Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (158)Книжкові видання та компакт-диски (202)Журнали та продовжувані видання (832)
Пошуковий запит: (<.>U=М4-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Шандренко О.М. 
Віртуальні виміри моди XX ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / О.М. Шандренко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено феномен моди XX ст. у контексті віртуальної реальності, зроблено його реконструкцію в історіографічному та культурному аспектах. Виявлено креативні витоки virtus моди, проаналізовано її тілесні практики у контексті virtus. Розглянуто модні інновації XX ст. в контексті мистецьких практик. Досліджено світ моди від кутюр та прет-а-порте в аспекті віртуальної реальності. З'ясовано, що віртуальні виміри моди відображають весь спектр її репрезентацій як певної комунікативної технології: брендингу, флеш-іміджу, реклами, мас-медіа моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22г + Щ126.63(0)6 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА357332

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шестопалова Ю.А. 
Еволюція ідеалу краси в динаміці української моди (кінець XIX - початок XXI століття): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Ю.А. Шестопалова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше у вітчизняній науці проведено вивчення наукових джерел та комплексний аналіз актуальної проблеми людської краси. Виявлено стильові зміни у західноєвропейській художній культурі кінця XIX - початку XXI ст., а також їх вплив на еволюцію естетичного ідеалу в культурі України. З'ясовано особливості об'єктивації естетичного ідеалу краси. Відображено естетичний ідеал у традиціях моделювання українського одягу. Проаналізовано вплив ринкових відносин на естетичний ідеал краси в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кісіль М. В. 
Концепції формоутворення костюму в західноєвропейському дизайні XX століття: витоки, розвиток, тенденції: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / М. В. Кісіль ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади процесу формоутворення, на підставі якого було виділено умови функціонування концепцій формоутворення й її складових у даному процесі. Розглянуто утворення та розвиток концепцій формоутворення костюма в першій половині XX ст. за умов панування модернізму, в середині XX ст. під час активного розвитку промислових підходів до проектування одягу та на зламі XX і XXI ст. в межах постмодерністської парадигми в мистецтві, які відповідно були класифіковані. З'ясовано, що характеристика концепцій формоутворення відбувається за авторським задумом, принциповим напрямком, структурою форми, методами та прийомами формоутворення костюма. Виділено рівні процесу формоутворення, які узагальнено за пріоритетністю використання в різних концепціях формоутворення костюма.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2(4) + Щ126.63(4)6
Шифр НБУВ: РА376714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Васенок Т.М. 
Методика навчання учнів 5 - 9 класів основ конструювання швейних виробів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.М. Васенок ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасні тенденції розвитку освітніх методик, стан проблеми навчання учнів 5 - 9 класів основ конструювання швейних виробів. Розроблено методику навчання учнів конструюванню швейних виробів, орієнтованую на особистість школяра, яка передбачає запровадження індивідуалізації навчання на етапі сприймання учнями нового матеріалу, застосування різнорівневого змісту навчального матеріалу, фронтально-індивідуальної форми навчання, розширених індивідуальних інструкційних карт. Використання методики диференційного навчання учнів дозволяє організувати навчальний процес одночасно на різних рівнях складності. Експериментально доведено ефективність застосування розробленої методики навчання за умов типової структури уроку трудового навчання в загальноосвітніх навчальних закладах України різних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2р(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА317562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мельник М.Т. 
Мода в контексті художніх практик XX ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / М.Т. Мельник ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше зроблено історико-мистецтвознавчий аналіз розвитку моди XX ст. як особливої сфери художньої культури. Проаналізовано основні концептуальні підходи щодо вивчення феномену моди, досліджено її природу, характерні особливості та функції. Розкрито сутність понять "мода", "мистецтво", "стиль", "модний стиль", "напрям моди". Модні образи розглянуто як художні форми буття моди, визначено їх властивості, специфіку створення та функціонування у XX ст., простежено вплив основних мистецьких течій на їх пластично-декоративне вирішення. Виявлено особливості прояву стилістичних ознак у художніх практиках моди, визначено художні прийоми та методи творчості у галузі моделювання костюма. Продукти індустрії моди розглянуто як мистецькі твори, виявлено особливості їх створення, поширення та сприйняття. Стилістичну еволюцію модних образів розглянуто в художньому контексті. Вперше проаналізовано художньо-стилістичні особливості розвитку вітчизняної моди в безпосередньому зв'язку з художніми процесами в Україні XX ст. Охарактеризовано сучасний стан художнього моделювання, досліджено історичні аспекти розвитку моди в Україні, оцінено її стан і перспективи розвитку у контексті світової глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 г(4УКР) + Щ126.63(0)6-239 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА357242

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Славінська А.Л. 
Наукові основи топологічних процесів модульного проектування одягу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.04 / А.Л. Славінська ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 44 с.: рис. — укp.

Удосконалено процеси модульного проектування одягу з прогнозованими топологічними властивостями розгорток поверхні. Теоретично обгрунтовано взаємозв'язки різних типів графічної інформації та умови досягнення неперервності відображень поверхонь, які визначено за допомогою методів гомеоморфних перетворень та принципів еквівалентності. Запропоновано метод модульного синтезу. Сформовано антропометричну базу даних у межах застосованого методу пропорційних аналогій. Теоретично обгрунтовано процеси синтезу складних криволінійних поверхонь деталей одягу з застосуванням методів модульного генерування та модифікування. Експериментально підтверджено правильність основних теоретичних рішень та одержано нові дані щодо аналітичних співвідношень еквівалентності топологічних просторів розгорток деталей одягу, які визначено за допомогою сучасних математичних та інструментальних методів досліджень графічних моделей поверхонь манекена та одягу (геометричного модуля, матричної конструкції, конструктивного модуля, модельної конструкції) та умови забезпечення необхідних структурно-морфологічних властивостей конструктивного прототипу залежно від проектної ситуації. Зазначено, що одержані дані є основою для створення методики модифікування конструкцій одягу на модульному рівні та методологічною базою цілеспрямованого добору конструкутивних модулів у модельну конструкцію виробу з необхідною антропометричною та психологічною відповідністю одягу споживачу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2
Шифр НБУВ: РА331376

Рубрики:

      
7.

Сенько М.В. 
Образна еволюція європейської моди в контексті мистецьких стилів кінця XIX - XX століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / М.В. Сенько ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено концепцію образних трансформацій європейської моди кінця XIX - XX ст. Показано, яким чином образ у дизайні корелює з образом моди, що презентує добу як культурно-історичну цілісність. Визначено образні трансформації моди та дизайну одягу у контексті мистецьких стилів кінця XIX - XX ст. Визначено дихотомії класичного й авангардного, а також авангардного та поскласичного образів моди, яких розглянуто як двочленну структуру. Доведено, що постмодерн, за яким відбувається плюралізація образів моди, асимілює всі культурні інновації моди. Показано процес опису трансформації та взаємозв'язку дизайну от кутюр, прет-а-порте та дизайну формового, інституціалізованого одягу з використанням понять "образ-інсталяція", "образ-трансгресія", "образ-імператив".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22г(4) + Щ126.63(4)6-2 +
Шифр НБУВ: РА364829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мамус Г.М. 
Розвиток технічних здібностей майбутніх вчителів трудового навчання у процесі конструювання та моделювання швейних виробів (методичний аспект): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.М. Мамус ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретично обгрунтовану модель розвитку технічних здібностей студентів у процесі конструювання та моделювання швейних виробів за сучасних умов та експериментально перевірено її ефективність. Визначено критерії та рівні розвитку технічних здібностей майбутніх учителів обслуговуючої праці. Розроблено комплекс навчально-розвиваючих завдань різного рівня складності з урахуванням особливостей основних етапів технічної діяльності, рівня підготовки студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + М4-2р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА315032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Суворова О.К. 
Розробка принципів та засобів забезпечення збалансованості конструкцій одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / О.К. Суворова ; Київ. держ. ун-т технол. та дизайну. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено принципи геометричних умов існування системи у рівновазі у просторі та на площині креслення, а також математично обгрунтовано геометричні умови збалансованості швейного виробу з тканини. Узагальнено збалансовану характеристику в системі "людина - одяг", що об'єднує всі одиничні показники збалансованості виробу щодо вертикальної вісі тіла людини крізь центр ваги. Запропоновано координатну основу гравітаційного спрямування системи з метою нормалізації площинних параметрів балансу. Встановлено параметральні залежності між елементами балансової характеристики за різних умов. Створено механізм введення додатків на об'ємність за умов трансформування вихідної поверхні у нові форми одягу без втрати балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2
Шифр НБУВ: РА309485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Процик К.Л. 
Розробка технології проектування базових конструкцій одягу похідних покроїв на основі принципів трансформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / К.Л. Процик ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 25 с.: рис. — укp.

На підставі експериментальних і теоретичних досліджень розроблено алгоритм, математичну та геометричну моделі процесу проектування базових конструкцій одягу похідних покроїв, що дало змогу формалізувати цей процес та зробити можливим його реалізацію в автоматизованому режимі. З використанням принципів і методів теорії трансформації розроблено метод поетапної розробки базових конструкцій одягу похідних покроїв графічним методом, досліджено механізм трансформації та нормалізовано величини параметрів перетворення вихідної конструкції з вшивними рукавами у разі зміни покрою рукава. Уперше для процесу проектування одягу встановлено регресійні залежності між конструктивними параметрами, які забезпечують створення певних покроїв одягу та досліджено наявність зв'язку між цими параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2 с +
Шифр НБУВ: РА334255

Рубрики:

      
11.

Чупріна Н.В. 
Розробка художньо-технологічних принципів проектування колекції сучасного жіночого костюма на основі українського народного одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Н.В. Чупріна ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Розглянуто питання аналізу та розвитку наукових і методологічних засад процесу проектування костюма, їх спрямування на проектування промислових колекцій, з метою оптимізації зазначеного процесу. Досліджено системний підхід до процесу проектування, принципи використання методики дизайну систем, що дозволяє удосконалити існуючу схему процесу проектування на сучасному науковому рівні. Розроблено методику прогнозування розвитку морфологічної структури форми, що сприяє оптимізації проектно-планових процесів у проектуванні промислових колекцій сучасного жіночого костюма. Вивчено теоретичні питання формоутворення в традиційному проектуванні одягу. Виявлено елементи композиційно-інформаційної структури сучасного костюму. Проаналізовано використання композиційних елементів українського народного одягу в сучасному проектуванні. Висвітлено принципи формоутворення та розвитку основних силуетних форм жіночого костюма протягом другої половини ХІХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2
Шифр НБУВ: РА314921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кардаш О.В. 
Технологія як пріоритетний чинник дизайну одягу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.03 / О.В. Кардаш ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 37 с. — укp.

Розв'язано наукову проблему синтезу естетичних і утилітарних складових у процесі дизайнерського проектування одягу. Виконано узагальнений естетичний аналіз дизайну одягу. Визначено залежність між естетичними показниками матеріалу та його технологічними властивостями. Розроблено системну модель естетичного формотворення одягу. Встановлено інтегральний коефіцієнт відбивної здатності драпірованої поверхні та параметризовано її показники. Запропоновано інтегральний коефіцієнт - ступінь деформування та його критичне значення в якості чинника дизайнерської організації матеріалу у формі елементів одягу. Визначено типові задачі та запропоновано графоаналітичні дизайнерські методи параметричного формотворення у одностадійних і багатостадійних процесах. Розроблено методологічне та комп'ютерне забезпечення для визначення показників дизайнерського проектування. Наукові розробки адаптовано до різновидів одягу та впроваджено у його виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2 +
Шифр НБУВ: РА348160

Рубрики:

      
13.

Дихнич Л.П. 
Феномен моди в соціокультурних процесах ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Л.П. Дихнич ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено місце, роль і значення феномену моди в соціокультурних процесах ХХ ст. Простежено історичну еволюцію змістового наповнення поняття "мода", розроблено основні теоретичні підходи щодо осмислення даного феномену. Досліджено її природу, характерні особливості та функції. Одяг і костюм розглянуто як історичні форми буття моди. Наведено визначення соціокультурних процесів, установлено їх структуру та функції, виявлено характерні особливості соціокультурних процесів ХХ ст., охарактеризовано вплив ідеології та політики як структурних елементів цілісної соціокультурної системи на розвиток моди. Визначено техніко-технологічні та економічні детермінанти розвитку моди в даний період. Детально вивчено феномен моди в контексті художніх практик і стилістичних течій у мистецтві ХХ ст. (від модерну до постмодерну). Здійснено аналіз сучасного стану моди та спрогнозовано тенденції розвитку індустрії моди в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + М4-22 г +
Шифр НБУВ: РА325506

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Лагода О.М. 
Художньо-образні особливості костюма в дизайні одягу кінця XX - початку XXI століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / О.М. Лагода ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості художньо-образних рішень костюма кінця XX - на початку XXI ст. на підставі зразків робіт західноукраїнських кутюрьє та дизайнерів. Розкрито специфіку формування та еволюціонування двох типообразів костюма як естетичних ідеалів часу у контексті становлення окремої галузі творчої діяльності - дизайну одягу. Завдяки проведеному аналізу зразків костюма от-кутюр, прет-а-порте, авангардної моди висвітлено фактори такого становлення. Доведено, що наприкінці XX ст. було синтезовано особливий вид мистецтва костюма - дизайн одягу - на базі індивідуально-ексклюзивного, масового й авангардного мистецтва костюма, на засадах єдиних вимог дизайн-діяльності. Показано роль процесу стилеутворення у дизайні одягу на формування образно-стильових рішень костюма. З'ясовано наявність нового типообразу костюма, його стилістичні характеристики, а також художньо-образні особливості західноєвропейського костюма у досліджений період та проведено їх класифікацію. Результати дослідження зіставлено з практикою українських дизайнерів одягу за умов процесу становлення вітчизняної індустрії моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 +
Шифр НБУВ: РА353170

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського