунтових вод для окремих об'єктів та регіону. Розроблено метод ситуаційного прогнозування підтоплення сільськогосподарських угідь з урахуванням прогнозної динаміки опадів і водоподачі, який базується на побудові дискретного ланцюга Маркова. Ідентифікація ланцюгів Маркова для конкретних об'єктів залежно від прогнозованої зовнішньої ситуації дає змогу здійснити ситуаційне прогнозування процесів підтоплення та побудувати відповідні прогнозні гістограми на підставі оцінки підтоплених земель. Порівняно суму відхилень ймовірностей фактичних станів ланцюга Маркова у прогнозований момент часу та прогнозні ймовірності цих станів, виражені у частках одиниці або у відсотках і показано задовільну для практичних цілей точність прогнозу, що є обгрунтуванням методу та підтвердженням можливості його використання для ситуаціфного прогнозування у складі системи еколого-меліоративного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.241 +
Шифр НБУВ: РА345474

Рубрики:

      
2.

Ладика М.М. 
Еколого-меліоративний стан та родючість перезволожених грунтів Лівобережного Лісостепу (на прикладі басейну р. Трубіж): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / М.М. Ладика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено закономірності зміни еколого-меліоративного стану перезволожених грунтів Лівобережного Лісостепу. Встановлено, що в результаті нестабільного функціонування меліоративної системи відбулося погіршення водного режиму органогенних грунтів. Виявлено, що внаслідок тривалого переосушення торфової товщі вміст солей досягає 0,74 %, а порушення водного режиму призводить до зміни фізичних і водно-фізичних властивостей грунту, зокрема ущільнився верхній горизонт, збільшився вміст твердої фази та погіршилися водні властивості. На підставі результатів дослідження дернових грунтів солонцево-осолоділого комплексу за умов западинного мікрорельєфу встановлено деякі особливості властивостей, пов'язані з їх генезисом. Показано позитивний вплив комплексної меліорації (хімічної та гідротехнічної) чорноземно-лучних грунтів на покращення їх агрохімічних і фізико-хімічних властивостей. Виявлено, що внесення фосфогіпсу та органо-мінеральних добрив сприяє відновленню вмісту гумусу. Показано, що внаслідок погіршання експлуатаційного стану дренажної мережі у цих грунтах простежується реставрація засолення та відновлення лужності грунтового розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.241 + П032.6 +
Шифр НБУВ: РА344645

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Онищук І.І. 
Розробка технології мікрогеофізичних досліджень процесів підтоплення грунтів (на прикладі Лісостепу Придніпров'я та Київського Полісся): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / І.І. Онищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено раціональну, ефективну технологію комплексних геофізичних досліджень процесів підтоплення грунтів, яка базується на мікроелектрозондуванні. Надано оцінку впливу параметрів польвих мікроустановок на точність електрометричних досліджень. Розроблено геолого-геофізичні моделі верхньої частини розділу Лісостепу Придніпров'я та Київського Полісся, що включають грунтовий профіль, материнські породи та горизонт грунтових вод, встановлено їх зв'язок з процесами підтоплення грунтів. Наведено технологію інтерпретації геолого-геофізичних даних для геофізичного картування підтоплених грунтів, що базується на використанні погоризонтних карт геофізичних параметрів та розроблених геолого-геофізичних моделей. Встановлено зв'язок змін водно-фізичних властивостей грунтів та порід верхньої частини розрізу з процесами підтоплення та характеристиками геофізичних полів, найбільш інформативними з яких є геоелектричні поля. Визначено геоелектричні параметри різних типів грунтів та порід верхньої частини розрізу Лісостепу Придніпров'я та Київського Полісся у природному заляганні та їх зміни під час розвитку підтоплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1(45УКР) + П032.241(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337248

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського