Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Круківська А.В. 
Агрокліматична оцінка умов вологозабезпечення території України у період вегетації сільськогосподарських культур: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / А.В. Круківська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження умов вологозабезпечення сільськогосподарських культур протягом періоду вегетації на території України. На підставі об'єктивної класифікації ознак атмосферного зволоження, агрогідрологічних властивостей грунтів, режиму грунтових вод і рельєфу території розроблено новий метод агрогідрологічного районування України, що дозволяє виявити географічні закономірності формування ресурсів грунтової вологи у період вегетації сільськогосподарських культур. Проаналізовано сучасні особливості режиму агрогідрологічних ресурсів України у вегетаційний період за характеристиками просторового розподілу, міжсезонної та міжрічної динаміки запасів продуктивної вологи грунту в одновидових агроекосистемах. Запропоновано нову методику щодекадного оцінювання та прогнозування запасів продуктивної вологи грунту під посівами основних зернових культур у різних агрогідрологічних районах. Вперше на підставі базової моделі погода - урожай (УкрНДГМІ) досліджено географічні закономірності впливу вологості грунту на формування урожаю озимої пшениці та ярого ячменю в Україні. Обгрунтовано новий підхід щодо мезомасштабного агрокліматичного районування адміністративних областей України з урахуванням впливу неоднорідності підстильної поверхні на просторовий розподіл умов вологозабезпечення за ознаками атмосферного зволоження у вегетаційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.1(4УКР) + П022(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Скорупський Б.В. 
Агрокліматичне обгрунтування і метод оптимізації розміщення польових культур в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Б.В. Скорупський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено статистичні властивості багаторічних рядів динаміки середньообласної урожайності, показників умов зростання польових культур та їх посівних площ в областях та зонах України. Оцінено ступінь відповідності агрокліматичних умов у різних зонах України біологічним потребам рослин. Розроблено принцип розрахунку оптимального розміщення площ польових культур в областях України з використанням симплекс-методу лінійного програмування. Проведено багатоваріантний розрахунок оптимального розміщення польових культур в областях України. Обгрунтовано спосіб оцінки потенціалу агрокліматичних ресурсів у вигляді розв'язку задачі оптимізації розміщення польових культур на даній території. Виявлено географічні закономірності розподілу невикористаного резерву агрокліматичних ресурсів на території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.1(4УКР) + П022(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ляшенко Г.В. 
Теоретичні і методологічні основи агрокліматичної оцінки продуктивності сільськогосподарських культур в Україні: автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.09 / Г.В. Ляшенко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2009. — 35 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано комплексний підхід щодо агрокліматичного оцінювання формування продуктивності сільськогосподарських культур. Розроблено структуру та створено банк агрокліматичної інформації для комплексних досліджень агрокліматичних ресурсів, різномасштабного районування територій та агрокліматичного оцінювання формування продуктивності сільськогосподарських культур. Наведено результати оцінювання просторового розподілу агрокліматичних ресурсів щодо різних за потребою у теплі та волозі груп сільськогосподарських культур, зроблено районування України за агрокліматичними ресурсами, формування яких обумовлено великомасштабними атмосферними процесами. За радіаційно-тепловими ресурсами виділено сім макрорайонів, які поділяються на підрайони за ресурсами вологи (всього - 20 макрорайонів і підрайонів). Розроблено алгоритм просторового перерозподілу агрокліматичних ресурсів на території України під впливом мезомасштабних процесів, виконано інвентаризацію елементів рельєфу, що його обумовлює. Наведено оцінку агрокліматичних ресурсів з урахуванням мезо- та мікроклімату у межах виділених макрорайонів і підрайонів України. На прикладі України розроблено та реалізовано новий метод агрокліматичного оцінювання формування продуктивності сільськогосподарських культур, проведено числовий експеримент і визначено діапазон величин урожайності озимої пшениці, ярого ячменю, кукурудзи, соняшнику, цукрового буряку та картоплі у межах виділених макрорайонів і підрайонів, обумовлених агрокліматичними ресурсами. Розроблено підходи щодо практичного використання одержаних результатів для оптимізації розміщення сільськогосподарських культур та структури посівних площ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П022.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368962

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського