Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Н582.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Яркін В.В. 
Взаємодія стрічкових фундаментів з основою, що нерівномірно деформується: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.В. Яркін ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання проблем захисту безкаркасних будинків, що експлуатуються за умов нерівномірних деформацій основи. Розроблено конструкції підсилення фундаментів безкаркасних будинків, сполучених з відмощенням, які реалізують принцип трансформації контактних тисків, що діють на підошву фундаменту. Запропоновано методику розв'язання контактної задачі для стрічкового фундаменту, що забезпечує взаємодію з основою, яка нерівномірно деформується, у разі виникнення в ній локальних зон зсувів. Наведено методики проектування конструкції підсилення стрічкового фундаменту, а також розрахунку фундаментів, підсилених розробленою конструкцією. Здійснено програмну реалізацію запропонованих методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 + Н582.23-02
Шифр НБУВ: РА315847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Тімченко Р.О. 
Взаємодія фундаментальних плит з основою, що нерівномірно деформується, при складному навантаженні: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.02 / Р.О. Тімченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку фундаментальних плит з комплексним урахуванням нелінійно-напружених деформацій залізобетону й грунту за складного навантаження. В основу методу покладено вирішення контактного завдання за активного навантаження й пасивного розвантаження за відповідними нелінійними діаграмами для залізобетону й грунтової основи. Одержано нові залежності для визначення змінного коефіцієнта жорсткості й несучої здатності за розвантаження підроблюваного масиву, які враховують ступінь зниження характеристик ослабленої основи, що залежить від характеру й величини деформаційних впливів. Сформульовано основні принципи проектування плитних фундаментів на основі, що нерівномірно деформується, які засновано на розвитку теорії змінного коефіцієнта жорсткості основи, на використанні деформаційних критеріїв для оцінювання граничних станів першої групи і врахуванні складного характеру навантаження із застосуванням реальних траєкторій навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.24-028 + Н581.114 + Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА368439

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Ільєв І.М. 
Методика розрахунку плитних фундаментів змінної жорстокості на грунтовій основі, що має властивості повзучості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / І.М. Ільєв ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан плитних фундаментів змінної жорсткості на грунтовій основі (у тому числі основі, що має властивості повзучості) та розроблено методику розрахунку напружено-деформованого стану (НДС) системи "фундамент - основа". Встановлено, що в процесі повзучості, у разі постійного за часом навантаження, відбувається безупинна зміна модуля загальної деформації грунту та прогинів плитного фундаменту, а отже, і його показника гнучкості та НДС. У ході теоретичних досліджень у межах моделей основи у вигляді лінійного пружного ізотропного середовища, а також середовища, що має властивості повзучості та моделі фундаменту у вигляді лінійного пружного ізотропного середовища отримано розв'язання для системи "плитний фундамент змінної жорсткості - грунтова основа". За результатами експериментальних і теоретичних досліджень розроблено табличну та безтабличну (з використанням ЕОМ) методики розрахунку плитних фундаментів змінної жорсткості на грунтовій основі (у тому числі основі, що має властивості повзучості).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.24-028.012
Шифр НБУВ: РА318289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Храпатова І.В. 
Набухаючі грунти у багатошаровій основі для фундаментних плит і малоповерхових будинків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / І.В. Храпатова ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено набухаючі грунти АР Крим та м.Круп'янськ на Харківщині, визначено їх основні характеристики, на підставі яких встановлено сумісність роботи системи основа - фундамент - споруда. У межах методу скінчених елементів (МСЕ) одержано рішення для плитного фундаменту на багатошаровій основі, окремі шари якого мають властивості набухання, що дозволяє знайти у межах МСЕ рішення контактної задачі. Контактну задачу вирішено шляхом послідовних наближень. Виявлено залежність жорсткісних параметрів основи від характеристик грунту та жорсткості конструкцій і розподілу навантаження. Доведено, що набухання основи можна враховувати як додатковий кінематичний вплив, природа якого наближена до температурного, грунт розглянуто як матеріал з властивостями ортотропії. Одержано рішення для розрахунку системи основа - фундамент - споруда, в якому враховано ортотропні властивості набухаючого грунту. Виявлено, що дане рішення дозволяє одержати більш точні результати параметрів напружено-деформованого стану (НДС) для основи та конструкції невеликих будинків. Встановлено, що для однопрольотних споруд з арковим покриттям параметри НДС конструкції змінюються не так суттєво. Вперше створено методику підготовки вихідних даних для розрахунку плитних фундаментів з урахуванням набухання грунтів шляхом введення коефіцієнта "m", який лінійно залежить від щільності скелета та криволінійно - від вертикального тиску. Одержано нове рішення для плити на пружній основі, що дозволяє знайти розв'язок контактної задачі у межах МСЕ та враховує фізичну нелінійність, яка виникає у разі врахування впливу набухання на НДС основи та плитного фундаменту. Розроблено новий метод урахування сумісності роботи системи основа - фундамент - споруда у межах плоскої задачі за умов існування окремих шарів набухаючих грунтів з використанням програмних комплексів, що функціонують на базі МСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.24-02 + Н582.91-02 +
Шифр НБУВ: РА356473

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Трач О.М. 
Обгрунтування застосування узагальнених функцій до задач згину плитно-ребристих конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / О.М. Трач ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено огляд і порівняльний аналіз існуючих методів розрахунків плитно-ребристих конструкцій. Розроблено математичні моделі згину та власних коливань пластин з широкими ребрами на пружній основні з використанням сингулярних узагальнених функцій. Складено математичну модель згину сталезалізобетонної прогонної будови мосту та одержано для неї рішення. З використанням запропонованої методики визначено згинні характеристики сталезалізобетонних прогонових будов мостів і результати порівнено з результатами натурних досліджень. Розраховано показники плитно-ребристого фундаменту, а також прогини, згинальні та крутні моменти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.68 + Н582.23-028.01 + О112.253-044-02 +
Шифр НБУВ: РА323112

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Самородов О.В. 
Позацентрово навантажені фундаменти з вирізами по підошві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / О.В. Самородов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Проведено теоретичні дослідження та розроблено методи визначення оптимальних розмірів симетрично та несиметрично розташованих вирізів по підошві позацентрово завантажених фундаментів і підпірних стін. З використанням методу центральних точок І.Я.Лучковського розв'язано задачу визначення напружено-деформованого стану пружного шару та півпростору, завантажених гнучким навантаженням, рівномірно розподіленим за площею квадрата з центральним квадратним вирізом. За результатами досліджень установлено можливість застосування методу пошарового підсумовування для визначення середніх осідань квадратних фундаментів з вирізами. Розроблено прямий метод визначення осідань фундаментів на багатошаровій основі без попереднього визначення глибини стислової товщі та використання методу пошарового підсумовування. Наведено таблиці для розрахунку осідань фундаментів на двошаровій основі. Створено конструкцію масивної підпірної стінки з несиметричним вирізом по підошві фундаментної частини. Запропоновано спосіб визначення горизонтального тиску грунту на вертикальні огорожі без використання мессдоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.2-02 +
Шифр НБУВ: РА338140

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Прудько О. І. 
Розрахунок плитних фундаментів на в'язкопружній основі під впливом статичних і динамічних навантажень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / О. І. Прудько ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 16 с. — укp.

Розв'язано задачу аналітичного розрахунку напружено-деформованого стану стінчастих фундаментних плит на пружній і в'язкопружній основі під час статичного та динамічного навантаження. Виявлено закономірність впливу крутильної жорсткості стін, їх несиметрії та ширини за динамічного розрахунку стінчастих фундаментних плит. Одержано математичну модель динамічного стану стінчастих фундаментних плит з урахуванням впливу в'язкопружності матеріалу фундаментної плити. Розв'язано комплексну задачу динаміки фундаментної плити з періодичними ослабленнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.22-028
Шифр НБУВ: РА377180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Бородін М.О. 
Розробка методик розрахунку осідань для фундаментів із кальцевою формою підошви: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / М.О. Бородін ; Придніпр. держ. акад. будівництва та архітектури. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено напружено-деформований стан (НДС) фундаментів із кільцевою формою підошви, розроблено методики розрахунку стабілізованих осідань. З використанням теорії пружності визначено напруги та деформації основ фундаментів із кільцевою формою підошви. Отримано точне розв'язання задачі про напружено-деформований стан грунтової основи в межах моделі лінійної пружності ізотропного середовища, а також точні розв'язки задачі про напружено-деформований стан грунтової основи в межах: моделі лінійного пружного водонасиченого ізотропного, моделі спадково пружного ізотропного та моделі водонасиченого спадково-пружного ізотропного середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5-02 + Н582.2-02
Шифр НБУВ: РА317233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського