Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л821.01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Тригуб В.В. 
Визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Тригуб ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З метою підвищення рівня протипожежного захисту об'єктів агропромислового комплексу розроблено номограмний і комп'ютерний методи ідентифікації параметрів осередків за гніздового самонагрівання рослинної сировини та прогнозування критичного температурного режиму, які базуються на розв'язку зворотної задачі нестаціонарної теплопровідності. Розроблено методику визначення пожежонебезпечного режиму у насипу рослинної сировини у разі виникнення еволюційого осередку з радіусом, що зростає у часі. Створено математичні моделі для декількох квазістаціонарних осередків і осередків еволюційного типу. Одержано формули для визначення відстані між центрами осередків, коли можна не враховувати їх взаємовплив у разі установлення відстані від центра осередку до торця насипу, коли можна не враховувати межові умови. Наведено принципіальну схему системи ліквідації осередків самонагрівання на об'єктах зі зберігання та переробки рослинної сировини. Запропоновано рекомендації щодо підвищення пожежної безпеки об'єктів агропромислового комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68 +
Шифр НБУВ: РА341493

Рубрики:

      
2.

Житова Л.В. 
Вплив умов вирощування і післязбирального дозрівання на якість насіння і товарного зерна озимої пшениці в Криму: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Житова ; Півд. філіал Нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати вивчення змін посівних і технологічних якостей зерна озимої пшениці у період післязбирального дозрівання та у процесі подальшого зберігання. На підставі аналізу одержаних даних встановлено, що у зерні м'якої та твердої пшениці процес післязбирального дозрівання відбувається неоднаково. Темпи цього періоду щодо зерна м'якої пшениці значно перевищували темпи стосовно зерна твердої. Відзначено, щдо сортові особливості зерна впливають на швидкість та інтенсивність післязбирального періоду. Досліджені сорти розподілено за трьома групами - з швидкими, середніми та повільними темпами післязбирального дозрівання. Визначено, що вирощування зерна на високому агрофоні сприяє зростанню темпів дозрівання, його різні умови впливають на динаміку посівних і технологічних якостей, зокрема, у разі площадки з навісом скорочується період дозрівання на 10 - 15 днів. За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що за умов Криму оптимальний режимом зберігання доцільно рахувати такий, що на даний час є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-47(4УКР-6КРИ) + Л821.01-13 +
Шифр НБУВ: РА363805

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Степанов М.Т. 
Гарантуюче управління процесами сушіння зерна в шахтних прямоточних зерносушарках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.Т. Степанов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено альтернативні алгоритми гарантуючого управління з прогнозуванням, а також функціонально повну цифрову імітаційну модель процесу сушіння зерна у шахтній зерносушарні з розподіленими параметрами. Створено систему гарантуючого управління (СГУ) режимами сушіння зерна у шахтних прямоточних зерносушарках з комутованою структурою контурів регулювання й алгоритмами з прогнозуванням. Розвинуто математичну модель процесів сушіння зерна, яка передбачає облік енергії відриву молекул води від зерна, враховує обмеження на відносну вологість відпрацьованого сушильного агента, зміну швидкості видалення вологи з зерна за його висушуванням, перерозподіл сушильного агенту за шарами зерна, а також дає змогу здійснити коректний розрахунок часу перебування зерна у зонах сушіння за умов зміни продуктивності сушарки. Наведено алгоритм управління для пускових режимів роботи СГУ, що дозволяє формувати базову траєкторію перехідного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012-51 +
Шифр НБУВ: РА336701

Рубрики:

      
4.

Зиков О.В. 
Екологічно безпечні схеми і апарати з термосифонами для термообробки зерна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.В. Зиков ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано засади створення екологічно безпечних і енергоефективних засобів для термообробки (нагріву та сушіння) зерна, наведено методи оптимізації зерносушильної техніки. На підставі експериментального та теоретичного моделювання обгрунтовано можливості застосування термосифонів для підвщення ефективності зерносушильної техніки. Запропоновано новий комбінований (конвективно-кондуктивний) спосіб сушіння, який забезпечує екологічну безпеку та енергетичну ефективність сушіння. Розроблено математичну модель блочної зерносушарки, на базі якої створено інженерну методику розрахунку та програму її оптимізації. Проведено варіаційну оптимізацію блокової зерносушильної установки та знайдено конструктивні та режимні параметри, що забезпечують 70 % ККД установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012-51 +
Шифр НБУВ: РА327422

Рубрики:

      
5.

Д'яченко Ю.Ю. 
Електричний двопараметровий метод та реалізуючий його пристрій для контролю вологості зернистих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.Ю. Д'яченко ; Нац. тех. ун-т "Харк. політех. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено двопараметрові електричні методи та реалізуючі їх пристрої для контроля за вологістю зернистих матеріалів (ЗМ). Виведено формули для розрахунку частотних залежностей електричних параметрів матеріалу частинки ЗМ за експериментальними даними. Отримано вираз для розрахунку електричних параметрів об'єму ЗМ, що складається з частинок у формі еліпсоїдів обертання, розрахунку активної та реактивної провідності частинки та міжчастинкового простору ЗМ за параметрами об'єму ЗМ. Визначено електричні параметри ЗМ, що корелюють з абсолютною вологістю та густиною ЗМ. На підставі отриманих результатів розроблено алгоритм розрахунку вологості ЗМ за ємністю та активною провідністю вимірювального перетворювача з ЗМ. Запропоновано функціональну схему вологоміра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-106-1с-5
Шифр НБУВ: РА317104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Калініченко Р.А. 
Енергозберігаючі режими сушіння і активного вентилювання зерна при зберіганні в умовах господарств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Р.А. Калініченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та реалізовано енергоефективні режими роботи електротепловентиляційного обладнання для активного вентилювання та сушіння зерна, які дозволяють зменшити питомі витрати електроенергії та мінімізувати витрати енергії на зневодненні. Наведено результати теоретичного й експериментального дослідження впливу імпульсно-періодичних режимів роботи електротепловентиляційного обладнання на питомі витрати елекроенергії. Обгрунтовано енергетичну доцільність використання диференційованих режимів роботи вентиляційних та електронагрівальних установок за умов перерозподілу їх потужностей відповідно до інтенсивності зміни вологості зерна в процесі кондиціювання. Досліджено режими використання теплових акумуляторів і геліонагрівачів повітря для установок досушування зерна. Проведено комплексну перевірку й оцінено економічну ефективність розроблених технологічних режимів функціонування установок досушування зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012 +
Шифр НБУВ: РА336599

Рубрики:

      
7.

Кріса 
Ідентифікація осередків самозігрівання рослинної сировини, які спричиняють пожежі на підприємствах переробки та зберігання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Іван Якимович Кріса ; Академія пожежної безпеки України. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68
Шифр НБУВ: РА330121

Рубрики:

      
8.

Фесенко А.В. 
Підвищення ефективності технологічного процесу сушки зернових культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.В. Фесенко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2006. — 19 с. — укp.

На підставі проведеного критичного аналізу способів сушки, конструкцій існуючих зерносушарок та наукових робіт щодо даного питання, доведено необхідність вдосконалення технології сушки та розробки сушарки з псевдозрідженим шаром, яка дозволяє понизити питому витрату енергії на сушку та підвищити якість висушуваного матеріалу за рахунок застосування ступінчастого підведення теплоносія до висушуваного матеріалу. На базі аналізу існуючих сушарок розроблено конструктивно-технологічну схему сушарки з киплячим шаром. Проведено теоретичний аналіз процесу сушки з переривистою подачею теплоносія, одержано математичну модель процесу сушки, а також математичні залежності, що характеризують технологічний процес роботи сушарки та дозволяють теоретично визначити її основні конструкторсько-технологічні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.861 + Л821.012-51-02 +
Шифр НБУВ: РА343666

Рубрики:

      
9.

Шапіро М.В. 
Прилади і методи виміру вологості зерна та продуктів його переробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.В. Шапіро ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові основи синтезу контурних резонансних перетворювачів з індуктивними давачами, що функціонують з навантаженням у вигляді RC-моделі вологого продукту. Запропоновано класифікацію, методику дослідження та виконано дисперсійний аналіз факторів, що впливають на похибку вимірювання вологості. Одержано оцінку вкладів факторів у результуючу похибку, виявлено домінуючий характер впливу насипної маси та необхідність його придушення алгоритмічними засобами. Наведено методи, засоби для придушення та стабілізації впливаючих факторів. Запропоновано методику структурно-параметричної ідентифікації регресійних алгоритмів вимірювального перетворення та знайдено оптимальні за точністю алгоритми. На підставі проведених досліджень розроблено серійні прилади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-106-1с-5 +
Шифр НБУВ: РА322249

Рубрики:

      
10.

Донкоглов В. І. 
Розробка блокової зерносушарки на основі автономних випарювально-конденсаційних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / В. І. Донкоглов ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено блокову зерносушильну установку та методи її розрахунку. Доведено, що блокова зерносушарка забезпечує екологічно чисте сушіння зерна у разі підвищеної енергетичної ефективності. Досліджено механіку обтікання термосифонів зерном та визначено поля швидкостей, ступінь гальмування зернового шару. Обгрунтовано та підтверджено ефективність роботи термосифонів з нахилом. Кут нахилу теплопередавальних труб 60° гарантує ефективне перемішування зернового шару, що є передумовами для максимальних характеристик тепловіддачі до зернового потоку. Визначено вплив швидкості зернового потоку на коефіцієнт тепловіддачі. Зростання швидкості зернового потоку в три рази призводить до підвищення коефіцієнта тепловіддачі на 40 %. Встановлено, що на швидкість сушіння в блоковій зерносушарці впливає температура поверхні модуля, витрати зерна та швидкість повітря в міжзерновому просторі. Розроблено інженерну методику та комп'ютерну програму для розрахунку блокової сушильної установки. Проведено комп'ютерне моделювання процесу сушіння в блоковій зерносушарці. Здійснено проект науково-технічної документації на блокову зерносушарку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012
Шифр НБУВ: РА376732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Альбощий В.М. 
Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.М. Альбощий ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до питання запобігання та ліквідації процесів термічної активності (від раннього виявлення до ліквідації). Розроблено математичний апарат, що дозволяє за параметрами газоповітряного середовища надсилосного простору виявити процес термічної активності продукту, який зберігається, та визначити міру його розвитку, завдяки чому створено метод раннього виявлення процесів термічної активності рослинної сировини (РС) за зміною концентрації діоксиду вуглецю. Теоретично доведено можливість знищення осередків самонагрівання РС безпосередньо в сховищі. Розроблено метод ліквідації процесів самонагрівання та самозаймання - безпечне вивантаження, процедуру оцінки потрібної кількості сил і засобів для її здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-45н68
Шифр НБУВ: РА313269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шаран А.В. 
Розроблення технології оброблення пророслих зерен та рекомендації щодо їх використання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / А.В. Шаран ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та досліджено режими конвективного та інфрачервоного сушіння зерен пшениці початкових стадій проростання з метою поліпшення їх якості. Установлено хлібопекарські властивості борошна з пророслого зерна пшениці. Досліджено процес екструдування зерен тривалих стадій проростання та його вплив на хімічний склад та мікробіологічні показники продукту. Визначено зміни фізико-механічних властивостей зерен за різних стадій проростання. Розроблено та науково обгрунтовано технологію обробки пророслих зерен для хлібопекарської галузі та кормовиробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012 +
Шифр НБУВ: РА328687

Рубрики:

      
13.

Світий І.М. 
Система підтримки прийняття рішень з управління процесами зберігання зернових мас на підприємствах галузі хлібопродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.М. Світий ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено систему підтримки прийняття рішення (СППР) технолога зерносховища під час зберігання зерна. Показано, що процедура підтримки прийняття рішення (ППР) включає ідентифікацію інформаційного стану об'єкта, діагностику ситуації прийняття рішення за перевищенням прогнозованими втратами в масі сухої речовини зерна нормованого значення, оцінку ефективності й оптимізацію варіантів рішення за економічним критерієм. Запропоновано критерій діагностики ситуації, яка вимагає прийняття рішення (СПР) для діагностування активізації біологічних процесів у зерновій масі (ЗМ) на ранніх стадіях їх розвитку шляхом прогнозування методом імітаційного моделювання та критерій ефективності застосування технологічних прийомів для оцінки ефективності й оптимізації варіантів рішення (ВР), що дозволяє на підставі прогнозування втрат в масі сухих речовин у результаті реалізації ВР і розрахунку витрат на реалізацію цих ВР, оцінити їх ефективність. Створено СППР щодо зберігання ЗМ, яка включає процедури діагностики СПР, оцінки ефективності ВР та оптимізації обраного ВР, що дозволяє на підставі критеріїв діагностики СПР і ефективності ВР реалізувати всі основні етапи процесу ППР технолога зерносховища зі зберігання ЗМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-6
Шифр НБУВ: РА316016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Люлько Ю.Б. 
Удосконалення транспортно-технологічних ліній елеваторів та хлібоприймальних підприємств: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Ю.Б. Люлько ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень, пов'язаних з удосконаленням технології післязбиральної обробки зерна на заготівельних елеваторах і хлібоприймальних підприємствах (ХПП). Розглянуто сучасний стан і основі напрямки підвищення ефективності роботи зернозаготівельних підприємств, шляхи вдосконалення їх транспортно-технологічних ліній і певних технологічних операцій післязбиральної обробки зерна. На підставі досліджень кількісно-якісних характеристик надходження зерна на підприємства, хронометражу виконання основних технологічних операцій, експлуатаційних зведених графіків визначено фактичні коефіцієнти нерівномірності надходження зерна й ефективність роботи транспортно-технологічного обладнання елеваторів і ХПП. Розроблено технологічну схему післязбиральної одробки зерна на заготівельних підприємствах і рекомендації щодо вдосконалення та зменшення енергоємності транспортно-технологічних ліній заготівельних елеваторів і ХПП з урахуванням сучасних тенденцій їх розвитку. Результати дослідження перевірено за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01 +
Шифр НБУВ: РА361692

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського