Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=О425.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Транспорт   
1.

Фам Суан Нгок 
Визначення основних елементів суден, що обслуговують морські споруди та нафтодобувні промисли: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Фам Суан Нгок ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2008. — 23 с. — укp.

Удосконалено процес проектування суден постачання бурових платформ (СПБП). Створено принципово нову методику визначення їх основних елементів і характеристик на початкових стадіях проектування. Розроблено математичні моделі функціонування такого судна, виконано формулювання та розв'язано відповідні задачі функціонування. За цього функціональні операції, які виконує СПБП, змодельовані марківськими випадковими функціями. В результаті розв'язання певних задач функціонування одержано показники функціональної ефективності СПБП. Показники економічної ефективності СПБП визначено за формулами, що відображають основні складові тайм-чартерного еквівалента й оперативні витрати. Їх розглянуто на проміжку часу, що дорівнює життєвому періоду судна. Розроблена методика визначення основних елементів СПБП на початкових стадіях його проектування базується на рішенні задачі пошуку екстремуму відносної вартості виконання судном постачання значної кількості основних функціональних операцій. Запропоновано математичну модель СПБП, алгоритм і програму розв'язання оптимізаційної задачі визначення його основних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.3-02 +
Шифр НБУВ: РА360156

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Морева І.М. 
Гідродинаміка просторових коливань напівзанурюваної платформи у штормових умовах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.01 / І.М. Морева ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено хвильові впливи на напівзанурювану платформу (НП) на підставі результатів проведених фізичних лабораторних експериментів і гідродинамічного моделювання. Створено нову числову модель динаміки коливань напівзанурюваних платформ, що передбачає врахування нелінійних членів для різного положення платформи до напрямку розповсюдження хвиль та за різних параметрів спектра морських хвиль, які впливають на платформу, що дозволило виявити вплив нелінійних членів демпфування на параметри переміщень НП. Проведено верифікацію створеної нової числової моделі нелінійної динаміки НП шляхом порівняння результатів моделювання з даними експериментальних досліджень. Для проведення експериментальних досліджень розроблено методику виконання вимірів за допомогою нових цифрових вимірювальних приладів, що дозволяють визначати просторові та часові параметри хвилювання та переміщення моделі НП у разі широкої варіації характеристик хвилювання та різного положення платформи до напрямку розповсюдження хвиль. Наведено результати комплексних експериментальних і модельних коливань НП, які забезпечили верифікацію нової числової моделі динаміки НП за широкої варіації умов проведення експериментів і параметрів фізичної моделі НП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.3-01 +
Шифр НБУВ: РА362195

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Мішутін А.В. 
Розвиток наукових основ підвищення довговічності суднобудівних бетонів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / А.В. Мішутін ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2009. — 39 с. — укp.

Проаналізовано вплив середовища на суднобудівельні бетони у процесі експлуатації. Доведено, що довговічність бетону конструкцій тонкостінних плавучих і гідротехнічних споруд, які працюють за умов градієнтів вологості, температури, тиску та солоності, визначається для підводної частини споруди водонепроникністю, а для надводної - морозостійкістю. Показано, що зменшити градієнти локальних знакозмінних деформацій можливо за рахунок створення структури з капілярами близького розміру за умов зменшення загальної пористості шляхом введення комплексних модифікаторів, що складаються з пластифікаторів, кольматувальних домішок і наповнювачів. Перерозподілити деформації за об'ємом конструкції дозволяє армуання матеріалу не схильною до корозії фіброю. Відзначено, що застосування комплексних модифікаторів і наповнювача зменшує відкриту пориститість на 10 - 20 % і середній розмір пор у 1,5 - 2 раза, що підвищує водонепроникність у 1,5 - 2 раза та морозостійкість на 150 - 200 циклів у морській воді. Одержано та впроваджено дрібнозернисті модифіковані бетони та фібробетони підвищеної довговічності. Розроблено методи прискореного визначення морозостійкості та корозійної стійкості суднобудівного бетону за зміною його пошкодженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.102.9 + О425.36-03 +
Шифр НБУВ: РА362330

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Кар'янський С. А. 
Технічне вдосконалення рефулерних суден: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / С. А. Кар'янський ; Одес. нац. мор. акад. (ОНМА). — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення експлуатаційних характеристик рефулерних суден днопоглиблювального флоту в процесі розробки мулистих грунтів. Проаналізовано всі відомі конструкції таких суден і з'ясовано, що з погляду виїмки грунту та доставки його на карту намиву оптимальною конструкцією днопоглиблювального судна є рефулерний гідравлічний землесос. Показано необхідність створення нового суднового вузла сепарації для розподілу двофазного потоку грунтової пульпи на складові. Описано математичну модель вісесиметричного руху пульпи всередині конусної камери циклона. Запропоновано алгоритм розрахунку основного технологічного вузла відділення води від грунту. Розглянуто базові питання виготовлення, монтажу, способів кріплення й експлуатації вузла сепарації суднового земснаряду. Сформульовано рекомендації з експлуатації установки. Розроблено нормативи періодичності проведення підтримувальних (планово-запобіжних) ремонтних робіт сепараційної установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.31-08
Шифр НБУВ: РА384606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського