Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (65)
Пошуковий запит: (<.>U=Н626.102.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Будівництво   
1.

Непийвода А.А. 
Дрібнозернисті безусадні бетони на чавунних заповнювачах для захисту від іонізуючого випромінювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / А.А. Непийвода ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено склади ефективних дрібнозернистих безусадних бетонів на чавунних заповнювачах для захисту від іонізуючого випромінювання (ІВ). Досліджено їх властивості. Обгрунтовано й підтвержено можливість одержання ефективних стійких до довготривалої дії нейтронного та гамма-випромінювання, радіаційнозахисних дрібнозернистих безусадних бетонів, що вміщують високоосновні гідросульфоферити кальцію. Встановлено, що формування в цементному камені добре закристалізованих гідратів типу AFm- та AFt-фаз, що втрачають зв'язану воду за підвищенних температур, призводить до підвищення стійкості бетонів до довготривалої дії ІВ. Доведено, що застосування демпфірувальних домішок у складі в'яжучого підвищує стійкість бетонів до довготривалоії дії ІВ. Встановлено закономірності фізико-механічних властивостей дрібнозернистих бетонів від дії технологічних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.96 + Н626.102.96
Шифр НБУВ: РА373330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Гапоненко 
Дрібнозернисті дисперсно-армовані бетони підвищенної водонепроникності, морозостійкості та тріщиностійкості для гідротехнічних споруд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Катерина Олександрівна Гапоненко ; Одеська держ. академія будівництва і архітектури. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-033.19 + Н626.102.9
Шифр НБУВ: РА365976

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Киричок О.Л. 
Ефективні бетони для зимового бетонування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О.Л. Киричок ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Удосконалено проведення бетонних робіт за від'ємних температур із застосуванням ефективних бетонів з комплексною протиморозною добавкою на основі роданідів і тіосульфатів натрію. Встановлено, що введення у бетонну суміш водорозчинних лужних солей натрію у сукупності з електролітом та ефективним суперпластифікатором, сприятиме створенню рухливих бетонних сумішей з низьким В/Ц та інтенсифікації процесу твердіння бетону за умов низьких температур. Показано, що внаслідок цього утворюються сполуки у вигляді твердих розчинів типу високоосновних гідроалюмоферитів кальцію з вмістом сульфатів, нітритів або роданідів кальцію. З'ясовано, що вони сприятимуть одержанню морозостійких бетонів з необхідними поліпшеними характеристиками, одночасно забезпечуючи наявність у пасивному стані сталі через утворення відповідних захисних плівок навколо стрижнів арматури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.92 + Н626.102.92
Шифр НБУВ: РА375182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Голов К. С. 
Обгрунтування параметрів та ефективності застосування рентгенозахисних конструкцій з композиційних матеріалів на основі фосфогіпсу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / К. С. Голов ; НАН України ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С. Полякова. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що за взаємодії у процесі структурування гідратувальної електропровідної матриці у вигляді фосфогіпсового в'яжучого з частинками полідисперсної суміші рентгенозахисного наповнювача у вигляді рідкоземельних елементів з наступним закріпленням їх в твердіючий матриці з утворенням міцних фазових контактів, рентгенозахисна конструкція з композиційного рентгенозахисного матеріалу (у порівнянні з показниками відповідно до закону Бугера) послаблює інтенсивність рентгенівського та гамма-випромінювань. Це досягається за рахунок реалізації механізму кристалізації гідратувального в'яжучого, що забезпечує руйнування агломерованих частинок рідкоземельних елементів, за рахунок чого збільшується кількість ультрадисперсної фракції, що, у свою чергу, призводить до збільшення перерізу взаємодії випромінювання з композиційним матеріалом конструкції. Встановлено закономірності зміни рентгенозахисних властивостей конструкцій з композиційним матеріалом на основі фосфогіпсу від технологічних параметрів формування матеріалу. Визначено технологічні параметри, що впливають на механізм взаємодії гідратувального в'яжучого з рідкоземельними та забезпечують послаблення інтенсивності рентгенівського та гамма-випромінювань у низькому та середньому діапазоні енергій у 1,4 - 1,5 раза. Доведено доцільність створення рентгенозахисних конструкцій з композиційного матеріалу на основі фосфогіпсу. Обгрунтовано параметри рентгенозахисної конструкції, а також ефективність її застосування під час захисту від рентгенівського та гамма-випромінювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.96 + Н626.102.96
Шифр НБУВ: РА382008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Мішутін А.В. 
Розвиток наукових основ підвищення довговічності суднобудівних бетонів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / А.В. Мішутін ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2009. — 39 с. — укp.

Проаналізовано вплив середовища на суднобудівельні бетони у процесі експлуатації. Доведено, що довговічність бетону конструкцій тонкостінних плавучих і гідротехнічних споруд, які працюють за умов градієнтів вологості, температури, тиску та солоності, визначається для підводної частини споруди водонепроникністю, а для надводної - морозостійкістю. Показано, що зменшити градієнти локальних знакозмінних деформацій можливо за рахунок створення структури з капілярами близького розміру за умов зменшення загальної пористості шляхом введення комплексних модифікаторів, що складаються з пластифікаторів, кольматувальних домішок і наповнювачів. Перерозподілити деформації за об'ємом конструкції дозволяє армуання матеріалу не схильною до корозії фіброю. Відзначено, що застосування комплексних модифікаторів і наповнювача зменшує відкриту пориститість на 10 - 20 % і середній розмір пор у 1,5 - 2 раза, що підвищує водонепроникність у 1,5 - 2 раза та морозостійкість на 150 - 200 циклів у морській воді. Одержано та впроваджено дрібнозернисті модифіковані бетони та фібробетони підвищеної довговічності. Розроблено методи прискореного визначення морозостійкості та корозійної стійкості суднобудівного бетону за зміною його пошкодженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.102.9 + О425.36-03 +
Шифр НБУВ: РА362330

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Москаленко В.І. 
Технологія влаштування підлог дисперсно-армованих полімерною фіброю: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.08 / В.І. Москаленко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію влаштування бетонної підлоги, яка дисперсно-армована полімерною фіброю, шляхом використання замість дорогих готових сухих сумішей бетонних сумішей спеціально підібраного складу, що виготовляються на будівельному майданчику за розробленим технологічним регламентом. Наведено результати проведених експериментально-теоретичних досліджень впливу способів приготування дисперсно-армованих бетонних сумішей на експлуатаційно-технологічні показники. За результатами лабораторних досліджень визначено вплив технології приготування на технологічні показники дисперсно-армованих бетонних сумішей і експлуатаційні властивості одержаних на їх основі бетонів. Здійснено виробничі дослідження та розроблено пропозиції та рекомендації щодо приготування дисперсно-армованих бетонних сумішей на будівельному майданчику та їх укладання під час улаштування бетонних підлог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.102.9 + Н654.543 +
Шифр НБУВ: РА365363

Рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського