Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (636)Книжкові видання та компакт-диски (667)Журнали та продовжувані видання (488)
Пошуковий запит: (<.>U=Л82$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Калашнік 
Автоматизована система контролю та обліку зерна на підприємствах зернопереробної промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Дмитро Вікторович Калашнік ; Кіровоградський держ. технічний ун-т. — Кіровоград, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л82-5-05
Шифр НБУВ: РА305693

Рубрики:

      
2.

Левицький Т.Р. 
Біотехнологія отримання та використання йодбілкового препарату в годівлі сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Т.Р. Левицький ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено стабільність препарату у процесі зберігання за різних температурних режимів, встановлено оптимальні умови та термін зберігання, за яких йодбілковий препарат зберігає свої якісні характеристики. Доведено, що внесення даного препарату в склад преміксів, як джерела йоду, забезпечує стабільний вміст йоду протягом гарантійного терміну зберігання преміксів і відсутність негативного впливу на збереженість вітаміну А в їх складі. Встановлено, що внесення йодбілкового препарату в комбікорми гарантує стабільний вміст йоду протягом гарантійного періоду зберігання. Досліджено токсикологічні параметри йодбілкового препарату на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. За умов західної біогеохімічної зони України розроблено технологію застосування даного препарату. Проаналізовано вплив йодбілкового препарату на біохімічні, морфологічні, імунологічні показники крові та продуктивність, забезпеченість організму тварин йодом у раціонах молодняка великої рогатої худоби та свиней на відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + Л824.1/9
Шифр НБУВ: РА320800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тригуб В.В. 
Визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Тригуб ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З метою підвищення рівня протипожежного захисту об'єктів агропромислового комплексу розроблено номограмний і комп'ютерний методи ідентифікації параметрів осередків за гніздового самонагрівання рослинної сировини та прогнозування критичного температурного режиму, які базуються на розв'язку зворотної задачі нестаціонарної теплопровідності. Розроблено методику визначення пожежонебезпечного режиму у насипу рослинної сировини у разі виникнення еволюційого осередку з радіусом, що зростає у часі. Створено математичні моделі для декількох квазістаціонарних осередків і осередків еволюційного типу. Одержано формули для визначення відстані між центрами осередків, коли можна не враховувати їх взаємовплив у разі установлення відстані від центра осередку до торця насипу, коли можна не враховувати межові умови. Наведено принципіальну схему системи ліквідації осередків самонагрівання на об'єктах зі зберігання та переробки рослинної сировини. Запропоновано рекомендації щодо підвищення пожежної безпеки об'єктів агропромислового комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68 +
Шифр НБУВ: РА341493

Рубрики:

      
4.

Борщевська Л.А. 
Використання побічних продуктів переробки сої в технології виробництва комбікормів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Л.А. Борщевська ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше визначено повний хімічний склад і поживність окари, а також фізико-технологічні та теплофізичні властивості сухої окари. Розроблено раціональні режими сушіння вологої окари та режими зберігання окари різних видів. Запропоновано нову технологію зберігання та використання окари у сухому та замороженому вигляді. Значну увагу приділено рецептам і раціонам кормів для годівлі сільськогосподарських тварин і птиці з введенням сухої, свіжої та розмороженої окари. Запропоновано технологічну лінію підготовки та введення окари у виробничий процес виготовлення комбікормів і раціонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.43 + Л824-37
Шифр НБУВ: РА320948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Житова Л.В. 
Вплив умов вирощування і післязбирального дозрівання на якість насіння і товарного зерна озимої пшениці в Криму: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Житова ; Півд. філіал Нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати вивчення змін посівних і технологічних якостей зерна озимої пшениці у період післязбирального дозрівання та у процесі подальшого зберігання. На підставі аналізу одержаних даних встановлено, що у зерні м'якої та твердої пшениці процес післязбирального дозрівання відбувається неоднаково. Темпи цього періоду щодо зерна м'якої пшениці значно перевищували темпи стосовно зерна твердої. Відзначено, щдо сортові особливості зерна впливають на швидкість та інтенсивність післязбирального періоду. Досліджені сорти розподілено за трьома групами - з швидкими, середніми та повільними темпами післязбирального дозрівання. Визначено, що вирощування зерна на високому агрофоні сприяє зростанню темпів дозрівання, його різні умови впливають на динаміку посівних і технологічних якостей, зокрема, у разі площадки з навісом скорочується період дозрівання на 10 - 15 днів. За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що за умов Криму оптимальний режимом зберігання доцільно рахувати такий, що на даний час є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-47(4УКР-6КРИ) + Л821.01-13 +
Шифр НБУВ: РА363805

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Степанов М.Т. 
Гарантуюче управління процесами сушіння зерна в шахтних прямоточних зерносушарках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.Т. Степанов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено альтернативні алгоритми гарантуючого управління з прогнозуванням, а також функціонально повну цифрову імітаційну модель процесу сушіння зерна у шахтній зерносушарні з розподіленими параметрами. Створено систему гарантуючого управління (СГУ) режимами сушіння зерна у шахтних прямоточних зерносушарках з комутованою структурою контурів регулювання й алгоритмами з прогнозуванням. Розвинуто математичну модель процесів сушіння зерна, яка передбачає облік енергії відриву молекул води від зерна, враховує обмеження на відносну вологість відпрацьованого сушильного агента, зміну швидкості видалення вологи з зерна за його висушуванням, перерозподіл сушильного агенту за шарами зерна, а також дає змогу здійснити коректний розрахунок часу перебування зерна у зонах сушіння за умов зміни продуктивності сушарки. Наведено алгоритм управління для пускових режимів роботи СГУ, що дозволяє формувати базову траєкторію перехідного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012-51 +
Шифр НБУВ: РА336701

Рубрики:

      
7.

Половинка Д.В. 
Двочастотний прилад контролю вологості сипких сільськогосподарських культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Д.В. Половинка ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено метод окремого виміру активної та реактивної провідності вимірювального перетворювача з сипким матеріалом, який дає змогу значною мірою підвищити точність контролю вологості сипких сільськогосподарських культур. Наведено методику одержання характеристик градуювання приладу. Одержано аналітичні залежності вихідної напруги діодно-ємнісного мосту від параметрів перетворювача з сипким матеріалом та знайдено зворотні залежності параметрів перетворювача від вихідної напруги мосту, що дає змогу у порівнянні з резонансним методом і методом вимірювання амплітуди та фази знизити відносну похибку контролю провідності з 2 % до 0,6 %. Зазначено, що підвищення точності контролю вологості дозволяє знизити витрати часу на приймання сировини та відпуск продукції, підвищити якість продукції. За результатами досліджень розроблено алгоритм контролю вологості сипких сільськогосподарських культур з використанням розроблених методу окремого вимірювання та методики одержання характеристик градуювання приладу. Розроблено функціональну схему вологоміра, а також принципову схему приладу контролю вологості, які реалізують розроблений алгоритм контролю та відповідають найсучаснішим технологіям приладобудування. Відзначено, що за результатами випробування вологоміра на реальних зразках показано високу точність контролю, надійність і оперативність, що підтверджується одержаними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л82-106.39-1 с +
Шифр НБУВ: РА335945

Рубрики:

      
8.

Лаксірі Аззеддін 
Дослідження гігротермічних і масообмінних властивостей зернобобових культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.05 / Лаксірі Аззеддін ; Одес. держ. мор. ун-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Містяться результати досліджень гігротермічної рівноваги та коефіцієнтів внутрішнього масопереносу зернобобових культур. У роботі використано метод характеристичних кривих для узагальнення експериментальних ізотерм сорбції і аналітичний метод визначення коефіцієнтів внутрішнього масопереносу у зернині та зерновому насипу бобових культур. Отримано диференціальні рівняння нестаціонарної тепломасопровідності і межових умов у потенціалах d і Т, які придатні для графоаналітичних методів розрахунку зовнішньої масовіддачі. Отримано таблиці рівноважного вологоутримання та коефіцієнти внутрішнього масопереносу, а також теплові d-H-діаграми рівноважного вологоутримання сої, гороху, квасолі та сочевиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.91-106

Рубрики:

      
9.

Бойко Ю.І. 
Дослідження процесу подрібнення зернових продуктів і розроблення нової конструкції кулькового подрібнювача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Ю.І. Бойко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему подрібнення зернової сировини. Запропоновано новий спосіб подрібнення та конструкцію подрібнювача, в якому здрібнення відбувається за рахунок стискно-зсувних деформацій кульками за умов багаторазового деформування. Одержано дані щодо впливу конструктивно-кінематичних параметрів подрібнювача на гранулометричний склад кінцевого продукту. Запропоновано методику розрахунку сил, які діють з боку кульки на подрібнювану частинку. Обгрунтовано раціональні конструктивно-кінематичні параметри, методику визначення якості одержаного кінцевого продукту та продуктивності подрібнювача. Доведено ефективність використання нового способу для здрібнення зернової сировини з різними структурно-механічними властивостями. Виготовлено промислово-експериментальний зразок даного подрібнювача та проведено його випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.02-5-01 +
Шифр НБУВ: РА344671

Рубрики:

      
10.

Соболевський 
Дослідження технологічних процесів та створення автоматизованих систем оптимізації зернопідготовки на млинах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Віктор Юрійович Соболевський ; Державна науково-виробнича корпорація "Київський ін-т автоматики". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.03
Шифр НБУВ: РА359193

Рубрики:

      
11.

Зиков О.В. 
Екологічно безпечні схеми і апарати з термосифонами для термообробки зерна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.В. Зиков ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано засади створення екологічно безпечних і енергоефективних засобів для термообробки (нагріву та сушіння) зерна, наведено методи оптимізації зерносушильної техніки. На підставі експериментального та теоретичного моделювання обгрунтовано можливості застосування термосифонів для підвщення ефективності зерносушильної техніки. Запропоновано новий комбінований (конвективно-кондуктивний) спосіб сушіння, який забезпечує екологічну безпеку та енергетичну ефективність сушіння. Розроблено математичну модель блочної зерносушарки, на базі якої створено інженерну методику розрахунку та програму її оптимізації. Проведено варіаційну оптимізацію блокової зерносушильної установки та знайдено конструктивні та режимні параметри, що забезпечують 70 % ККД установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012-51 +
Шифр НБУВ: РА327422

Рубрики:

      
12.

Д'яченко Ю.Ю. 
Електричний двопараметровий метод та реалізуючий його пристрій для контролю вологості зернистих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.Ю. Д'яченко ; Нац. тех. ун-т "Харк. політех. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено двопараметрові електричні методи та реалізуючі їх пристрої для контроля за вологістю зернистих матеріалів (ЗМ). Виведено формули для розрахунку частотних залежностей електричних параметрів матеріалу частинки ЗМ за експериментальними даними. Отримано вираз для розрахунку електричних параметрів об'єму ЗМ, що складається з частинок у формі еліпсоїдів обертання, розрахунку активної та реактивної провідності частинки та міжчастинкового простору ЗМ за параметрами об'єму ЗМ. Визначено електричні параметри ЗМ, що корелюють з абсолютною вологістю та густиною ЗМ. На підставі отриманих результатів розроблено алгоритм розрахунку вологості ЗМ за ємністю та активною провідністю вимірювального перетворювача з ЗМ. Запропоновано функціональну схему вологоміра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.01-106-1с-5
Шифр НБУВ: РА317104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Постнікова М. В. 
Енергозберігаючі режими роботи електромеханічних систем обробки зерна на зернопунктах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / М. В. Постнікова ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2011. — 22 с. — укp.

Розроблено метод визначення базової питомої витрати електроенергії на післязбиральну обробку зерна за паспортними даними технологічного й електросилового обладнання зерноочисних агрегатів. Запропоновано диференційовану систему оцінювання споживання активної енергії в системі електродвигун - робоча машина, яка дозволяє визначити втрати активної енергії й її корисне значення. Одержано аналітичні залежності питомих витрат активної енергії від режимних і конструктивних параметрів робочих машин потокових технологічних ліній очистки зерна для зерноочисного агрегату ЗАВ-20, які дозволяють визначити їх оптимальні значення з точки зору мінімальних витрат електроенергії за дотримання агротехнічних вимог до якості очистки зерна пшениці. Знайдено залежності у вигляді рівнянь регресії питомих витрат енергії у функції продуктивності потокової лінії, вологості зерна та його засміченості, які дозволяють оптимізувати режим обробки зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821
Шифр НБУВ: РА384061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Калініченко Р.А. 
Енергозберігаючі режими сушіння і активного вентилювання зерна при зберіганні в умовах господарств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Р.А. Калініченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та реалізовано енергоефективні режими роботи електротепловентиляційного обладнання для активного вентилювання та сушіння зерна, які дозволяють зменшити питомі витрати електроенергії та мінімізувати витрати енергії на зневодненні. Наведено результати теоретичного й експериментального дослідження впливу імпульсно-періодичних режимів роботи електротепловентиляційного обладнання на питомі витрати елекроенергії. Обгрунтовано енергетичну доцільність використання диференційованих режимів роботи вентиляційних та електронагрівальних установок за умов перерозподілу їх потужностей відповідно до інтенсивності зміни вологості зерна в процесі кондиціювання. Досліджено режими використання теплових акумуляторів і геліонагрівачів повітря для установок досушування зерна. Проведено комплексну перевірку й оцінено економічну ефективність розроблених технологічних режимів функціонування установок досушування зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012 +
Шифр НБУВ: РА336599

Рубрики:

      
15.

Ковтун Л.Я. 
Ефективне використання зерна жита при його переробці в муку хлібопекарську: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Л.Я. Ковтун ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2009. — 29 с. — укp.

Зазначено, що білок жита краще збалансований за амінокислотним складом, зокрема, вміст лізину та триптофану вище на 25,0 і 40,0 % відповідно. Виявлено закономірності зміни хімічного складу муки, одержаного з різних систем технологічного процесу. Встановлено, що вміст білка, ліпідів і зольних речовин підвищується в борошні, одержаному з останніх систем драного та розмельного процесів, за рахунок потрапляння в муку подрібнених периферичних частин зернівки. Розглянуто вплив лущення зерна та використання системи попереднього здрібнювання на кількісно-якісні й енергосилові показники помелу. Розкрито вплив вологості зерна та загального вилучення на системі попереднього здрібнювання на кількісні й енергосилові показники помелу зерна жита. Запропоновано технологію виробництва муки з використаннням системи попереднього здрібнювання з загальним виходом 91 %. Визначено хімічний склад житньої муки нового сорту, що свідичть про високу харчову та біологічну цінність. Розроблено проект нормативної документації на виробництво житньої муки "Оздоровча" підвищеної харчової цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л822.1 +
Шифр НБУВ: РА368732

Рубрики:

      
16.

Кріса 
Ідентифікація осередків самозігрівання рослинної сировини, які спричиняють пожежі на підприємствах переробки та зберігання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Іван Якимович Кріса ; Академія пожежної безпеки України. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68
Шифр НБУВ: РА330121

Рубрики:

      
17.

Бакуменко О.О. 
Інтенсифікація обробки зерна в абразивно-дисковій лущильній машині шляхом поєднання процесів пневмосепарування та аспірації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.О. Бакуменко ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив конструктивних і режимних параметрів комбінованих пневмосепараційних аспіраційно-пневмотранспортних систем на інтенсивність обробки зерна. Проаналізовано кінематичні, динамічні, енергетичні залежності та головні аеродинамічні параметри процесів пневмосепарування, аспірації та пневмотранспорту відходів лущення з робочої зони. Описано пневмосепарування з урахуванням сепарування на ситовій поверхні шляхом переходу потенціальної енергії міжзернового тиску у робочій зоні у кінетичну енергію частинки, що проходить крізь отвір сита. Запропоновано інженерну методику розрахунку, наведено характеристики процесів лущення та аспірації. Розроблено конструкцію лущільної машини, проведено її випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.02-5 +
Шифр НБУВ: РА322082

Рубрики:

      
18.

Левченко Е.П. 
Інтенсифікація технологічного процесу подріблення зерна на комбікорм у відцентрово-ударному млині: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.05.11 / Е.П. Левченко ; Луган. держ. аграр. ун-т. — Луганськ, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено процес здрібнення зерна у відцентрово-ударному млині. Розглянуто питання підвищення його ефективності шляхом оптимізації технологічних параметрів. Результати теоретичних та експериментальних досліджень використано для розробки та виготовлення відцентрово-ударного млина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.04-5
Шифр НБУВ: РА315806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Скидан О.Ю. 
Математична модель для управління технологічним процесом зволоження зерна на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.Ю. Скидан ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель для управління технологічним процесом зволоження зерна на базі нечіткої логіки, яка дозволяє досягти максимальної якості виробленої продукції. Модель дозволяє розрахувати параметри, через зміну яких здійснюється управління технологічним процесом зволоження зерна із врахуванням важливих зовнішніх факторів (збільшення температури зерна та вмісту води). Запропоновано модель, не чутливу до змін у технологічному процесі, адекватність якої надає можливість настройки за рахунок використання функцій належності. Наведено метод інтеграції апарата настройки моделі у математичний апарат моделі, завдяки чому досягається реалізація функцій "самонавчання" моделі. На основі розроблених моделей створено експертну систему, яка представляє собою комп'ютерну програму, що може працювати окремо - у режимі інтелектуальної підтримки оператора-технолога, або у складі єдиної системи управління виробництвом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.032.2
Шифр НБУВ: РА317499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гросул 
Механіко-технологічні основи процесів та агрегатного устаткування для виробництва круп: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / Леонід Гнатович Гросул ; Одеська держ. академія харчових технологій. — О., 2002. — 37 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823-5
Шифр НБУВ: РА320659

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського