Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (410)
Пошуковий запит: (<.>U=Л813.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Одарченко 
Вплив мікробного полісахариду "ксантан" на якість заморожених плодоовочевих паст в процесі їх зберігання у замороженому стані: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Андрій Миколайович Одарченко ; Харківський держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.72 + Л961.6
Шифр НБУВ: РА327881

Рубрики:

      
2.

Мілінчук С.І. 
Моделювання тепломасопереносу та зниження енерговитрат при блочному виморожуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / С.І. Мілінчук ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2001. — 17 с. — укp.

Встановлено, що системний аналіз і врахування змінної структури продукту дозволяють розв'язати сумісну гідротепломасообмінну задачу формування твердої фази під час блочного виморожування, узгоджену з термодинамічною моделлю генератора холоду. Доведено, що рециклінг блоку льоду на другому ступені конденсатора в комплексі вирішує енергетичну ефективність генератора холоду та проблему гравітаційного сепарування. Отримано модель концентрування у разі блочного виморожування, яка враховує особливості типу системи охолодження та умови сумісного тепломасопереносу за обмежених умов. Створено модель виморожувальної установки з рециклінгом льоду. Уточнено структуру критеріальних рівнянь для розрахунку інтенсивності масопереносу за умов блочного виморожування молочної сироватки. З використанням методів ексергетичного аналізу порівняно ефективність випаровування та блочного виморожування за різних умов експлуатації. Розроблено методику розрахунку процесу концентрування розчинів за умов блочного виморожування з рециклінгом льоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.72
Шифр НБУВ: РА319011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Оніщенко В.П. 
Наукові основи процесів та апаратів холодильної технології харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.14 / В.П. Оніщенко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено узагальнені моделі для опису процесів охолодження, заморожування, розморожування різної харчової сировини (м'ясної, рибної) та продуктів, процесів усихання, що відбуваються в камерах холодильників, окремих тунелях та апаратах потокової холодильної обробки. Апробацію математичних моделей проведено на численному експериментальному матеріалі. Висвітлено методики проектування потокових апаратів і тунелів холодильної обробки з узгодженням цілей холодильної технології та можливостей охолоджувальних систем. Апробацію розроблених методик проведено шляхом модернізації охолоджувальних систем, техніко-технологічної експертизи багатьох діючих промислових холодильників, проектування спірального потокового швидкозаморожувального апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7
Шифр НБУВ: РА312748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сафонов В.В. 
Наукові основи розробки прогресивних апаратів охолодження та заморожування рідких харчових продуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / В.В. Сафонов ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування апаратів охолодження і заморожування рідких харчових продуктів, що характеризуються підвищеною енергоекономічністю та екологічною безпечністю. Запропоновано новий підхід до вирішення цієї важливої науково-технічної проблеми, який полягає у визначенні науково обгрунтованих величин конструктивних і робочих параметрів удосконалених апаратів на основі математичних моделей процесів, що відбуваються в цих апаратах. Розроблено конструкції прогресивних апаратів охолодження і заморожування рідких харчових продуктів з поліпшеним показником питомих енерговитрат на одиницю вихідної продукції. Обгрунтовано можливість переводу холодильних машин цих апаратів на використання нових альтернативних (озонобезпечних) холодоагентів з метою забезпечення екологічної чистоти апаратів. Розроблено нормативну та експлуатаційну документацію на нові апарати і проведено їх випробування в реальних виробничих умовах з позитивними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7

Рубрики:

      
5.

Коваленко О.О. 
Науково-технічні основи процесів низькотемпературного розділення рідких систем харчових виробництв: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / О.О. Коваленко ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади з метою розвитку низькотемпературних технологій і підвищення ефективності роботи виморожувальних установок. Розроблено структуру комплексного показника якості даних установок, який враховує вплив температурного режиму роботи установки на її техніко-економічні параметри та якість розчину і дозволяє оптимізувати режимні та конструктивні параметри. З використанням одержаної математичної моделі виконано розрахунок кінетики процесів тепло- та масопереносу, а також параметричного ряду виморожувальних установок. В результаті проведеної оптимізації за комплексним показником якості одержано оптимальні конструктивні та режимні параметри вирожувальної установки. Для оптимальних умов розраховано техніко-економічні характеристики виморожувальних установок з потужністю за вихідною сировиною 0,2 - 10 т за цикл. Здійснено техніко-економічне обгрунтування та промислову апробацію зразків обладнання та продукції^ доведено ефективність застосування даних установок на харчових виробництвах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7-5 +
Шифр НБУВ: РА354698

Рубрики:

      
6.

Ремінна Л.П. 
Низькотемпературне концентрування екстрактів рослинної сировини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Л.П. Ремінна ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку блочних виморожувачів з горизонтальним кристалізатором і вібрувальною перфорованою пластиною для концентрування екстрактів рослинної сировини. Визначено доцільні режими їх експлуатації. Розроблено математичну модель процесів блочного виморожування, яка описує тепло- та масообмін у виморожувальних установках зазначених конструкцій. Наведено експериментальні результати досліджень зниження температури замерзання, а також густини екстрактів залежно від масової частки розчинних у них речовин. Наведено графічні залежності та сформульовано закономірності, які відображають вплив температурного режиму роботи установки, початкових параметрів розчину, частоти вібрації та поверхневої пористості пластини на поточні параметри рідкої та твердої фаз. Наведено критеріальні рівняння дя розрахунку коефіцєнтів масовіддачі за блочного виморожування води з розчинів за зазначених умов. Наведено методики розрахунку кінетичних, конструктивних і техніко-економічних параметрів такого виморожування та розрахунок техніко-економічних характеристик установки з запропонованою конструкцією з продуктивністю за вихідним естрактом 200 кг за цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.72-5 +
Шифр НБУВ: РА361772

Рубрики:

      
7.

Храмшина Л.І. 
Розробка апарата охолодження напоїв проміжними кремнійорганічними холодоносіями для підприємств малого бізнесу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Л.І. Храмшина ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки прогресивних апаратів охолодження напоїв з підвищеною продуктивністю в порівнянні з існуючими аналогами. Розроблено новий метод охолодження напоїв низькотемпературним кремнійорганічним холодоносієм, який циркулює в системі охолодження за допомогою насоса і підтримується при робочій температурі холодильною машиною. Встановлено, що шляхом раціонального вибору типу холодоносія, його масової витрати в системі циркуляції та робочої температури можливо забезпечити суттєво підвищений темп охолодження напою в апараті та рівномірність температури порцій охолодження напоїв, що реалізуються споживачам. Запропоновано конструктивне рішення розробленого апарата охолодження напоїв кремнійорганічними холодоносіями промислового виробництва для підприємств малого бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7-5-02

Рубрики:

      
8.

Ломейко О.П. 
Тепловологісні процеси при заморожуванні у флюїдизаційному швидкоморозильному апараті: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.П. Ломейко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано вплив тепловологісних процесів під час заморожування плодової, овочевої та ягідної продукції у псевдорозрідженому стані на енергетичні показники флюїдизаційного швидкоморозильного апарату. Обгрунтовано й експериментально підтверджено вплив тепловологісних процесів у даному апараті на режими заморожування у псевдорозрідженому шарі. Розроблено методику для визначення витрат енергії на виморожування вологи з продукту й атмосферного повітря у разі заморожування продукції у флюїдизаційному швидкоморозильному апараті. Застосовано сумісний вплив теплової, фазової та механічної дії на зміну стану вологого повітря у цьому апараті за даного процесу для розробки конструкції живильника-насоса для зниження проникнення вологого атмосферного повітря через завантажувальне вікно апарату. Запропонований спосіб зменшує інеєутворення на поверхні поітря охолоджувача холодильної установки. Визначено параметри та режими роботи удосконаленого флюїдизаційного апарату, які забезпечують більш високі його техніко-економічні показники. Здійснено розрахунки техніко-економічних показників використання запропонованого способу механічної дії на стан вологого повітря та показано, що за рахунок зменшення надходження вологого атмосферного повітря до морозильної камери, енерговитрати процесу заморожування плодової, овочевої, ягідної продукції у флюїдизаційних апаратах малої продуктивності знижені на 3 %. Установлення оптимальних значень швидкості псевдозрідження та часу заморожування залежно від вологовмісту й усушки продукту дозволяє зменшити питому витрату електроенергії флюїдизаційного апарату до 8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.72-51 +
Шифр НБУВ: РА348481

Рубрики:

      
9.

Мординський В. П. 
Удосконалення обладнання для концентрування рідких харчових продуктів методом блочного виморожування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / В. П. Мординський ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено модель кріоконцентрування методом блочного виморожування на пластинчастих кристалізаторах, яка встановлює динаміку зростання блоку льоду, визначає поля температур в блоці льоду, динаміку зміни концентрації продукту. Одержано кінетичні залежності зростання блоку льоду від його висоти, температури кристалізатора, початкової концентрації кавового екстракту, молочної сироватки та виноградного соку та тривалості виморожування; структури блоку льоду від температури кристалізатора, початкової кристалізації кавового екстрату, молочної сироватки та виноградного соку і часу виморожування; зростання блоку льоду та його структури від швидкості перемішування. Розроблено методику розрахунку процесів концентрування під час блочного виморожування на плоских кристалізаторах і теплообмінних і гідродинамічних процесах, що проходять у плоских кристалізаторах з щілинними каналами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.7
Шифр НБУВ: РА380308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Паскал Ю. Г. 
Удосконалення технології швидкозаморожених десертів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.13 / Ю. Г. Паскал ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень властивостей дисперсій крохмалів і показано, що забезпечення стабільної консистенції десертів за умов фазових переходів, з метою удержання води гідроколоїдами після розморожування, можливе шляхом застосування обгрунтованого та підібраного розчинника, або покращання загальної комплексності системи, що складається з композиційної суміші крохмалів. Показано, що стабільну до фазових переходів дисперсію одержують у разі заварюванні суміші крохмалів (картопляного та тапіокового за співвідношення компонентів 2 : 1) у молочній сироватці за температури процесу 70 +/- 2 °С або у разі використання як розчинника горіхового екстракту з гідромодулем у діапазоні 1:80 - 1:120. Обгрунтовано вибір режимів і параметрів низькотемпературної обробки фруктово-ягідних десертів і наведено номограми для розрахунку тривалості процесу заморожування продукту. На підставі узагальнення експериментальних досліджень удосконалено технологічну схему виробництва швидкозаморожених десертів стабілізованої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л812.9 + Л813.7
Шифр НБУВ: РА376647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського